[ul.9 Dywizji Piechoty] Osiedle Carpatia(2x55m,7x15m)

Nowe inwestycje mieszkaniowe będące obecnie w budowie na terenie Rzeszowa i okolic.

Nowe mieszkania w Rzeszowie i najbliższej okolicy, informacje, fotorelacje.

Re: [ul.9 Dywizji Piechoty] Osiedle Carpatia(2x55m,7x15m)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Poscar » 05 maja 2023, 9:32

Parking -1 jest wybudowany budynek wyszedł z ziemi wiec chyba czekają na lepsze czasy
Poscar
Świeżak
 
Posty: 2
Na forum od: 13 kwie 2023, 11:06

Re: [ul.9 Dywizji Piechoty] Osiedle Carpatia(2x55m,7x15m)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: A.Czarna666 » 05 maja 2023, 19:43

Sytuacja z kredytami się zmieni, bo zapewne taki dół nie będzie trwał wieczne, a biorąc pod uwagę przestoje czy wstrzymane budowy - chętnych będzie kilku na jedno mieszkanie, więc po co teraz sprzedawać taniej, skoro wtedy będzie można sprzedawać drożej?
A.Czarna666
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 111
Na forum od: 29 paź 2019, 9:31

Re: [ul.9 Dywizji Piechoty] Osiedle Carpatia(2x55m,7x15m)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: ETernit » 08 maja 2023, 6:44

Tak ale trzeba wziąć również pod uwagę, że w ostatnich 2 latach developerzy budują pustostany z 0 sprzedażą. Liczka nowych mieszkań jest bardzo duża, a pomimo zmiany kryteriów przydzielania kredytów nie należny liczyć, że ludzi będą je dostawali od ręki.
ETernit
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 330
Na forum od: 15 paź 2015, 18:53

Re: [ul.9 Dywizji Piechoty] Osiedle Carpatia(2x55m,7x15m)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Jaskobrot » 11 maja 2023, 6:53

Jak sie okazuje ceny mieszkan nadal rosna, zbyt zaczyna rosnac. Ceny nie spadna, bo wzrosly ceny materialow budowlanych. Niesprzedane mieszkania, to te, ktorych nikt nie chce ( lokalizacja, rozklad itp). W wielu miastach deweloperzy "odmrazaja" wstrzymane budowy. Zatem wiara, ze ceny mieszkan spadna, jest tyle warta co obietnice politykow. :lol:
Jaskobrot
Maniak
Maniak
 
Posty: 1522
Na forum od: 15 sty 2017, 17:21

Re: [ul.9 Dywizji Piechoty] Osiedle Carpatia(2x55m,7x15m)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: peter » 11 maja 2023, 8:34

Ceny materiałów to akurat porównując październik 22 do kwietnia 23 to akurat spadają :lol:
peter
Maniak
Maniak
 
Posty: 1308
Na forum od: 04 paź 2014, 18:21

Re: [ul.9 Dywizji Piechoty] Osiedle Carpatia(2x55m,7x15m)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Jaskobrot » 12 maja 2023, 16:38

Spadaja ceny styropianu. Cementu, wapna znacznie zwrosly
Jaskobrot
Maniak
Maniak
 
Posty: 1522
Na forum od: 15 sty 2017, 17:21

Re: [ul.9 Dywizji Piechoty] Osiedle Carpatia(2x55m,7x15m)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: pisul » 14 maja 2023, 14:59

Błędem jest dziś gdy sprzedaż rośnie zamrażanie rozpoczętych inwestycji. Od 1 lipca wchodzi kredyt 2%. Wojna która ma również wpływ na nastroje kupujących patrząc jak uciekają Rosjanie z okupowanych terenów nie potrwa dłużej jak do jesieni a budowa to 1 rok stan surowy + rok wykończenie. Za chwilę w Rzeszowie zabraknie mieszkań i nie jest to tylko moja hura optymistyczna opinia. Np. dziś czytam:



Wkrótce zabraknie mieszkań? Deweloperzy nie nadążają, bo Polacy kupują jak szaleni

Sprzedaż mieszkań ruszyła. Niby nie z kopyta, ale wystarczająco, żeby w niektórych miastach sprzedawało się nawet dwukrotnie więcej lokali niż deweloperzy wprowadzają do sprzedaży. Gdyby takie tempo się utrzymało, mieszkań na niektórych rynkach zabraknie za dziewięć miesięcy, a normalnie deweloperzy powinni mieć zapas na 4-5 kwartałów.

