[ul. Grabskiego] Osiedle Grabskiego (Apklan)

Nowe inwestycje mieszkaniowe będące obecnie w budowie na terenie Rzeszowa i okolic.

Opinie i komentarze odnośnie pomyślnie zakończonych inwestycji mieszkaniowych

Re: [ul. Grabskiego] Osiedle Grabskiego (Apklan)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Fuszer » 04 sty 2021, 20:48

No może idą od reki, nie wiem skąd takie info ale niech będzie. (szmaty ''sprzedam'' wiszą na co najmniej jednym balkonie od wieków). Ktos kto kupuje tutaj mieszkanie teraz przecież tu nie mieszka wiec nie wie jak tutaj jest. Ja jestem mieszkańcem i powtarzam ze to osiedle to porażka. Zapraszam pooglądać ludzi z wózkami jak jada po dziurawej kostce:) albo wieczorem jak ktokolwiek chce przejechać samochodem pomiędzy blokami gdzie nie było nawet miejsca żeby lampy postawić tylko wszystko oświetlone z mieszkań :D jak wszyscy śpią to lipa. Oby tu się nigdy jakiś pożar nie zdarzył bo straż nie wjedzie. Zero drzew. a po środku kawal zarośniętych krzaczorow bo działka nie wiadomo kogo. Kałuże to norma.Sucha noga nie przejdziesz po deszczu! Rozpadające się schody do klatek czy zalewane wciąż garaże to tez codzienność. Nie wspominając o samym wykonaniu bloków. Pęknięcia ścian od góry do dołu, skrzypiące dachy w dni wietrzne ze spać się nie da albo wiecznie cieknące dachy to tez smaczek tego osiedla. Wystarczy czy mam dalej ''chwalić''?
Fuszer
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 162
Na forum od: 08 sty 2020, 21:45

Re: [ul. Grabskiego] Osiedle Grabskiego (Apklan)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: bozena.wadych » 06 sty 2021, 0:33

Info o sprzedaży z księgi wieczystej, wystarczy zerknąć, ale może to za trudne dla niektórych :-)
Czyli to wina dewelopera,że mieszkańcy nie chcą parkować na wolnych parkingach przy Wisłoku, tylko najchętniej wjechaliby do "salonu" .
Gdzie jest administrator i wspólnota ?? Co do lamp to były na 3 etapie latarnie gdzie mieszkają moi znajomi, tylko nikt nie chciał płacić i kazali wyłączyć .Poza tym na każdym budynku są zamontowane lampy tylko trzeba je włączyć albo wymienić żarówkę !!! Mam dużo znajomych na tym osiedlu i jakoś nikt nie narzeka .Skoro u Pana cieknie dach i pękają ściany to na pewno w wynik braku jakiejkolwiek konserwacji ,chyba że deweloper ma utrzymywać drogę i dach po 10 latach od wybudowania ??? Na pewno też jego wina, że posiadacz zarośniętej działki nic z nią nie robi .Przestań chłopie narzekac, tylko zadzwoń na Straż Miejską i wezwą właściciela do uporządkowania posesji ,a nie najeżdzaj na dewelopera .Zresztą, zapewne mieszkasz przy nowej inwestycji i pewnie protestowałeś aby nie powstała, stąd takie kłamliwe opinie .
bozena.wadych
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 16
Na forum od: 16 sty 2018, 13:57

Re: [ul. Grabskiego] Osiedle Grabskiego (Apklan)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Fuszer » 06 sty 2021, 11:11

Ty masz tutaj kobito dużo znajomych a ja tu mieszkam. Nie ma lamp w części gdzie jest mój blok bo nie ma na to miejsca fizycznie i nie mów mi ze są bo to jest po prostu durne. To tak jakbym Ci wmawiał ze masz wąsy nie widząc Cie nigdy wcześniej.Płyta ażurowa zamiast asfaltu to jest działanie dewelopera. Zapytaj znajomych jak im się spaceruje po deszczu albo z wózkiem po tej płycie?:) Zle postawiony dach,pękające ściany i zalewany parking to wina zarządcy a nie wady konstrukcyjne?:)yhm ok. Jeszcze wina mieszkańców jest odległość miedzy blokami pewnie?:) i Nie mieszkam przy nowej inwestycji wiec przestań snuć swoje paranoiczne domysły. Pracujesz dla Apklana ze tak bronisz zaciekle miejsca w którym nie mieszkasz? Jak takie świetne to osiedle to dlaczego jeszcze Cie tu nie ma?:)
Fuszer
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 162
Na forum od: 08 sty 2020, 21:45

Re: [ul. Grabskiego] Osiedle Grabskiego (Apklan)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: kangur » 06 sty 2021, 15:19

Płyta ażurowa jest tylko po części winą dewelopera. Niestety winne są tutaj zapisy decyzji o warunkach zabudowy wydanej na inwestycje na tym osiedlu, które mówiły o wskaźnikach zabudowy, powierzchni biologicznie czynnej i udziale ciągów pieszo-jezdnych o powierzchni biologicznie czynnej 50% - czyli kostkach ażurowych typu jumba.
kangur
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 180
Na forum od: 01 paź 2020, 23:08

Re: [ul. Grabskiego] Osiedle Grabskiego (Apklan)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: jasiop » 06 sty 2021, 17:29

kangur ale doczytaj kiedy to płyty jumbo mogą być uznane jako P B CZ
Rz - Nowe Miasto
jasiop
Maniak
Maniak
 
Posty: 1443
Na forum od: 18 lis 2014, 22:48

Re: [ul. Grabskiego] Osiedle Grabskiego (Apklan)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: kangur » 06 sty 2021, 21:50

A pokaż mi, że nie mogą? np. firma Libet na swoje płyty ażurowe ma pozytywną opinię Instytutu Ochrony Środowiska (powierzchnia biologicznie czynna ich płyt nawet do 50%). Ale nie o tym temat.
Warunki zabudowy dopuściły ukształtowanie osiedla w taki a nie inny sposób i deweloper wykorzystał zapisy decyzji do granic możliwości stąd taka wysoka intensywność zabudowy, a zieleni mało. Zainteresowanie mieszkańców dotyczące tego terenu jest znikome i sporadyczne. Sami mieszkańcy dodatkowo realizują samowole budowlane, którymi mało kto się interesuje. Parkowanie samochodów gdzie popadnie jest nagminne i brak zachowania odpowiednich szerokości dróg pożarowych. Nic z tym nie można zrobić, bo droga jest prywatna, a parkują w taki sposób sami mieszkańcy... Jeden ze wskazanych możliwych wyjazdów z tego osiedla będzie zaraz praktycznie niemożliwy, a drugi od strony ul. Zakładowej jest zawężony ogrodzeniem i o dziwo nie "tym nowym" ;)
kangur
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 180
Na forum od: 01 paź 2020, 23:08

Re: [ul. Grabskiego] Osiedle Grabskiego (Apklan)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: jasiop » 07 sty 2021, 8:49

P B Cz - jest to „teren z nawierzchnią ziemną urządzoną w sposób zapewniający naturalną wegetację,

Nie zawsze płyty jumbo spełniąją tą definicję.
Rz - Nowe Miasto
jasiop
Maniak
Maniak
 
Posty: 1443
Na forum od: 18 lis 2014, 22:48

Re: [ul. Grabskiego] Osiedle Grabskiego (Apklan)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: kangur » 07 sty 2021, 23:00

jasiop pisze:P B Cz - jest to „teren z nawierzchnią ziemną urządzoną w sposób zapewniający naturalną wegetację,

Nie zawsze płyty jumbo spełniąją tą definicję.


Piszesz o tym co jest faktycznie, czy o tym jakimi dokumentami dopuszczenia charakteryzuje się dany wyrób budowlany i w jaki sposób został on wykorzystany? Projektant stwierdził, że kostka spełnia warunki PBCz oraz spełnia warunki decyzji WZ, Urząd nie miał podstaw zakwestionować takiego rozwiązania i zostaliśmy z tym co mamy obecnie. Jestem mieszkańcem tego osiedla i również chodzę po tych "jezdniach", a teraz jak większość mieszkańców dodatkowo walczę jak tutaj przeprowadzić wózek...
Dla mnie kostka Jumba powinna być zakazana do stosowania w budownictwie, ale to tylko moje zdanie.
kangur
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 180
Na forum od: 01 paź 2020, 23:08

Re: [ul. Grabskiego] Osiedle Grabskiego (Apklan)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: pisul » 31 sty 2021, 19:46

Po zbrojeniach widać jak skomplikowany i ciekawy kształt będzie miał budynek:


Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Od strony osiedla już rosną ściany parteru:


Obrazek



Obrazek


Las zbrojeń parteru widać nawet z drugiego brzegu z pod Lisiej:


Obrazek
Awatar użytkownika
pisul
VIP
VIP
 
Posty: 8563
Na forum od: 27 cze 2014, 21:40

Re: [ul. Grabskiego] Osiedle Grabskiego (Apklan)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: pisul » 06 lut 2021, 18:45

Obrazek




Obrazek




Obrazek




Obrazek




Obrazek




Obrazek
Awatar użytkownika
pisul
VIP
VIP
 
Posty: 8563
Na forum od: 27 cze 2014, 21:40

PoprzedniaNastępna

Wróć do Inwestycje zrealizowane

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości