[ul.Podwisłocze] Resovia Sky (Hreit)

Nowe inwestycje mieszkaniowe będące obecnie w budowie na terenie Rzeszowa i okolic.

Nowe mieszkania w Rzeszowie i najbliższej okolicy, informacje, fotorelacje.

Re: [ul.Podwisłocze] Resovia Sky (Hreit)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Jaskobrot » 17 maja 2023, 17:07

No i wreszcie mamy innowacje. :lol:
Jaskobrot
Maniak
Maniak
 
Posty: 1522
Na forum od: 15 sty 2017, 17:21

Re: [ul.Podwisłocze] Resovia Sky (Hreit)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: swiety » 17 maja 2023, 18:00

Patrząc na zdjęcie skrzyżowania z wizualizacja nowego budynku nasuwa się tylko jedna myśl. Miasto powinno jak najszybciej nasadzić dużo drzew w okolicach skrzyżowania i nowych budynków. Powinny to być duże drzewa, tak żeby choć trochę zminimalizować efekt parkingu przed hipermarketem.
swiety
Moderator
Moderator
 
Posty: 2959
Na forum od: 22 cze 2014, 19:11
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [ul.Podwisłocze] Resovia Sky (Hreit)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: bystry » 17 maja 2023, 19:50

Jaskobrot pisze:
Screenshot_20230517-093642_Chrome.jpg

Niby tak ma wygladac, ale ile w tym prawdy wie tylko inwestor.


Bardzo smutny widok, nawet wyburzając tą parterówke przy Podwisłocze i budując w miej miejsce smukły podłużny szklany biurowiec typu skysawa nie uda się wejść z zabudową w narożnik ul. Podwisłocze i Kopisto ;/

Jedna z najbardziej prestiżowych lokalizacji w mieście zniszczona na długie dekady ;/
bystry
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 922
Na forum od: 24 sty 2016, 11:34

Re: [ul.Podwisłocze] Resovia Sky (Hreit)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Patryk M » 18 maja 2023, 8:45

Riiuku pisze:O co chodzi z tą ich stroną dostępne tylko 4 piętra, sprzedaż wyższych narazie nie ruszyła czy sprzedają je tylko w swoich biurach?

Podobnie jest też na ich innych inwestycjach, tam gdzie budują czy mają budować powyżej 10 P;
Na wyższych piętrach zamiast sprzedaży może być wynajem.
Patryk M
Maniak
Maniak
 
Posty: 2505
Na forum od: 27 kwie 2021, 20:02

Re: [ul.Podwisłocze] Resovia Sky (Hreit)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: tomomek1 » 18 maja 2023, 15:41

kupowałem na szóstym, na miejscu
tomomek1
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 21
Na forum od: 02 gru 2021, 22:00

Re: [ul.Podwisłocze] Resovia Sky (Hreit)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Komunard » 18 maja 2023, 16:10

swiety pisze:Patrząc na zdjęcie skrzyżowania z wizualizacja nowego budynku nasuwa się tylko jedna myśl. Miasto powinno jak najszybciej nasadzić dużo drzew w okolicach skrzyżowania i nowych budynków. Powinny to być duże drzewa, tak żeby choć trochę zminimalizować efekt parkingu przed hipermarketem.


Ten świetny pomysł zrealizowali w np. w Barcelonie, obsadzili całą oś miasta. La Rambla się chyba stricior nazywa.

Obrazek

Pytanie, czy tutaj będzie chęć i możliwości, by tę straszną betono-parkingozę przesłonić.

Będzie lament mieszkańców, że zacienia im okna, poza tym to miejsce, przyszłe drugie centrum miasta to strasznie wymagające się stanie dla wszelkich roślin, cień od wieżowców, zmienione warunki wodne, zanieczyszczenia, kwaśne deszcze, ogólnie trudna sprawa.
Komunard
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 160
Na forum od: 17 sty 2019, 21:20

Re: [ul.Podwisłocze] Resovia Sky (Hreit)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Patryk M » 18 maja 2023, 16:48

Las Ramblas to głównie deptak, ponad kilometrowy tętniący życiem 24h. Drzewa zasadzono w XVII/ XVIII wieku, w korycie wyschniętej rzeki. Teraz przydały się, bo chronią co nieco przed upałem.
Pewnie, że można i na Kopisto/Podwisłocze zasadzić drzewa, za 100/200 lat będzie jak na Las Ramblas :D
Patryk M
Maniak
Maniak
 
Posty: 2505
Na forum od: 27 kwie 2021, 20:02

Re: [ul.Podwisłocze] Resovia Sky (Hreit)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Komunard » 18 maja 2023, 16:56

Patryk M pisze:Las Ramblas to głównie deptak, ponad kilometrowy tętniący życiem 24h. Drzewa zasadzono w XVII/ XVIII wieku, w korycie wyschniętej rzeki. Teraz przydały się, bo chronią co nieco przed upałem.
Pewnie, że można i na Kopisto/Podwisłocze zasadzić drzewa, za 100/200 lat będzie jak na Las Ramblas :D


Wiedziałem, żyjemy w Polsce, więc zaraz pojawi się 1000 ale.... :D

Najstarsze drzewo w Barcelonie to wg mojej wiedzy "Centre Cívic Can Verdaguer" - ma 27 m wysokości i 122 lata.

Na Kopisto wystarcza nam mniejsze ;-P
Komunard
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 160
Na forum od: 17 sty 2019, 21:20

Re: [ul.Podwisłocze] Resovia Sky (Hreit)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Patryk M » 18 maja 2023, 17:06

Nie chodziło mi - o nie dla drzew - ale o charakter ulicy - nie mieszkaniówka a deptak z muzeami, teatrami, pracowniami artystycznymi, kinami itp. nie wspominając o wieczornych atrakcjach ;) lub po meczu Barcy.
Ale niech będzie za 50 lat, jestem jak naj. za :)

Propagować, nagłaśniać...Prezydent lubi drzewa :lol:
Patryk M
Maniak
Maniak
 
Posty: 2505
Na forum od: 27 kwie 2021, 20:02

Re: [ul.Podwisłocze] Resovia Sky (Hreit)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: pisul » 18 maja 2023, 17:18

Mam inne zdanie.Tak jak miastowi wyprowadzający się na wieś nie powinni narzekać na piejące koguty co ranek, zapach świnek czy rozrzucany obornik na polach przez halasujące ciągniki rolników tak i Ci co sprowadzili się do miasta nie powinni na siłę z miasta robić lasu lub co kawałek parku narodowego.
Awatar użytkownika
pisul
VIP
VIP
 
Posty: 8602
Na forum od: 27 cze 2014, 21:40

PoprzedniaNastępna

Wróć do Budowa

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 132 gości