[ul.Podwisłocze] Resovia Sky (Hreit)

Nowe inwestycje mieszkaniowe będące obecnie w budowie na terenie Rzeszowa i okolic.

Nowe mieszkania w Rzeszowie i najbliższej okolicy, informacje, fotorelacje.

Re: [ul.Podwisłocze] Resovia Sky (Hreit)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: gustawtrzmiel » 28 maja 2023, 12:20

Trochę zasłoni wiadomo co i odciągnie wzrok wiadomo od czego, oby budowa szła sprawnie.
gustawtrzmiel
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 337
Na forum od: 16 paź 2014, 16:06
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [ul.Podwisłocze] Resovia Sky (Hreit)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Patryk M » 28 maja 2023, 14:00

paripadou pisze:Ukochani deweloperzy zapewnią nam "prestiżowe", betonowe getto w centrum. Wiesz, czy dorzucą chociaż ogrodzenia gratis? :roll:

Tak, akurat deweloper z Wa-wy będzie dbał o centrum Rzeszowa, skoro samo miasto o to nie dba.
Sami sobie pozwolenia na budowę nie wydali. Każde miasto, a budują w całej Polsce, które nie stawia im określonych warunków zabudowy, jest przez nich ukochane... :lol:
Patryk M
Maniak
Maniak
 
Posty: 2414
Na forum od: 27 kwie 2021, 20:02

Re: [ul.Podwisłocze] Resovia Sky (Hreit)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: wogx » 28 maja 2023, 14:52

pisul pisze:Naucz bo sam bym tak chciał ;) Tła używasz z Google Earth a czym tworzysz bryły? Jakim programem obracasz bryły i łączysz bryły z tłami? Genialnie to wygląda. Ogromna prośba o podobne wizualizacje 3D również w tym tenacie - viewtopic.php?f=17&t=875&start=740


Jeśli dobrze pamiętam, przesyłałem Ci kiedyś krótką instrukcję na priv, @pisul :) Wrzucę ją raz jeszcze, może przy okazji ktoś nowy skorzysta.

Wszystko tworzę w Google Earth Pro. Zaczynam od znalezienia planu osiedla na forum/w Google (ewentualnie korzystam z openstreetmap.org/Geoportalu dla istniejących już budynków). Plan importuję do GEP (przycisk nr 3):
Obrazek
Dopasowuję go do siatki ulic. W przypadku Resovia Sky na poziomie gruntu wyznaczyłem sobie dodatkowo rytm elewacji, a w zasadzie linie go tworzące (przycisk nr 2):
Obrazek
Następnie zacząłem dodawać wielokąty - obrysy kolejnych pięter (przycisk nr 1).
W tym okienku interesują nas zakładki zaznaczone na czerwono, wysokość musi być nadawana względem powierzchni. Jeśli dodatkowo zaznaczymy "rozciągnij boki do ziemi", to uzyskamy pełne ściany.
Obrazek
Obrazek
Po dodaniu każdego kolejnego piętra i ustaleniu jego wysokości wyłączałem ich widoczność ptaszkiem, by nie zasłaniać sobie planu osiedla (tu zostawiłem widoczne 13, 15 i 19 piętro budynku B + ścieżkę na poziomie terenu):
Obrazek
Po obrysowaniu wszystkich pięter danego budynku, zaznaczałem je na liście po lewej (shift + kliknięcie na pierwszy i ostatni element lewym przyciskiem myszy, ew. ctrl + kliknięcie LPM na każdy element), klikałem PPM na nie i wybierałem "połącz w obiekt Multi Geometry" - dzięki temu miałem większy porządek na liście i mogłem zmieniać właściwości w zakładce "Kolor i styl" wszystkich pięter danego budynku jednocześnie.
Obrazek
Warto ustawić grubość linii na 1, dzięki temu nie będą się one aż tak zlewać ze sobą na kadrach tworzonych z większej odległości - ostatni taki, znad Zalewu, na deser :)
Obrazek

Dużym minusem GEP jest to, że wielokąty/ścieżki muszą być od siebie odległe wertykalnie o pełne metry, dlatego przyjąłem 3/4m wysokości pięter. Do szybkich wizek to wystarcza, ale pewnie w przyszłości przerzucę się na Google SketchUp, by te moje wizki były bardziej estetyczne i lepiej oddawały rzeczywistość. Gdyby coś było niejasne, proszę pytać, postaram się pomóc :)
wogx
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 207
Na forum od: 21 lut 2016, 19:54

Re: [ul.Podwisłocze] Resovia Sky (Hreit)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Patryk M » 30 maja 2023, 11:14

rs.jpg
rs.jpg (701.75 KiB) Przeglądany 1962 razy
Patryk M
Maniak
Maniak
 
Posty: 2414
Na forum od: 27 kwie 2021, 20:02

Re: [ul.Podwisłocze] Resovia Sky (Hreit)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Patryk M » 03 cze 2023, 12:02

Kończą wywozić wykopki z poprzedniego roku, za parę dni można będzie ryć już pod wieżowce… ;)
Załączniki
rs.jpg
rs.jpg (1.34 MiB) Przeglądany 1683 razy
Patryk M
Maniak
Maniak
 
Posty: 2414
Na forum od: 27 kwie 2021, 20:02

Re: [ul.Podwisłocze] Resovia Sky (Hreit)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Patryk M » 06 cze 2023, 18:53

Nowe wykopki - cały czas wygląda to na przygotówkę pod zasadnicze wykopy budynków:
Załączniki
rs1.jpg
rs1.jpg (1.48 MiB) Przeglądany 1274 razy
rs2.jpg
rs2.jpg (1.28 MiB) Przeglądany 1274 razy
rs3.jpg
rs3.jpg (1.44 MiB) Przeglądany 1274 razy
Patryk M
Maniak
Maniak
 
Posty: 2414
Na forum od: 27 kwie 2021, 20:02

Re: [ul.Podwisłocze] Resovia Sky (Hreit)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Barona Opole » 08 cze 2023, 20:58

Serdecznie nie polecam dewelopera Hreit - zanim ktoś kupi u niego mieszkanie poczytajcie jak "świetnie" idą jego inwestycje w Opolu, Pruszczu Gdańskim czy Wrocławiu - kilkuletnie opóźnienia... modlimy się żeby w ogóle skończył te budowy. W 2020 r. przykładowo rozpoczął inwestycję w Opolu, wtedy jeszcze nie było tyle rozpoczętych innych jego inwestycji wszystko wyglądało w miarę ok, teraz w Polsce wszędzie ma rozbabrane budowy i na wszystkich leci w kulki... Budowy stoją po kilka miesięcy, a jak pracują to 5 pracowników na całą budowę to takim tempem jak skończą to jeszcze parę lat - może akurat w Rzeszowie pójdzie mu lepiej ale trzeba się liczyć z tym, że może być tak jak na jego innych budowach kilka lat opóźnienia - ja drugi raz w życiu bym nie kupił nic od Hreit, stres, koszty, problemy.... Naprawdę dobrze niech się każdy zastanowi przed kupnem jest tutaj ryzyko....
Barona Opole
Świeżak
 
Posty: 1
Na forum od: 08 cze 2023, 20:28

Re: [ul.Podwisłocze] Resovia Sky (Hreit)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Komunard » 09 cze 2023, 0:01

Ale akurat "Apartamentami Barona" z Opola się Hreit chwali, że skasowały jakieś nagrody, rozumiem, że nie były to nagrody za szybkość budowania :)
Komunard
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 159
Na forum od: 17 sty 2019, 21:20

Re: [ul.Podwisłocze] Resovia Sky (Hreit)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Patryk M » 09 cze 2023, 14:44

Można też popatrzeć na postępy prac na Tuwima Sky w Łodzi; podobna ale nieco większa inwestycja niż Resovia Sky, jeśli chodzi o ilość planowanych mieszkań; od 06.21. - 2 lata i ile udało im się przez ten czas wybudować.

https://heritagere.pl/realizacje/tuwima-sky/78
Patryk M
Maniak
Maniak
 
Posty: 2414
Na forum od: 27 kwie 2021, 20:02

Re: [ul.Podwisłocze] Resovia Sky (Hreit)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Jaskobrot » 09 cze 2023, 17:50

Na zdjeciach ukazujacych najaktualniejszy stan budowy widac... pustke na budowie. Ofertowanie wykonania garazu?... a potem moze po jednym pietrze?.. Nie wyglada mi to na prężną budowe. Nie ryzykowalbym zakupu od nich niczego.
Jaskobrot
Maniak
Maniak
 
Posty: 1508
Na forum od: 15 sty 2017, 17:21

PoprzedniaNastępna

Wróć do Budowa

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości