[ul.Kwiatkowskiego] Panorama Kwiatkowskiego (NG Development)

Nowe inwestycje mieszkaniowe będące obecnie w budowie na terenie Rzeszowa i okolic.

Nowe mieszkania w Rzeszowie i najbliższej okolicy, informacje, fotorelacje.

Re: [ul.Kwiatkowskiego] Panorama Kwiatkowskiego (NG Developm

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Ryuk » 28 lut 2024, 11:30

Blok czy buda dla psa była budowana? Zawsze można odstąpić od umowy jeśli to aż taki problem. Rozumiem pół roku opóźnienia a tutaj ledwo miesiąc i festiwal utyskiwania czas zacząć.

Przy zakupie i potem też do pewnego etapu budowy można w pewnym zakresie zmienić układ - ale to trzeba wcześniej o tym pomyśleć.
Ryuk
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 28
Na forum od: 17 lis 2023, 15:04

Re: [ul.Kwiatkowskiego] Panorama Kwiatkowskiego (NG Developm

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Jastrząb » 28 lut 2024, 12:32

Czy tak łatwo zawsze odstąpić od umowy na zaawansowanym etapie, to można polemizować, bowiem to reguluje ustawa deweloperska. Jeśli chodzi o terminy, to nabywca ma prawo odstąpić od umowy w przypadku nieprzeniesienia na nabywcę praw wynikających z umowy deweloperskiej w terminach określonych w umowie. Inaczej pisząc nie termin zakończenia budowy, nie termin odbiorów, a istotny jest termin, jaki widnieje w umowie, jeśli chodzi o przeniesienie własności. I tutaj też nie jest to takie od razu, bo jeśli upłynął termin na przeniesienie własności, to przed skorzystaniem z prawa do odstąpienia od umowy należy wyznaczyć deweloperowi 120 dniowy termin na przeniesienie własności, a dopiero później można odstąpić od umowy. No i umówmy się odstąpienie od umowy, to raczej ostateczność, szczególnie przy kredytach. Poczytajcie swoje umowy deweloperskie może macie tam coś o karach umownych za okres opóźnienia - też licząc od wyznaczonej daty do przeniesienia własności. Może być, ale nie musi. Jak nie ma o karach umowny z tego tytułu, to pozostaje jeszcze kwestia odszkodowania za poniesione starty, ale to temat rzeka i sądowe sprawy zazwyczaj.

Ostatnio czytając wątki mieszkaniowe, to mam wrażenie, że w Rzeszowie większym problemem od samych opóźnień, które w tej branży mogą wystąpić i nabywcy też muszą się z tym liczyć, jest kwestia złej komunikacji na linii deweloper - klient, a czasem wręcz brak kontaktu. Dziwne, bo dobra komunikacja może wiele emocji rozładować.
Jastrząb
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 371
Na forum od: 03 mar 2021, 12:47

Re: [ul.Kwiatkowskiego] Panorama Kwiatkowskiego (NG Developm

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: JKM » 02 mar 2024, 8:56

Pierwszy raz tu piszę,

śledziłem to forum bo sam kupiłem mieszkanie w bloku D.

Po pierwsze bardzo dziękuje za zdjęci z postępu budowy , super że mogłem śledzić jak powstaje ta inwestycja !

Co do terminów ! jak kupowałem mieszkanie dwa lata temu to dostałem harmonogram prac i oddania do użytku , z harmonogramu wynikało że oddanie bloku D miało być na wiosne tego roku ale Pani która sprzedała mi mieszkanie poinformowała mnie że oddanie będzie jesienią, mała rozbieżność ale jak dla mnie to akceptowalna, nie spieszy mi się, bo mam piękny dom niedaleko Rzeszowa i nie narzekam, ale dla kogoś kto płaci kredyt i wynajem mieszkania to jest to napewno duże obciążenie. Zawsze można podejść do biura dewelopera i podpytać, dyrektor tej firmy z którym podpisywałem akt notarialny sprawiał wrażenie bardzo ogarniętego człowieka, który wie co mówi. Zgodze się z tym że kontak mailowy jest kiepski bo sam pisałem maila odnośnie terminów i niestety nikt mi nie odpisał, nie dzwoniłem i nie byłem na miejscu , tylko pisałem, gdybym zainwestował więcej czasu to napwno znalazłbym kogoś kto mi odpowie na moje pytania ale nie zrobilem tego.

Inwestycja prezentuje się naprawde dobrze ! i osobiście nie moge się już doczekać jak wejde do mieszkania i zacznę je projektować.

Do wszystkiego trzeba cierpliwości, czasy mam nie łatwe a pracy jest dużo.

Dla porównania, zanim kupiłem mieszkanie na Kwiatkowskiego zastanawiałem się nad tym kolosem w centrum Rzeszowa, ale tam mam wrażenie że prace idą jeszcze wolniej i ta inwestycja ciągnie się i ciągnie, więc tam czekałbym jeszcze dłużej.

Mam super wizje jak wychodzę na balkon pije kawkę , potem ide do garażu, biorę kajaczek i ide sobie popływać, czy się uda nie wiem ...

W obecnych czasach optymizm i pozytywne myślenie jest bardzo rzadkie, a w przyszłości kilku z użytkowników tego forum będzie moimi sąsiadami , a może sąsiadami moich dzieci.... Myślmy pozytywnie i cieszmy się na to co będzie.

Korzystajmy z naszych praw o których każdy został poinformowany przy podpisywaniu aktu notarialnego, ja niektóre z nich pamiętam, każdy z nas ma prawo do wglądu do dziennika budowy, każdy z nas ma prawo do kontaktu z kierownikiem budowy, sam planuje podjechać i podpytać czy mogę prowadzić prace wykończeniowe w mieszkaniu równolegle do postępu i prac pozostałych podwykonawców, dużo nie trzeba, wystarczą schody i drzwi w mieszkaniu, może kierownik wyrazi zgodę, może nie.. zobaczymy. Nawet lepiej teraz zrobić grubsze prace budowlane niż potem się obwiniać "kto upier... całą windę i poobijał schody"

Strasznie ciekawią mnie koszty utrzymania mieszkania, no ale to się jeszcze okaże.


Pozdrawiam wszystkich i raz jeszcze dziękuje za każde zdjęcie z postępu budowy.
JKM
Świeżak
 
Posty: 2
Na forum od: 02 mar 2024, 8:28

Re: [ul.Kwiatkowskiego] Panorama Kwiatkowskiego (NG Developm

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Ole » 02 mar 2024, 9:59

Raczej nikt nie pozwoli Ci wejść z robotami wykończeniowymi jeśli prace jeszcze trwają. Po dokonaniu odbiorów i przekazaniu kluczy to możesz sobie startować. Budowa to budowa i przyszły mieszkaniec choć po części już właściciel nie ma prawa sobie po budowie spacerować. BHP, przeszkolenia, umowy, odpowiedzialność za uszkodzenia, nie nie to nie przejdzie.
Jak będzie pozwolenie na użytkowanie, sam dokonasz odbioru "usterek" - możesz zaczynać. Terminy oddania do użytku to rzecz bardzo płynna i rozmyta dla deweloperów bo co mu zrobisz.
---- Regulamin Forum Rzeszowskich Inwestycji ----> https://inwestycje-rzeszow.pl/viewtopic.php?f=10&t=766
Awatar użytkownika
Ole
Moderator
Moderator
 
Posty: 2159
Na forum od: 04 lip 2014, 9:23
Lokalizacja: Staromieście

Re: [ul.Kwiatkowskiego] Panorama Kwiatkowskiego (NG Developm

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: JKM » 02 mar 2024, 10:12

Ja kupiłe ziemien, jeszcze nawet dziury nie było pod garaż podziemny , więc naiwne z mojej strony było by twierdzić że w niespełna 2 lata powstanie w 100% funkcjonalny budynek z 9 piętrami, gotowymi instalacjami itd, muszę powiedzieć że itak roboty idą w super tempie ( z zewnątrz bo w środku nie byłem a tam może być dramat albo pozytywka ).

Fajnie by było jakby zrobili dzień otwartych drzwi w budynku B , bo to był pierwszy budynek, chciałbym zobaczyć z czym się spotkam w swoim mieszkaniu.

Usterki będą napewno, kwestia tylko jak poważne, napewno zatrudnię rzeczoznawcę który pomoże mi ustalić zakres prac niezgodnych ze sztuką i normami budowlanymi. Czy będe słyszał jak sąsiad spuszcza wode w kiblu jak to było w wielkiej płycie to nie wiem, czy ogrzewanie będzie działało w zimie, nie wiem , niektóre rzeczy wyjdą w "praniu".
JKM
Świeżak
 
Posty: 2
Na forum od: 02 mar 2024, 8:28

Re: [ul.Kwiatkowskiego] Panorama Kwiatkowskiego (NG Developm

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: A.Czarna666 » 02 mar 2024, 12:12

JKM pisze:naiwne z mojej strony było by twierdzić że w niespełna 2 lata powstanie w 100% funkcjonalny budynek z 9 piętrami, gotowymi instalacjami itd


Nie jest to naiwne. Mój blok (w innej inwestycji, konstrukcja z żelbetu w całości) rozpoczęli budować 1 kwietnia 2020, oddali mieszkania w maju 2022. A ma 18 pięter, z garażem pod budynkiem. Jeśli mają dobre tempo i nie ciągną kilku budów na raz, to najwyraźniej się da.
A.Czarna666
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 111
Na forum od: 29 paź 2019, 9:31

Re: [ul.Kwiatkowskiego] Panorama Kwiatkowskiego (NG Developm

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: pisul » 02 mar 2024, 17:02

Jeszcze chwila i nie będę miał co fotografować ;)
Elewacje kolejnych budynków w bardzo zaawansowanym stanie. Ciepła końcówka zimy pewnie cieszy zarówno budowlańców jak i przyszłych moich sąsiadów. Ostatnie dni oprócz elewacji, balkonów, kopareczka formowała też skarpy i otoczenie przy budynkach...


Obrazek




Obrazek




Obrazek
Awatar użytkownika
pisul
VIP
VIP
 
Posty: 8583
Na forum od: 27 cze 2014, 21:40

Re: [ul.Kwiatkowskiego] Panorama Kwiatkowskiego (NG Developm

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: pisul » 03 mar 2024, 16:18

Na kolejnym maleństwie zdemontowane rusztowania ;)



Obrazek




Obrazek



Widok na maleństwo od strony Żwirowni, montują barierki balkonowe i ścianki odgradzające lokale na balkonach:



Obrazek




Obrazek



Do budynku który jako już jedyny ma rusztowania robią zjazd z kosteczki z głównej ul.Kwiatkowskiego:



Obrazek




Obrazek



Przy wcześniejszych prace porządkowe od ulicy:



Obrazek




Obrazek
Awatar użytkownika
pisul
VIP
VIP
 
Posty: 8583
Na forum od: 27 cze 2014, 21:40

Re: [ul.Kwiatkowskiego] Panorama Kwiatkowskiego (NG Developm

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: pisul » 03 mar 2024, 16:24

Widok od Żwirowni:


Obrazek




Obrazek



Kopareczka wyprofilowała brzegi i zrobiła miejsce pod przyszłą drogę/chodnik:



Obrazek




Obrazek




Obrazek




Obrazek




Obrazek
Awatar użytkownika
pisul
VIP
VIP
 
Posty: 8583
Na forum od: 27 cze 2014, 21:40

Re: [ul.Kwiatkowskiego] Panorama Kwiatkowskiego (NG Developm

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: pisul » 10 mar 2024, 17:10

Z czwartego budynku znikają rusztowania:



Obrazek




Obrazek




Obrazek




Obrazek



Zostało jeszcze zaszklić balkony i wszystkie cztery budynki będą z zewnątrz ukończone:



Obrazek




Obrazek




Obrazek



... zostanie jeszcze jedno ostatnie maleństwo:



Obrazek
Awatar użytkownika
pisul
VIP
VIP
 
Posty: 8583
Na forum od: 27 cze 2014, 21:40

PoprzedniaNastępna

Wróć do Budowa

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 121 gości