[al.Powstańców W.] Mikroapartamenty (Grancor)

Nowe inwestycje mieszkaniowe będące obecnie w budowie na terenie Rzeszowa i okolic.

Nowe mieszkania w Rzeszowie i najbliższej okolicy, informacje, fotorelacje.

Re: [al.Powstańców W.] Mikroapartamenty (Grancor)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: konradp » 26 mar 2021, 10:05

Nie bo jaskrobot jak o czymś piszesz to przynajmniej zorientuj się czy to co napisałeś to twoje chciejstwo/ wizja świata.

To, że rząd działa nieudolnie nie znaczy, że problem nie istnieje. To, że leczenie się nie powiodło poprzez źle dobrane leki nie znaczy że pacjent jest zdrowy. Co to w ogóle za logika.

Sprawdź sobie jak w UK państwo ingeruje w mieszkalnictwo. Sprawdź sobie jak w Holandii, Danii itd państwo buduje mieszkania czynszowe co wpływa pozytywnie na rynek mieszkaniowy a nie jak ślepy wyznawca M Friedmana negujesz każdą pozytywną ingerencję państwa.

Slogany o komunie i wolnym rynku z tego co zaobserwowałem to słowa wytrychy aby obalić każdą dyskusję na temat aktualnych problemów i zachować status quo. Poza tym ingerencja państwa to nie jest domeną komuny. Keynes kojarzysz ?

"Każdy może zostać deweloperem", "ceny dyktuje rynek", ok boomer, a słyszało się o takim mechanizmie jak spekulacja ? Akurat deweloperzy wg mnie są ślepo owładnięci chęcią zysku nie przejmując się jakością tego co oferują. No ale ktoś im takie postępowanie umożliwił i tam szukałabym winnych czyli w systemie.
Awatar użytkownika
konradp
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 769
Na forum od: 24 sty 2018, 17:28

Re: [al.Powstańców W.] Mikroapartamenty (Grancor)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Jaskobrot » 26 mar 2021, 14:56

Posłuchaj. W Pl , różnie to się oblicza, brakuje od kiljyset tysięcy do nawet 5 mln mieszkan. Pracujących jest ok. 16 mln. Zatem zaspokojenie potrzeb, przy aaltzeniu budowy kilkuset tys mieszkan rocznie, potrwa 16 lat. Zapamiętaj: nie nam zamiaru dopłacać do mieszkania jakiegoś milenialsa. Chcesz doplacaj. Ja zapracowałem sam na swoje. Miałem okazję poznać kilku milenialsow (zakładam, że o nich Ci chodzi, bo starsi juz ZAPRACOWALI , nie czekając na jałmużnę). Otóż większość z tych ludzi na wyjatkowa cechę - roszczeniowosc 0olaczona z wyjątkiem glupota i kompletnym brakiem wiedzy i umiejętności. Przyjmujac do pracy ludzi miałem okazję czytać ich CV. Zgroza - zero wiedzy, zero umiejętności, wybujałe ego. Reasumując- jesli tak dobrze jest w GV, Nl, to czemu tak drogie sa tam mieszkania? Nie pisz bredni, ze tam tak łatwo o mieszkanie. Te kraje są bogatsze, ale za free nie dają mieszkan.
Jaskobrot
Maniak
Maniak
 
Posty: 1521
Na forum od: 15 sty 2017, 17:21

Re: [al.Powstańców W.] Mikroapartamenty (Grancor)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Jaskobrot » 26 mar 2021, 15:02

Dla równowagi dodam iż znam tez b zdolnych milenialsow. Oni nie mieszkają u rodziców ( jak większość polskich milenialsow - 2 - krotnie więcej niż średnia europejska), zapracowali na swoje mieszkania. Nikt im nie dal. Nie wyciągali rak do nikogo. Dostali wędkę a rybę zliwilh sami. Zadaniem rządu w 1 rzędzie jest zadbać o zdrowie, bezpieczeństwo i wykształcenie.
Jaskobrot
Maniak
Maniak
 
Posty: 1521
Na forum od: 15 sty 2017, 17:21

Re: [al.Powstańców W.] Mikroapartamenty (Grancor)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: on_ » 26 mar 2021, 18:05

jaskobrot
Ledwie 17% Polaków zarabia więcej jak średnia krajowa a Ty będziesz splycal problem niedostępności mieszkań w kraju do roszczeniowego pokolenia milenialsow
Policz sobie ile takich srednich pensji potrzebujesz aby kupić 50 mkw w Polsce to zrozumiesz do czego doprowadziło oddanie całego rynku nieruchomości w ręce deweloperów w większości spekulantow
Z tymi drogimi mieszkaniami w UK i NED to bym nie przesadzal o czym mówi artykul niżej.
W Polsce dla wielu sama zdolność kredytowa jest marzeniem by po 30 latach moc sie cieszyc z posiadania na wlasnosc 50mkw własnego M.
A potem się dziwimy ze spada dzietnosc w Polsce jak wszystko na co stac typpwego mlodego kowalskiego to troche wiecej jak powierzchnia minimalnego kojca dla psow

https://nieruchomosci.dziennik.pl/news/ ... kanie.html
on_
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 565
Na forum od: 08 sie 2019, 9:28

Re: [al.Powstańców W.] Mikroapartamenty (Grancor)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: konradp » 26 mar 2021, 18:12

Ok boomer, wiadomo wasze pokolenie to się starało, mileniallsi się nie starają.
Tak się składa, że akurat jestem z tych młodych milenialsów co sami sobie wyciągneli rękę i zapracowali na swoje mieszkanie parę lat temu bez kredytów. I wiesz co ? Za tą cenę co wtedy to nie ma szans, żeby kupić taki metraż teraz ( cena metra w mojej lokalizacji w ciągu 3 lat skoczyła o 44procent ). A zarobki w takiej skali tak samo nie podskoczyły aby to zrekompensować. Ja jestem z tych w lepszej sytuacji. A co ma zrobić szary milenials ? Czy na mieszkanie zasługują tylko zdolni i asertywni ? Czy mieszkanie wg. ciebie to dobro luksusowe ?
Jak się nie ma wyobraźni to lepiej chełpić się, że jest się z lepszego pokolenia. Zazwyczaj ktoś kto tak się wywyższa zazwyczaj budzi politowanie realnym postępowaniem a i sam g pewnie osiągnął. Mi nie imponuje polski Janusz byznesu.
Pewnie kupiłeś nieruchomość dużo wcześniej gdzie relacja ceny metra do zarobków była adekwatna i teraz kozaczysz "ja na swoje zapracowałem". Tylko że teraz ta relacja nie jest adekwatna.


I tak jak pisałem wcześniej sprowadzenie dyskusji do rzucaniem hasełkami bez zrozumienia typu wolny rynek, komuna się skończyła itd.
Dodatkowo bijesz w chochoła którego sam stworzyłeś. Sam tworzysz tezy, przypisujesz je mi, a potem je obalasz.
Nigdzie nie napisałem, że na zachodzie rozdają mieszkania. Ani nie napisałem, że chciałbym aby dopłacali do mieszkań.
W Danii jest system mieszkań najmu długoterminowego tworzony przez państwo (tzw. komuny chyba ). Ceny najmu spadły i nie ma sytuacji jak u nas gdzie nie opłaca się wynajmować mieszkania tylko od razu brać w kredyt bo wysokość czynszu to prawie to samo co rata kredytu. Większość młodych duńczyków wynajmuje mieszkania.
I ja tutaj mówię tylko o tych ludziach którzy potrzebują mieszkania do życia a nie ludzi którzy kupują 3cie mieszkanie aby je komuś wynająć bo nie wie w co ulokować nadmiar gotówki ( chodzi mi już o PL ). Ci ostatni muszą strumień swoich pieniędzy w coś innego ukierować aby ceny mieszkań nie rosły tak absurdalnie, ale adekwatnie do wzrostu płac. Ale państwo to musi ich czymść zachęcić do tego lub uniemożliwić robienie tego w takiej skali jak dotychczas.

A nie wiem czy wiesz, ludzie muszą gdzieś mieszkać i to nie jest tak jak z samochodem, że jak ich nie stać to niech nie kupują. Muszą kupić albo pójść na wynajem. Wcześniej napisałem jakie są absurdalne ceny najmu i z czego to wynika.

Nawiązując do Mikroapartamentów. Takie twory spowodują tylko dalsze podwyższenie cen mieszkań.

P.S. W tamtym roku widziałem nowe mieszkanie 60m w mieście dwa razy większym od Rzeszowa we Francji za 240tys euro.
I to nie na zadupiu.
Ceny mieszkań zaczynają być u nas w PL chore.
Awatar użytkownika
konradp
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 769
Na forum od: 24 sty 2018, 17:28

Re: [al.Powstańców W.] Mikroapartamenty (Grancor)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Jaskobrot » 26 mar 2021, 19:39

To do kogo masz pretensje. Ceny poszybowały w gore wskutek (m.in.) nadniernego rozdawnictwa. Tak się kończy nadopiekuńczość państwa. Zawsze możesz wspomóc dając komuś swoja kase, ale nie zadaj aby robil to kazdy.(panstwo).
Jaskobrot
Maniak
Maniak
 
Posty: 1521
Na forum od: 15 sty 2017, 17:21

Re: [al.Powstańców W.] Mikroapartamenty (Grancor)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: konradp » 26 mar 2021, 20:06

No przecież napisałem w poprzednich postach na które notabene odpowiadaleś.
Każdy jest po części winny sytuacji ale ciężko oceniać deweloperów za to że wykorzystują sytuację i ludzi za swoją działalność inwestycyjną.
Czarnym charakterem jest Państwo które doprowadziło do możliwości działalności patodeweloperce.
Pretensji nie mam tylko oceniam sytuację. Pretensje to mam głównie do ludzi którzy udają że problemu nie ma i wycierają sobie usta wolnym rynkiem lub tekścikami jak twoje.
Awatar użytkownika
konradp
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 769
Na forum od: 24 sty 2018, 17:28

Re: [al.Powstańców W.] Mikroapartamenty (Grancor)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Jaskobrot » 26 mar 2021, 20:19

Żeby juz zakończyć z tobą dyskusje. Mieszkanie na calym świecie jest towarem luksusowym nawet jeśli naiwnie myślisz iż tak nie jest. Gdybyś miał pojęcie o prowadzeniu firmy budowlanej pewnie nie wypisywałbys tych bredni o zbyt wysokich cenach mieszkan. Popytaj kogoś mądrzejszego to ci wytlumaczy albo poczytaj ( to dluzsze niż sms i komiks) o kosztach prowadzenia firmy. Gdybyś potrafił to mógłbyś zalozyc firme i budował mieszkania tansze. Za trudne? Lepiej narzekać.
Jaskobrot
Maniak
Maniak
 
Posty: 1521
Na forum od: 15 sty 2017, 17:21

Re: [al.Powstańców W.] Mikroapartamenty (Grancor)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: konradp » 26 mar 2021, 20:38

Tak tak, "panie jakie podwyżki, ja dokładam do tego biznesu" powiedział Janusz odjeżdżając swoim nowym audi za 300k.
Tak mi się skojarzyło.
Ehe, jeśli mieszkanie jest towarem luksusowym to stąd niedaleka droga jak zaczniesz przekonywać że w namiocie też można się urządzić.
Nie ma problemu żeby mieszkania były drogie gdyby ceny najmu były ludzkie. Teraz jest drogi najem i drogie mieszkania. No to odpowiedz mi czy ta sytuacja jest dobra i wszyscy są w Polsce zadowoleni z jej powodu czy tylko ja i Pan śpiewak mamy Haluny.

Akurat nie wiem po co przywołujesz branże budowlaną popatrz lepiej jakie marże mają deweloperzy.
Akurat mam firmę więc o kosztach jej prowadzenia nie musisz mnie uświadamiać. I wcale nie jest tak źle podatkowo jak stereotypowo piszesz. Ja tutaj jestem za całkowitym wolnym rynkiem i powiem ci tak, jak tak ciężko firmę budowlaną prowadzić to możesz przestać. Gwarantuje że ogarnięty millenials zajmie twoje miejsce. No chyba że jesteś z tych którzy po tarczę pomocową wyciągają rękę jednocześnie krzycząc hasła jaki to interwencjonizm jest be.
Awatar użytkownika
konradp
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 769
Na forum od: 24 sty 2018, 17:28

Re: [al.Powstańców W.] Mikroapartamenty (Grancor)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Jaskobrot » 26 mar 2021, 21:20

Ogarnięty moze by mnie zastąpił - ty nie. A przy okazji nie mam firmy w branży budowlanej. W przemyslowej, ale inna , ale znam koszty materiałów budowlanych i orientuje się ile podrożały w ciągu ostatnich 2 lat. To skutek m.in. rozdawnictwa dla nierobow. A jeśli nadal nasz pretensje, ze mieszkania sa drogie sam ci wadę. Jedz do Świebodzina, stan przed pomnikiem i zapytaj: dlaczego?...
Dalsza dyskusje z tobą uważam za zbędna i uwlaczajaca mi.
Jaskobrot
Maniak
Maniak
 
Posty: 1521
Na forum od: 15 sty 2017, 17:21

PoprzedniaNastępna

Wróć do Budowa

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Tukam i 33 gości