[ul. Marcina Filipa] Marcinowe Wzgórze

Nowe inwestycje mieszkaniowe będące obecnie w budowie na terenie Rzeszowa i okolic.

Opinie i komentarze odnośnie pomyślnie zakończonych inwestycji mieszkaniowych

Re: [ul. Marcina Filipa] Marcinowe Wzgórze

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: nyd » 24 wrz 2016, 9:17

To może jeszcze o potencjalnych zaletach, bo dalej gryzę się z myślami, ale tutaj np:
http://marcinowewzgorze.pl/osiedle/proj ... dojazdowej
jest projekt przebudowy drogi do ul. Morgowej; z tego co się dowiedziałem, na tę drogę ogłoszono już przetarg.

Tutaj też widać to osiedle z inwestycji na św. Kingi: viewtopic.php?f=17&t=50&start=210#p18129

Pozwolę sobie wrzucić kopię obrazka podrzuconego przez loocalsa (biała elewacja prawie w środku kadru):

Obrazek

Widać, że właściwie na całym wschodnim pasie, do Auchaun rozciągają się pola. Zakładam, że nikt nie wie czy Krasne planuje tam jakieś inwestycje albo czy te działki do kogoś należą? W przypadku gdyby Krasne faktycznie dołączyło do Rzeszowa, pewnie podobne inwestycje mieszkalne połkną pobliską stację i Auchan? Lub inaczej, co najgorszego może spotkać ziemię na wschodzie? Domki jednorodzinne, małe inwestycje mieszkaniowe? Ktoś zna się na 'prawie' zagospodarowania przestrzeni i potrafiłby to ocenić?

Pochodziłem sobie po Wilkowyja Północ i osiedle jest całkiem przyjemne; odległość do najbliższego sklepu (bodaj Delikatesy?) - piechotą to jakieś 7-10 minut. Samochodem do Auchan to kwestia tylko paru minut. Blisko jest stacja paliw; do przystanku jest jakieś 10 minut. Ruch samochodowy jest raczej mały (pewnie jak "na razie").

Do centrum jest w linii prostej jakieś 45-50 minut (na nogach); autobusem pewnie 1/4 tego. Z osiedla można chyba wyjechać na trzy sposoby - albo do ulicy Morgowej, albo wąską uliczką do E4, albo jest też taka kiepska dróżka na wschodzie, ale nie wiem czy da się przez nią przejechać.

FreeQ pisze:Ponadto warto zaznaczyć, że jest to JEDYNA inwestycja z jaką się spotkałem (szukając mieszkania od dłuższego czasu) która prowadząc sprzedaż od około roku z tego co się orientuje sprzedaje 12 mieszkań na ponad 150 wolnych...


Też. W ogóle, wynalazłeś może coś jeszcze co może tak odstraszać, czy dalej głowisz się nad tym tak jak ja? ;)
nyd
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 13
Na forum od: 10 wrz 2016, 10:01

Re: [ul. Marcina Filipa] Marcinowe Wzgórze

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: FreeQ » 24 wrz 2016, 9:56

Nic więcej mi do głowy nie przychodzi .. może to ogrzewanie nietypowe? może czynsz który będzie planowany około 6zł za m2 ? może to, że obowiązkowo trzeba dokupić miejsce w garażu podziemny w granicach 25tyś (+ do tego komórka lokatorska BARDZO DUŻA :) ) Z tego co wiem jest to też pierwsza samodzielna inwestycja BESTy. Dotąd budowali dla kogoś , teraz dla siebie ...
FreeQ
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 47
Na forum od: 20 wrz 2016, 14:45

Re: [ul. Marcina Filipa] Marcinowe Wzgórze

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: qwerty1986 » 24 wrz 2016, 19:30

działki od wschodu są własności Małopolskiego Centrum Biotechnologii same grunty kl II i III i nawet jak miasto przejmie to odrolnienie praktycznie w myśl nowych ustaw niemożliwe.... Od 2 tyg mocno zaatakowali drogi i chodniki nawet chyba donice co są na 3d montują jak na planach. czego im to się nie sprzedaje ??? może dla tego ze ten 2 etap kijowo wymyślili w środku. a oni już chyba coś na kujawskiej wybudowali w rz i w wawie jakieś osiedle Bylańskie lub Bluszczańskie Ogrody opinie na necie maja bardzo dobre ... na pewno nie jest to firma kogucik ... spier...lił i uciekł ..

Trochę maja mało czasu ale chyba sie wyrobią zobaczymy
qwerty1986
Świeżak
 
Posty: 3
Na forum od: 16 lut 2016, 9:08

Re: [ul. Marcina Filipa] Marcinowe Wzgórze

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: loocals » 24 wrz 2016, 22:00

nyd pisze:To może jeszcze o potencjalnych zaletach, bo dalej gryzę się z myślami, ale tutaj np:
http://marcinowewzgorze.pl/osiedle/proj ... dojazdowej
jest projekt przebudowy drogi do ul. Morgowej; z tego co się dowiedziałem, na tę drogę ogłoszono już przetarg.