W kwietniu sprzedaż mieszkań była ledwo o 10 proc. wyższa niż w marcu. Żaden wielki szał, ale trochę jednak szał, bo te 5 tys. mieszkań, które sprzedały się w ubiegłym miesiącu na siedmiu największych rynkach, to o połowę więcej niż rok temu. To też niewiele mniej niż w najlepszych czasach i na dodatek to najlepszy wynik od piętnastu miesięcy.

A z drugiej strony podaż mieszkań nie jest jakoś specjalnie wielka, bo deweloperzy zwolnili z budowami. Efekt jest taki, że Polacy kupują więcej, niż deweloperzy dorzucają do puli ofert sprzedaży i ostatecznie ich zapasy mieszkań się kurczą. Po kwietniu zostało im 43,7 tys. mieszkań – to łączna oferta deweloperów – wynika z danych Otodom Analitycs.

Deweloperzy nie nadążają
I ten trend widoczny jest już od jakiego czasu, że kupujemy więcej niż deweloperzy wystawiają na sprzedaż, ale teraz te dysproporcje się już ostro nasiliły. W czasie, gdy Polacy kupili 5 tys. mieszkań, deweloperzy wrzucili na rynek zaledwie 3 tys. nowych ...
źródło: https://spidersweb.pl/bizblog/wkrotce-z ... k-szaleni/
Awatar użytkownika
pisul
VIP
VIP
 
Posty: 8602
Na forum od: 27 cze 2014, 21:40

Re: [ul.9 Dywizji Piechoty] Osiedle Carpatia(2x55m,7x15m)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Some Grue » 15 maja 2023, 17:54

Od 1 lipca wchodzi kredyt 2%.
Ja jednak kibicuję, żeby nie wszedł. Bo jakoś mi nikt nie zamierza oprocentowania obniżać, a "prezent" pójdzie z mojej kieszeni - w podatkach. W czym jest lepszy ktoś kto kupuje mieszkanie teraz od kogoś kto kupił ileśtam lat temu? Bo wybory idą?
Some Grue
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 105
Na forum od: 26 mar 2021, 12:49

Re: [ul.9 Dywizji Piechoty] Osiedle Carpatia(2x55m,7x15m)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Tukam » 16 maja 2023, 9:08

Nazywajmy go poprawnie kredytem Z DOPŁATĄ 2%, jeszcze kogoś wprowadzimy w błąd :)
Tukam
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 328
Na forum od: 07 lut 2021, 14:47

Re: [ul.9 Dywizji Piechoty] Osiedle Carpatia(2x55m,7x15m)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: NietoPterek » 16 maja 2023, 9:47

Tak pokomplikowali, że ciężko czasami się połapać. Będzie 2% powiększone o marżę i prowizję przez 10 pierwszych lat. Potem już normalnie. Nie zdziwiłbym się jakby nagle prowizje i marże zostały powiększone jak tylko program zostanie wprowadzony. Czyli nie zyskają kredytobiorcy, a banki. Natomiast stracą wszyscy podatnicy, którzy składają się na to dofinansowanie.

https://www.gov.pl/web/rozwoj-technologia/bezpieczny-kredyt

Ja już się przyzwyczaiłem do tego, że wszystkim rozdają pieniądze tylko nie mi. Jednak jestem szczęśliwy, że nie musze korzystać z żadnego rodzaju wsparcia i bez tego dobrze sobie radzę. Miło jednak by było jakby zabierali mi mniej z tego co zarobię, bo ostatnia "obniżka" podatku sprawiła, że wcale więcej nie zyskałem. Podatek dochodowy powinien być całkiem zlikwidowany, tak samo VAT 0% na artykuły pierwszej potrzeby (jak żywność nieprzetworzona) powinien być na stałe oraz całkowita likwidacja podatku Belki od pomnażania oszczędności, aby zachęcić społeczeństwo do oszczędzania. Natomiast powinny być znacznie podniesione podatki od używek takich jak alkohol, wyroby tytoniowe, żywność mocno przetworzona (gotowe dania, fast foody) itd. Zalegalizować również marihuanę i mocno ją opodatkować, a dostępność w aptece tylko na receptę od lekarza limitowana ilościowo. I co najważniejsze ograniczyć dodruk pustego pieniądza, który napędza inflację.

Jak te i kilka innych warunków byłyby spełnione to mógłbym pomyśleć o kupnie kolejnego mieszkania np. na Osiedlu Carpathia pod wynajem i to bez kredytu, a razem ze mną wielu innych i nie musieliby wstrzymywać tymczasowo budowy drugiej wieży. Chociaż jakby było tak pięknie to bym nie musiał szukać dodatkowych źródeł dochodu.
NietoPterek
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 714
Na forum od: 12 mar 2020, 15:02

PoprzedniaNastępna

Wróć do Budowa

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 142 gości