[ul. Szopena] Olszynki Park 220m - 41p (ApKlan)

Nowe inwestycje mieszkaniowe będące obecnie w budowie na terenie Rzeszowa i okolic.

Nowe mieszkania w Rzeszowie i najbliższej okolicy, informacje, fotorelacje.

Re: [ul. Szopena] Olszynki Park 160m - 36p (ApKlan)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: abrakadabra » 08 kwie 2023, 10:10

Ładnie by mnie musiało pogrzać aby płacić tyle siana za mieszkanie plus parking i balkon w AZII zamiast wziąć sobie coś znacznie bardziej prestiżowego bliżej rynku w Apklanie
abrakadabra
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 318
Na forum od: 19 maja 2020, 22:34

Re: [ul. Szopena] Olszynki Park 160m - 36p (ApKlan)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Rabik » 08 kwie 2023, 20:48

W zeszłym roku postanowiliśmy w rodzinie kupić mieszkanie w centrum. Wstępnie wybór padł na AP2. Byłem bliski zakupu. Nawet pamietam jak autem przejezdzałem obok Olszynek i pomyślałek - jak mozna w takim miejscu wiezowce budować. Moje korty gdzie pierwszy raz grałem w tenisa ;(

Potem znalazłem to forum - zmieniłem zdanie - wybrałem Olszynki - nie załuje - ale z drugiej strony pewnie na dniach miałbym już mieszkanie a tak kto wie czy w przyszłym roku sie wyrobią.

Mam takie pytanie z innej beczki .
Europa dostała pierdolca z elektrykami
Czy gdzies w świecie sa montowane stacje ladujace elektryki w podziemnych garażach - czy to bedzie dozwolone ladowac auta w grazach podziemnych zamknietych ??
12 lat zleci - potem bedzie masakra hehe
Rabik
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 34
Na forum od: 27 sty 2022, 9:46

Re: [ul. Szopena] Olszynki Park 160m - 36p (ApKlan)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: mariusz5 » 08 kwie 2023, 21:03

Tak, i to nie w świecie a w Rzeszowie na jednym z osiedli gdzie mam mieszkanie montowane są ładowarki do samochodów elektrycznych w garażu podziemnym. Nie wyobrażam sobie by nie było takiej możliwości w Olszynkach, choć nigdy elektryka bym nie kupił.
mariusz5
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 44
Na forum od: 07 cze 2020, 12:14

Re: [ul. Szopena] Olszynki Park 160m - 36p (ApKlan)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Miszuk » 08 kwie 2023, 23:34

1.Właściwie czemu mieliby się nie wyrobić w przyszłym roku? O ile dobrze pamiętam zostało im 4 piętra do końca, nawet jeśli dobudują te 3-4 piętra wyżej niż było planowane to 1 piętro robią 3 tyg, więc w listopadzie powinni zakończyć budowanie pięter na W. Więc odbiór w kwietniu 2024 chyba realny? Dodatkowo piętra które im zostały, będą dużo prostsze od pozostałych bo będą powtarzalne bez żadnych wygibasów. Czy jest aspekt o którym nie pomyślałem, a sprawia, że budowa potrwa dłużej?


2.Druga sprawa to sklep spożywczy, mam nadzieje, że nie będzie to nic w stylu żabki, najbardziej by chyba pasowało tutaj coś pokroju FRAC’a. Jak ktoś ma kontakt to niech podsunie pomysł, byłoby super mieć taki sklep pod ręką


3.A co do AZII to ponad rok temu mieszkanie tu i tu można było kupić w tej samej cenie, wiec wybór był oczywisty. Teraz olszynki poszły 30% w górę (kompletnie mnie to nie dziwi i nie zdziwi jeśli podrożeją jeszcze kolejne 30%). Jeszcze pozostaje sprawa metrażu, w AZII większość mieszkań ma mniej niż 60m2, a w olszynkach większość ma ponad 60m2 (dane dotyczą mieszkań możliwych do zakupu w tym momencie). Moim zdaniem AZII to będzie jeden wielki akademik, tak jak dawny AZI czyli jedna wielka impreza cały czas będzie. Jeśli ktoś szuka mieszkania dla siebie a nie pod wynajem dla studenciaka to nie ma co sie zastanawiać tylko dołożyć i wybrać Olszynki


4.Ktoś się orientuje co z siłownią i basenem?
Miszuk
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 27
Na forum od: 22 sie 2022, 23:38

Re: [ul. Szopena] Olszynki Park 160m - 36p (ApKlan)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Rabik » 09 kwie 2023, 8:18

1. Nie jestem budowlaniec ale zgoda na dodatkowe 4 pietra to chyba nie tak od reki. Jaki nadzor budowlany. Nowy projekt spelnienie norm.Zgoda miasta. Potencjalne protesty cos jak z tym blokiem nad wisłokiem. Mysle ze ta cała papierologia nie bedzie taka prosta.Dla mnie spoko - budynek 40p - ciezki do przebicia przez lata ale z drugiej stronie jednak dodatkowe 40 mieszkan - srednio min 100 osob jezdzacych rano do pracy szkoly windami itp.
Po drugie ciekwami mnie jak rozwiazac problem z tymi z 35-36 pietra - maja penthaus a tu nagle sa 4 p nizej - pewnie jakos to idzie rozwiazac - ktos kupił mieszkanie na topce a tu nagle ktos mu bedzie jednak tupal nogami po suficie hehe

