[ul. Wieniawskiego] Osiedle Wieniawskiego (Apklan)

Nowe inwestycje mieszkaniowe będące obecnie w budowie na terenie Rzeszowa i okolic.

Nowe mieszkania w Rzeszowie i najbliższej okolicy, informacje, fotorelacje.

Re: [ul. Wieniawskiego] Osiedle Wieniawskiego (Apklan)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Bogdan10 » 01 lut 2023, 19:35

Czy znane są może jakieś nowości o A2?
Bogdan10
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 17
Na forum od: 15 sty 2023, 17:24

Re: [ul. Wieniawskiego] Osiedle Wieniawskiego (Apklan)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Jastrząb » 02 lut 2023, 18:43

Chyba wszystko żyje swoim życiem obecnie. Jeśli prawdziwie są informacje o tym, że PGE odwołało się od sprzeciwu wniesionego przez miasto, to trzeba czekać na decyzję organu odwoławczego, a to może trwać. Ewentualnie pozostaje liczyć, że PGE działa jeszcze w jakiś inny sposób, aby przyspieszyć prace - może wystąpili w międzyczasie o decyzję o ustaleniu lokalizacji inwestycji celu publicznego?
Jastrząb
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 370
Na forum od: 03 mar 2021, 12:47

Re: [ul. Wieniawskiego] Osiedle Wieniawskiego (Apklan)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: mobile4you » 02 lut 2023, 21:22

niewierze pisze:Osobiście działam prawnie w celu przekazania nieruchomości od wakacji. [...]

Nie wiem co masz w treści Aktu Notarialnego (zapewne to co ja), ale co użyłeś jako podstawy tego działania?
mobile4you
Świeżak
 
Posty: 2
Na forum od: 22 cze 2022, 9:33

Re: [ul. Wieniawskiego] Osiedle Wieniawskiego (Apklan)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: mobile4you » 02 lut 2023, 21:30

pisul pisze:Od kilku postów jednopostowcy winią dewelopera że PGE nie chce im szybko podłączyć przyłącza elektrycznego do budynku? Dobrze zrozumiałem? Przecież to inna firma!

I takie działanie to niestety norma w PGE. W innym temacie i innym deweloperze nie było podobnie? Wińcie PGE - viewtopic.php?f=18&t=753&start=70

Dla mnie PGE nie jest stroną (na razie). Jeżeli umowa o przyłącze była zawarta wcześniej, to deweloper jakiś nadzór powinien pełnić nad realizacją. Jak można było obiecywać odbiór w 2022 (kilkukrotnie), jeżeli PGE nawet tego nie zgłosiło do BIP?
mobile4you
Świeżak
 
Posty: 2
Na forum od: 22 cze 2022, 9:33

Re: [ul. Wieniawskiego] Osiedle Wieniawskiego (Apklan)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: niewierze » 02 lut 2023, 21:44

mobile4you pisze:Nie wiem co masz w treści Aktu Notarialnego (zapewne to co ja), ale co użyłeś jako podstawy tego działania?

Z tego co wiem mój akt różni się od tych co zakupili trochę później.

Co do sprzeciwu PGE urząd ma 60 albo 90 dni na jego rozpatrzenie. Jeśli wpłynął na początku stycznia to mają jeszcze miesiąc albo dwa.
Pyk, pyk, pyk, jako tako i fajrant
Awatar użytkownika
niewierze
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 49
Na forum od: 21 lip 2022, 21:38

Re: [ul. Wieniawskiego] Osiedle Wieniawskiego (Apklan)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Jastrząb » 02 lut 2023, 23:14

Chyba trochę szybciej, bo zdaje się, że 30 dni, lecz trzeba brać pod uwagę, że zawsze na decyzję organu odwoławczego przysługuje prawo złożenia skargi albo sprzeciwu do WSA, także finalnie może to trwać. Być może warto byłoby też dopytać PGE, co oni tam planują, bo może oprócz odwołania, działają też z uzyskaniem decyzji o ustaleniu lokalizacji inwestycji celu publicznego?
Jastrząb
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 370
Na forum od: 03 mar 2021, 12:47

Re: [ul. Wieniawskiego] Osiedle Wieniawskiego (Apklan)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Bogdan10 » 03 lut 2023, 15:01

Dlatego to pismo co otrzymaliśmy drogą @ od Apklanu natychmiast przesłałem do PGE Rzeszów oraz PGE Lublin - dołączając dodatkowo swoje pismo.
Uważam, że jesteśmy tutaj stroną ! ( chyba ,że ktoś nie przelał w terminie pełnych środków za przyłącza i lokal )
Powyższe pismo przesłałem jeszcze gdzieś... teraz jestem na etapie powiadomienia TV i prasy o naszej sytuacji.
Winę za obecny stan ponosi w największym stopniu deweloper !
( było tak ,że przez kilka m-cy nic nie robił w naszej sprawie, wziął kasę i ma to wszystko teraz...)
Proszę pisać ,,chodzić'' wszędzie, aż osiągniemy cel !
Bogdan10
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 17
Na forum od: 15 sty 2023, 17:24

Re: [ul. Wieniawskiego] Osiedle Wieniawskiego (Apklan)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: nowaa » 05 lut 2023, 22:05

Cześć,

nie wiem czy widzieliście obwieszczenie o wznowieniu postępowania o ustalenie lokalizacji inwestycji celu publicznego na stronie BIP: https://bip.erzeszow.pl/pl/274-wydzial- ... 8mp65.html

Czy ktoś się orientuje ile może wszystko formalnie potrwać? Podobno decyzja wydawana jest po 65 dniach (lub oczywiście dłużej, bo dlaczego nie? ;)) od złożenia wniosku o ustalenie, a jak to wygląda w przypadku wznowienia?
Załączniki
obwieszczenie BIP.png
obwieszczenie BIP.png (124.21 KiB) Przeglądany 1316 razy
nowaa
Świeżak
 
Posty: 7
Na forum od: 26 lis 2022, 12:40

Re: [ul. Wieniawskiego] Osiedle Wieniawskiego (Apklan)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Jastrząb » 06 lut 2023, 9:08

Informacja, jest o wznowieniu postępowania z 11 stycznia 2022 roku i chyba dotyczy innych działek, innych budynków?
Jastrząb
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 370
Na forum od: 03 mar 2021, 12:47

Re: [ul. Wieniawskiego] Osiedle Wieniawskiego (Apklan)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: nowaa » 06 lut 2023, 15:12

Hmm... Oczywiście masz rację... Ale z drugiej strony - czy innych też coś nie zablokowało? W takim razie może jeżeli rusza tu, to coś nowego zdarzy się u nas... Oby pozytywnego.
nowaa
Świeżak
 
Posty: 7
Na forum od: 26 lis 2022, 12:40

PoprzedniaNastępna

Wróć do Budowa

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: peter i 97 gości