[ul.Krakowska] Osiedle Krakovska 2x55m (Bryksy)

Nowe inwestycje mieszkaniowe będące obecnie w budowie na terenie Rzeszowa i okolic.

Nowe mieszkania w Rzeszowie i najbliższej okolicy, informacje, fotorelacje.

Re: [ul.Krakowska] Osiedle Krakovska 2x55m (Bryksy)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: konradp » 11 sie 2022, 16:29

trOlliwer pisze:haha oj widze, że ,,ok boomer" z innego wątku mocno zapiekło xD

xD

trOlliwer pisze:Blok mieszkalny – wielokondygnacyjny budynek mieszkalny wielorodzinny o powtarzalnych segmentach, wyróżniający się prostą formą.
Trzeba było mieć chyba za mało jodu w dzieciństwie żeby tej definicji nie rozumieć.


trOlliwer pisze:... minimalistyczny, zwykły blok mieszkalny wg nowych standardów. ...
[/quote]
First of all Moim wpisem zaczepiłem cię o te twoje rzekome "nowe standardy" i o ten minimalizm. Załącznik zdjęciowy wyjaśnia, że za bardzo nie wiesz o czym piszesz zoomer xDDDDDD. Chyba, że możesz wyjaśnić co te terminy znaczą, które nota bene w twoim wykonaniu brzmią jak frazes ?
anyway Tak samo w tym szczegółowym kontekście o którym rozmawiamy, podawanie cytatu ze SJP, nie za dobrze świadczy o twoim doborze źródeł bro

P.S. Normalnie nie jestem taki cool boi z internetów THB 8-)
Awatar użytkownika
konradp
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 761
Na forum od: 24 sty 2018, 17:28

Re: [ul.Krakowska] Osiedle Krakovska 2x55m (Bryksy)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: trOlliwer » 11 sie 2022, 20:12

a co jest złego w tej definicji z sjp?

dobra nie gaslightuj, kolejny mądry
no tak, nowe standardy tj. chociażby obedcność parkingu podziemnego, obecność usług w parterze, zagospodarowanie dróg wokół, no i sam wygląd zewnętrzny, który starej płyty nie przypomina, nie wspominając już o metameryzacji za gierka.
Nie sądziłem, że będę musiał tłumaczyć komukolwiek pojęcie minimalizmu i to jeszcze na takim świetnym przykładzie jakim jest omawiany blok, podaruje sobie, nie będę tracił mojego cennego czasu xD

P.S no i dobrze, bo aż mnie skręciło jak to przeczytałem [*]
Awatar użytkownika
trOlliwer
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 54
Na forum od: 30 kwie 2022, 13:43
Lokalizacja: Rzeszów/Kielce

Re: [ul.Krakowska] Osiedle Krakovska 2x55m (Bryksy)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: pisul » 11 sie 2022, 20:23

Śliczota. Tak mi się podoba że obfociłem w około jak modelkę ;)




Obrazek






Obrazek






Obrazek






Obrazek







Obrazek






Obrazek







Obrazek







Obrazek







Obrazek







Obrazek




Może i krakowska firma ale jak im pięknie wyszło.
Pasuje do Rzeszowa jak groszek do marchewki. Ale będzie piękny widok jak będą dwa ;)




Obrazek
Awatar użytkownika
pisul
VIP
VIP
 
Posty: 8564
Na forum od: 27 cze 2014, 21:40

Re: [ul.Krakowska] Osiedle Krakovska 2x55m (Bryksy)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: konradp » 12 sie 2022, 0:12

trOlliwer pisze:a co jest złego w tej definicji z sjp?
dobra nie gaslightuj, kolejny mądry
no tak, nowe standardy tj. chociażby obedcność parkingu podziemnego, obecność usług w parterze, zagospodarowanie dróg wokół, no i sam wygląd zewnętrzny, który starej płyty nie przypomina, nie wspominając już o metameryzacji za gierka.
Nie sądziłem, że będę musiał tłumaczyć komukolwiek pojęcie minimalizmu i to jeszcze na takim świetnym przykładzie jakim jest omawiany blok, podaruje sobie, nie będę tracił mojego cennego czasu xD

P.S no i dobrze, bo aż mnie skręciło jak to przeczytałem [*]


Podajesz definicję która bardziej odnosi się do modernistycznej zabudowy w sensie estetycznym, jako argument sugerujący korelację "minimalizmu" z typem zabudowy jakim jest budynek wielorodzinny - potocznie blok. Co jest bzdurą. Szczególnie, że nie mamy tutaj do czynienia z minimalizmem w sensie stricte.
Na akademii chłopskiego rozumu którego zakładam jesteś adeptem, przeczytałeś o Less is more ale bez zrozumienia albo, że brak ornamentów, klocek = minimalizm. Ale, że korzystasz z chłopskiego rozumu to pomijasz resztę ważniejszych rzeczy ( nie będę wykładał historii architektury powszechnej bo twój czas jak określiłeś jest bardzo cenny ).
W sumie to co napisałeś to kalka deweloperskiego bełkotu marketingowego. Ten blok to wytwór maksymalnego osiągnięcia zysku z każdego m2 działki, którego bryła i wykończenie elewacji jest podyktowana "optymalizacją" żeby nie powiedzieć cięciem kosztów. Deweloper reklamuje tak samo jak ty czyli jako budynek w minimalistycznym stylu i bryle który jest NOWOCZESNY bo posiada parking podziemny uuuu ( też zależy bo od strony ronda jest to parking naziemny ) no i usługi w parterze - hot brand new wynalazek. Możemy się okłamywać że cięcia kosztów to jest minimalizm ale prawda jest taka, że z każdej strony ta inwestycja przypomina komunistyczne bloki. Podałem zdjęcie wcześniej. Zapodam kolejne superjednostkę z katowic. Nawiązanie do detalu w parterze ewidentne, jestem pewny, że świadome. Choćbyś zaklinał rzeczywistość to jest to łudząco podobne.
I nawet nie byłoby w tym wszystkim nic złego gdyby takie klocki miały tyle zieleni, przestrzeni co te komunistyczne. Popatrz sobie na osiedle piastów, przecież tam się mieszka zajebiście. A ty mi tu wciskasz jakiś kit o zagospodarowaniu dróg wokół xD. Na pewno to prestiż okalającego tą inwestycję asfaltu cię oczarował xD.
W inwestycjach tego typu chodzi o to samo co w epoce gierka. Maksymalna ilość mieszkań do oddania/sprzedania. Tylko o ile teraz jakość budownictwa jest lepsza to poziom urbanistyki padł na pysk.
Ten blok w estetyce jest mi w estetyce obojętny. Pasuje do komunistycznych bloków dookoła. Ma złe proporcje bryły parter wydaje się zmiażdżony, a przez złudzenie optyczne o którym pisano wyżej, wysokość jest zdecydowanie za duża.

P.S. No, starałem się przejaskrawić twój styl z dodawaniem wstawek ala vikop. Udało się. Także sam widzisz jak to wygląda.
Załączniki
Korfantego - superjednostka (1) (1).JPG
Korfantego - superjednostka (1) (1).JPG (483.67 KiB) Przeglądany 1398 razy
Awatar użytkownika
konradp
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 761
Na forum od: 24 sty 2018, 17:28

Re: [ul.Krakowska] Osiedle Krakovska 2x55m (Bryksy)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: parawan » 12 sie 2022, 14:58

do tego co napisal konradp dodalbym, ze budowa takich punktowcow w tym konkretnym ukladzie komunikacyjnym to jest urbanistyka rodem z najgorszych lat modernizmu. odciete, wystrefowane, fatalne. no ale oddech bedzie - na obwodnice, wiadukt i takie tam.
parawan
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 344
Na forum od: 12 mar 2015, 17:42

Re: [ul.Krakowska] Osiedle Krakovska 2x55m (Bryksy)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: trOlliwer » 12 sie 2022, 15:05

No dobra, ale ja, tak jak już mówiłem tę definicję rozumiem, nie potrzebuje twojej interpretacji przez kwadratowy pryzmat twojej głowy xD zapytałem co jest w niej złego , bo oeoeoe SJP hehehehe *monke neuron activation* a ty mi tu nową definicje piszesz xD według św konradka i cannot
Nie będę cię wychowywać, ale naprawdę nie staraj się zredefiniować świata na własne postrzeganie, bo to raz: średnio wygląda, dwa: świadczy, że jesteś konfliktowy.

oj żebyś się jeszcze nadawał w tej naszej akademii chłopskiego rozumu do wykładania to by było dobrze haha

No w sumie to nie sądziłem, że się zgodzę z czymkolwiek, ale tak, nie świadczy to wcale, że nie jest (ta kalka) prawdziwa co więcej wytyka różnice między gierkowskimi blokami, a tym, o którym mowa. Nikt nie pisał, że to apartamentowiec i ma pociągać jakością projektu i wykonania, czego ty oczekujesz od zwykłego bloku mieszkalnego.

Zgadza się, jest podobne, tylko, że to brutalistyczny blok.

Ale mnie to nie czaruje, ja Ci tylko wyjaśniłem nowoczesne standardy budowy bloku mieszkalnego, nie podniecaj się to tylko blok xD

A tutaj pełna zgoda znów, ten blok jest nastawiony na tzw. chów klatkowy, natomiast również chodziło mi inicjalnie o to, że estetycznie jest mi obojętny, uważam, że są dużo gorsze designy w Rzeszowie i to w dużo lepszych miejscach i nie wiedzieć czemu ludziom tak kole w oczy ten blok xD. Mała zmiana kursu w dyskusji o Gierku nastąpiła.

PS <---- nie widzę niczego złego w skrótach, english is the new Latin.
Awatar użytkownika
trOlliwer
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 54
Na forum od: 30 kwie 2022, 13:43
Lokalizacja: Rzeszów/Kielce

Re: [ul.Krakowska] Osiedle Krakovska 2x55m (Bryksy)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Jaskobrot » 12 sie 2022, 15:30

Wrzucanie w wypowiedzi angielskich slow (zwrotow) kojarzy sie z popisywaniem sie znajomoscia jezyka i checia wykazania wyzszosci nad rozmowca (gdy brak innych mozliwosci). Nie mieszajmy do tego laciny. ;)
PS. Gwoli scislisci bywa uzasadnione to gdy brak odpowiednikow w jezyku polskim
Jaskobrot
Maniak
Maniak
 
Posty: 1519
Na forum od: 15 sty 2017, 17:21

Re: [ul.Krakowska] Osiedle Krakovska 2x55m (Bryksy)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: pisul » 12 sie 2022, 15:53

parawan pisze:... budowa takich punktowcow w tym konkretnym ukladzie komunikacyjnym to jest urbanistyka rodem z najgorszych lat modernizmu. odciete, wystrefowane, fatalne. no ale oddech bedzie - na obwodnice, wiadukt i takie tam.


Defetyzm z fatalizmem doprawiony pesymizmem. Aż dziw że nie zalecasz nakrycie się białym prześcieradłem i powolne czołganie sie w stronę cmentarza na Wilkowyi albo promocję w Castoramie na metr bieżący liny i chybotliwy stołek :lol:
Nadajesz się do marketingu jak mało kto.


A lokalizacja jedna z lepszych. Blisko i park i ścieżka rowerowa i galeria handlowa Nowy Świat ze sklepem spożywczym.
UE w swej mądrości zakazuje aut spalinowych od 2035. Za dekadę ani spalin ani hałasu...
Więcej optymizmu



Obrazek
Awatar użytkownika
pisul
VIP
VIP
 
Posty: 8564
Na forum od: 27 cze 2014, 21:40

Re: [ul.Krakowska] Osiedle Krakovska 2x55m (Bryksy)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: trOlliwer » 12 sie 2022, 15:59

Jaskobrot pisze:Wrzucanie w wypowiedzi angielskich slow (zwrotow) kojarzy sie z popisywaniem sie znajomoscia jezyka i checia wykazania wyzszosci nad rozmowca (gdy brak innych mozliwosci). Nie mieszajmy do tego laciny. ;)
PS. Gwoli scislisci bywa uzasadnione to gdy brak odpowiednikow w jezyku polskim


Wyższości bo co? bo można czegoś nie zrozumieć xD? no to trzeba trochę pokory i książek
Mocno subiektywne
No właśnie czemu nie mieszać? c:

Nie narzekam, ale możesz się nauczyć jak Ci czegoś brakuje :D
Awatar użytkownika
trOlliwer
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 54
Na forum od: 30 kwie 2022, 13:43
Lokalizacja: Rzeszów/Kielce

Re: [ul.Krakowska] Osiedle Krakovska 2x55m (Bryksy)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: konradp » 12 sie 2022, 17:34

trOlliwer pisze:No dobra, ale ja, tak jak już mówiłem tę definicję rozumiem, nie potrzebuje twojej interpretacji przez kwadratowy pryzmat twojej głowy xD zapytałem co jest w niej złego , bo oeoeoe SJP hehehehe *monke neuron activation* a ty mi tu nową definicje piszesz xD według św konradka i cannot
Nie będę cię wychowywać, ale naprawdę nie staraj się zredefiniować świata na własne postrzeganie, bo to raz: średnio wygląda, dwa: świadczy, że jesteś konfliktowy.

oj żebyś się jeszcze nadawał w tej naszej akademii chłopskiego rozumu do wykładania to by było dobrze haha

No w sumie to nie sądziłem, że się zgodzę z czymkolwiek, ale tak, nie świadczy to wcale, że nie jest (ta kalka) prawdziwa co więcej wytyka różnice między gierkowskimi blokami, a tym, o którym mowa. Nikt nie pisał, że to apartamentowiec i ma pociągać jakością projektu i wykonania, czego ty oczekujesz od zwykłego bloku mieszkalnego.

Zgadza się, jest podobne, tylko, że to brutalistyczny blok.

Ale mnie to nie czaruje, ja Ci tylko wyjaśniłem nowoczesne standardy budowy bloku mieszkalnego, nie podniecaj się to tylko blok xD

A tutaj pełna zgoda znów, ten blok jest nastawiony na tzw. chów klatkowy, natomiast również chodziło mi inicjalnie o to, że estetycznie jest mi obojętny, uważam, że są dużo gorsze designy w Rzeszowie i to w dużo lepszych miejscach i nie wiedzieć czemu ludziom tak kole w oczy ten blok xD. Mała zmiana kursu w dyskusji o Gierku nastąpiła.

PS <---- nie widzę niczego złego w skrótach, english is the new Latin.


No właśnie chodziło mi o to, że jak w "przyjaciółce" napiszą artykuł o architekturze ( co może się zdarzyć ) i padnie tam definicja jakiegoś pojęcia to później nie powołujesz się, że to stamtąd wygrzebałeś bo nie wygląda to merytorycznie. No chyba, że nigdy nie studiowałeś to może cię to dziwić, że ktoś może podważać źródło. Nawet gdy definicja jest prawidłowa. Szczególnie gdy chcesz taką definicją czegoś dowieść. Ale to są oczywiste rzeczy. Co chciałem wypunktować to twoje używanie frazesów o minimalizmie jako wartość dodaną w budżetowych inwestycjach, podczas gdy są to w istocie zwykłe cięcia budżetowe. Przez to twoje słowa o tym, że to blok o minimalistycznym wyrazie brzmią jak żart. Nie powinieneś się więc dziwić, że ktoś cię wyjaśnia na forum o inwestycjach. Podczas to ty się bulwersujesz moim dodaniem zdjęć bloków z prl twierdząc: "starej płyty nie przypomina". OOOOOKEJ.

Napisałeś "minimalistyczne bloki wg. Nowych standardów", teraz piszesz o nowoczesnych a widzisz, gdybyś użył słowa "obecnych" lub "współczesnych" to byłby inny wydźwięk. Bo ani to nowe standardy, ani rozwiązania nie są nowoczesne. Chyba, że się patrzy z perspektywy zapyziałej dziury z której nigdy się nie wychyliło nosa to może ma to sens, jest to wtedy jakaś nowość. Słowa/terminy mają swoje precyzyjne znaczenie. Zwłaszcza w takiej tematyce jak architektura. Stosując takie słowa wymiennie dajesz świadectwo o tym, że nie za bardzo wiesz o czym piszesz.
I tu nie chodzi o to że chcę, żebyś postrzegał świat tak jak ja. Akurat mam taką paskudną manierę, że czepiam słówek w dziedzinach w których posiadam jakieś kompetencje. :roll:

Mogę podać tuzin super realizacji mieszkaniówki których nie nazywa się apartamentowcami a przeczy definicji z SJP o prostocie formy i powtarzalności segmentów. I nie trzeba łykać jodu w dzieciństwie, żeby to wiedzieć...

no to trzeba trochę pokory i książek
xDDDDD. To są książki o memach i slangu internetowym z jułesej ?

P.S. No brutalistyczny. Co to zmienia ?
Awatar użytkownika
konradp
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 761
Na forum od: 24 sty 2018, 17:28

PoprzedniaNastępna

Wróć do Budowa

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości