[ul. Szopena] Olszynki Park 181m - 41p (ApKlan)

Nowe inwestycje mieszkaniowe będące obecnie w budowie na terenie Rzeszowa i okolic.

Nowe mieszkania w Rzeszowie i najbliższej okolicy, informacje, fotorelacje.

Re: [ul. Szopena] Olszynki Park 160m - 36p (ApKlan)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: NietoPterek » 12 maja 2021, 15:10

Zawsze można powołać się na Wolność panoramy. Zgodnie z wikipedią:


"potoczne określenie wyjątku w prawie autorskim zezwalającego na wykorzystanie obrazów obiektów umieszczonych w przestrzeni publicznej bez konieczności uzyskania zgody ich twórców lub właścicieli. Jego celem jest umożliwienie swobodnego obrotu utworami dokumentującymi przestrzeń publiczną"


"W Polsce wolność panoramy została ujęta w art. 33 pkt 1 ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych jako jedna z postaci dozwolonego użytku publicznego. Obejmuje ona utwory wystawione na stałe na ogólnie dostępnych drogach, ulicach, placach lub w ogrodach[19]. (...)
Przepisy o dozwolonym użytku publicznym są ustanowione ze względu na ważne cele społeczne."


Źródło:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Wolno%C5%9B%C4%87_panoramy
NietoPterek
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 709
Na forum od: 12 mar 2020, 15:02

Re: [ul. Szopena] Olszynki Park 160m - 36p (ApKlan)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: konradp » 12 maja 2021, 15:32

dr_spikeee pisze:No cóż czasami słoma w bucie bywa ciężkawa do ukrycia :) mimo starań i nabijania wysokości iglicami oby nie takimi finalnie jak na bulwary park :), a szkoda bo przez takie zachowania łatka zaścianka na biednym Podkarpaciu po raz kolejny została niesprawiedliwie wyeksponowana.


Łatka zaścianka istnieje tylko i wyłącznie w umysłach osób z kompleksem wyższości z Polski A, oraz osób z kompleksami niższości z Polski B którzy na każdym kroku muszą udowadniać, że nie są tacy jak w stereotypie, a nawet idą dalej, najzacieklej walczą z miejsca z którego pochodzą a tym samym z samym sobą.

Przypisywanie jakichś cech ludzi najczęściej negatywnych, mieszkańcom jakiegoś regiony bazując na jednostkowej przesłance, świadczy tylko o tym, że osoba wykorzystująca ten mechanizm to oszołom na równi z rasistami, ksenofobami, homofobami itd.

Także dr_spikee nie przejmował bym się.
Awatar użytkownika
konradp
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 761
Na forum od: 24 sty 2018, 17:28

Re: [ul. Szopena] Olszynki Park 160m - 36p (ApKlan)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Narzeczony » 12 maja 2021, 17:18

Adamerio pisze:Uważaj bo następnym razem najdzie Cię ktoś z 'biura zarządu' :lol: :lol: :lol: Ostatnio robiłem fotki stojąc na chodniku przy ulicy i po chwili podszedł jakiś niemiły i naburmuszony pan z tekstem "co tu się fotografuje"(jakby nie było widać :lol: ). Pienił się, że na zdjęciach są widoczni pracownicy - mówiłem, że zdjęcia na użytek własny - a on, że nie chce widzieć zdjęć na forum i że nie chce mieć problemów (serdecznie pozdrawiam ;) )

Ciekawe tylko co ma dopowiedzenia na ogólnodostępne kamery z budowy, gdzie również widoczni są pracownicy ;)
Szkoda, że takimi zagrywkami działają tylko na swoją niekorzyść. Zakazów fotografowania nie ma.


Ale, że z biura zarządu? Skąd wiesz ? :D .
Dziwne swoją droga... Jak nie wszedłeś na teren budowy i nie robiłeś nikomu zdjęcia "do dowodu" to postępowanie dziwne.
Narzeczony
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 38
Na forum od: 07 cze 2017, 20:29

Re: [ul. Szopena] Olszynki Park 160m - 36p (ApKlan)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: NietoPterek » 12 maja 2021, 18:18

Może jakiś kierownik z budowy się zdenerwował, bo dostał reprymendę od kogoś z biura na podstawie wpisów na tym forum. W końcu niektórzy wypisują i wrzucają zrzuty z kamer, że jeden robi jak się patrzy, a reszta patrzy jak się robi.
NietoPterek
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 709
Na forum od: 12 mar 2020, 15:02

Re: [ul. Szopena] Olszynki Park 160m - 36p (ApKlan)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Doniek » 13 maja 2021, 6:45

I dlatego pewnie wielu użytkowników nie wrzuca tutaj zdjęć z jakiejkolwiek inwestycji bo chce mieć święty spokój. Wystarczy, że ci wynajęci opłacani dają radę ;)
Doniek
Maniak
Maniak
 
Posty: 1367
Na forum od: 13 mar 2017, 23:32

Re: [ul. Szopena] Olszynki Park 160m - 36p (ApKlan)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: ETernit » 13 maja 2021, 8:02

Nie rozumiem podejścia Inwestora do tej budowy w kontekście pism od Prawników etc. opisanych wcześniej.

Generalnie, jak ktoś nie ma nic do ukrycia, to nie robi takich rzeczy. Dodam, że są developerzy, którzy celowo montują kamery na dachach sąsiednich budynków, żeby każdy mógł zobaczyć postęp prac i co się dzieje w danej chwili, a na stronie internetowej publikowane są tabelki z realizacji.

Nie mniej jednak, trzymam kciuki. Bardzo mnie cieszy, że będą takie fajne budynki w Rzeszowie.
Nie cieszy mnie natomiast to, jaki będzie miało to wpływ na komunikację. Pewne decyzje podejmowane przez Władze nie nadążają za rozwojem Miasta, który w ostatnich 2 latach nabrał tępa. Natomiast tępo prac w kontekście szeroko pojętej infrastruktury jest takie, jak 5 lat temu lub wcześniej.
ETernit
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 330
Na forum od: 15 paź 2015, 18:53

Re: [ul. Szopena] Olszynki Park 160m - 36p (ApKlan)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Jaskobrot » 13 maja 2021, 17:01

Doniek: posłuchaj i zapamiętaj sobie. Robie zdjecia z własnej i ichatywy. Nie jestem zwiqzany z żadnym deweloperem. Nie życzę sobie abys mnie w ten sposób klasyfikowal. Gdyby nie racy jak ja i podobni nie byłoby zdjec.
Jaskobrot
Maniak
Maniak
 
Posty: 1519
Na forum od: 15 sty 2017, 17:21

Re: [ul. Szopena] Olszynki Park 160m - 36p (ApKlan)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: wogx » 13 maja 2021, 17:08

.
Ostatnio zmieniony 09 sie 2021, 20:11 przez wogx, łącznie zmieniany 1 raz
wogx
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 207
Na forum od: 21 lut 2016, 19:54

Re: [ul. Szopena] Olszynki Park 160m - 36p (ApKlan)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: dr_spikeee » 13 maja 2021, 18:43

Ciekawy artykuł

Marże deweloperów biją wszelkie rekordy.

https://businessinsider.com.pl/gielda/w ... ch/svw3bw9

Marża brutto na sprzedaży, tj. odliczając koszty sprzedaży i zarządu oraz koszty finansowe, wzrosła do 32,5 proc. w pierwszym kwartale z 29,5 proc. w analogicznym okresie rok temu.


Jak myślicie jaka tu bedzie marża?
dr_spikeee
Świeżak
 
Posty: 3
Na forum od: 01 lis 2020, 14:25

Re: [ul. Szopena] Olszynki Park 160m - 36p (ApKlan)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Doniek » 14 maja 2021, 6:31

Jaskobrot pisze:Doniek: posłuchaj i zapamiętaj sobie. Robie zdjecia z własnej i ichatywy. Nie jestem zwiqzany z żadnym deweloperem. Nie życzę sobie abys mnie w ten sposób klasyfikowal. Gdyby nie racy jak ja i podobni nie byłoby zdjec.

Jaskobrot brzmi to jak groźba, a czy ja do "Pana" post skierowałem? Proszę przeczytać jeszcze raz post i przeanalizować. Proszę się nie przeceniać.
Doniek
Maniak
Maniak
 
Posty: 1367
Na forum od: 13 mar 2017, 23:32

PoprzedniaNastępna

Wróć do Budowa

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: pisul i 39 gości