[ul. Szopena] Olszynki Park 220m - 41p (ApKlan)

Nowe inwestycje mieszkaniowe będące obecnie w budowie na terenie Rzeszowa i okolic.

Nowe mieszkania w Rzeszowie i najbliższej okolicy, informacje, fotorelacje.

Re: [ul. Szopena] Olszynki Park 160m - 36p (ApKlan)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Jaskobrot » 06 lip 2021, 9:10

Tak może być. Wg szumnych zapiwiedzi w prasie, niższa wieża miała być zbudowana do końca lipca. Obsuw terminu to ok. 5 miesięcy. W tym tempie wyższa wieża będzie miała obsuw ok. 1 roku. To nie budzi zaufania...
Jaskobrot
Maniak
Maniak
 
Posty: 1522
Na forum od: 15 sty 2017, 17:21

Re: [ul. Szopena] Olszynki Park 160m - 36p (ApKlan)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: pisul » 06 lip 2021, 15:42

56jurass pisze:harmonogram prac


Obrazek



"Wg szumnych zapiwiedzi w prasie, niższa wieża miała być zbudowana do końca lipca. Obsuw terminu to ok. 5 miesięcy..."

Oczywiście kolejna nieprawda ;) harmonogram zakłada 30 sierpnia 2021 wiecha na N. Ja strzelałem listopad/grudzień. Ale pogoda dopisuje i może być jota w jopte z zakładanym harmonogramem. A pisanie o jakiejś rocznej obsuwie to już jakieś kompletne bzdury.
Awatar użytkownika
pisul
VIP
VIP
 
Posty: 8602
Na forum od: 27 cze 2014, 21:40

Re: [ul. Szopena] Olszynki Park 160m - 36p (ApKlan)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Jaskobrot » 06 lip 2021, 21:39

Pisul, stracilem wiarę w to, że umiesz czytać ze zrozumieniem.
Jeśli do 30. 08.21 w planie jest ukończenie konstrukcji wieży N. , to kim trzeba być aby wierzyc, że w ciągu 2 miesięcy wybudują 7 pieter? Budują 1 pietro w 3 tygodnie. Czy Ty umiesz liczyć? A wieża W również bedzie opóźniona, bo budują ją wolniej. Braknie 23 piętra (23 x 3, 5tyg = ok. 80 tyg.) 1,5 roku Pisul!!!! Daj komuś niech Ci policzy
Jaskobrot
Maniak
Maniak
 
Posty: 1522
Na forum od: 15 sty 2017, 17:21

Re: [ul. Szopena] Olszynki Park 160m - 36p (ApKlan)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: pisul » 07 lip 2021, 17:07

Ostatnie piętra N są prostsze do wykonania bo łuczki kończą się dużo niżej i nie potrzeba używać tych fikuśnych wystających blatów roboczych po za obrys budynku więc czas wykonania kondygnacji bez łuku może być krótszy i kondygnacje oddawane szybciej.


Obrazek
Zdjęcie już oczywiście nie aktualne bo już kończą kolejne piętro, ale łatwiej pokazać niż wytłumaczyć ;)


Podobnie błędnie zakładasz stałą wzrostu wieży W.
Przyjmijmy że równocześnie pracuje przy wznoszeniu ścian budynków N, W i części handlowej 60 osób. Po 20 na N po 20 na W i 20 na części handlowej. Po ukończeniu N pracownicy zasilą powstawanie budynku W więc czas oddania kondygnacji będzie inny niż przy tylko 1/3 pracowników budujących na W dziś. A po oddaniu sklepów pomogą kolejni. Pierwsze pisałeś o rocznym poślizgu teraz już 1,5 :lol:
Elewacja (i rodzaj ocieplenia) dużo szybsza w wykonaniu niż przy metodzie lekkiej mokrej styropian/wełna. Niedługo koniec N potem zmasowany atak na W ... nie zdziwiłbym się gdyby całość oddali przed czasem.
Awatar użytkownika
pisul
VIP
VIP
 
Posty: 8602
Na forum od: 27 cze 2014, 21:40

Re: [ul. Szopena] Olszynki Park 160m - 36p (ApKlan)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Jaskobrot » 07 lip 2021, 18:41

A Ty dalej swoje. Podziwiam Cię za optymizm. Czas budowy W oceniam na 1,5 roku. Od teraz, a nie od zalozonego terminu. Wróżyłes tez z fusów, że latem bedzie cieplej i budowa ruszy. Nie ruszyła. Wspomóc mieli pracownicy po ukonczeniu budowy bloków na Karoliny - tez nie pomogli. Wyzsze piętra beda budowac wolniej (czas dostawy wszystkiego na ta wys się wydluzy). Kiedyś rozmawiałem z kierownikiem budowy. Twierdził, że w szczycie ma pracować 250 ludzi!!! Jesli teraz zatrudniają 60 to nic dziwnego, że terminy są abstrakcyjne.
Jaskobrot
Maniak
Maniak
 
Posty: 1522
Na forum od: 15 sty 2017, 17:21

Re: [ul. Szopena] Olszynki Park 160m - 36p (ApKlan)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Kier » 07 lip 2021, 19:47

Jaskobrot pisze:Pisul, stracilem wiarę w to, że umiesz czytać ze zrozumieniem.
Jeśli do 30. 08.21 w planie jest ukończenie konstrukcji wieży N. , to kim trzeba być aby wierzyc, że w ciągu 2 miesięcy wybudują 7 pieter? Budują 1 pietro w 3 tygodnie. Czy Ty umiesz liczyć? A wieża W również bedzie opóźniona, bo budują ją wolniej. Braknie 23 piętra (23 x 3, 5tyg = ok. 80 tyg.) 1,5 roku Pisul!!!! Daj komuś niech Ci policzy


Kolego Jaskobrot ogromna prośba. Nie obchodzą mnie treści które piszesz. Nie będę ich komentował i wyrażał swoich opinii, bo każdy na miarę swoich możliwości, sam sobie wyciągnie wnioski, natomiast nie życzę sobie, żeby Kolega powoływał się na rozmowy ze mną i pisał rzeczy, które nie miały miejsca. Możemy się tak umówić ? Czasem czytam fora i mam dyskomfort.

Swoją drogą ciekawa matematyka. Proponuje obserwować i być dobrej myśli. Budowa nie powiedziała ostatniego słowa. Będzie dobrze :D ...
Pozdrawiam serdecznie.
Kier
Świeżak
 
Posty: 1
Na forum od: 07 lip 2021, 19:17

Re: [ul. Szopena] Olszynki Park 160m - 36p (ApKlan)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Jaskobrot » 07 lip 2021, 20:23

Mówiąc o kierowniku, powoływalem się na osobę z którą rozmawiałem jesienią ub. r. Tak jak teraz nie mam, tak i wtedy nie miałem okazji sprawdzić czy wspomniana osoba była ta, za którą się podawała. Informacje zawarte w poście pochodzą od tej osoby a nie są moim wymysłem.
Jaskobrot
Maniak
Maniak
 
Posty: 1522
Na forum od: 15 sty 2017, 17:21

Re: [ul. Szopena] Olszynki Park 160m - 36p (ApKlan)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: pisul » 07 lip 2021, 20:28

Jaskobrot pisze:... Wyzsze piętra beda budowac wolniej ...
... Kiedyś rozmawiałem z kierownikiem budowy. Twierdził, że w szczycie ma pracować 250 ludzi!!! Jesli teraz zatrudniają 60 to nic dziwnego, że terminy są abstrakcyjne.


Gdy ukończą N i pracownicy wzmocnią liczebnie W i będzie szybciej. A z tą liczbą to był tylko przykład. Liczba wzięta z sufitu. Nie mam pojęcia ile osób pracuje obecnie.
Awatar użytkownika
pisul
VIP
VIP
 
Posty: 8602
Na forum od: 27 cze 2014, 21:40

Re: [ul. Szopena] Olszynki Park 160m - 36p (ApKlan)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: NotoriousTT » 08 lip 2021, 7:46

To nie działa na tej zasadzie, że jak skończą jeden budynek to nagle w 20 osób przechodzą na drugi. Obstawiam, że te dwa budynki robią dwaj oddzielni podwykonawcy (pewnie osobno cieśle i osobno zbrojarze), więc jak jeden podwykonawca skończy budynek N to pewnie zejdzie z budowy i idzie gdzieś indziej albo dadzą im fragment przyziemia do roboty. Z tego co widzę budynek W robi firma AgBud, więc inna firma im się nie będzie wtrącała w budowę :)
Zresztą przy takiej technologii wznoszenia budynku (brak samowznoszącego się trzonu budynku) Mnóstwo ścian żelbetowych) większa ilość osób niewiele tu da ponieważ większość robót uzależniona jest od dźwiga. Wszystkie blaty szalunkowe trzeba za każdym razem przestawiać.
No ale nie wiem skąd u was taka troska o tempo robót. Ktoś kto kupił mieszkanie ma określony termin w którym ma to być gotowe i niech się tego trzyma. Ten harmonogram, który był wcześniej podany jest pewnie jeszcze sprzed rozpoczęcia robót, więc sporo się mogło zmienić. Zresztą to jest inwestor prywatny a nie publiczny, więc niech sobie robi jak chce :)
NotoriousTT
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 33
Na forum od: 11 lut 2019, 22:45

Re: [ul. Szopena] Olszynki Park 160m - 36p (ApKlan)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: a1chemik » 08 lip 2021, 9:05

NotoriusTT nasza troska i obawy wynikają z faktu, że nie chcemy mieć w centrum miasta żelbetonowego nieukończonego szkieletora przez kilka - kilkanaście lat.

Jeszce raz podkreślę - wszyscy kibicują żeby się udało, ale są obawy.

Kwestia uporu pisula w tym, że budowa nagle przyśpieszy jak na kodach w StarCrafcie to inna para kaloszy ;) ale pisul już tak ma ;)
a1chemik
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 630
Na forum od: 29 cze 2018, 14:46
Lokalizacja: Rzeszów

PoprzedniaNastępna

Wróć do Budowa

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot], wogx i 100 gości

cron