[ul.Krakowska] Osiedle Krakovska 2x55m (Bryksy)

Nowe inwestycje mieszkaniowe będące obecnie w budowie na terenie Rzeszowa i okolic.

Nowe mieszkania w Rzeszowie i najbliższej okolicy, informacje, fotorelacje.

Re: [ul.Krakowska] Osiedle Krakovska 2x55m (Bryksy)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: trOlliwer » 12 sie 2022, 18:47

Nie czytam takich dobroci, ale dzięki, że nam wszystkim zdajesz relację z treści :D
Jasne, marnie to wygląda również kiedy odgórnie zakładasz, że definicja jest błędna i później próbujesz stworzyć własną na kolanie.
Ależ w życiu Warszawy, ja jedynie stwierdziłem podając Ci definicję, że takie jest założenie blok mieszkalnego tj. budżetowość i prosta forma. Tak zwany DTS. No i wytłumaczyłem rzecz jasna o co chodzi z ,,nowoczesnym" standardem, który (nie wiem czy mogę użyć łacyny teraz, boje się trochę) notabene jest nowoczesny w porównaniu z przytoczoną Gierkowa fasadą.

Okej to może inaczej, w jakim aspekcie ten blok nie jest minimalistyczny?
Wytłumacz również proszę zatem dlaczego minimalizm i budżetowość się totalnie wykluczają.

Chętnie poproszę o ten tuzin w takim razie, z czystej ciekawości, nie chcę być złośliwy, douczę się czegoś może.

Nie wiem czy wiesz, ale żeby skrótowiec rozwinąć to język mimo wszystko trzeba znać XDD.
Awatar użytkownika
trOlliwer
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 54
Na forum od: 30 kwie 2022, 13:43
Lokalizacja: Rzeszów/Kielce

Re: [ul.Krakowska] Osiedle Krakovska 2x55m (Bryksy)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: trOlliwer » 12 sie 2022, 19:02

Co do bloku z Katowic, to nie wiem czemu go tu przywołałeś za bardzo, no ma podobną zabudowę parteru z tym że brutalizm do minimalizmu ma się trochę jak pies do kota. Blok krakowskiej brutalistyczny napewno nie jest więc porównanie go do tego bloku średniawe.
Awatar użytkownika
trOlliwer
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 54
Na forum od: 30 kwie 2022, 13:43
Lokalizacja: Rzeszów/Kielce

Re: [ul.Krakowska] Osiedle Krakovska 2x55m (Bryksy)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: konradp » 12 sie 2022, 23:59

Niestety muszę stwierdzić z przykrością, że minimalistycznie biegły jesteś jak i w tematyce architektury jak i logice czy też zrozumieniu co pisze interlokutor.

trOlliwer pisze:Co do bloku z Katowic, to nie wiem czemu go tu przywołałeś za bardzo, no ma podobną zabudowę parteru z tym że brutalizm do minimalizmu ma się trochę jak pies do kota. Blok krakowskiej brutalistyczny na pewno nie jest więc porównanie go do tego bloku średniawe.

xD Miałeś bulwers o to, że porównuję Krakovską do komunistycznych bloków bo jak sam napisałeś
"starej płyty nie przypomina"
. Podałem superjdnostkę jako przykład, że detal w parterze się zgadza. Czyli kolejna konotacja z budownictwem prl. Przecież nie zestawiam brutalizmu z minimalizem bo przecież się z tobą kłócę właśnie o to, że Krakovska minimalistyczna nie jest i gadasz frazesy. Totalnie już się gubisz i nawet chyba nie wiesz co już myślisz. Dla przypomnienia moje słowa:
Możemy się okłamywać że cięcia kosztów to jest minimalizm ale prawda jest taka, że z każdej strony ta inwestycja przypomina komunistyczne bloki. Podałem zdjęcie wcześniej. Zapodam kolejne superjednostkę z katowic. Nawiązanie do detalu w parterze ewidentne, jestem pewny, że świadome. Choćbyś zaklinał rzeczywistość to jest to łudząco podobne.


Jasne, marnie to wygląda również kiedy odgórnie zakładasz, że definicja jest błędna i później próbujesz stworzyć własną na kolanie.

Okej to może inaczej, w jakim aspekcie ten blok nie jest minimalistyczny?

Na kolanie mówisz xD ? No to trzymaj się ramy:

Jako wartości minimalizmu możemy określić: ścisła kontekstualność, całościowość, samoograniczenie indywidualnej ekspresji projektanta. Nie może się również charakteryzować tylko formą stylistyczną. John Pawson ( utożsamiany z minimalizmem ) w książce " Minimum" krytycznie wypowiada się o utożsamianiu prostoty jedynie z redukcją ornamentu i estetyką maszyny, "gdzie forma i detal zostają sprowadzone do wspólnego mianownika nijakości. Prostota nie jest tym samym co bezmyślny utylitaryzm czy pragmatyzm". Pawson dalej tłumaczy czym dla niego jest prostota : "Szukam równowagi między proporcją, skalą, światłem i geometrią. Skala i proporcje stanowią narzędzia które w procesie kreacji budynków czy przestrzeni nadawać mogą jakość prostoty". Czy możliwa jest identyfikacja minimalizmu na podstawie samej architektury obiektu ? Otóż nie może się opierać tylko na przesłankach stylowych i wizualnych bo dotyka ona też strefy wartości. Bertoni w "Minimalist Architecture" za najbardziej udaną próbę definiowania zjawiska architektonicznego minimalizmu, uznaje słowa Vignelliego: "Minimalizm nie jest stylem, to postawa sposób bycia. Minimalizm to tęsknota za istotą rzeczy a nie ich wyglądem".
Stąd możemy przejść do twierdzenia, że minimalizm stał się słowem kluczem służącym podniesieniu wartości komercyjnej architektury, wnętrz i produktów wzornictwa. Stąd powszechne występowanie utożsamiania minimalizmu z redukcjonizmem . Minimalizm występuje wtedy jako kolejny niefortunny skrót służący opisowi struktur złożonych z niewielkiej liczby elementów lub charakteryzujący się brakiem dekoracyjności.

Jak już wyjaśniłem dogłębnie to proszę opisz mi w kontekście tego co powyżej od której strony Krakovska jest jak to ująłeś "minimalistycznym budynkiem" ? Wchodzisz na forum, bredzisz coś o minimalizmie i się jeszcze bulwersujesz, że nie masz racji.

Nie muszę chyba wspominać, że żałośnie próbujesz odwrócić kota ogonem. Chronologia była taka: W reakcji na moje wyśmianie twojej tezy o minimalizmie tej inwestycji podałeś cytat definicji bloku mieszkalnego ze Słownika języka polskiego. Teraz próbujesz wtłoczyć i przypisać mi fałszywie ,że minimalizm i budżetowość inwestycji się wykluczają. Otóż napisałem tak:
"W sumie to co napisałeś to kalka deweloperskiego bełkotu marketingowego. Ten blok to wytwór maksymalnego osiągnięcia zysku z każdego m2 działki, którego bryła i wykończenie elewacji jest podyktowana "optymalizacją" żeby nie powiedzieć cięciem kosztów. Deweloper reklamuje tak samo jak ty czyli jako budynek w minimalistycznym stylu i bryle który jest NOWOCZESNY bo posiada parking podziemny uuuu ( też zależy bo od strony ronda jest to parking naziemny ) no i usługi w parterze - hot brand new wynalazek. Możemy się okłamywać że cięcia kosztów to jest minimalizm ale prawda jest taka, że z każdej strony ta inwestycja przypomina komunistyczne bloki."
Jak nie rozumiesz słowa pisanego to wytłumaczę jak krowa na rowie. Chodzi o to, że nie wszystko złoto co się świeci i tak samo prosty klocek nie oznacza, że jest to minimalizm. Zwłaszcza wtedy gdy deweloper kieruje się max. zyskiem i możemy tutaj mówić o architekturze bez architekta albo architekturze jako produkt niskiej jakości. Jak dalej nie rozumiesz to wróć do syntezy definicji powyżej. Przestań czerpać wiedzę tylko z wikipedii. Tylko doktorzy i wyżej to mogą haha.

