[ul. Wieniawskiego] Osiedle Wieniawskiego (Apklan)

Nowe inwestycje mieszkaniowe będące obecnie w budowie na terenie Rzeszowa i okolic.

Nowe mieszkania w Rzeszowie i najbliższej okolicy, informacje, fotorelacje.

Re: [ul. Wieniawskiego] Osiedle Wieniawskiego (Apklan)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Willek543 » 17 cze 2023, 13:32

p.gontarz pisze:" Droga zostanie wykonana po zakończeniu budowy budynku B, czyli w przyszłym roku. Proponuję wybrać się większą grupą na spotkanie z prezydentem miasta jak będzie takie w dzielnicy. Zapytać dlaczego zablokowali wykonanie prądu i dlaczego nie została ona wykonana zgodnie z budżetem w 2020 roku i gdzie się podziało 1.5 miliona przeznaczone na ten cel.
Z ciekawostek obok budynku B będzie pętla dla autobusów miejskich. " - cytat z zamkniętej grupy na FB


Pomysł bardzo szczytny, Kiedy jest jakieś spotkanie z Prezydentem, na które można pójść? Bo ostatnim czasem obserwując jego profil to zajmuje się głupotami, zamiast poważnymi inwestycjami dla mieszkańców.
Willek543
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 35
Na forum od: 04 kwie 2023, 19:06

Re: [ul. Wieniawskiego] Osiedle Wieniawskiego (Apklan)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Witek_0000 » 21 cze 2023, 14:57

Pętla dla autobusów miejskich... całkiem dobry pomysł. Na pewno będą kolejne inwestycje, pasażerów będzie przybywać.
Ostatnio zmieniony 29 cze 2023, 15:09 przez Witek_0000, łącznie zmieniany 1 raz
Witek_0000
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 208
Na forum od: 24 mar 2015, 14:02

Re: [ul. Wieniawskiego] Osiedle Wieniawskiego (Apklan)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: user2092 » 29 cze 2023, 14:23

Jeszcze kilka dni mam rezerwację mieszkania w nowych blokach od Apklanu przy Wieniawskiego. Byłem już prawie 100% pewny decyzji o zakupie, ale mam wątpliwości czytając ten wątek. Jest jakiś powód dla którego zdecydowanie odradzalibyście tą inwestycję? Szukam mieszkania dla siebie, nie pod wynajem
user2092
Świeżak
 
Posty: 1
Na forum od: 29 cze 2023, 14:20

Re: [ul. Wieniawskiego] Osiedle Wieniawskiego (Apklan)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Witek_0000 » 29 cze 2023, 14:59

Też się interesuję zakupem tam. Myślę, że zdecydowanie odradzać nie trzeba, jednak trzeba być świadomy kilku problemów.
Deweloperzy mają obecnie problemy z przyłączami prądu i gazu, nie ze swojej winy, po prostu z jakieś powodu opóźniają się działania ze strony PGNiG i PGE. W budynkach A1 i A2 mieszkania miały mieć przeniesienie własności do końca 2022 a będą mieć w jesieni 2023 - tylko uwaga nie tylko ten deweloper ma takie problemy. W tym przypadku akurat może się udać, gdyż prąd i gaz dzięki podłączaniu do A1 i A2 ma być przyłączony zaraz po tym - aczkolwiek pewny nie jestem, musisz to sobie sprawdzić.

Teoretycznie budynek ma być skończony do końca roku, podają nawet, że do końca października. Jak się pojedzie na budowę to koniec roku wydaje się realny, więc mogli by wtedy przekazać klucze i można by wykańczać - czy są jeszcze jakieś przeszkody, pozwolenia, inne szczegóły żeby tak było - nie wiem.

Temat drogi dojazdowej budowanej przez miasto - prędzej czy później ją zrobią, także będzie fajny dojazd.


Więc ja znam te problemy związane z terminami odbioru. Kwestie techniczne, standard wykończenia - w to się nie zagłębiałem.
Witek_0000
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 208
Na forum od: 24 mar 2015, 14:02

Re: [ul. Wieniawskiego] Osiedle Wieniawskiego (Apklan)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Witek_0000 » 01 lip 2023, 8:26

Czy myślicie, że etap B1,B2 może mieć podobne problemy z opóźnieniem, jak ma A1,A2?
Prąd i gaz fizycznie chyba podciągają, ale mimo to może być problem z ostatecznym pozwoleniem, jakimiś formalnościami?
Witek_0000
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 208
Na forum od: 24 mar 2015, 14:02

Re: [ul. Wieniawskiego] Osiedle Wieniawskiego (Apklan)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: p.gontarz » 01 lip 2023, 12:20

Patrząc na postępy prac wydaje mi się że powinni zdążyć do końca 2023. U mnie w umowie przeniesienie własności jest właśnie do końca roku.
Jeśli będzie prąd i gaz to już za bardzo nie ma co się wysypać po drodze :)
p.gontarz
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 13
Na forum od: 08 cze 2023, 19:55

Re: [ul. Wieniawskiego] Osiedle Wieniawskiego (Apklan)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Witek_0000 » 01 lip 2023, 12:39

Zakończenie budowy jest do końca roku - tzn wtedy by mogłoby być przekazanie kluczy.
Przeniesienie własności do końca maja przyszłego roku - tak jest w prospekcie, więc też musi być w umowie. Z tym, że to przeniesienie własności jest tak późno tylko po to, żeby się deweloper "zabezpieczył", na wypadek tego co się stało z A1 i A2.

Sam już nie wiem, jak się rozmawia z deweloperem to oni już chyba sami sobie nie wierzą, kiedy coś oddadzą, tak to wyczuwam.
Na logikę myślę jak Ty, będą przyłącza to co innego może się sypnąć...
Witek_0000
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 208
Na forum od: 24 mar 2015, 14:02

Re: [ul. Wieniawskiego] Osiedle Wieniawskiego (Apklan)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: p.gontarz » 01 lip 2023, 22:03

Ja mam w umowie przeniesienie własności do 30.12.2023, o maju nic nie słyszałem
p.gontarz
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 13
Na forum od: 08 cze 2023, 19:55

Re: [ul. Wieniawskiego] Osiedle Wieniawskiego (Apklan)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Willek543 » 04 sie 2023, 0:24

user2092 pisze:Jeszcze kilka dni mam rezerwację mieszkania w nowych blokach od Apklanu przy Wieniawskiego. Byłem już prawie 100% pewny decyzji o zakupie, ale mam wątpliwości czytając ten wątek. Jest jakiś powód dla którego zdecydowanie odradzalibyście tą inwestycję? Szukam mieszkania dla siebie, nie pod wynajem


Szczerze patrząc na to jak długo się czeka.. To tylko jeśli masz ograniczony budżet i stalowe nerwy. Ale też jakość wykonania mieszkań pozostawia naprawdę wiele do życzenia.
Willek543
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 35
Na forum od: 04 kwie 2023, 19:06

Re: [ul. Wieniawskiego] Osiedle Wieniawskiego (Apklan)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Willek543 » 04 sie 2023, 0:27

Witek_0000 pisze:Zakończenie budowy jest do końca roku - tzn wtedy by mogłoby być przekazanie kluczy.
Przeniesienie własności do końca maja przyszłego roku - tak jest w prospekcie, więc też musi być w umowie. Z tym, że to przeniesienie własności jest tak późno tylko po to, żeby się deweloper "zabezpieczył", na wypadek tego co się stało z A1 i A2.

Sam już nie wiem, jak się rozmawia z deweloperem to oni już chyba sami sobie nie wierzą, kiedy coś oddadzą, tak to wyczuwam.
Na logikę myślę jak Ty, będą przyłącza to co innego może się sypnąć...


Aż tak to niemożliwe.. Wydaje mi się, że koniec 2023 to już jest maks. Szczerze to władze miasta powinny się zająć tą sprawą, ponieważ dotyczy to wielu mieszkańców.
Willek543
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 35
Na forum od: 04 kwie 2023, 19:06

PoprzedniaNastępna

Wróć do Budowa

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 123 gości