[ul. Szopena] Olszynki Park 220m - 41p (ApKlan)

Nowe inwestycje mieszkaniowe będące obecnie w budowie na terenie Rzeszowa i okolic.

Nowe mieszkania w Rzeszowie i najbliższej okolicy, informacje, fotorelacje.

Re: [ul. Szopena] Olszynki Park 160m - 36p (ApKlan)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Jaskobrot » 19 cze 2023, 20:10

Powinni teeaz budowac kolejne standardowe pietro, na nim polowe pietra ( pod skosem - vide wieza N). Jednak te slupy sa o znacznie wiekszej wysokosci niz dotychczasowe pietra. Powod to chyba moze znac jakis budowlaniec.
Jaskobrot
Maniak
Maniak
 
Posty: 1522
Na forum od: 15 sty 2017, 17:21

Re: [ul. Szopena] Olszynki Park 160m - 36p (ApKlan)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Patryk M » 19 cze 2023, 20:34

pisul pisze:Dzisiaj na górze las zbrojeń słupów.

Nie ma mnie w Rz. i nie mogę się do tego odnieść. Wysłałem koleżankę Bruta z nim spacerowo po foty tych słupów, ale nic na nich nie ma co trzeba, najwięcej ma ich Wolff…widocznie to żelazo i to żelazo.. :lol:

Z tego co widzę na kamerkach jak złapię 1/100 ;) to nic szczególnego oprócz tego, że zazwyczaj wyciągali w pierwszy dzień słupy i ściany a tym razem same słupy wokół. Ale to też sygnał, że 35 P jest inne i będzie robione inaczej. Klasyka: oprócz słupów narożnych 3 na ścianę. Na wizkach tego nie ma, ale tam gdzie będą attyki, one są, bo muszą tam być.

Nie ma mnie w Rz. i nie widzę tego live, więc daję raz jeszcze to, co było ode mnie w lutym, gdy po raz pierwszy te + 4P były wrzucone na forum:

Patryk M pisze:Jak zacząłem to wszystko czytać...na moment serwer przerwał mi połączenie... :lol:


Ps. To, czy jestem czy mnie nie ma w Rz. wiadomo odnośnie tych +4P, nie ma żadnego znaczenia ;)
Patryk M
Maniak
Maniak
 
Posty: 2502
Na forum od: 27 kwie 2021, 20:02

Re: [ul. Szopena] Olszynki Park 160m - 36p (ApKlan)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Komunard » 19 cze 2023, 21:34

Patryk M doceniam Twój wkład w rozwijanie tego forum, ale czasem gratuluję osobom, które rozkminiają Twoje wpisy, jak ten powyżej :D
Komunard
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 160
Na forum od: 17 sty 2019, 21:20

Re: [ul. Szopena] Olszynki Park 160m - 36p (ApKlan)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: pisul » 19 cze 2023, 22:04

Czasem wypowiedzi kolegi są wielką zagadką niczym Wszechświat ;)


Może ja objaśnie ale swój wcześniejszy wpis.
Teraz od strony Wisłoka powinny zacząć robić attyki których słupy mają różną wysokość. Zaczynają się malutkim słupem w jednym narożu potem jest słup wyższy i jeszcze wyższy i cała attyka pnie się łagodnie w górę po obwodzie budynku. Tak to było na budynku N:



Obrazek





Obrazek





Obrazek




Obrazek
fot. https://www.facebook.com/deweloperapklan/photos



Tylko dziś na budynku W montowali zbrojenia słupów o jednej wysokości pełnej kondygnacji. Jest ich dużo i nie tylko po obwodzie ale i na całej powierzchi piętra. Czyli albo będzie inna attyka(?) albo ta będzie jak u niższego braciszka ale budowana po tej kondygnacji albo dopiero za 4 kondygnacje jak głosi plotka? Albo się mylę.
Awatar użytkownika
pisul
VIP
VIP
 
Posty: 8600
Na forum od: 27 cze 2014, 21:40

Re: [ul. Szopena] Olszynki Park 160m - 36p (ApKlan)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Patryk M » 19 cze 2023, 23:03

@Komunard
Staram się nie pisać czegoś kluczowego, jeśli tego nie widzę, choćby na dokładnej focie a najlepiej live.

@Pisul
ładnie to wyjaśniłeś odnośnie attyki na N ale dalej Masz to albo/albo, bo chodzi Ci o te + 4 P. Czy są to ploty czy fakty. Stąd Ty i Kolega o mojej niejasności czy tajemniczości w mojej pisaninie.

Być może kiedyś to wyjaśnię, jak wiadomo będzie kogoś to interesiło, dlaczego tak a nie inaczej?
Ale na dzisiaj odpowiedź jest taka sama jak w lutym: :D

Patryk M pisze:
Jak zacząłem to wszystko czytać...na moment serwer przerwał mi połączenie... :lol:
Patryk M
Maniak
Maniak
 
Posty: 2502
Na forum od: 27 kwie 2021, 20:02

Re: [ul. Szopena] Olszynki Park 160m - 36p (ApKlan)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Jaskobrot » 20 cze 2023, 6:37

Pisul - gdyby to bylo tak jak piszesz to zamiast o 4 p podwyzszyc, obnizonoby o 1 pietro. Porownaj z budynkiem N. W czesci "weższej" sa 2,5 pietra + w narozniku zwienczenie. To pietra zas, ktore aktualnie buduja, z cala pewnoscia bedzie o innej wysokosci i konstrukcji i na pewno nie jest ostatnim.
Jaskobrot
Maniak
Maniak
 
Posty: 1522
Na forum od: 15 sty 2017, 17:21

Re: [ul. Szopena] Olszynki Park 160m - 36p (ApKlan)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Rze-NM » 20 cze 2023, 14:01

Obrazek
Awatar użytkownika
Rze-NM
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 319
Na forum od: 25 mar 2015, 18:08
Lokalizacja: Nowe Miasto

Re: [ul. Szopena] Olszynki Park 160m - 36p (ApKlan)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Patryk M » 20 cze 2023, 18:33

Jaskobrot pisze:Powinni teeaz budowac kolejne standardowe pietro, na nim polowe pietra ( pod skosem - vide wieza N). Jednak te slupy sa o znacznie wiekszej wysokosci niz dotychczasowe pietra. Powod to chyba moze znac jakis budowlaniec.

Ostatnie kondygnacje są wyższe, stąd też wyższe musi być zbrojenie i muszą sztukować szalunki, co widać na focie @ Rze-NM - tak samo było na poprzednim 34 P.
Patryk M
Maniak
Maniak
 
Posty: 2502
Na forum od: 27 kwie 2021, 20:02

Re: [ul. Szopena] Olszynki Park 160m - 36p (ApKlan)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Patryk M » 20 cze 2023, 18:45

pisul pisze:Teraz od strony Wisłoka powinny zacząć robić attyki których słupy mają różną wysokość. Zaczynają się malutkim słupem w jednym narożu potem jest słup wyższy i jeszcze wyższy i cała attyka pnie się łagodnie w górę po obwodzie budynku.
Tylko dziś na budynku W montowali zbrojenia słupów o jednej wysokości pełnej kondygnacji.

Pisul, dobrze, że kolega Rze-NM dał super fotę ze zbrojeniem i jest do czego się odnieść – postaram się prosto i krótko jak się da, może mi się uda nie komplikować :lol:

Attyka idzie w górę od Wisłoka z tym, że nie jak piszesz od 34 P, ale od poziomu stropu 35 P; od tego narożnika północno – wschodniego z krótkim słupem i wtedy wznosi się po skosie w górę.

A tego piętra i stropu wiadomo jeszcze nie ma, dopiero przecież zaczęli je od zbrojenia tych słupów i ścian. Teraz zbrojenia słupów są jednakowe dlatego, że one są właśnie pod to piętro i strop 35 P.
Załączniki
autor Rze-NM.jpg
autor Rze-NM.jpg (2.56 MiB) Przeglądany 641 razy
2widok3d www.mieszkania.olszynkipark.pl 35.jpg
2widok3d www.mieszkania.olszynkipark.pl 35.jpg (75.41 KiB) Przeglądany 641 razy
DeweloperApklanwww.youtube.comwatchvnlHyeoy3Izo35p.png
DeweloperApklanwww.youtube.comwatchvnlHyeoy3Izo35p.png (553.1 KiB) Przeglądany 641 razy
Patryk M
Maniak
Maniak
 
Posty: 2502
Na forum od: 27 kwie 2021, 20:02

Re: [ul. Szopena] Olszynki Park 160m - 36p (ApKlan)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Inwestycje Polska » 20 cze 2023, 19:36

Użytkownik PanKrzychu .. kiedyś przedstawił wizualizacje dotyczącą dodatkowych pięter...i bardzo możliwe ze idą w ta stronę.
Załączniki
5F1EA1ED-1DBE-4198-9C9F-8EA2473D9717.jpeg
5F1EA1ED-1DBE-4198-9C9F-8EA2473D9717.jpeg (219.84 KiB) Przeglądany 607 razy
Inwestycje Polska
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 23
Na forum od: 08 lut 2023, 18:24

PoprzedniaNastępna

Wróć do Budowa

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot], pisul i 107 gości