[ul. Wieniawskiego] Osiedle Wieniawskiego (Apklan)

Nowe inwestycje mieszkaniowe będące obecnie w budowie na terenie Rzeszowa i okolic.

Nowe mieszkania w Rzeszowie i najbliższej okolicy, informacje, fotorelacje.

Re: [ul. Wieniawskiego] Osiedle Wieniawskiego (Apklan)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Willek543 » 12 cze 2023, 16:02

Willek543
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 35
Na forum od: 04 kwie 2023, 19:06

Re: [ul. Wieniawskiego] Osiedle Wieniawskiego (Apklan)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Willek543 » 12 cze 2023, 16:04

Witek_0000 pisze:
niewierze pisze:W przypadku budynku A trzeba przestać czekać tylko pójść do ogólnopolskich mediów, niech cała Polska zobaczy jak się w Rzeszowie buduje.


Tylko w Rzeszowie mimo teoretycznie cięższych czasów jest problem z dostępnością mieszkań od deweloperów i niestety za takie coś nie ma konsekwencji. Nie wiem jak jest w innych miastach, ale jakby mieszkania stały gotowe, z przyłączami - kupujesz, wykańczasz i za 2 miesiące mieszkasz to by takie coś Apklanowi nie przeszło. A tak to sprzedaż idzie mimo, że chyba ludzie widzą te problemy.

Na Geoportalu widać drogę miejską wzdłuż inwestycji. Kiedyś tam ją pewnie zrobią, a wiadomo coś o kolejnych budowach, czy te łąki w koło już w rękach deweloperów i czy wysoka zabudowa jest tam planowana.


Nasze władze miasta nic nie robią z tym, tylko wolą się bawić z dzieciakami, lub sadzić drzewka, więc co zrobić? Jest przyzwolenie dla deweloperów, to jest zabawa..
Willek543
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 35
Na forum od: 04 kwie 2023, 19:06

Re: [ul. Wieniawskiego] Osiedle Wieniawskiego (Apklan)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: mac33kg » 13 cze 2023, 6:55

Willek543 pisze:Każdy się wyportkował, a ceny nowych nieurchomości już tak nie rosną https://www.rzeszowskieinfo.pl/ekspert-dla-rzeszowskieinfo-pl-w-ujeciu-rocznym-rzeszowskie-nowe-lokale-praktycznie-nie-podrozaly/


Nie rosną, jest chwilowy spokój ale czy to cisza przed burzą? czyt. cisza przed bk2% który napędzi rynek?
mac33kg
Świeżak
 
Posty: 3
Na forum od: 10 sie 2022, 6:09

Re: [ul. Wieniawskiego] Osiedle Wieniawskiego (Apklan)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Witek_0000 » 13 cze 2023, 8:34

mac33kg pisze:
Willek543 pisze:Każdy się wyportkował, a ceny nowych nieurchomości już tak nie rosną https://www.rzeszowskieinfo.pl/ekspert-dla-rzeszowskieinfo-pl-w-ujeciu-rocznym-rzeszowskie-nowe-lokale-praktycznie-nie-podrozaly/


Nie rosną, jest chwilowy spokój ale czy to cisza przed burzą? czyt. cisza przed bk2% który napędzi rynek?


No właśnie, rzeszowski pierwotny rynek mieszkań raczej nie potrzebuje 'wspomagania'. Może w innych miastach mieszkania stoją wybudowane, deweloper nie może sprzedać i stąd takie pomysły rządu.
Witek_0000
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 207
Na forum od: 24 mar 2015, 14:02

Re: [ul. Wieniawskiego] Osiedle Wieniawskiego (Apklan)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Willek543 » 13 cze 2023, 15:16

mac33kg pisze:
Willek543 pisze:Każdy się wyportkował, a ceny nowych nieurchomości już tak nie rosną https://www.rzeszowskieinfo.pl/ekspert-dla-rzeszowskieinfo-pl-w-ujeciu-rocznym-rzeszowskie-nowe-lokale-praktycznie-nie-podrozaly/


Nie rosną, jest chwilowy spokój ale czy to cisza przed burzą? czyt. cisza przed bk2% który napędzi rynek?



Jest to możliwe, sugerując się napływem Ukraińców, nawet to widać na ulicach, mieszkania teoretycznie powinny zacząć drożeć. Co do osiedla, byłem to coś tam niby robią, ławeczki, kosze przymontowane.. Ale kto na nich będzie siedział i kiedy??
Willek543
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 35
Na forum od: 04 kwie 2023, 19:06

Re: [ul. Wieniawskiego] Osiedle Wieniawskiego (Apklan)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: joanna98 » 14 cze 2023, 12:59

Dziś otrzymałam informacje od Apklanu, że prąd jest już podłączony i teraz czekają na dokumentacje i zgody od PGE. Pan Arkadiusz powiedział, że klucze będą oddawać w lipcu.
joanna98
Świeżak
 
Posty: 2
Na forum od: 14 cze 2023, 12:56

Re: [ul. Wieniawskiego] Osiedle Wieniawskiego (Apklan)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Witek_0000 » 14 cze 2023, 13:49

joanna98 pisze:Dziś otrzymałam informacje od Apklanu, że prąd jest już podłączony i teraz czekają na dokumentacje i zgody od PGE. Pan Arkadiusz powiedział, że klucze będą oddawać w lipcu.


Wiadomo ile jest miejsc wolnostojących niepłatnych w około bloków? Też mnie zastanawiają plany przyszłej zabudowy - tutaj gdzie teraz deweloper ma kontenery, sprzęt i materiały może już być coś planowane do budowy. Na Geoportalu jest droga miejska obok inwestycji tzn. pomiędzy blokami a miejscem składowania sprzętu dewelopera. Mam nadzieję, że ta droga będzie dojazdem tylko do osiedla i nie będzie się łączyć gdzieś dalej tzn. nie będzie "przelotówką".
Witek_0000
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 207
Na forum od: 24 mar 2015, 14:02

Re: [ul. Wieniawskiego] Osiedle Wieniawskiego (Apklan)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: joanna98 » 14 cze 2023, 13:59

Z tego co wiem to będzie tam droga ogólnodostępna, nie tylko do osiedla i będzie biec dalej niż do budynków Wieniawskiego.
joanna98
Świeżak
 
Posty: 2
Na forum od: 14 cze 2023, 12:56

Re: [ul. Wieniawskiego] Osiedle Wieniawskiego (Apklan)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: p.gontarz » 14 cze 2023, 14:44

" Droga zostanie wykonana po zakończeniu budowy budynku B, czyli w przyszłym roku. Proponuję wybrać się większą grupą na spotkanie z prezydentem miasta jak będzie takie w dzielnicy. Zapytać dlaczego zablokowali wykonanie prądu i dlaczego nie została ona wykonana zgodnie z budżetem w 2020 roku i gdzie się podziało 1.5 miliona przeznaczone na ten cel.
Z ciekawostek obok budynku B będzie pętla dla autobusów miejskich. " - cytat z zamkniętej grupy na FB
p.gontarz
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 13
Na forum od: 08 cze 2023, 19:55

Re: [ul. Wieniawskiego] Osiedle Wieniawskiego (Apklan)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Witek_0000 » 14 cze 2023, 14:57

joanna98 pisze:Z tego co wiem to będzie tam droga ogólnodostępna, nie tylko do osiedla i będzie biec dalej niż do budynków Wieniawskiego.


Ok. Miejska czyli musi być ogólnodostępna. Zastanawia mnie to, bo będzie przedłużenie Krzyżanowskiego do Wieniawskiego. Pytanie czy miasto planuje łączyć dalej np do Św. Rocha i czy to przypadkiem ta droga koło budynków nie spełni kiedyś takiej funkcji skoro przy zmienionej koncepcji wypada na wprost tego połączenia z Krzyżanowskiego.
Witek_0000
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 207
Na forum od: 24 mar 2015, 14:02

PoprzedniaNastępna

Wróć do Budowa

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 71 gości