2. Dla mnie osobiscie raczej Zabka - Fraka mam na lwowskiej - zawsze tylko tam kupuje - ale Frak wymaga parkingu a tu raczej takiego nie bedzie. Sklep dla mieszkancow raczej. Zakupy wieksze w tygodniu ale fajnie móc po piwo mleko chleb w klapkach skoczyc w niedziele pietro nizej .
Apklan wybudowal kilka blokow obok Profamilii - tam jest biedra obok - ale w srodku miedzy blokami maja Zabke - taki wlasnie sklepik pierwszej potrzeby - chyba spoko

4. Ma byc basen
Rabik
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 34
Na forum od: 27 sty 2022, 9:46

Re: [ul. Szopena] Olszynki Park 160m - 36p (ApKlan)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: necik » 09 kwie 2023, 10:38

Doniek pisze:Przecież tych mieszkań nie będą kupowały "samotne matki z dziećmi", nie należy patrzeć na to poprzez pryzmat mieszkalnictwa socjalnego. Podaż pieniądza się zwiększa to i zamożni inwestorzy rozważą zakup dobra za dwie bańki, uciekając z gotówki. Zapewne część z nich nawet nie była w Rzeszowie i nie będzie.


Zamożni inwestorzy za te same pieniądze kupią mieszkanie w Krakowie.
necik
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 22
Na forum od: 29 gru 2018, 18:55

Re: [ul. Szopena] Olszynki Park 160m - 36p (ApKlan)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: peter » 09 kwie 2023, 12:12

Pozwolenie w grudniu 22r było zmieniane ale czy to dotyczyło 4 dodatkowych pięter pewnie niebawem się okaże ;)
peter
Maniak
Maniak
 
Posty: 1308
Na forum od: 04 paź 2014, 18:21

Re: [ul. Szopena] Olszynki Park 160m - 36p (ApKlan)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Miszuk » 09 kwie 2023, 13:32

1. Wydaje mi się, że temat pozwolenia jest załatwiony lub będzie załatwiany w trakcie budowania tych 3-4 pięter które nam zostały względem pierwotnego planu. Jeśli budowa się przez to opóźni to byłoby to dość mocne irytujące, patrząc, na to jakie jest już opóźnienie.

2. Nie sądzę, że miejsca parkingowe miałyby być problemem w tym przypadku skoro, dół usługowy ma być jakby galerią handlową, dodatkowo lokal pod sklep spożywczy w planach budynku ma ponad 300m2 o ile dobrze pamietam.
Cokolwiek tylko nie żabka, aby była możliwość zejść w klapkach po świeży chleb i wędliny.

3. Na stronie jest napisane, że ma być siłownia, czy w jakikolwiek sposób deweloper zapewnia, że to będzie czy są to słowa rzucone na wiatr? Mam nadzieje, że coś na wzór Mennica Residance przynajmniej będzie.
Miszuk
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 27
Na forum od: 22 sie 2022, 23:38

Re: [ul. Szopena] Olszynki Park 160m - 36p (ApKlan)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: swiety » 09 kwie 2023, 15:30

necik pisze:
Doniek pisze:Przecież tych mieszkań nie będą kupowały "samotne matki z dziećmi", nie należy patrzeć na to poprzez pryzmat mieszkalnictwa socjalnego. Podaż pieniądza się zwiększa to i zamożni inwestorzy rozważą zakup dobra za dwie bańki, uciekając z gotówki. Zapewne część z nich nawet nie była w Rzeszowie i nie będzie.


Zamożni inwestorzy za te same pieniądze kupią mieszkanie w Krakowie.


W którym miejscu Krakowa kupią mieszkanie na 34 pietrze ? A w ścisłym centrum Krakowa raczej apartamentu za 11 czy 13 tys nie kupią.
swiety
Moderator
Moderator
 
Posty: 2959
Na forum od: 22 cze 2014, 19:11
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [ul. Szopena] Olszynki Park 160m - 36p (ApKlan)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Patryk M » 09 kwie 2023, 17:51

Miszuk pisze:1.Właściwie czemu mieliby się nie wyrobić w przyszłym roku? ...
2.Druga sprawa to sklep spożywczy...
3.A co do AZII...
4.Ktoś się orientuje co z siłownią i basenem?

1.Zostało na W - nie licząc 32 P, które jest na ukończeniu - 4 P + wysokie szachty i attyki, podobnie jak na N; powinni się wyrobić konstrukcyjnie na W z końcem wakacji;
Termin oddania - nie jej etapów ale całości inwestycji - to, co oni podają np. w mediach + 1 rok;

2.Żabka odpada – za duża powierzchnia – 960 m2 – byłaby MEGA ŻABA… :)

3. Racja z tym, że zależy to od tego też, co kto lubi… ;)

4.Basen – tak! / Siłownia? - nie ma jej na dostępnych rzutach, co nie wyklucza jej na U1.
Patryk M
Maniak
Maniak
 
Posty: 2508
Na forum od: 27 kwie 2021, 20:02

PoprzedniaNastępna

Wróć do Budowa

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 108 gości