Ten dojazd po przebudowie będzie tak samo beznadziejny jak jest teraz. Wracam z centrum Rzeszowa jade do Auchana potem nawracam potem skręcam w prawo potem w prawo i lewo. Albo bałtycką w lewo prawo prawo , lewo lewo :lol: . No jak dojadę to jestem na wygwizdowie w zimie tam silny wiatr hula. Dziki i inne świnie biegają. Pól nigdy nie zabudują nawet jak włączą Krasne bo wysokie klasy nie do odrolnienia. Rozumiem ładne otoczenie ale pola rolne. Oborniki kombajny opryski i rozmnażające się świnie i krowy.

Ciekawe co da załączanie do umowy propozycji przebudowy drogi. Nikt tego nie może potwierdzić przecież. Teraz za chwilę ukończą te budynki to ich nie będzie obowiązywała ustawa deweloperska i jak ktoś to kupi to nie ma żadnych praw. Poprostu znajdą frajera co będzie tam jezdził do śmierci. Prezydent Ferenc na 100% dla jakiś 3 bloków na wigwizowie nie zrobi nawet chodnika.
loocals
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 66
Na forum od: 01 gru 2014, 12:19

Re: [ul. Marcina Filipa] Marcinowe Wzgórze

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: nyd » 25 wrz 2016, 10:16

Ten dojazd po przebudowie będzie tak samo beznadziejny jak jest teraz. Wracam z centrum Rzeszowa jade do Auchana potem nawracam potem skręcam w prawo potem w prawo i lewo. Albo bałtycką w lewo prawo prawo , lewo lewo :lol: . No jak dojadę to jestem na wygwizdowie w zimie tam silny wiatr hula. Dziki i inne świnie biegają. Pól nigdy nie zabudują nawet jak włączą Krasne bo wysokie klasy nie do odrolnienia. Rozumiem ładne otoczenie ale pola rolne. Oborniki kombajny opryski i rozmnażające się świnie i krowy.


Zdaje się, że trochę uprzedzony jesteś do tej inwestycji. Np. wyjazd z Auchan jest całkiem prosty (na Rzeszów); tak naprawdę wystarczy że skręcisz w krótszą uliczkę tylko raz, i jesteś pod Marcina Filipa (jest tam zjazd wcześniej). W obu przypadkach nie przesadzałbym, że dwukrotne zakręcenie kierownicą to jakiś wysiłek.

Tak patrzę i chwalisz z drugiej strony Makdom, w symetrycznym temacie - pod jakim względem na Marcina Filipa wieje nagle zimny wiatr, a tam nie? ;) Warto zachować jakieś szczątki obiektywizmu, zwłaszcza że obie inwestycje są blisko siebie.
nyd
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 13
Na forum od: 10 wrz 2016, 10:01

Re: [ul. Marcina Filipa] Marcinowe Wzgórze

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: loocals » 25 wrz 2016, 13:13

Wszędzie wieje ale nie tak jak ze stu hektarów pól. Wcale nie chwalę MakDomu chociaż tam wynajmuje mieszkanie. Nie rozumiem tylko jak można nie widzieć że to osiedle jest na wygwizdowie. Jak jestem z okolicy to napiszę jak jest. Jak ktoś będzie chciał kupić tam mieszkanie niech wie o wszystkim. Besta solidnie buduje i jako firma budowlana jest bardzo dobra w Rzeszowie. Ale dalej nie mam pojęcia dlaczego nikt tam nie chce kupić mieszkania. Napisałem według mnie jakie mogą być złe strony, po tym jak ktoś pisał czemu tam się nie sprzedają mieszkania. Niech ktoś napisze czego się tam nie sprzedają te mieszkania. Mi już się skończyły pomysły.
loocals
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 66
Na forum od: 01 gru 2014, 12:19

Re: [ul. Marcina Filipa] Marcinowe Wzgórze

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: l.panek » 29 wrz 2016, 12:01

Witam jestem, od jakiegoś czasu zacząłem śledzić ten temat. Chciałem nie wypowiadać się ale przyzna szczerze że już nie mogę

Na początku się przedstawię: Łukasz Panek - kierownik budowy osiedla Marcinowe Wzgórze firma BESTA.

Od paru tygodni czytam starsze i pojawiające się posty i tak się zastanawiam co tu się dzieje. Pojawiają się dziwne informacje odnośnie pasących się krowach , czy świniach na działkach przyległych, dziwnych zapachach, zagęszczeniu bloków, małej ilości miejsc postojowych itp. Osoby które są zainteresowane kupnem mieszkania proponuję aby wsiadły w auto czy inny środek komunikacji i przejechały się na tzw. wycieczkę, same będą wstanie ocenić otoczenie. przy okazji zobaczyć jak to u mnie wygląda, nie będę tutaj "zachwalał" mieszkań, jakości materiałów, wykończenia np. pionów, poziomów które różnym wykonawcom RÓŻNIE wychodzą. Sami państwo oceńcie.