Tak samo teraz już piszesz o nowoczesnych standardach wcześniej pisałeś o nowych. To w końcu jak jest ? Ale i tak to niepoprawne sformułowania w tym kontekście bo "Nowoczesne" sugeruje, że o jakichś nowinkach technicznych których nie ma ( te które podałeś nimi nie są ), a słowo "nowe" sugeruje, że w bliskiej przeszłości były jakieś stare standardy które odgórnie zmieniono. Po prostu frazes goni frazes.
Strasznie cię ubodło to porównanie do prl bloków. Stop it, get some help 8-)


Byhaven Kristiansand - fajne osiedle w centrum małego fajnego miasta.
Tietgenkollegeit - akademik
8 Tallet
Z Polski może być Apartamenty Mokotów Park
Pisze z pamięci i nie chce mi szukać bo spisałem się za dużo powyżej. Wszystkie te przykłady zaprzeczają definicji ze słownika SJP. A to, że ktoś bloki nazywa apartementami ? Tak samo jest z twoim "minimalizmem" :). Na pewno poszerzysz wiedzę bo startujesz z poziomu 1.
Awatar użytkownika
konradp
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 761
Na forum od: 24 sty 2018, 17:28

Re: [ul.Krakowska] Osiedle Krakovska 2x55m (Bryksy)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: trOlliwer » 13 sie 2022, 12:05

Cholera no bo sam wygląd zewnętrzny starej płyty mi nie przypomina, ja się wcale o to nie bulwersuję xD + ,,starej płyty nie przypomina" jest wyciągnięte z kontekstu o wyglądzie zewnętrznym i dodałeś teraz, że ja się o to zbulwersowałem tymczasem to jest moja opinia XD nieładnie konrad, nieładnie.

No podałeś super jednostkę jako ZŁY przykład i się z tym pogódź, jeżeli twierdzisz, że krakowska bardziej przypomina brutalizm niż minimalizm to ci gratuluję. Nie za bardzo chyba rozumiesz mój zarzut. A skoro boli Cię już ta BRUTALISTYCZNA (XD) zabudowa parteru to doprecyzuję: BRYŁA krakowskiej jest z definicji minimalistyczna.

,, De Stijl expanded the ideas of expression by meticulously organizing basic elements such as lines and planes"
,,With regard to home design, more attractive "minimalistic" designs are not truly minimalistic because they are larger, and use more expensive building materials and finishes." Uprzedzam, tak wiem, że tam jest napisane with regard to home design, ale minimalistyczne bloki również istnieją hehe. Możemy się tak przerzucać znalezionymi fragmentami z internetu na swoje potrzeby. Uważam, że dalsza dyskusja naprawdę nie ma sensu i wystarczająco naśmieciliśmy w wątku. Jak bardzo tego pragniesz możemy potoczyć dalszą dyskusję nie na forum.

No fajne zagranie, z tym, że tworzyłeś na kolanie definicje bloku, a nie kopiowałeś z internetu artykuł o minimalizmie mój zagubiony kamracie :D

Nie wiem czemu, ale nie mam możliwości cytowania, tak więc kopiuję cytat:
,,Co chciałem wypunktować to twoje używanie frazesów o minimalizmie jako wartość dodaną w budżetowych inwestycjach, podczas gdy są to w istocie zwykłe cięcia budżetowe"
Nigdy nie użyłem pojęcia ,,minimalizm" jako wartości dodanej w BUDŻETOWYCH (UWAGA) INWESTYCJACH (liczba mnoga tutaj, bo widocznie rozmawiamy o jakichś urojonych blokach jeszcze), jedynie twierdzę, że to się nie wyklucza. Mówisz o tendencji wpajania komuś bzdur, odwracania kota ogonem, a sam robisz to z gorącym pietyzmem i jesteś zagubiony w swojej WIELKIEJ LOGICE XD.
Rzeczywiście, minimalizm jest bardzo bOgAtĄ filozofią.

Ale ja ci to wytłumaczyłem, nie lubię pleonazmów, lecz napiszę ci jeszcze raz: ,,nowoczesne" są w porównaniu do starej płyty którą tak kochasz. A ,,nowe" w kontekście teraz tak się buduje bloki.
Brak rozumienia tekstu czytanego goni brak rozumienia tekstu czytanego :D.
A ubodło mnie xD? nie wiedziałem nawet

No rzeczywiście, ale 3/4 z tych pozycji jak nadmieniłeś nazwane są apartamentami, a akademik, no cóż prostota się zgadza, wielokondygnacyjność też niczego sobie, prosta forma jak najbardziej hmm no nie wiem co tu może nie grać.

PS. nie będę niestety odpisywał na Twoje kolejne wypociny, bo jak wspomniałem nie mam czasu i nie mam zamiaru śmiecić w wątku, traktuj to jak chcesz, pozwalam ci być gołębiem ,,wygrywającym" ten mecz szachów :D
Awatar użytkownika
trOlliwer
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 54
Na forum od: 30 kwie 2022, 13:43
Lokalizacja: Rzeszów/Kielce

Re: [ul.Krakowska] Osiedle Krakovska 2x55m (Bryksy)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: krolik » 13 sie 2022, 12:11

trOlliwer pisze:Cholera no bo sam wygląd zewnętrzny starej płyty mi nie przypomina, ja się wcale o to nie bulwersuję xD + ,,starej płyty nie przypomina" jest wyciągnięte z kontekstu o wyglądzie zewnętrznym i dodałeś teraz, że ja się o to zbulwersowałem tymczasem to jest moja opinia XD nieładnie konrad, nieładnie.

No podałeś super jednostkę jako ZŁY przykład i się z tym pogódź, jeżeli twierdzisz, że krakowska bardziej przypomina brutalizm niż minimalizm to ci gratuluję. Nie za bardzo chyba rozumiesz mój zarzut. A skoro boli Cię już ta BRUTALISTYCZNA (XD) zabudowa parteru to doprecyzuję: BRYŁA krakowskiej jest z definicji minimalistyczna.

,, De Stijl expanded the ideas of expression by meticulously organizing basic elements such as lines and planes"
,,With regard to home design, more attractive "minimalistic" designs are not truly minimalistic because they are larger, and use more expensive building materials and finishes." Uprzedzam, tak wiem, że tam jest napisane with regard to home design, ale minimalistyczne bloki również istnieją hehe. Możemy się tak przerzucać znalezionymi fragmentami z internetu na swoje potrzeby. Uważam, że dalsza dyskusja naprawdę nie ma sensu i wystarczająco naśmieciliśmy w wątku. Jak bardzo tego pragniesz możemy potoczyć dalszą dyskusję nie na forum.

No fajne zagranie, z tym, że tworzyłeś na kolanie definicje bloku, a nie kopiowałeś z internetu artykuł o minimalizmie mój zagubiony kamracie :D

Nie wiem czemu, ale nie mam możliwości cytowania, tak więc kopiuję cytat:
,,Co chciałem wypunktować to twoje używanie frazesów o minimalizmie jako wartość dodaną w budżetowych inwestycjach, podczas gdy są to w istocie zwykłe cięcia budżetowe"
Nigdy nie użyłem pojęcia ,,minimalizm" jako wartości dodanej w BUDŻETOWYCH (UWAGA) INWESTYCJACH (liczba mnoga tutaj, bo widocznie rozmawiamy o jakichś urojonych blokach jeszcze), jedynie twierdzę, że to się nie wyklucza. Mówisz o tendencji wpajania komuś bzdur, odwracania kota ogonem, a sam robisz to z gorącym pietyzmem i jesteś zagubiony w swojej WIELKIEJ LOGICE XD.
Rzeczywiście, minimalizm jest bardzo bOgAtĄ filozofią.

Ale ja ci to wytłumaczyłem, nie lubię pleonazmów, lecz napiszę ci jeszcze raz: ,,nowoczesne" są w porównaniu do starej płyty którą tak kochasz. A ,,nowe" w kontekście teraz tak się buduje bloki.
Brak rozumienia tekstu czytanego goni brak rozumienia tekstu czytanego :D.
A ubodło mnie xD? nie wiedziałem nawet

No rzeczywiście, ale 3/4 z tych pozycji jak nadmieniłeś nazwane są apartamentami, a akademik, no cóż prostota się zgadza, wielokondygnacyjność też niczego sobie, prosta forma jak najbardziej hmm no nie wiem co tu może nie grać.

PS. nie będę niestety odpisywał na Twoje kolejne wypociny, bo jak wspomniałem nie mam czasu i nie mam zamiaru śmiecić w wątku, traktuj to jak chcesz, pozwalam ci być gołębiem ,,wygrywającym" ten mecz szachów :D


chłopie, wez wyjmij juz kołka z dupy, pisz na temat albo wcale. wymadrzasz sie i nci nie wnosisz do tematu. wybudowali paskudztwo i kazdy to widzi. nie wymadrzaj sie juz i pisz na temat
krolik
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 147
Na forum od: 23 lut 2019, 0:21

Re: [ul.Krakowska] Osiedle Krakovska 2x55m (Bryksy)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: konradp » 13 sie 2022, 13:53

trOlliwer pisze:Cholera no bo sam wygląd zewnętrzny starej płyty mi nie przypomina, ja się wcale o to nie bulwersuję xD + ,,starej płyty nie przypomina" jest wyciągnięte z kontekstu o wyglądzie zewnętrznym i dodałeś teraz, że ja się o to zbulwersowałem tymczasem to jest moja opinia XD nieładnie konrad, nieładnie.

Ale to ty dzwnonisz, tobie nie pasowało prównanie z prl i zeby je obalić podajesz definicję z SJP.

No podałeś super jednostkę jako ZŁY przykład i się z tym pogódź, jeżeli twierdzisz, że krakowska bardziej przypomina brutalizm niż minimalizm to ci gratuluję. Nie za bardzo chyba rozumiesz mój zarzut. A skoro boli Cię już ta BRUTALISTYCZNA (XD) zabudowa parteru to doprecyzuję: BRYŁA krakowskiej jest z definicji minimalistyczna
. OPie. Podałem, że w Superjednostce jest podobny detal w parterze czyli kolejna konotacja z prl czy tego chcesz czy nie. Brutalizm nie ma tutaj nic do rzeczy bo nawet o tym nie wspominałem. Nigdzie nie twierdzę, że Krakovska przypomina brutalizm. Gadasz sam ze sobą. Dla ciebie wytłumaczę jak dziecku: " Podałem dwa zdjęcia budynków z PRL aby pokazać, że są pewne elementy wspólne z inwestycją Krakovska. Wniosek Krakovska > budynek podobny do tych z PRL. NIC O BRUTALIZMIE. Jak chcesz pogadać o brutalizmie to włącz chatbota.

,, De Stijl expanded the ideas of expression by meticulously organizing basic elements such as lines and planes"
,,With regard to home design, more attractive "minimalistic" designs are not truly minimalistic because they are larger, and use more expensive building materials and finishes." Uprzedzam, tak wiem, że tam jest napisane with regard to home design, ale minimalistyczne bloki również istnieją hehe. Możemy się tak przerzucać znalezionymi fragmentami z internetu na swoje potrzeby. Uważam, że dalsza dyskusja naprawdę nie ma sensu i wystarczająco naśmieciliśmy w wątku. Jak bardzo tego pragniesz możemy potoczyć dalszą dyskusję nie na forum.

Ja nie przerzucam się znalezionymi fragmentami z internetu jak tytylko literaturą fachową którą przeczytałem i mam na półce. Nie każdy jest ignorantem i to, że ty nie czytasz takiej literatury nie znaczy każdy tak ma i wszystko jest kwestią opinii. BTW to co podałeś jest właśnie też poruszane w książkach, i De Stijl odnoszą się bardziej do sztuk.
Po prostu nie masz pojęcia w temacie i pogódź się z tym. Wróć jak się douczysz.

No fajne zagranie, z tym, że tworzyłeś na kolanie definicje bloku, a nie kopiowałeś z internetu artykuł o minimalizmie mój zagubiony kamracie :D
artykuł - 1. «tekst publicystyczny, literacki lub naukowy zamieszczony w gazecie lub czasopiśmie»
Podaj mi z jakiego czasopisma lub artykułu coś kopiowałem. Stary dla ciebie jest abstrakcją, że ktoś może sięgać po literaturę fachową ?

Nie wiem czemu, ale nie mam możliwości cytowania, tak więc kopiuję cytat:
,,Co chciałem wypunktować to twoje używanie frazesów o minimalizmie jako wartość dodaną w budżetowych inwestycjach, podczas gdy są to w istocie zwykłe cięcia budżetowe"
Nigdy nie użyłem pojęcia ,,minimalizm" jako wartości dodanej w BUDŻETOWYCH (UWAGA) INWESTYCJACH (liczba mnoga tutaj, bo widocznie rozmawiamy o jakichś urojonych blokach jeszcze), jedynie twierdzę, że to się nie wyklucza. Mówisz o tendencji wpajania komuś bzdur, odwracania kota ogonem, a sam robisz to z gorącym pietyzmem i jesteś zagubiony w swojej WIELKIEJ LOGICE XD.
Rzeczywiście, minimalizm jest bardzo bOgAtĄ filozofią.
Podałem ci konkluzję z książki "że minimalizm stał się słowem kluczem służącym podniesieniu wartości komercyjnej architektury". Właśnie to zrobiłeś pisząc: ""minimalistyczne bloki wg. Nowych standardów". Jeśli obiekt nie ma cech o których mowa w moim poprzednim poście to słowo minimalistyczny w takim użyciu frazesem i służy tylko celom fikcyjnego podniesienia jakości - jednym słowem marketing. I sama prosta bryła nie stanowi o minimalizmie bo: "John Pawson ( utożsamiany z minimalizmem ) w książce " Minimum" krytycznie wypowiada się o utożsamianiu prostoty jedynie z redukcją ornamentu i estetyką maszyny, "gdzie forma i detal zostają sprowadzone do wspólnego mianownika nijakości. Prostota nie jest tym samym co bezmyślny utylitaryzm czy pragmatyzm".
Pewnie i tak dalej nie zajarzysz albo już wiesz, że nic nie wiesz i tylko brniesz w to dalej bo ego ci nie pozwala. Skoro literatura fachowa nie przemawia do Ciebie to znaczy, że wszystko bierzesz jak chłopek roztropek na chłopski rozum. Nie jest to podejście ludzi ogarniętych.

Ale ja ci to wytłumaczyłem, nie lubię pleonazmów, lecz napiszę ci jeszcze raz: ,,nowoczesne" są w porównaniu do starej płyty którą tak kochasz. A ,,nowe" w kontekście teraz tak się buduje bloki.
Brak rozumienia tekstu czytanego goni brak rozumienia tekstu czytanego :D.
A ubodło mnie xD? nie wiedziałem nawet
Dorabianie znaczenia później ale ok. Ale miej świadomość, że dla osób które ogarniają temat brzmisz jak ignorant. Jak sobie rozmawiasz ze szwagrem przy disco polo to nie mam problemu.

No rzeczywiście, ale 3/4 z tych pozycji jak nadmieniłeś nazwane są apartamentami, a akademik, no cóż prostota się zgadza, wielokondygnacyjność też niczego sobie, prosta forma jak najbardziej hmm no nie wiem co tu może nie grać.
No właśnie cię uprzedziłem w tym i co z tego, że się nazywa apartamentami ? Apartamentowiec to też blok mieszkalny. Fachowo się mówi budynek wielorodzinny bo oddaję istotę rzeczy. A to, że są tam mieszkania drogie to inna sprawa. Nie masz pojęcia co pleciesz. Chodzi o to, że definicja z SJP jest błędna bo sam termin nie determinuje architektury budynku.
Co do rzekomej prostoty tych budynków ( szczególnie tych skandynawskich ) to beka xD. Tak Bjarke projektuje proste budynki. Na prawdę dowaliłeś do pieca. Całkowity brak rozumienia języka architektury. Ale to tak jest jak się wydaje, że architektura to tylko zdjęcia z pinteresta.



PS. nie będę niestety odpisywał na Twoje kolejne wypociny, bo jak wspomniałem nie mam czasu i nie mam zamiaru śmiecić w wątku, traktuj to jak chcesz, pozwalam ci być gołębiem ,,wygrywającym" ten mecz szachów :D
Człowiek który w dyskusji o architekturze podaje definicje ze Słownika języka Polskiego i kopiuje fragmenty artykułów nie wiadomo skąd nie wiadomo kogo bez podania źródeł VS. Człowiek który argumentuje swoje zdanie odniesieniami do literatury fachowej z podaniem źródła. Tak, pewnie babcia ci mówiła, że jesteś "najmądrzejszy" w rodzinie. Na pewno jesteś pyskaty, ale żeby jeszcze coś za tym szło, jest tylko pustka.
Awatar użytkownika
konradp
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 761
Na forum od: 24 sty 2018, 17:28

Re: [ul.Krakowska] Osiedle Krakovska 2x55m (Bryksy)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: pisul » 13 sie 2022, 22:53

A ja dla odmiany napisze krótko.
- Więcej takich smukłych strzelistych maleństw w moim mieście ;)



Obrazek





Obrazek
Awatar użytkownika
pisul
VIP
VIP
 
Posty: 8564
Na forum od: 27 cze 2014, 21:40

Re: [ul.Krakowska] Osiedle Krakovska 2x55m (Bryksy)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Loverzeszów » 14 sie 2022, 4:08

Więcej nie zobaczysz teraz era sadzenia drzew i fiołków
Loverzeszów
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 29
Na forum od: 19 lut 2021, 14:40

Re: [ul.Krakowska] Osiedle Krakovska 2x55m (Bryksy)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Loverzeszów » 14 sie 2022, 4:09

Trzeba się pożegnać z budownictwem w tym mieście będą za to nowe wpływy do kast miejskiej od uschniętych drzew i spadających liści budownictwo się zatrzymało
Loverzeszów
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 29
Na forum od: 19 lut 2021, 14:40

Re: [ul.Krakowska] Osiedle Krakovska 2x55m (Bryksy)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: porteño » 14 sie 2022, 18:10

trOlliwer pisze:
Jaskobrot pisze:Wrzucanie w wypowiedzi angielskich slow (zwrotow) kojarzy sie z popisywaniem sie znajomoscia jezyka i checia wykazania wyzszosci nad rozmowca (gdy brak innych mozliwosci). Nie mieszajmy do tego laciny. ;)
PS. Gwoli scislisci bywa uzasadnione to gdy brak odpowiednikow w jezyku polskim


Wyższości bo co? bo można czegoś nie zrozumieć xD? no to trzeba trochę pokory i książek
Mocno subiektywne
No właśnie czemu nie mieszać? c:

Nie narzekam, ale możesz się nauczyć jak Ci czegoś brakuje :D

Wrzucanie angielskich słów to może niekoniecznie przejaw wyższości czy popisywania się, ale taka raczej wiocha. Ja bym takich wypowiedzi poważnie nie traktował, więc darowałem sobie czytanie tych postów zaprawionych jakąś angielską nowomową.

Przejdę do budynku, bowiem to on jest bohaterem tego wątku.
Nic specjalnego w nim nie dostrzegam. Może nie razi jak chociażby Nova Graniczna, ale na pewno też okolicy nie upiększył w żaden sposób.
porteño
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 1022
Na forum od: 24 lip 2014, 18:02

PoprzedniaNastępna

Wróć do Budowa

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ryba, Szymek_Rz i 48 gości