[ul. Szopena] Olszynki Park 220m - 41p (ApKlan)

Nowe inwestycje mieszkaniowe będące obecnie w budowie na terenie Rzeszowa i okolic.

Nowe mieszkania w Rzeszowie i najbliższej okolicy, informacje, fotorelacje.

Re: [ul. Szopena] Olszynki Park 181m - 41p (ApKlan)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Patryk M » 14 mar 2024, 20:52

pisul pisze: Ale to na razie nigdzie nie potwierdzona informacja a ze skali trudno obliczyć.

Jest tylko wrzutka na ich stronie, jeśli chodzi o wizualizacje, z resztą ze starymi i tyle.
Pisałem to 15 lutego, bo słyszałem gdzieś tam, że początkiem marca będą jakieś decyzje, bo kiedy?:

Patryk M pisze: Co do tej całej iglicy – śmieję się z tego, ale to naprawdę nie jest takie proste. Jeśli nie chcą, to nie muszą nic podawać w tym temacie. Nawet jak na dzień dzisiejszy, są pewni jej konstrukcji, kotwienia i montażu.

No, nie jest to takie proste, ale może niedługo coś się oficjalnie pojawi? Zobaczymy?

Ale póki co, wizualnie ten nowy, okazalszy patyk jest jakby 3 x wyższy niż to stare, nie wiadomo co? ;)

Ale jak ma ktoś czas, są przecież punkty odniesienia: poziom stropu 41P + żelbetowa podstawa iglicy;
poziom stropu 41P można brać z narożnika W/S; trzeba odjąć wysokość attyki W/S ale doliczyć podstawę;
wysokość narożnika, można brać od Wolffa; a jak się go nie „zna” to można: do 36P doliczyć +5P uwzględniając wyższe, te P/K

Poziom z podstawą + wizki wieży i iglicy, reszta to już inwencja twórcza w skali, przeliczając na metry.
Niewiele więcej wiem, bo podobno nie lubię nawet tej nowej iglicy :lol:
Patryk M
Maniak
Maniak
 
Posty: 2513
Na forum od: 27 kwie 2021, 20:02

Re: [ul. Szopena] Olszynki Park 181m - 41p (ApKlan)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: bystry » 14 mar 2024, 22:03

Nie wiem co Ci ludzie mają w głowach, naprawdę..., jeśli ta nowa iglica będzie wyglądać tak jak na wizkach to będzie to już druga inwestycja tego dewelopera, która wyglądała całkiem dobrze ale przysłowiowa "wisienka na torcie" nie okazała się wisienką tylko zgniłym jajem, naprawdę tego nie rozumiem jak można było s********* na samym końcu tą inwestycje, nie rozumiem...
bystry
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 923
Na forum od: 24 sty 2016, 11:34

Re: [ul. Szopena] Olszynki Park 181m - 41p (ApKlan)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Piotr O. » 14 mar 2024, 23:23

Widzę, że wzrasta poziom zaciekawienia i emocji spowodowanych wyglądem graficznym obiektu z przyszłą iglicą.
Proponuję na spokojnie poczekać aż pojawi się w tzw. realu, bo i tak nie mamy wpływu na to jaka będzie.
O gustach podobno nie dyskutuje się. :roll:
Jednak człowiek z natury ma moc akceptować, przyzwyczaić się ponoć do wszystkiego...

A tymczasem mamy taki wygląd ze słynnej kładki i parku przy ul. Ł. Cieplińskiego.
Podoba mi się ten skos u góry.
Dobrej nocy wszystkim życzę. :)
Załączniki
Olszynki z parku.JPG
Olszynki z parku.JPG (718.73 KiB) Przeglądany 585 razy
Olszynki z kładki.JPG
Olszynki z kładki.JPG (1.31 MiB) Przeglądany 585 razy
Piotr O.
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 42
Na forum od: 03 gru 2023, 23:50

Re: [ul. Szopena] Olszynki Park 181m - 41p (ApKlan)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Kacu » 14 mar 2024, 23:48

