Zapowiedzi nowych inwestycji mieszkaniowych

Planowane inwestycje mieszkaniowe na terenie Rzeszowa i okolic.

Informacje o planowanych inwestycjach mieszkaniowych.

Re: Zapowiedzi nowych inwestycji mieszkaniowych

Planowane mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: WoJa » 02 sty 2020, 8:54

Nie numer 2 tylko nr 5 jako Hartbex - pomyliłem przy wpisywaniu. Ale to nie na serio, tylko luźne skojarzenia.
P.s. co do realizacji w 2020 to tylko w te niskie wierzę.
WJ
WoJa
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 455
Na forum od: 01 gru 2016, 12:05

Re: Zapowiedzi nowych inwestycji mieszkaniowych

Planowane mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Hawk » 03 sty 2020, 12:36

Ja osobiście to tak bym to widział:
1) Podwisłocze obok LIDLa
2) W tle jakby SkyRes więc to może byłby biurowce w miejscu RESDROB
3) Mi pasuje na wyspie obok Galerii Nowy Świat
4) Przypomina mi Carpatię przy zjeździe z S19
5) Wpasowałbym jako nową wersję RESTOWER obo stadionu Resovia.

Zaznaczam że to tylko moje sugestie i skojarzenia.
Hawk
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 231
Na forum od: 23 maja 2019, 9:55

Re: Zapowiedzi nowych inwestycji

Planowane mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Martinn » 04 sty 2020, 16:12

"Kolejna inwestycja NG to będzie Podwisłocze. Ceny jednak będą znacznie wyższe."


Zabawne mieszkania w nowym etapie po 7.5k na metrze a w nowej inwestycji ceny będą "znacznie wyższe". Czyli koło ~9k/m2? A może więcej?

Z takimi cenami niebawem rozkład mieszkań będzie wyglądał na zasadzie:
- 40% kawalerki <30m2,
- 30% 2 pokoje (30-45 m2)
- 30% 3 pokoje (45- 60m2).
Większych nie ma sensu bo licząc 65 m2 x 9k = 585 k + opłaty typu garaż itd. Dokąd rynek zmierza?
www.NieruchomosciWRzeszowie.pl - Prowadzę portal o rzeszowskich inwestycjach!
Awatar użytkownika
Martinn
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 259
Na forum od: 10 mar 2018, 16:12
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Zapowiedzi nowych inwestycji mieszkaniowych

Planowane mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Akari » 04 sty 2020, 16:43

cybermysz pisze:Kolejna inwestycja NG to będzie Podwisłocze. Ceny jednak będą znacznie wyższe.


A w którym miejscu na podwisłoczu oni planują budować ktoś wie ??
Akari
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 18
Na forum od: 19 lip 2018, 18:37

Re: Zapowiedzi nowych inwestycji mieszkaniowych

Planowane mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: swiety » 04 sty 2020, 17:07

^^ Bliżej LIDLa. Patrząc od mostu swoje tereny posiadają Hartbex, CiS, ApKlan, NG .
swiety
Moderator
Moderator
 
Posty: 2959
Na forum od: 22 cze 2014, 19:11
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Zapowiedzi nowych inwestycji mieszkaniowych

Planowane mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: pisul » 04 sty 2020, 17:50

Jest już trochę tych deweloperów. Pewnie cały kwartał pójdzie pod zabudowę?


Obrazek
Awatar użytkownika
pisul
VIP
VIP
 
Posty: 8602
Na forum od: 27 cze 2014, 21:40

Re: Zapowiedzi nowych inwestycji mieszkaniowych

Planowane mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: krolik » 04 sty 2020, 18:55

Tez mnie nurtuje to co napisał MARTINN , dokad ten rynek zmierza ?
ceny w porównaniu do zarobków w Rzeszowie to jakies kompletne nieporozumienie i paranoja. Ceny za metr dobijaja powoli do tych juz nie co w krk a do tych co na zachodzie :shock: :o :o Paranoja. o ile na zachodzie zarabiajac 2 500 euro ( co w wieksosci zachodnich panstw jest standardem w przecietnej pracy ) mozna wziac kredyt ( bez problemu ) i bez problemu go splacic w 20 lat nie odcuwajac tego drastycznie co miesiec przez te 20 lat.. to w pl powoli kredyt trzeba zaciagac na 30-40 lat... i splacajac wydawac co miesiac 70/80% swojej wyplaty. to jest paranoja. normalny czlowiek zarabiajacy standardowa polska wyplate 2500-3000 zl nie ma ZADNEJ mozliwosci zakupu swojego mieszkania . chocby regulamin stawal. jakby nie liczyc, od przodu do tylu, od tylu do przodu w bok i na poprzek to matematycznie jest to nie osiagalne. polakom sie ... w baniach, lub wymyslil inowa matematyke
krolik
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 150
Na forum od: 23 lut 2019, 0:21

Re: Zapowiedzi nowych inwestycji mieszkaniowych

Planowane mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Arrival » 04 sty 2020, 21:46

W Rzeszowie nadal jest mnóstwo inwestycji z cenami poniżej 6k zł/m2. Nie możemy oczekiwać, że mieszkanie w ścisłym centrum będzie osiągalne dla każdego zarabiającego przeciętną pensję.

Dla przeciętnych ludzi są osiedla budżetowe, których nie brakuje. Centrum jest dla majętnych, którym do tej pory Rzeszów nie miał zbyt wiele do zaoferowania (w kontekście mieszkaniowym). No bo pomijając CapitalTowers (i to też przecież była przeciętna inwestycja) to gdzie miał się tu podziać człowiek chcący kupić apartament (taki zgodny z ogólną definicją, a nie 30m2 apartament zdefiniowany przez dewelopera ;))?

Do tej pory jedyna opcja dla kogoś kto ma pieniądze to była budowa domu. Ale pomału ludzie się leczą z takich pomysłów i zacznie się boom na drogie nieruchomości. Z tego co kojarzę mamy w samym Rzeszowie ok 200 osób z PITem przekraczającym milion złotych/rocznie. I teraz w picie "prywatnym" wykazuje takie dochody ktoś kto naprawdę musi i nie jest w stanie znaleźć innego rozwiązania. Znam kilka osób z wyższymi dochodami, a pity mają zdecydowanie biedniejsze. Można więc zaryzykować stwierdzenie, że jest pewnie z 1000 osób w samym mieście, które mają miesięcznie te 100k. A ilu jest takich mających 50-100k? Ilu nie mieszka w Rzeszowie a chciałoby? To są tysiące osób w województwie dla których nie ma najmniejszego znaczenia czy m2 mieszkania kosztuje 8 czy 11 tys jeśli tylko spełnia ich wymagania.

Rynek tanich, masowych mieszkań aż tak nie rośnie. Znalazłem stare maile, które wymieniałem z deweloperami w 2013/14 roku gdzie mieszkania kosztowały 4700 zł/m2. W 2015 kupowałem takie za blisko 5k/m2. Teraz podobne to 5600-5800.
Wzrost powiedzmy w okolicy 20-30%. I praktycznie dokładnie o tyle wzrosło przeciętne wynagrodzenie w Rzeszowie w latach 2013-2018.
Awatar użytkownika
Arrival
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 721
Na forum od: 16 lis 2014, 13:59
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Zapowiedzi nowych inwestycji mieszkaniowych

Planowane mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Arrival » 04 sty 2020, 23:33

Dlaczego pod mosty? Terenów w ścisłym centrum nie przybędzie, więc cena rośnie. Rozumiem, że Ty będąc dziś właścicielem działki w ścisłym centrum, sprzedałbyś ją deweloperowi w cenie ziemi rolnej na wiosce pod miastem? Byle tylko biedaki mogli zamieszkać w centrum.
Awatar użytkownika
Arrival
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 721
Na forum od: 16 lis 2014, 13:59
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Zapowiedzi nowych inwestycji mieszkaniowych

Planowane mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: oko_oko » 05 sty 2020, 0:01

Pożyjemy, zobaczymy.

Spekulować można, ceny faktycznie są delikatnie mówiąc wysokie i raczej nic nie wróży aby miało się to zmienić póki co.

@Arrival myślę, że osoby z takimi zarobkami, dawno mają już swoje 4 kąty ale kto wie ;)
oko_oko
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 57
Na forum od: 13 lis 2016, 19:54

PoprzedniaNastępna

Wróć do Newsy

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości