[ul. Wieniawskiego] Osiedle Wieniawskiego (Apklan)

Nowe inwestycje mieszkaniowe będące obecnie w budowie na terenie Rzeszowa i okolic.

Nowe mieszkania w Rzeszowie i najbliższej okolicy, informacje, fotorelacje.

Re: [ul. Wieniawskiego] Osiedle Wieniawskiego (Apklan)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: sensu » 27 paź 2022, 11:51

Rozmawiałem wczoraj z kimś z biura. Nie mają dalej informacji oficjalnej o przyłączach. Do końca tego tygodnia nie ma prezesa i kierownika. Mówiła, że może po niedzieli będą jakieś nowe informacje.
sensu
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 12
Na forum od: 18 wrz 2022, 14:12

Re: [ul. Wieniawskiego] Osiedle Wieniawskiego (Apklan)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: kamil5 » 28 paź 2022, 22:44

Gazu w tym roku nie będzie i każdy o tym wie tylko nie mówi oficjalnie. Nawet jeżeli zrealizują przyłącze (na co nie ma też światełka w tunelu w 2022r.) To pgnig blokuje kwestię zagazowania dzięki zagęszczonym kontrolom między innymi wentylacji, zgodności projektowej odległości instalacji gazowej itp. Jedynie bodajrze koremowi udało się zagazowac budynek obok I to też podobno z problemami. Do końca roku zb czy zrealizują przyłącz domexowi tak jak podobno obiecali...
kamil5
Świeżak
 
Posty: 2
Na forum od: 04 sie 2022, 9:41

Re: [ul. Wieniawskiego] Osiedle Wieniawskiego (Apklan)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: niewierze » 29 paź 2022, 8:44

Jeśli oddanie będzie po nowym roku oznacza to pół roku opóźnienia. Totalny brak profesjonalizmu ze strony inwestora w podejściu do klienta i nie tylko.

Pozwolenie na budowę było wydane w 2019, przez 3 lata nic nie załatwić słabo.
Pyk, pyk, pyk, jako tako i fajrant
Awatar użytkownika
niewierze
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 49
Na forum od: 21 lip 2022, 21:38

Re: [ul. Wieniawskiego] Osiedle Wieniawskiego (Apklan)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Jastrząb » 16 lis 2022, 0:08

sensu pisze:Rozmawiałem wczoraj z kimś z biura. Nie mają dalej informacji oficjalnej o przyłączach. Do końca tego tygodnia nie ma prezesa i kierownika. Mówiła, że może po niedzieli będą jakieś nowe informacje.


I jak? Coś nowego wiadomo?
Jastrząb
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 371
Na forum od: 03 mar 2021, 12:47

Re: [ul. Wieniawskiego] Osiedle Wieniawskiego (Apklan)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: niewierze » 16 lis 2022, 10:02

W tym biurze to nic nie wiedzą. Równie dobrze mogą wróżyć z fusów albo pytać wróżbitę Jackowskiego o zdanie. Odpowiedź pewnie będzie taka sama, będzie przyłącze albo nie będzie.

Z rzeczy które wiadomo:
1. Prace budowlane w budynkach się zakończyły.
2. Na zewnątrz trwają prace ziemne, mieli je zakończyć wykonawcy przyłączy.
3. Kontakt z klientami nie istnieje w żadnej formie.
4. Samo opóźnienie w pracach budowlanych to 2 - 3 miesiące.
5. Poprawki w mieszkaniach będą na 100% bo są niedoróbki.

Nie liczyłbym na odbiory wcześniej jak po nowym roku, mamy właściwie miesiąc pracy do końca roku, bo w okresie świąteczno-noworocznym nikt robił nie będzie. W przypadku tego dewelopera 5 miesięcy opóźnienia to standard, a tyle będzie na koniec grudnia.
Pyk, pyk, pyk, jako tako i fajrant
Awatar użytkownika
niewierze
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 49
Na forum od: 21 lip 2022, 21:38

Re: [ul. Wieniawskiego] Osiedle Wieniawskiego (Apklan)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: peter » 16 lis 2022, 11:16

Prawie wszystkie inwestycje w Rzeszowie maja takie opóźnienia lub dłuższe więc jak ktoś ma pierwszy raz styczność z deweloperka dlatego potem jest zdziwiony.
peter
Maniak
Maniak
 
Posty: 1308
Na forum od: 04 paź 2014, 18:21

Re: [ul. Wieniawskiego] Osiedle Wieniawskiego (Apklan)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: niewierze » 16 lis 2022, 12:49

W innych regionach kraju inwestorzy nie mają problemu z dotrzymaniem terminów. O zgrozo potrafią nawet oddać przed czasem. Tylko była Galicja ma z tym wieczny problem. Nic nigdy nie może być na czas. W sumie to też dotyczy świętej branży budowlanej w której pojęcie terminu na czas nie istnieje. Jakby tak podchodził do swojej pracy to dawno bym jej nie miał. Budowlane eldorado już się skończyło.
Pyk, pyk, pyk, jako tako i fajrant
Awatar użytkownika
niewierze
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 49
Na forum od: 21 lip 2022, 21:38

Re: [ul. Wieniawskiego] Osiedle Wieniawskiego (Apklan)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Jastrząb » 16 lis 2022, 21:42

No to zobaczymy, co będzie szybciej, bo na budynkach B już chyba ostatnie piętro robią :D
Jastrząb
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 371
Na forum od: 03 mar 2021, 12:47

Re: [ul. Wieniawskiego] Osiedle Wieniawskiego (Apklan)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Mateuszzz » 17 lis 2022, 12:59

niewierze pisze:W innych regionach kraju inwestorzy nie mają problemu z dotrzymaniem terminów. O zgrozo potrafią nawet oddać przed czasem. Tylko była Galicja ma z tym wieczny problem. Nic nigdy nie może być na czas. W sumie to też dotyczy świętej branży budowlanej w której pojęcie terminu na czas nie istnieje. Jakby tak podchodził do swojej pracy to dawno bym jej nie miał. Budowlane eldorado już się skończyło.

Królestwo Galicji i Lodomerii rządzi się swoimi prawami. :) U mnie w pracy są terminy ważne i ważniejsze ale jedne i drugie rzadko na czas a jak się zrobi to i tak zazwyczaj monit przyjdzie jeden lub drugi. Dodam, że mieszkam w centralnej Polsce ale nie wiem jak z budowlanką. Wiem, że drogi jak poprawiają to są opóźnienia po rok nawet i to normalne.
Póki co nie mam ciśnienia bo czekam na budynek B a czas jeszcze mają ale nie dziwię się osobom, które chcą zamieszkać w budynkach A na czas.
Mateuszzz
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 12
Na forum od: 27 lip 2022, 15:01

Re: [ul. Wieniawskiego] Osiedle Wieniawskiego (Apklan)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Marcin97 » 17 lis 2022, 13:48

Witam i mam pytanie czy ktoś był i oglądał wykończenie klatek schodowych i korytarzy w budynku A
Ja byłem i oglądałem i zastanawiam się czy to jest już efekt końcowy czyli ściany na biało bo powiem szczerze nie wygląda to za dobrze ( niedoróbki szalety przy drzwiach szpary masakra) chyba że na to dopiero mają zamiar kłaść jakiś tynk strukturalny ozdobny itp jak w większości oglądanych przeze mnie nowych inwestycji w Rzeszowie
Marcin97
Świeżak
 
Posty: 6
Na forum od: 17 lis 2022, 13:05

PoprzedniaNastępna

Wróć do Budowa

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Deimon, Google [Bot], Tomek86 i 114 gości