[ul. Szopena] Olszynki Park 220m - 41p (ApKlan)

Nowe inwestycje mieszkaniowe będące obecnie w budowie na terenie Rzeszowa i okolic.

Nowe mieszkania w Rzeszowie i najbliższej okolicy, informacje, fotorelacje.

Re: [ul. Szopena] Olszynki Park 181m - 41p (ApKlan)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: yogi123 » 19 lis 2023, 10:42

Widok z PUW
Załączniki
20231115_131946-min.jpg
17.11.2023
20231115_131946-min.jpg (1.11 MiB) Przeglądany 3007 razy
yogi123
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 297
Na forum od: 06 sie 2016, 11:42

Re: [ul. Szopena] Olszynki Park 181m - 41p (ApKlan)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Patryk M » 19 lis 2023, 12:09

Z elewacją naj. do przodu są na południowej. Trochę jakby spadło tempo, ale też widocznie nie mają się gdzie spieszyć. Oni mają obliczone ilu monterów, w jakim czasie jest w stanie zrobić dany segment elewacji. Od 34P powinno być tylko szkło. Zobaczymy jak będzie na west, na razie nic się tam nie dzieje.

olws.jpg
olws.jpg (182.21 KiB) Przeglądany 2964 razy

Terminy terminami, oni mają swoje terminy ;)

I prawie po przystani...

olp.jpg
olp.jpg (869.56 KiB) Przeglądany 2964 razy
Patryk M
Fanatyk
Fanatyk
 
Posty: 2727
Na forum od: 27 kwie 2021, 20:02

Re: [ul. Szopena] Olszynki Park 181m - 41p (ApKlan)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Elo » 20 lis 2023, 9:51

Nabywca5 pisze:Dzień dobry wszystkim, nie jestem w stanie przeczytać wszystkich komentarzy i nie wiem czy temat został poruszamy.
Mam pytanie odnośnie klimatyzacji, otrzymałam wycenę I etapu czyli doprowadzenie instalacji klimatyzacji do Lokalu i to jest koszt ponad 4,5tys. Cena wydaje mi się bardzo wysoka, tym bardziej ze później dojdzie jeszcze koszt jednostki oraz jej założenia w mieszkaniu, nie mam wyceny drugiego etapu, ale podejrzewam, ze koszt będzie podobny. Czy macie jakieś doświadczenie z doprowadzeniem takiej instalacji, znacie firmę, koszty? Czy można to w ogóle zrobić na własna rękę czy tylko z firma mającą umowę z deweloperem?

Witam zajmuje się montażem klimatyzacji z tego co mi wiadomo w tym budynku tylko górne piętra mają klimatyzacje w standardzie oraz część handlowa pozostałe piętra mieszkalne z uwagi że nie ma w nich balkonów jednostki zewnętrzne klimatyzatorów będą montowane w szachcie technicznym który znajduje się od strony filharmonii zamiast paneli elewacyjnych mamy po całej długości kratę wentylacyjną, z tego względu ze klimatyzator może być zamontowany tylko w jednym miejscu biorą się odległości rurociągów chłodniczych razy ilość jednostek w mieszkaniu i robi nam się niezła suma ( do każdego urządzenia idzie osobna linia)
Elo
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 53
Na forum od: 11 gru 2020, 21:49

Re: [ul. Szopena] Olszynki Park 181m - 41p (ApKlan)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Patryk M » 20 lis 2023, 15:27

Patryk M pisze:W tygodniu Wolff na W obracał sporadycznie z szalunkami. Wygląda to na szalowanie pewnego segmentu, wydaje się od strony południowej i zachodniej.
Z tego co widać z dołu, na west coś nowego to w segmencie szachtów, szalunek pod murek/szacht?

Od ok.13.00 Wolff wyciągał kilka koszy z betonem w te segmenty, na zachodniej i południowej.
Patryk M
Fanatyk
Fanatyk
 
Posty: 2727
Na forum od: 27 kwie 2021, 20:02

Re: [ul. Szopena] Olszynki Park 181m - 41p (ApKlan)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Rabik » 20 lis 2023, 15:51

Nabywca5 pisze:Dzień dobry wszystkim, nie jestem w stanie przeczytać wszystkich komentarzy i nie wiem czy temat został poruszamy.
Mam pytanie odnośnie klimatyzacji, otrzymałam wycenę I etapu czyli doprowadzenie instalacji klimatyzacji do Lokalu i to jest koszt ponad 4,5tys.


Przerabiałem temat. Mam fajna ekipe z Sedziszowa która mi zamontowała klime w domu i w firmie. Wstepnie mieli mi oni zakladac klime na Olszynkach. Ogladali były wstepne ustalenia co i jak. Potem pojawily sie problemy logistyczne.

Ogolnie zdecydowałem sie na firme wspołpracujaca z Apklanem - HUB-BUD - szefowa pani Joanna
Wiedzą co i jak -- ogólnie wiedza wszystko o budynkach - bo z tego co wiem sa tam codziennie i montuja instalacje

Zaoferowali mi wersje podstawowa jedna jednostka oraz wersje rozszerzona - 3 jednostki do kazdego pomieszczenia - zdecydowałem sie na ta wersje rozszerzeona.

Moim zdaniem powinno byc ok - znaja budynek, robia wszystko od początku do końca - a nie ze jedna firma robi 1 etap a inna drugi - jak cos nie tak to kazdy zwala wine na kogos innego.
Zdecydowałem sie zapłąciłem zapomniałem

Natomiast serwis i potem obsługe i kontrole zlecę firmie z Sedziszowa.
Załuje ze nie oni maja montowac ta klime - ale tak postanowiłem i pozamiatane
Rabik
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 34
Na forum od: 27 sty 2022, 9:46

Re: [ul. Szopena] Olszynki Park 181m - 41p (ApKlan)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: klamar1214 » 20 lis 2023, 18:55

Klima w domu a układ klimatyzacyjny w takim budynku to dwie różne sprawy.
Serwis w mieszkaniu ok każdy zrobi ale na urządzenia i całą instalację w takim obiekcie to umowy panie na lata są.
klamar1214
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 264
Na forum od: 16 lut 2015, 21:53

Re: [ul. Szopena] Olszynki Park 181m - 41p (ApKlan)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Rabik » 21 lis 2023, 18:10

Nie rozumiem wpisu.
Nie ma - przynajmniej na moich pietrach klimy centralnej. Nie mowie o wentylacji bloku.

U mnie bedzie indywidulana klimatyacja - jedna jednostka duza chłodzaca i 3 nawiewy do 3 pomieszczen.
Jednostka bedzie w specjalnym pionie - pion dla wszystkich mieszkan .

Nie wiem kto bedzie odpowiadal za serwis na odsinku mieszkanie pion - do wyjasnienia bedzie
Rabik
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 34
Na forum od: 27 sty 2022, 9:46

Re: [ul. Szopena] Olszynki Park 181m - 41p (ApKlan)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Hantel » 21 lis 2023, 19:33

Rabik pisze:
Nabywca5 pisze:Dzień dobry wszystkim, nie jestem w stanie przeczytać wszystkich komentarzy i nie wiem czy temat został poruszamy.
Mam pytanie odnośnie klimatyzacji, otrzymałam wycenę I etapu czyli doprowadzenie instalacji klimatyzacji do Lokalu i to jest koszt ponad 4,5tys.


Przerabiałem temat. Mam fajna ekipe z Sedziszowa która mi zamontowała klime w domu i w firmie. Wstepnie mieli mi oni zakladac klime na Olszynkach. Ogladali były wstepne ustalenia co i jak. Potem pojawily sie problemy logistyczne.

Ogolnie zdecydowałem sie na firme wspołpracujaca z Apklanem - HUB-BUD - szefowa pani Joanna
Wiedzą co i jak -- ogólnie wiedza wszystko o budynkach - bo z tego co wiem sa tam codziennie i montuja instalacje

Zaoferowali mi wersje podstawowa jedna jednostka oraz wersje rozszerzona - 3 jednostki do kazdego pomieszczenia - zdecydowałem sie na ta wersje rozszerzeona.

Moim zdaniem powinno byc ok - znaja budynek, robia wszystko od początku do końca - a nie ze jedna firma robi 1 etap a inna drugi - jak cos nie tak to kazdy zwala wine na kogos innego.
Zdecydowałem sie zapłąciłem zapomniałem

Natomiast serwis i potem obsługe i kontrole zlecę firmie z Sedziszowa.
Załuje ze nie oni maja montowac ta klime - ale tak postanowiłem i pozamiatane


Gratuję....... wykonawca klimatyzacji prawdopodobnie sam dla siebie napisał reklamę. Ludzie nie dajcie się rolować. Cena jest skrajnie przeszacowana .........
Hantel
Świeżak
 
Posty: 1
Na forum od: 21 lis 2023, 19:18

Re: [ul. Szopena] Olszynki Park 181m - 41p (ApKlan)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Rabik » 22 lis 2023, 16:49

OMG - pierwszopostowy specjalista.. Człowieku ogranij się.
Pisze wolno bo widze ze czytasz wolny i bez zrozumienia.

Na odcinku pion- mieszkanie robi Apklan - cena podana. Wystarczy za to zapłacic i kiedys swoja firma zrobic klime w srodku.
Jedna jednostka cetralna i 3 nawiewy do kazdego mieszkania.
Cena do przyjeca - moze i gdzies bym znalazl nie wiem 4 tys taniej nie wiem mysle ze nie - bo 7 lat w domu za jednostke i dwa nawiewy zapłaciłęm 13tys.

Dla mnie wazne ze robia to kompleksowo - powiedziałem co i gdzie i reszte robia a ja nie trace czasu.
Rabik
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 34
Na forum od: 27 sty 2022, 9:46

Re: [ul. Szopena] Olszynki Park 181m - 41p (ApKlan)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Patryk M » 24 lis 2023, 13:06

W ostatnich 2 tgd. od zalania stropu 40P z konstrukcji zrobili ten szacht o którym kiedyś pisałem,w segmencie szachtów na zachodniej; Wolff wyciągał kilka koszy z betonem 20.11; tyle raczej w tych dniach było z betonowania na W.
Z tego co widać wiadomo, bo na west nie ma częściowo osłon. Wydaje się, że działali też z szalunkami na segmencie od południowej; Wolff dzisiaj przerwa wiatrowa;
Postępy prac na elewacji w narożniku E/N; widocznie tam przenieśli się monterzy z południowej;
Załączniki
olwwe.jpg
olwwe.jpg (338.15 KiB) Przeglądany 2125 razy
olwwe1.jpg
olwwe1.jpg (36.81 KiB) Przeglądany 2125 razy
olwne.jpg
olwne.jpg (75.25 KiB) Przeglądany 2125 razy
olwe.jpg
olwe.jpg (191.63 KiB) Przeglądany 2125 razy
olw.jpg
olw.jpg (838.67 KiB) Przeglądany 2125 razy
Patryk M
Fanatyk
Fanatyk
 
Posty: 2727
Na forum od: 27 kwie 2021, 20:02

PoprzedniaNastępna

Wróć do Budowa

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości

cron