[ul. Wieniawskiego] Osiedle Wieniawskiego (Apklan)

Nowe inwestycje mieszkaniowe będące obecnie w budowie na terenie Rzeszowa i okolic.

Nowe mieszkania w Rzeszowie i najbliższej okolicy, informacje, fotorelacje.

Re: [ul. Wieniawskiego] Osiedle Wieniawskiego (Apklan)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Witek_0000 » 15 lut 2024, 9:50

Jak byłem na budowie to widziałem meble na parterze, nawet całą kuchnię przez otwarte drzwi, jednak to był budynek A. Ilość samochodów na parkingu wokół budynku A wskazuje na to, że ludzie w nim mieszkają.

Ciekawe jak się rozwinie sytuacja z budynkiem B. Teoretycznie do końca prac powinno być blisko... tylko czy będą mieć wszystkie papiery, żeby móc przekazać klucze.

Deweloper po zakończeniu prac pewnie "przeskoczy" na nową budowę obok budynku A wg planu z Geoportalu.
Witek_0000
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 208
Na forum od: 24 mar 2015, 14:02

Re: [ul. Wieniawskiego] Osiedle Wieniawskiego (Apklan)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Muminek7 » 15 lut 2024, 10:35

W budynku B na parterze też ktoś się już urządził. Są płytki, panele, meble kuchenne, szafa w pokoju. Widać wiedział gdzie zapukać. Reszta czeka. Tak. W budynku A już mieszkają.
Muminek7
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 10
Na forum od: 14 lut 2024, 17:36

Re: [ul. Wieniawskiego] Osiedle Wieniawskiego (Apklan)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Witek_0000 » 15 lut 2024, 11:31

Słyszałem kiedyś o takich możliwościach, że firmy-podwykonawcy dewelopera, którzy wykańczają mieszkania na "stan deweloperski" mogą również wykończyć mieszkanie "pod klucz" przy okazji. Może to taki przypadek, jednak nie wiem jak to się ma do przepisów, ew. zgody dewelopera na takie coś.
Witek_0000
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 208
Na forum od: 24 mar 2015, 14:02

Re: [ul. Wieniawskiego] Osiedle Wieniawskiego (Apklan)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Muminek7 » 15 lut 2024, 13:10

Fajnie. Oby reszta miała możliwość szybko wziąć się za wykańczanie swoich ;)
Muminek7
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 10
Na forum od: 14 lut 2024, 17:36

Re: [ul. Wieniawskiego] Osiedle Wieniawskiego (Apklan)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Witek_0000 » 15 lut 2024, 14:17

Są 2 możliwości.
1. Jeśli prawdą jest wersja przedstawiana przez dewelopera, że dzięki temu, że budynek B jest budowany zaraz po A to szybciej będą przyłącze mediów - bo jak załatwiali dla A to od razu dołączyli do tego B. Ma to sens w przypadku eliminacji usterek, bo jeśli coś jest źle zrobione w A, to można to skorygować w trakcie budowy B, więc uzyskanie pozwolenia na użytkowanie szybciej jest możliwe.
2. Jeśli ta wersja dewelopera to ściema, to pomimo, że budynek (w tym plac wokół) może zostać ukończony do końca marca to i tak trzeba będzie odczekać swoje i przekazanie kluczy będzie na koniec marca, ale 2025.


Nie potrafię ocenić czy argumenty z możliwości 1 są w ogóle racjonalne i czy tak to może działać. Możliwe, że to ściema wymyślona na potrzeby sprzedaży.
Witek_0000
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 208
Na forum od: 24 mar 2015, 14:02

Re: [ul. Wieniawskiego] Osiedle Wieniawskiego (Apklan)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: www » 15 lut 2024, 18:17

Was również developer zapewnia że przekazanie własności (w bud. B) odbędzie się do 31 maja? Ja to słyszę od kilku miesięcy i niby aktualny postęp prac wg niech nie wskazuje na jakąś obsuwe... Ktoś z Was wnioskował o jakieś zadośćuczynienie finansowe w wyniku tak sporych obsunięć czasowych?
www
Świeżak
 
Posty: 4
Na forum od: 08 lis 2023, 19:34

Re: [ul. Wieniawskiego] Osiedle Wieniawskiego (Apklan)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Muminek7 » 15 lut 2024, 19:30

Pytałam w grudniu, klucze -luty/marzec, przekazanie własności koniec maja. Takie info. Okaże się czy prawdziwe.
Muminek7
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 10
Na forum od: 14 lut 2024, 17:36

Re: [ul. Wieniawskiego] Osiedle Wieniawskiego (Apklan)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Bocian2000 » 15 lut 2024, 21:59

Po mojej ostatniej rozmowie słyszałem o kluczach pod koniec lutego. Wtedy też Pani w biurze mówiła o przyłączach na które nie trzeba długo czekać z racji, że jest dużo mniej drogi niż w przypadku budynku A.
Bocian2000
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 17
Na forum od: 19 sty 2023, 19:26

Re: [ul. Wieniawskiego] Osiedle Wieniawskiego (Apklan)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Witek_0000 » 16 lut 2024, 9:29

Ludzie od dewelopera walą ściemę, nawet nie sądzę, żeby sprawdzali fakty, czyli stan budowy. Takie mają podejście.
Po co było mówić o przekazaniu kluczy w X.2023 czy XII.2023 jak pewnie nawet zakończenie budowy nie było wtedy planowane.
V.2024 to realny termin przekazania kluczy patrząc na stan budowy, jednak dochodzą te przyłącza i pozwolenia, o które nie jest teraz łatwo.

Właśnie przez tą ściemę to nawet ciężko oszacować realny termin oddania, bo jak by mi ktoś powiedział, że koniec tego roku, to bym przynajmniej się mógł nastawić.

Dostałem taką wiadomość końcem października:
"Przekazywanie mieszkań powinno rozpocząć się na przełomie roku ,a w międzyczasie będą trwały roboty zagospodarowania terenu"

Po co k... pisać takie coś.
Witek_0000
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 208
Na forum od: 24 mar 2015, 14:02

Re: [ul. Wieniawskiego] Osiedle Wieniawskiego (Apklan)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Muminek7 » 16 lut 2024, 12:18

Zgadzam się, lepiej gdyby od razu podali realny termin bez ściem. Człowiek wiedziałby na czym stoi.
Dziś dostałam wiadomość, że będą przekazywać klucze początkiem marca, a "w najbliższym czasie wyślą informację
dotyczącą liczników i podpisania umowy z PGE".
Muminek7
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 10
Na forum od: 14 lut 2024, 17:36

PoprzedniaNastępna

Wróć do Budowa

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 99 gości