[ul.Lenartowicza/Podpromie] Capital Towers Residence(Mgroup)

Nowe inwestycje mieszkaniowe będące obecnie w budowie na terenie Rzeszowa i okolic.

Nowe mieszkania w Rzeszowie i najbliższej okolicy, informacje, fotorelacje.

Re: [ul.Lenartowicza/Podpromie] Capital Towers Residence(Mgr

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: konradp » 28 kwie 2024, 11:29

Na środku ( ciemny kolor ) nie jest to wykluczone na ten moment. Żeby było jasne, na wizualizacji doskonale widać, że tam gdzie jest jasny kolor to będzie tynk i nawet się nie łudziłem.
Inwestycja premium hahaha.
Awatar użytkownika
konradp
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 782
Na forum od: 24 sty 2018, 17:28

Re: [ul.Lenartowicza/Podpromie] Capital Towers Residence(Mgr

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: littlemonster00 » 28 kwie 2024, 11:55

Żeby nie było, elewacje tynkowane też mogą dobrze wyglądać. Tynk ma wiele form, te wysokiej jakości dają czasami świetne efekty.

Lubimy oglądać stare kamienice, a one często są tynkowane. Ale współcześnie nie musi być gorzej, przykładowo Muzeum Guggenheima w Nowym Jorku. Czasami nawet zwykła mieszkaniówka, jeżeli ktoś nie zaczyna kombinować z wzorami, zielonkawym grafitem czy pseudodrewnem.
littlemonster00
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 399
Na forum od: 31 gru 2017, 16:49

Re: [ul.Lenartowicza/Podpromie] Capital Towers Residence(Mgr

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Patryk M » 28 kwie 2024, 12:32

Zaskoczenia nie ma i nie powinno być, bo wizualizacje nie są projektem wykonawczym. Zmiany w projekcie na elewacji, w tym ich rodzaj są zmianami, które zalicza się do nieistotnych. Może te zmiany klepnąć wpisem w Dzienniku Budowy jej kierownik i jadą z nią.
Nie piszę, że tutaj na tej budowie ale przeważnie jest tak; budowa trwa a koszty rosną, to się tnie gdzie można i pada na te nieistotne a dotyczy to nie tylko elewacji.

Innej jak tynkowa tutaj nie będzie /być może przewiązka systemowa?/.
Ale jak piszesz i tynkowa jakościowa może dobrze wyglądać, bez nadmiernego "ozdabiania czy kolorowania".
Patryk M
Maniak
Maniak
 
Posty: 2524
Na forum od: 27 kwie 2021, 20:02

Re: [ul.Lenartowicza/Podpromie] Capital Towers Residence(Mgr

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: konradp » 28 kwie 2024, 12:42

Tak ale zwróćmy uwagę na to jakie tynki są na starych kamienicach. Baranek obok takiego tynku nawet nie stał.

Najlepiej byłoby zapytać architekta co miał na myśli proponując takie ślaczki na elewacji które tylko wprowadzają chaos.
Awatar użytkownika
konradp
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 782
Na forum od: 24 sty 2018, 17:28

Re: [ul.Lenartowicza/Podpromie] Capital Towers Residence(Mgr

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: littlemonster00 » 28 kwie 2024, 13:56

Nie no oczywiście, że tak.
Tak jak zostało napisane wyżej - ktoś poprawi w excelu na koniec budowy i przyjedzie sam styropian, 3 odcienie szarego i blachotrapez na 1/30 elewacji dla picu.
littlemonster00
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 399
Na forum od: 31 gru 2017, 16:49

Re: [ul.Lenartowicza/Podpromie] Capital Towers Residence(Mgr

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Doniek » 29 kwie 2024, 6:47

Miałem wczoraj to skomentować jako pierwszy po wrzuceniu info, ale sobie myślę " zaraz mnie tu zje jeden drugim, budowa nie zakończona a ty już narzekasz " :lol:
Czułem w kościach, że coś odpierdzielą przy tej budowie. Miałem nadzieje, że skoro już tam buduują, w takiej formie to chociaż niech nie zepsują tej elewacji. Jednak cały czas z tyłu głowy " halo tu jest Rzeszów, skończy się jak zawsze :roll: " Nie mogę pojąć, jak np. budowy w pewnych miejscach np. nie wymuszają obowiązku pokazania i zaakceptowania projektu oraz się jego trzymania do końca.
Doniek
Maniak
Maniak
 
Posty: 1374
Na forum od: 13 mar 2017, 23:32

Re: [ul.Lenartowicza/Podpromie] Capital Towers Residence(Mgr

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Patryk M » 29 kwie 2024, 10:12

Nie wymuszają, bo tutaj np. sąsiednia zabudowa tego nie wymaga, aby się dostosować. WZ wydawane są co prawda w oparciu o analizy architektoniczno - urbanistyczne. Ale jeśli nawet, co tu analizować, jak tutaj wokół "wszystko jest różne czy inne"?

Gdyby nie ta przewiązka w celu dostępności ulicy, byłby to zwykły prosty blok, jakich wiele w Rz.
Miejscówka jest bardzo dobra ale bardziej eksponowane miejsce, to Kopisto i ICH DZIEŁO CT wysoki.
I jaka tam - w tym mocno eksponowanym miejscu - jest elewacja? Tynkowa "systemu brudas"?
Niejeden raz tłumaczyłem przyjezdnym, że to jest nowy budynek i...nie wierzą :lol:

Ps.
Daję foty ale można zauważyć, że bez opisu. Bo co tutaj opisywać - zwykły blok - ale daję, bo trakt spacerowy Olszynek i jest temat, a kogoś mogą interesować postępy prac i...tyle. :|
Patryk M
Maniak
Maniak
 
Posty: 2524
Na forum od: 27 kwie 2021, 20:02

Re: [ul.Lenartowicza/Podpromie] Capital Towers Residence(Mgr

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: pisul » 30 kwie 2024, 21:18

Porównanie starej z nową wizualizacją elewacji:



Obrazek



Moim skromnym zdaniem jaśniejsze ściany to krok w dobrą stronę.
Awatar użytkownika
pisul
VIP
VIP
 
Posty: 8609
Na forum od: 27 cze 2014, 21:40

Re: [ul.Lenartowicza/Podpromie] Capital Towers Residence(Mgr

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: littlemonster00 » 30 kwie 2024, 23:59

Ktoś powiedział „GDZIE JEST GRAFIT??!” no i mamy.
littlemonster00
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 399
Na forum od: 31 gru 2017, 16:49

Re: [ul.Lenartowicza/Podpromie] Capital Towers Residence(Mgr

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Person » 01 maja 2024, 9:43

Ja się pytam gdzie jest graffiti pizza :-)
Person
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 144
Na forum od: 02 lip 2014, 15:08
Lokalizacja: Rzeszów

PoprzedniaNastępna

Wróć do Budowa

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: bogdanoo i 7 gości