Z tą iglicą budynek wygląda znacznie lepiej. Budynek z bliska wygląda mało interesująco, wręcz odpychająco. Może przynajmniej z daleka będzie cieszył oko, zwłaszcza dzięki tej iglicy.
Kacu
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 543
Na forum od: 05 sie 2016, 16:30

Re: [ul. Szopena] Olszynki Park 181m - 41p (ApKlan)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Miszuk » 15 mar 2024, 10:52

Odpychająco to wyglądają Apartamenty Zamkowe II, a nie OP. Iglica na żywo wyjdzie bardzo fajnie, wreszcie prawdziwa iglica, a nie jakiś kikut.
Miszuk
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 27
Na forum od: 22 sie 2022, 23:38

Re: [ul. Szopena] Olszynki Park 181m - 41p (ApKlan)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: peter » 15 mar 2024, 11:15

Czy tylko ja widzę podobieństwo maszt postawiony 1972roku :lol:
Załączniki
IMG_6284.jpeg
IMG_6284.jpeg (705.65 KiB) Przeglądany 396 razy
peter
Maniak
Maniak
 
Posty: 1308
Na forum od: 04 paź 2014, 18:21

Re: [ul. Szopena] Olszynki Park 181m - 41p (ApKlan)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: ETernit » 15 mar 2024, 11:28

Czepiacie się tego masztu. Myślę, że nie będzie to najbrzydszy element całości. Mocno trzymam kciuki, żeby tylko nie montowali anten /nadajników i przyczepiali do masztu wiązek kabli, co pogorszy wizualnie konstrukcję.
Jestem przekonany, że jak zaczną palić się światła w mieszkaniu, w każdym o innej barwie i natężeniu to nikt nie będzie zwracał uwagę na maszt. Pośród tej różnorodności zmieni się odbiór poszczególnych elementów budynku się zmieni.

Na wizualizacjach wygląda wszytko na uporządkowane ale w przypadku budynków mieszkalnych, po zamieszkaniu, perspektywa się zmieni.

Najlepiej widać to na przykładzie budynków biurowych typu skyres, gdzie wszystkie światła na każdym piętrze są tej samej barwy, podobnie jak rolety w oknach. Zaraz obok jest budynek mieszkalny i nikt nie zwraca uwagi na elementy elewacji, tylko co kto trzyma na balkonie i w jakim kolorze są zasłony w oknach. Nikt nie patrzy na detale budynku i jego architekturę.
ETernit
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 330
Na forum od: 15 paź 2015, 18:53

Re: [ul. Szopena] Olszynki Park 181m - 41p (ApKlan)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Jaskobrot » 15 mar 2024, 12:32

Nie ma sie co czepiac Bystrego, ze tak pisze o iglicy. Wyraznie zaznaczyl " nie rozumiem..." to jest
kluczowe w tym. Jednemu moze sie pidobac inemu nie, jeden rozumie inny nie.
Jaskobrot
Maniak
Maniak
 
Posty: 1522
Na forum od: 15 sty 2017, 17:21

Re: [ul. Szopena] Olszynki Park 181m - 41p (ApKlan)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Patryk M » 15 mar 2024, 12:42

Szalują od rana od wewnątrz końcowe, krańcowe zwieńczenie attyki na west; jeśli skończą, to po południu zaleją…jeśli tak, skończą dzisiaj rzeźbienie attyki na W.
Na górze wygląda też na to, że działają przy podstawie iglicy.
Patryk M
Maniak
Maniak
 
Posty: 2513
Na forum od: 27 kwie 2021, 20:02

Re: [ul. Szopena] Olszynki Park 181m - 41p (ApKlan)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Fork » 15 mar 2024, 13:25

Mnie wciąż zastanawia czym są te małe dziurki w rzędach na białych kafelkach elewacji.
Fork
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 28
Na forum od: 10 wrz 2023, 2:21

PoprzedniaNastępna

Wróć do Budowa

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 81 gości