[ul. Wieniawskiego] Osiedle Wieniawskiego (Apklan)

Nowe inwestycje mieszkaniowe będące obecnie w budowie na terenie Rzeszowa i okolic.

Nowe mieszkania w Rzeszowie i najbliższej okolicy, informacje, fotorelacje.

Re: [ul. Wieniawskiego] Osiedle Wieniawskiego (Apklan)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: sensu » 30 wrz 2022, 19:00

Byłem w tym tygodniu u dewelopera i na budowie.
Deweloper nie ma wpływu na podłącza. Niestety to PGE i PGNiG robią problemy i przeciągają.
Próbują już swoimi kontaktami przyspieszyć, ale kiedy, co i jak to nikt nic nie wie.
Dostałem oświadczenie, że mieszkania są gotowe do odbioru, ale przez brak przyłączy nie jest to możliwe.

Na budowie twierdzą, że przyłączy może nie być w tym roku. Obecnie prace zwolniły bo np nie wyleją asfaltu albo nie ułożą kostki, bo przyjdzie gaz i będą musieli ściągać wszystko, co równa się utracie gwarancji podwykonawcy (wszystkie przyłącza w ziemi).

W budynku A1 ściany działowe są szpachlowane i wyglądają ok.
Ściany konstrukcyjne i kąty do szpachlowania.
W łazienkach przygotowane pod płytki.
Jedna klatka jest już gotowa.
Druka klatka czeka na malowanie i balustrady.
Nie wszystkie oszklenia w balkonach założone.
Im też zależy żeby skończyć jak najszybciej, bo podwykonawcy mają inne prace.

Mam nadzieję, że tak jak zapowiadał deweloper w październiku będą klucze i będzie się to tyczyć wszystkich a nie wybranych klatek...
sensu
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 12
Na forum od: 18 wrz 2022, 14:12

Re: [ul. Wieniawskiego] Osiedle Wieniawskiego (Apklan)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: niewierze » 01 paź 2022, 9:32

Według jednej z opinii klientów w google na którejś z inwestycji 2 lata temu było 7 miesięcy opóźnienia, wcale mnie nie zdziwi że tutaj tak będzie.
Miesiąc temu w budynku A2 klatki były zrobione w jakichś 70%. Analogicznie nawet wykonanie elewacji zewnętrznych trwało bardzo długo od końca września 2021 do połowy maja 2022 co dobrze oddaje tempo prac na tej budowie.
Pyk, pyk, pyk, jako tako i fajrant
Awatar użytkownika
niewierze
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 49
Na forum od: 21 lip 2022, 21:38

Re: [ul. Wieniawskiego] Osiedle Wieniawskiego (Apklan)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Jastrząb » 01 paź 2022, 21:19

Ale już jakiś konkret, dzięki za informację. To przyłącze chyba sobie zabezpieczą już na budynki B?
Jastrząb
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 371
Na forum od: 03 mar 2021, 12:47

Re: [ul. Wieniawskiego] Osiedle Wieniawskiego (Apklan)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: mieszkaniec789 » 03 paź 2022, 10:52

Problem z gazem - skąd my to znamy...
Kupiłam mieszkanie w budynku ZB. Odbiór kluczy był w lipcu 2019. Na odbiorze deweloper nie pojawił się, był tylko kierownik budowy, czyli przedstawiciel podwykonawcy. Poinformował wtedy, że winda nie działa i działać nie będzie przez pół miesiąca, ponieważ nie jest odebrana. Ponadto gaz nie jest podłączony, ale będzie do końca sierpnia. Wszystko inne było w 100% gotowe. Więc jak i inni sąsiedzi odebrałam mieszkanie.
Dostawaliśmy informacje, że brakuje tylko wpięcia gazu do skrzynki, to problemy pgnig itp.
Gaz miał być pod koniec sierpnia, w połowie września, na pewno w październiku, na 100% do wszystkich świętych, na mikołaja, przed świętami itp.
Finalnie ciepła woda i ogrzewanie były przed sylwestrem.
Okazało się, że deweloper wiedział że gazu nie będzie, a nam mydlił oczy. Zamiast wpięcia do skrzynki okazało się że potrzebne jest wykopanie kilkuset metrów przyłącza gazowego. Co nie trwało jak deweloper mówił 2 dni, tylko 3 tygodnie. Oczywiście trzeba było przekopać parking, który był już zrobiony.
Niestety bez działania przyszłych nabywców będzie się to przeciągać jeszcze dłużej. U nas niektóre sąsiadki czatowały na parkingu na podwykonawców gazu, żeby od nich dowiedzieć się kiedy gaz będzie. Bo informacje podawane przez biuro obsługi były kompletnie inne niż przez podwykonawców wykonujących przyłącze gazu. Jeszcze śmieszniejsze jest to, że biuro obsługi podaje różne informacje, zależy kto odbierze telefon :P

Co do wcześniejszego przekazania kluczy. To loteria. Ja panikowałam w grudniu, mieszkanie wykończone, w środku 4 stopnie i strach czy nic się nie popsuje. Niektórzy grzali farelkami, ale to generowało rachunki po 500zł miesięcznie. Niektórzy sąsiedzi mieszkali od września do grudnia, a brak gazu to brak ciepłej wody i ogrzewania (niektórzy wcześniej wypowiedzieli umowy najmu, bo deweloper zapewniał że gaz będzie na 100% we wrześniu). Ponadto zwróćcie uwagę, że jeśli odbierzecie mieszkanie, to mzbm zacznie wam naliczać czynsz od dnia odbioru.

Ponadto nie robią parkingu, bo nie ma gazu? Chyba ściema. Bo jak robili gaz do ZA i ZB, to rozkopali cały bok działki aż pod ZC.
U nas parking był gotowy, przekop był pod parkingiem, prawie wcale kostki nie rozbierali, bo to nie było konieczne.
Załączam screen z geoportalu, ta zgniłozielona linia to aktualny przebieg linii gazu
Załączniki
gaz.PNG
gaz.PNG (149.1 KiB) Przeglądany 2796 razy
mieszkaniec789
Świeżak
 
Posty: 4
Na forum od: 03 paź 2022, 10:22

Re: [ul. Wieniawskiego] Osiedle Wieniawskiego (Apklan)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Erwin123 » 03 paź 2022, 19:08

Z inf. Które udało mi się ustalić tak jak wspomniałem korem i Domex bd mieć gotowy gaz do grudnia i wynika to z wcześniejszego zadbania o dokumentację. Apklan niestety ale z góry założył opóźnienie więc teraz gaz i opóźnienia proceduralne jest sztucznie utrzymywanym argumentem opóźnienia prac... stała zagrywka tego dewelopera, takie alibi i wiekszosc to zna kto mial do czynienia z ta firma
Erwin123
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 36
Na forum od: 10 gru 2021, 20:24

Re: [ul. Wieniawskiego] Osiedle Wieniawskiego (Apklan)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Jastrząb » 03 paź 2022, 19:45

A są osoby, które kupiły mieszkania w budynkach B? Tutaj deweloper informuje coś o terminie? Na stronie internetowej podają termin zakończenia budowy na czerwiec 2023. Realne to? Czy też należy szykować się na takie szopki...
Jastrząb
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 371
Na forum od: 03 mar 2021, 12:47

Re: [ul. Wieniawskiego] Osiedle Wieniawskiego (Apklan)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: mieszkaniec789 » 04 paź 2022, 12:17

Przy realizacji budynku ZB terminy wyglądały tak:
- przy kupnie w 2019 biuro obsługi podawało termin oddania mieszkań II kwartał 2020
- później na materiałach reklamowych pojawił się termin zakończenia inwestycji III kwartał 2020
- na umowach część osób miała maksymalny termin przekazania własności do grudnia 2020 lub lutego 2021
- zapraszali na odbiór kluczy w lipcu 2020
- gaz był robiony w w drugiej połowie grudnia 2020 (rozruch kotłowni był przed sylwestrem)
- apklan zapraszał na podpis aktów przekazujących własność w grudzień 2020 - luty 2021
mieszkaniec789
Świeżak
 
Posty: 4
Na forum od: 03 paź 2022, 10:22

Re: [ul. Wieniawskiego] Osiedle Wieniawskiego (Apklan)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: mieszkaniec789 » 04 paź 2022, 12:39

Nas Apklan początkowo informował że gaz będzie we wrześniu 2020 w budynku ZB (informacje z lipca 2020). Później terminy były przykładane, że zaraz będzie itp. Informacja o pracach związanych z gazem pojawiła się w bip dopiero 15 października, gaz był finalnie pod koniec grudnia (psg w 2020 podawało że od zgłoszenia do rozpoczęcia prac może upłynąć nawet 6 miesięcy).

Aktualnie w bip nie ma żadnego zgłoszenia prac związanych z gazem przy budowanych budynkach. Więc szanse że gaz podłączą w ciągu najbliższych miesięcy są nikłe
https://bip.erzeszow.pl/pl/63-ogloszeni ... 2-rok.html

Ogólnie, kto miał do czynienia z nimi, to wie jak jest. Jest miło i fajnie jak się kupuje. Jak zaczyna się zadawać konkretniejsze pytania, czegoś oczekiwać to miłe panie przestają być miłe.
Co widać po opiniach z google, albo 5 gwiazdek albo 1 :roll:
Załączniki
opi.png
opi.png (113.17 KiB) Przeglądany 2586 razy
mieszkaniec789
Świeżak
 
Posty: 4
Na forum od: 03 paź 2022, 10:22

Re: [ul. Wieniawskiego] Osiedle Wieniawskiego (Apklan)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Rabik » 04 paź 2022, 14:49

Koleżanka wysłała mi info ze Apklan wycofuje sie ze sponsorowania Resovii ??
Rabik
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 34
Na forum od: 27 sty 2022, 9:46

Re: [ul. Wieniawskiego] Osiedle Wieniawskiego (Apklan)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: pisul » 04 paź 2022, 17:33

^^^^^^
Naprawdę myślisz że forumowicze są tacy naiwni :lol:
"Prawo nagłówków Betteridge’a":

https://pl.wikipedia.org/wiki/Prawo_nag ... %E2%80%99a
Awatar użytkownika
pisul
VIP
VIP
 
Posty: 8587
Na forum od: 27 cze 2014, 21:40

PoprzedniaNastępna

Wróć do Budowa

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Deimon i 100 gości