[ul. Szopena] Olszynki Park 220m - 41p (ApKlan)

Nowe inwestycje mieszkaniowe będące obecnie w budowie na terenie Rzeszowa i okolic.

Nowe mieszkania w Rzeszowie i najbliższej okolicy, informacje, fotorelacje.

Re: [ul. Szopena] Olszynki Park 160m - 36p (ApKlan)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: krolik » 02 sie 2020, 15:25

porteño pisze:
Arrival pisze:Bez bogactwa nie ma (na masową skalę) szerokości horyzontów myślowych wśród mieszkańców. Nie mylić z ilością nowobogackich w danym miejscu.

Większa część społeczeństwa Ameryki Południowej do bogatych nie należy, a jednak mentalnie różnica jest kolosalna na niekorzyść Polski.

bystry pisze:Uważaj tylko, żebyś z tej wsi do swojego Amsterdamu za dużo słomy w butach nie przywiózł...

O, powiedział, co wiedział. Nick jednak nie zawsze zobowiązuje...

A tak w ogóle to m się nagle popularniejszy od samych Olszynek. Czyżby już nic pozytywnego o nich nie było do powiedzenia?


porteño nie przejmuj sie szczególnie chamskimi odzywkami tych zakompleksionych buraków, na tym forum niestety siedza zakompleksione puste głowy ( nie wszyscy ) ale wiekszosc to zwykłe pajace. szkoda sie tu produkowac w ogóle, co nie napiszesz to zle, kazdy wie najlepiej i kazdy najmadrzejszy.. w naszym narodzie to standard.. jeden : madrzejszy : od drugiego, nikt nie szanuje zdania i opini innych. albo myslisz jak my myslimy albo Cie zjedza. jak wilki. Dlatego zapewne Ty tez podobnie jak ja juz nie mieszkamy w Rzeszowie.. totalny brak jakiejkowliek tolerancji, zasciankowosc i zwyczajne chamstwo
krolik
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 150
Na forum od: 23 lut 2019, 0:21

Re: [ul. Szopena] Olszynki Park 160m - 36p (ApKlan)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: konradp » 02 sie 2020, 15:28

Zasiałeś wiatr to teraz zbieraj burzę. Opinię można mieć różną co do inwestycji ale nikt nie zamierza leczyć twoich kompleksów. A jakbyś pytał jakich to wytłumaczyłem ci wcześniej.

P.S. szególnie widać ten postęp mentalności w Manaus, nie to co polaki robaki.
Awatar użytkownika
konradp
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 773
Na forum od: 24 sty 2018, 17:28

Re: [ul. Szopena] Olszynki Park 160m - 36p (ApKlan)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: porteño » 02 sie 2020, 15:34

Kompleksy to przejawiają się prędzej przyrównywaniem Rzeszowa do ponad trzykrotnie większego Wrocławia, argumentując że u nas jest czyściej...
A te robaki to jakaś kolejna chybiona ironia do nie wiadomo czego. Autor chyba sam się pogubił w swych odbiegach od tematu.
porteño
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 1022
Na forum od: 24 lip 2014, 18:02

Re: [ul. Szopena] Olszynki Park 160m - 36p (ApKlan)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: konradp » 02 sie 2020, 15:44

No chyba sam się gubisz skoro napisałeś że różnica w mentalności Latynosów jest na niekorzyść dla Polaków. Wrzuciłem ironię bo nie jest to temat mierzalny, mentalność jest po prostu inna. A dodatkowo sprawdź co się dzieje w Manaus skoro mentalność Latynosów jest lepsza.

Nie bronię porównań do większych miast i argumentów które są słabe i kogoś innego. Atakuje ciebie za twoją ułomną mentalność co objawia się określaniu ludzi z danego regoinu jako gorszymi sobie. Tutaj non possumus, to jest brak kultury i słoma z butów.

Druga kwestia to Twój brak zrozumienia, że nie tylko od ludzi zależy że dane miasto rozwija się prężnie a inne nie i jest wiele innych czynników które na to wpływają. I mentalność nie ma nic do tego jak sugerujesz. G
Awatar użytkownika
konradp
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 773
Na forum od: 24 sty 2018, 17:28

Re: [ul. Szopena] Olszynki Park 160m - 36p (ApKlan)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: porteño » 02 sie 2020, 16:06

No to chyba kurs czytania ze zrozumieniem by się przydał, bo nigdzie nie określiłem żadnych ludzi gorszymi, a że mentalność ogólnie jest mniej progresywna w Europie wschodniej niż w Ameryce Południowej, a bardziej zaściankowa, to nie obraza, tylko stwierdzenie faktu. Ułomnością jest brak zdolności interpretacyjnych, które właśnie przejawiłeś. Brakiem nie tylko zaś kultury, ale też szacunku jest - jak to sam ująłeś - atakowanie użytkowników za coś, czego nie powiedzieli, w dodatku całkowicie odbiegając od tematu i łamiąc reguły forum. Pomijam już wtrącane łacińskie frazy, które zupełnie do kontekstu nie pasują... Przykład Manaus w centrum amazońskiej dżungli nijak ma się do reprezentacji całego kontynentu, tak przy okazji. A mentalność ma bardzo wiele do rozwoju miast. Gdyby nie ona, to pewnie powierzchni zielonych w Rzeszowie byłoby znacznie więcej, ale to dywagacje na zupełnie inny wątek.
porteño
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 1022
Na forum od: 24 lip 2014, 18:02

Re: [ul. Szopena] Olszynki Park 160m - 36p (ApKlan)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: konradp » 02 sie 2020, 17:21

Wg słownika języka polskiego:
Zaściankowość:
2. «miejscowość lub środowisko zacofane pod jakimś względem»
Wg PWN ma znaczenie pejoratywne.

Tak więc pisz sobie dalej, klucz i zaprzeczaj sam sobie. Nie ma to sensu.

Co do Manaus to nadal mogę podać każde inne miasto ( oprócz kilku )w Ameryce płd. I nadal pod każdym względem będzie to samo. Także jesteś w błędzie.

Mogę się zgodzić że ilość terenów zielonych w mieście może zależeć od nastawienia ludzi. Ale to ty określasz swoją i zachodnią mentalność jako lepszą na co nie podajesz dobitnych dowodów wrzucając do tego wszystkich do jednego rondelka zalewając to sosem kompleksów i tu cyt. żeby nie było:
Do Rzeszowa to przyjeżdżam tylko w kategorii urlopu na wsi, bo w zasadzie zarówno budownictwo, jak i mentalność ludzi odzwierciedla tę wieś par excellence.

I tak nie zrozumiesz o co chodzi. Pedagogika wstydu określa twoją mentalność par excellence.

A co zbaczania z tematu to admin pewnie przeniesie posty lub usunie.
Awatar użytkownika
konradp
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 773
Na forum od: 24 sty 2018, 17:28

Re: [ul. Szopena] Olszynki Park 160m - 36p (ApKlan)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: porteño » 02 sie 2020, 18:13

Za tym samym słownikiem:
zacofany
2. «wrogo nastawiony do postępu»
Jeśli na tej podstawie dochodzisz do wniosków w stylu "polaki robaki", to rzeczywiście masz się czym chwalić z taką interpretacyjną głębią...

Nie wiem, ile miast Ameryki Południowej zwiedziłeś, ale w niemal każdym, w którym ja się zatrzymałem, mentalność była dużo bardziej progresywna niż na Podkarpaciu (czy to w kwestiach orientacji politycznej, sprawach religii, rasizmu, ochrony mniejszości seksualnych, podejścia do narkotyków itd., jedynie prawa kobiet to sprawa dyskusyjna) tak że schowaj sobie te osądy, jakobym był w błędzie, bo mierników na mentalność nie masz.

Na to, że zachód jest bardziej progresywny, dowodów przedstawiać nie trzeba, to widać gołym okiem. To wyimaginowane wartościowanie lepszy-gorszy to chyba właśnie Twój przejaw wstydu, żeś z zaściankowego wschodu. Ja bynajmniej swego rodowodu się nie wstydzę, tak samo jak nigdzie nie napisałem, że wieś jest gorsza od miasta. Ot, mnie się mniej podoba, bo kocham progres i liberalizm. I kto tu ma kompleksy?
porteño
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 1022
Na forum od: 24 lip 2014, 18:02

Re: [ul. Szopena] Olszynki Park 160m - 36p (ApKlan)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: konradp » 02 sie 2020, 20:06

Ręce opadają.
1. Czy podana przez ciebie definicja wyklucza podaną przeze mnie i zaprzecza temu że używane teraz jest perjoratywne, szczególnie w takim ujęciu zdania ?
2
Większa część społeczeństwa Ameryki Południowej do bogatych nie należy, a jednak mentalnie różnica jest kolosalna na niekorzyść Polski.

Nie wcale nie mówiłeś że jest gorsza, to ja nie rozumiem słów "kolosalna nikorzyśč". Znaczenie słów jest względne tylko jeżeli dotyczy ciebie.
3. Ja nie zaprzeczam że zachód czy latynosi mają mentalność progresywną. Próbujesz mi to przypisać. Tak samo jak to że ja wartościuje lepszy-gorszy gdzie w pkt2 podałem twój cytat. Walczysz sam ze swoimi słowami. Dyskutujesz sam ze sobą.
4. A ja pisałem że wieś jest gorsza od miasta albo stwierdzałem że tak napisałeś ? Określenie wiejska mentalność jest pejroratywna i na nic wszystko co inputujesz.
5. Tak tak, jestem zakompleksiony. Typowy argument negujący pedagogikę wstydu którą przejawiasz. Odwracanie kota ogonem.
6.Co do twoich poglądów to szanuję. Ale skoro skoro podałeś przykład ze słownika i jak to ująłeś jesteś antyzaściankowy to przypomnę ci że wszelkie totalitaryzmy miały na sztandarach Postęp i zwalczano wrogów postępu a i sam postęp w czasie nie ma stałej definicji. Komuniści też byli postępowi. A tutaj taka dygresja, Japonia jako społeczeństwo nie jest progresywne i sobie dobrze radzą. Po prostu świat jest dużo bardziej skomplikowany i to że byłeś w kilku miejscach nie znaczy że można sprowadzać wszystko do jednego mianownika. A jakiego mianownika to napisałem już wcześniej bo nie chce mi się powtarzać.

Proponuję tutaj zakończyć bo i tak się nie dogadamy a z olszynkamli nie ma to nic wspólnego. Ja sam uważam że olszynki nie pasują. Ale nie jest to wina mieszkańców i ich mentalnośći bo gdyby tak było to w progresywnym duńskim społeczeństwie niemożliwa byłaby realizacja bestseller tower w szczerym polu.
Ostatnio zmieniony 03 sie 2020, 1:50 przez konradp, łącznie zmieniany 1 raz
Awatar użytkownika
konradp
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 773
Na forum od: 24 sty 2018, 17:28

Re: [ul. Szopena] Olszynki Park 160m - 36p (ApKlan)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: porteño » 02 sie 2020, 20:31

Miotasz się w tych cytatach jak ryba w sieci.
Oczywistym jest, że dla piewcy progresu zaściankowa mentalność nie ma się co równać z postępową, ale czy choć raz nazwałem LUDZI o ciasnych horyzontach myślowych gorszymi? Tu się kłania pokrętna logika. "Polaki robaki" to tylko i wyłącznie twoje słowa, więc to z nimi walczę. Nie musisz też chwalić się używaniem słownika wyrazów obcych, bo ilekroć tam zaglądasz, to coś przekręcasz. "Imputować" piszemy przez m, nie n. Tę "pedagogikę wstydu" też sobie z czapy wziąłeś i czepiłeś się jak rzep psiego ogona, bo nijak to do kontekstu nie pasuje. Chyba zapomniałeś doczytać definicję tego pojęcia. Nie widzę, żebyś cokolwiek szanował, ale to już nie mój problem. Japonia na wielu płaszczyznach mimo wszystko jest postępowa, a komunizm - jak słusznie zauważyłeś - także. Jako system polityczny zresztą jest bardzo interesującą ideologią, jednak faktycznie to już zupełnie inna dyskusja, gdzie płaszczyzny porozumienia na pewno nie znajdziemy.
porteño
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 1022
Na forum od: 24 lip 2014, 18:02

Re: [ul. Szopena] Olszynki Park 160m - 36p (ApKlan)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Jaskobrot » 03 sie 2020, 15:09

IMG_20200803_110856.jpg
IMG_20200803_110856.jpg (305.19 KiB) Przeglądany 4315 razy
IMG_20200803_110852.jpg
IMG_20200803_110852.jpg (279.7 KiB) Przeglądany 4315 razy
Jaskobrot
Maniak
Maniak
 
Posty: 1522
Na forum od: 15 sty 2017, 17:21

PoprzedniaNastępna

Wróć do Budowa

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 81 gości