[ul. Szopena] Olszynki Park 220m - 41p (ApKlan)

Nowe inwestycje mieszkaniowe będące obecnie w budowie na terenie Rzeszowa i okolic.

Nowe mieszkania w Rzeszowie i najbliższej okolicy, informacje, fotorelacje.

Re: [ul. Szopena] Olszynki Park 160m - 36p (ApKlan)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Miszuk » 22 sie 2022, 23:53

Ktoś się orientuje może jak ma wyglądać dostęp do basenu dla mieszkańców? Byłem przekonany, że basen będzie częścią wspólną dla mieszkańców bez dostępu ludzi z zewnątrz, a wygląda na to, że dostęp będzie dla wszystkich, o ile wgl takowy basen powstanie. Znalazłem na internecie ogłoszenie lokalu na sprzedaż w Olszynkach pod Basen SPA za ok. 5 mln zł i tu pojawiają się moje obawy czy znajdzie się jakis chętny, żeby wyłożyć 5 mln na lokal + dodatkowo urządzenie, żeby zrobić basen. Byłem przekonany, że będzie tu to działać dokładnie tak jak np. W Mennicy w Warszawie czyli mieszkańcy w czynszu płacą za basen(w mennicy jest tylko Jacuzzi) i siłownie, która została wyposażona przez dewelopera i mają do niej dostęp cały czas bez dodatkowych opłat i jest tylko dla mieszkańców.
Miszuk
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 27
Na forum od: 22 sie 2022, 23:38

Re: [ul. Szopena] Olszynki Park 160m - 36p (ApKlan)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Rabik » 23 sie 2022, 21:40

Dla mnie bez sensu basen tylko dla mieszkańców. Koszty utrzymania , płace ratowników - ubezpieczenie basenu - jak sie ktoś utopii to kto płaci odszkodowanie itp.

Zdecydowanie --- ktoś to kupuje organizuje jakies spa - ja jako mieszkaniec kupuje karnet lub nie i korzystam lub nie. Ja osobiście bym kupił dostęp a jak siebie znam to co jakis czas bym zajrzał. Ale żeby wspólnota to utrzymywała to bez sensu.

Z tego co mi się obiło o uszy to jest przewidziany basen u góre i na dole - cokolwiek to znaczy. Ponoć na gorze jest przewidziana knajpa.
Bardziej mnie ciekawi jak z dostępem to knajpy na górze - każdy może wejść wjechać - ok - ale jak z zabazpieczeniem mieszkań - klucze do windy?? Ludzie bez kluczy moga wjechac tylko na basen - do knajpy?? A co z pogotowiem?? Np mam zawal - i co ??

Pewnie jakos maja to ustalone ale ciekawi mnie jak???
Rabik
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 34
Na forum od: 27 sty 2022, 9:46

Re: [ul. Szopena] Olszynki Park 160m - 36p (ApKlan)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Patryk M » 23 sie 2022, 22:30

Nie wiadomo jak do końca będzie, ale prawdopodobnie mieszkańcy będą mogli wykupić abonament uprawniający do korzystania z basenu, SPA czy siłowni.

Zaprojektowane jest to tak, że usługi typu: przedszkole, przychodnia, bank, sklepy, restauracja, basen, siłownia czy SPA, mają być dostępne dla mieszkańców bez wychodzenia na zewnątrz.
Część mieszkaniowa ma być zamknięta dla osób z zewnątrz czyli też tych, które będą korzystały z usług.
Wejście do części mieszkaniowej, ale tylko na swoje piętro ma być na kartę lub aplikację na smartfonie. W obu wieżach ma być portiernia i portier.
W wysokościowcach jedna z wind jest techniczna i przeznaczona też dla służb ratunkowych, więc spokojnie z tym zawałem… ;)
Patryk M
Maniak
Maniak
 
Posty: 2505
Na forum od: 27 kwie 2021, 20:02

Re: [ul. Szopena] Olszynki Park 160m - 36p (ApKlan)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: konradp » 23 sie 2022, 23:04

Miałem już masakrować ale Patryk M wybrał łagodna drogę :).

Ktoś kto nigdy nigdy nie był poza Rzeszowem lub może nie nie miał dostepu do usług trochę lepszych niż budzetowe może takie rzeczy wypisywać jak to, że w takiej inwestycji nie opłaca się budować basen u. To wszystko w momencie gdy przy tej cenie za M2 jest to czynnik utwierdzający w zakupie a nie odwodzący od niego. Nie chcę pisać co sądzę o takiej mentalności. Najwyraźniej z taką mentalnością nic się nigdy nie opłaca co nie daje wymiernej korzyści.
No i zapomniałem o tych obawach o bezpieczeństwo mieszkań to kisnę. Kompromitacja.

P S przy tego poziomu nwestycji to wydaje mi się że powinien być zatrudniony consierge. Portier byłby rozczarowaniem.
Awatar użytkownika
konradp
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 781
Na forum od: 24 sty 2018, 17:28

Re: [ul. Szopena] Olszynki Park 160m - 36p (ApKlan)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Miszuk » 24 sie 2022, 8:42

To mają być najbardziej luksusowe mieszkania w Rzeszowie, to dlaczego mamy skąpić i nie mieć basenu tylko dla mieszkańców? Myślałem, że cena basenu jest już wliczona w cenę mieszkania, a tu się okazuje, że żeby był basen najpierw musi się ktoś znaleźć kto wyłoży 6 mln +, aby takowy tam stworzyć
Miszuk
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 27
Na forum od: 22 sie 2022, 23:38

Re: [ul. Szopena] Olszynki Park 160m - 36p (ApKlan)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Patryk M » 24 sie 2022, 15:11

Wygląda na to, że kolejny strop na W prawie gotowy do zalania;
Postępy prac na usługach od parkingu i Kilara:

snapshot.jpg
snapshot.jpg (361.75 KiB) Przeglądany 1036 razy

snapshot2.jpg
snapshot2.jpg (378.67 KiB) Przeglądany 1036 razy

https://olszynkipark.pl/kamery-online/
Patryk M
Maniak
Maniak
 
Posty: 2505
Na forum od: 27 kwie 2021, 20:02

Re: [ul. Szopena] Olszynki Park 160m - 36p (ApKlan)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Jaskobrot » 24 sie 2022, 15:49

Miszuk - w tej cenie mieszkania, mimo iz wydaje Ci sie wysoka, nie dalo sie zmiescic basenu. Nie bedzie tez pola golfowego, ladowisha helikopterow. Trzeba doplacic.
Jaskobrot
Maniak
Maniak
 
Posty: 1522
Na forum od: 15 sty 2017, 17:21

Re: [ul. Szopena] Olszynki Park 160m - 36p (ApKlan)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Miszuk » 24 sie 2022, 16:38

Jaskobrot - skoro w zwykłym bloku na hetmańskiej udało się wybudować basen, którego cena była wliczona do ceny mieszkania, to myśle, że postawienie nie wielkiego basenu + jacuzzi na spokojnie dałoby się zmieścić w średniej cenie 13k za metr Olszynek. Może się czepiam, ale kupowałem mieszkanie tutaj będąc pewny, że powstanie basenu dla mieszkańców to rzecz pewna, a nie, że jego los zależy od tego czy znajdzie się ktoś chętny kto wyłoży +\- 7 mln złociszy.

Z innej beczki, ale też w temacie usług to mam nadzieję, że sklepem spożywczym nie będzie żabka, a bardziej coś w stylu Frac’a.
Miszuk
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 27
Na forum od: 22 sie 2022, 23:38

Re: [ul. Szopena] Olszynki Park 160m - 36p (ApKlan)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Rabik » 24 sie 2022, 17:15

Miszuk pisze:To mają być najbardziej luksusowe mieszkania w Rzeszowie, to dlaczego mamy skąpić i nie mieć basenu tylko dla mieszkańców? Myślałem, że cena basenu jest już wliczona w cenę mieszkania, a tu się okazuje, że żeby był basen najpierw musi się ktoś znaleźć kto wyłoży 6 mln +, aby takowy tam stworzyć


Z tego co wiem na 2 pietrze ma byc spory basen i spa - no i tak jak jest napisane tutaj - dostępny dla ludzi z zewnątrz.
Ciesze się ze coś takiego bedzie dostępne na miejscu - super sprawa.

Z drugiej strony co tanie to - drogie - niech jakas firma zrobi fajne spa z basenem - na przyzwoitym poziomie.
A jak znam zycie znizki beda dla mieszkańców bo tak zawsze jest.

Na marginesie - byłem ostatnio na zjeżdzie w Wawie - nocowałem - Hotel intercontinential - obok Pałacu Kultury . Wybrałem dlatego ze jest fajny basen na 43p z super widokiem ;) a na 44p widokowa siłka

Miszuk pisze:Jaskobrot - skoro w zwykłym bloku na hetmańskiej udało się wybudować basen, którego cena była wliczona do ceny mieszkania, to myśle, że postawienie nie wielkiego basenu + jacuzzi na spokojnie dałoby się zmieścić w średniej cenie 13k za metr Olszynek. Może się czepiam, ale kupowałem mieszkanie tutaj będąc pewny, że powstanie basenu dla mieszkańców to rzecz pewna, a nie, że jego los zależy od tego czy znajdzie się ktoś chętny kto wyłoży +\- 7 mln złociszy.
Z innej beczki, ale też w temacie usług to mam nadzieję, że sklepem spożywczym nie będzie żabka, a bardziej coś w stylu Frac’a.


ALe nie zapominaj ze sa mieszkania po 7800/m2 i całkiem sporo w granicach 8-10 tys co plasuje je w sredniej cenie w okolicy.

Co do sklepu - tez bym wolał Fraca - ale co poradzic - wystawia lokal do sprzedania i wygra ktos kto da lepsza cene ;) - a dobra zabka nie jest zła
Rabik
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 34
Na forum od: 27 sty 2022, 9:46

Re: [ul. Szopena] Olszynki Park 160m - 36p (ApKlan)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: pisul » 24 sie 2022, 19:34

Jedno piętro powinna zając Ikea. Same Olszynki to kilkaset mieszkań podobnie Apartamenty Zamkowe, we wrześniu startują z Resovia Sky a obok geoportal pokazuje kolejne 6-7 wieżowców w bliskiej odleglości. Zmieniła się tez polityka samej Ikei. Już nie buduje molochów. Takie piętro nie za małe nie za duże.
Awatar użytkownika
pisul
VIP
VIP
 
Posty: 8602
Na forum od: 27 cze 2014, 21:40

PoprzedniaNastępna

Wróć do Budowa

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: k.jakub, lordfisher i 132 gości