Jeśli chodzi o firmę w której pracuję to napiszę parę słów.
Otóż Besta działa już bez żadnych perturbacji prawnych, finansowych, usterkowych, jakościowych od 25 lat, coś to już mówi samo za siebie. Budujemy w naszym mieście okolicach, województwie, całym kraju, oraz w Niemczech, na Słowacji, Holandii, i od tego roku w Czechach. Nie mieliśmy żadnych upadłości ani dziwnych spółek pod inną nazwą, Besta to od 25 lat Besta, mimo kryzysów gospodarczych i innych zawirowań na scenie gospodarczej.
Nasza praca reklamuje się SAMA. A dziwne posty wyglądają dla mnie jak dziwna krypto ANTY REKLAMA, ze strony innych deweloperów co dla mnie jest działaniem nie fair play, całkowicie poniżej jakiegokolwiek poziomu.

Jeżeli któraś z osób chciała by uzyskać rzetelne i myślę satysfakcjonujące informację lub zobaczyć naszą budowę to serdecznie zapraszam do kontaktu telefonicznego lub osobistego. Na budowie jestem ja lub mi majstrowie, którzy chętnie pomogą, poza tym jest jeszcze biuro sprzedaży. Można się umówić na spotkanie nie ma problemu.
Myślę że na stronie inwestycji w przyszłym tygodniu pojawią się nowe zdjęcia – trochę się u mnie zmieniło.

Łukasz Panek
Kierownik Budowy BESTA
Tel 668 591 893
l.panek
Świeżak
 
Posty: 1
Na forum od: 29 wrz 2016, 9:50

Re: [ul. Marcina Filipa] Marcinowe Wzgórze

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: ozzymir » 29 wrz 2016, 17:37

Może nie śledziłem dokładnie tematu, ale wydaje mi się, że firmę BESTA jako wykonawcę każdy tutaj chwalił.
Natomiast jako osoby szukające mieszkania, wyrażamy swoje zdanie i powinno to być traktowane jako cenne informacje dla firmy BESTA jako dewelopera.

Dziwi mnie, że nie widzi Pan różnic w stosunku do inwestycji "Zielone Zacisze", którą przecież realizowaliście jako wykonawca. Mieszkania tam sprzedawały się jak ciepłe bułeczki nie bez powodu (i nawet gdyby obok pasły się krowy, nic by to nie zmieniło).

Skoro podważa Pan na przykład krytykę dotyczącą małej ilości miejsc parkingowych, proszę tutaj napisać ile przypada miejsc na jedno mieszkanie. Założę się, że ledwo spełniacie ustawową normę. Chętnie także poznam powierzchnię pojedynczego miejsca parkingowego w garażu podziemnym.
ozzymir
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 167
Na forum od: 04 sie 2014, 14:46

Re: [ul. Marcina Filipa] Marcinowe Wzgórze

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: FreeQ » 29 wrz 2016, 21:39

ozzymir nic dodać nic ująć... też słyszałem o firmie BESTA same dobre rzeczy.... jako wykonawcy... tylko jeżeli mam się zdecydować na kupno tam mieszkania i wzięcia kredytu na XYZ lat to chciałbym przed tą decyzją jak najwięcej wiedzieć. Patrząc na dzisiejszy rzeszowski rynek mieszkaniowy, nie jest rzeczą normalną fakt takiej dostępności mieszkań, po tak długim czasie ich sprzedaży. Mi przynajmniej czerwona lampka się zapaliła... także proszę się ludziom nie dziwić.... :)
FreeQ
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 47
Na forum od: 20 wrz 2016, 14:45

Re: [ul. Marcina Filipa] Marcinowe Wzgórze

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: stefek21 » 12 paź 2016, 11:16

Dzień dobry wszystkim

Ja również jestem zainteresowany zakupem mieszkania na tym osiedlu ze względu na cichą i spokojną okolicę.
Zastanawia mnie jednak czy równie spokojnie będzie tam za kilka lat gdy powstanie planowana nowa droga - północno-wschodnia obwodnica Rzeszowa biegnąca tuż przed sąsiednim osiedlem "różowych bloczków" czyli jakieś 150-200m od budowanego Marcincowego Wzgórza?
Co myślicie o tej drodze? czy w tej okolicy za kilka lat będzie równie spokojnie?

Na stronie widzę nowe zdjęcia, prace już na ukończeniu..

Obrazek
Obrazek
Obrazek
stefek21
Świeżak
 
Posty: 2
Na forum od: 12 paź 2016, 10:58

PoprzedniaNastępna

Wróć do Inwestycje zrealizowane

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości