[ul. Szopena] Olszynki Park 181m - 41p (ApKlan)

Nowe inwestycje mieszkaniowe będące obecnie w budowie na terenie Rzeszowa i okolic.

Nowe mieszkania w Rzeszowie i najbliższej okolicy, informacje, fotorelacje.

Re: [ul. Szopena] Olszynki Park 160m - 36p (ApKlan)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Jaskobrot » 27 sty 2022, 19:24

Ma się tak, że zapowiadano koniec budowy na czerwiec 2023r. Zatem obsuwa wynosi na dziś 1,5 roku.
Jaskobrot
Maniak
Maniak
 
Posty: 1508
Na forum od: 15 sty 2017, 17:21

Re: [ul. Szopena] Olszynki Park 160m - 36p (ApKlan)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Patryk M » 27 sty 2022, 19:36

Wiadomo, liczy się ich harmonogram i związanie z nim umowy z klientami a nie medialne wypowiedzi, ale…
Nowiny z 09.2020: Data zakończenia całej inwestycji to czerwiec 2023 roku.
Super Nowości: 06.2021. Kiedy inwestycja całkowicie się zakończy? Pod koniec 2023 r.
Ale jak się ma to do tego? Tablica budowy: też nie wychodzi poza 2023 r.
Ale jeśli takie są info do klientów, to cały rok na + czyli…spoko-luz… ;)
Patryk M
Maniak
Maniak
 
Posty: 2414
Na forum od: 27 kwie 2021, 20:02

Re: [ul. Szopena] Olszynki Park 160m - 36p (ApKlan)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Jaskobrot » 27 sty 2022, 19:57

Zastanawiam się gdzie jest wi da dla pracowników? Chyba nie chodzą codziennie 20 pieter. Pytałem w grudniu, odpowiedzieli mi, że ma być.
Jaskobrot
Maniak
Maniak
 
Posty: 1508
Na forum od: 15 sty 2017, 17:21

Re: [ul. Szopena] Olszynki Park 160m - 36p (ApKlan)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: WoJa » 27 sty 2022, 20:57

WoJa pisze:Klienci są informowani o terminie przekazania własności mieszkań do XII.2024. Nie wiem jak to się ma do harmonogramu , o którym piszecie.


Przepraszam, zrobiłem omyłkę pisarską - ma być XII.2023
WJ
WoJa
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 453
Na forum od: 01 gru 2016, 12:05

Re: [ul. Szopena] Olszynki Park 160m - 36p (ApKlan)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Patryk M » 27 sty 2022, 21:29

Dobre ;) ale oby ta omyłka...przy dotychczasowym tempie prac nie stała się proroctwem.
Patryk M
Maniak
Maniak
 
Posty: 2414
Na forum od: 27 kwie 2021, 20:02

Re: [ul. Szopena] Olszynki Park 160m - 36p (ApKlan)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: flyRZE » 27 sty 2022, 21:40

Na każdej prawie stronie wywody o terminie i opóźnieniach, ludzie ważne by to skończyli i nawet jak będzie kilka miesięcy obsuwy to przy skali tej inwestycji i fakcie, że to lokalny przedsiębiorca nie ma to znaczenia.
flyRZE
Maniak
Maniak
 
Posty: 1315
Na forum od: 15 lip 2014, 11:42

Re: [ul. Szopena] Olszynki Park 160m - 36p (ApKlan)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Patryk M » 27 sty 2022, 21:56

Jaskobrot pisze:Zastanawiam się gdzie jest wi da dla pracowników? Chyba nie chodzą codziennie 20 pieter. Pytałem w grudniu, odpowiedzieli mi, że ma być.

Na CT o ile pamiętam, dźwig towarowo - osobowy, ten zewnętrzny zaczęli montować jak byli na 14 piętrze, czyli znacznie niżej jak tutaj.
Patryk M
Maniak
Maniak
 
Posty: 2414
Na forum od: 27 kwie 2021, 20:02

Re: [ul. Szopena] Olszynki Park 160m - 36p (ApKlan)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Rabik » 27 sty 2022, 22:25

Witam wszystkich to mój pierwszy post.
Nie wiem czy to odpowiednie miejsce do zadania tego pytania , jeżeli nie to przepraszam.

Ma siostrę od 30 lat w USA , postanowiła zjechać na starość do Rzeszowa. `W młodości mieszkała na Szopena i ma sentyment do tej okolicy i postanowiła kupić mieszkanie w w/w kompleksie.

Przejrzałem cały wątek i jak ktoś wcześniej zauważył spora grupa ludzi obawia sie rezerwacji/zakupu mieszkania bo wpłata jest na rachunek Apklanu a nie na powierniczy i z tego powodu banki nie chca udzielać kredytów hipotecznym ( kilka osób juz ten kredyt jednak ponoć uzyskały ale są to pojedyncze przypadki)

Czym z prawnego punktu widzenia różni się wpłata na ten rachunek powierniczy od na prywatny rachunek Apklanu - myślałęm że obecnie każdy deweloper zmuszony ustawowo do posiadania rachunku powierniczego - dlaczego oni tego nie mają - jak to obeszli ???
Rozumiem że wplacając na powierniczy ktoś - nie wiem bank jakiś kontroluje postęp budowy i proporcjonalnie wypłaca deweloperowi kase.

Swego czasu po fali bankructw deweloperów wydawało mi się że stworzono jakaś ustawe chroniącą ludzi przed upadłością deweloprów - na czym to polega?
Jak siostra zdecyduje się na zakup mieszkania to ma podpisać umowe notarialną - jakie jest zabezpieczenie obecnie w takim przypadku konsumenta gdyby firma ogłosiła upadłość przed datą przeniesienia własności w grudniu 23 ?????????

Wydaje się że firma jest jak najbardziej ok, z Rzeszowa i jak ktos napisał maja 600mieszkań w ofercie ale niepokój jednak jakiś jest.


Ja jestem blady w temacie - mieszkam od zawsze w domku jednorodzinnym.
Rabik
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 34
Na forum od: 27 sty 2022, 9:46

Re: [ul. Szopena] Olszynki Park 160m - 36p (ApKlan)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Patryk M » 27 sty 2022, 23:24

Od tego są prawnicy ale coś nieco…ale zaznaczam, nie dotyczy to tej inwestycji, tylko ogólnie. Wg ustawy deweloperskiej deweloper, który buduje za swoją kasę, czyli za gotówkę, którą ma jako własną np. ze sprzedaży mieszkań z poprzednich inwestycji, nie musi posiadać rachunku powierniczego. Większość bierze kredyty inwestycyjne, ale są wyjątki.
Jeśli deweloper bierze kredyt w banku to ustawa narzuca obowiązek założenia rachunku powierniczego przez niego. Niektórzy to jakoś obchodzą ;)
Są dwa rodzaje rachunków powierniczych. Otwarty rachunek powierniczy to taki gdzie deweloper otrzymuje pieniądze klienta dopiero wtedy, gdy zakończy jakiś konkretny etap inwestycji. Zamknięty rachunek to taki, gdy deweloper otrzymuje pieniądze, wtedy jak inwestycja jest skończona, a klient otrzymuje klucze do chaty. W większości zakładają ten otwarty, bo zapewnia płynność finansową. No ale biorąc kredyt ma się na łbie inspektora bankowego a jak jest nawiedzony to wszędzie się wpie… :lol:
Jak jest tutaj…czy bezpieczne czy nie…prawnicy…doradcy...i inni znawcy ;)
Patryk M
Maniak
Maniak
 
Posty: 2414
Na forum od: 27 kwie 2021, 20:02

Re: [ul. Szopena] Olszynki Park 160m - 36p (ApKlan)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: kielar » 28 sty 2022, 1:39

moglbys spytac prawnika, np. mnie:) generalnie dziwie się, ze chcac inwestować większą kase w mieszkanie szuka sie odpowiedzi na forum, bez urazy:) Konsult z prawnikiem i wiesz, a nie, że coś wiesz:) podobno inwestycja nie ma rachunku powierniczego co w określonych sytuacjach jest możliwe. Osoby o ktorych piszesz, które mogly uzyskac kredyt to tez mozliwe. Banki wraz z postepem prac i liczba sprzedanych mieszkan moga uznac, ze deweloper to uciagnie i dadzą kredyt. I tak pewnie bedzie, najpierw zrobi to jakis jeden bank, moze kilka, a jak bedzie zaawansowany etap budowy to wiekszosc. Fakt jest taki, jakby budowa nie poszla, jest ryzyko spore, ze wplacona kasa nie zostanie zwroconaw jakiejs części, wiekszej lub mniejszej, a mieszkania nie bedzie...upadlosc i czesc lub tez kontynuowania przedsiewziecia dewleoperskiego przez syndyka, ale z tym tez wiaza sie okreslone problemy. NIe sprawdzalem kto formalnie buduje Olszynki, ale zapewne jest to spolka celowa, a nie spolka wyposazona w caly majatek Apklanu. Takze tego:)

osobiscie kupilbym mieszkanie w inwestycji bez rachunku powierniczego tylko na okreslonym etapie prac, w ktorym mialbym przekonanie, ze zostanie to domkniete albo gdybym mial kasy jak lodu:)
kielar
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 69
Na forum od: 11 maja 2015, 11:10

PoprzedniaNastępna

Wróć do Budowa

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 21 gości