Zapowiedzi nowych inwestycji mieszkaniowych

Planowane inwestycje mieszkaniowe na terenie Rzeszowa i okolic.

Informacje o planowanych inwestycjach mieszkaniowych.

Re: Zapowiedzi nowych inwestycji mieszkaniowych

Planowane mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Ryba » 01 wrz 2021, 11:01

Zapewne dzierżawią ten dodatkowy kawałek działki od miasta. To nic niespotykanego. Jak pooglądasz sobie na geoportalu Zalesie, to tam przy szeregówkach też znajdziesz takie historie.
Ryba
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 402
Na forum od: 26 sty 2015, 0:48

Re: Zapowiedzi nowych inwestycji mieszkaniowych

Planowane mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: NietoPterek » 01 wrz 2021, 12:41

Na geoportalu można włączyć warstwę "Własność gruntów". Też mnie to kiedyś ciekawiło na jakiej zasadzie to jest zrobione. Jednak nie znalazłem odpowiedzi.

pisul pisze:A skąd przekonanie że przypadkowi ludzie albo znajomi królika przeprowadzając konkurs architektoniczny zrobią to lepiej od dewelopera który ryzykuje swoimi pieniędzmi i współpracuje z renomowanymi firmami architektonicznymi? Może następne pokolenie urodzone już w kapitaliźmie nie będzie uważać że o wszystkim powinien decydować urzędnik i jakieś centralne planowanie.


Większość deweloperów kieruje się jak największym zyskiem czyli wybudować tanio i sprzedać drogo. Najtaniej, najszybciej i z małym ryzykiem buduje się wysokie klocki. Renomowane firmy architektoniczne też mogłyby brać udział w konkursie jeśli by taki był, bo zamiast konkursu można dać wytyczne (czyli MPZP), aby deweloper budował, ale coś innego niż tylko tanie i brzydkie klocki.
NietoPterek
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 714
Na forum od: 12 mar 2020, 15:02

Re: Zapowiedzi nowych inwestycji mieszkaniowych

Planowane mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Małomiasteczkowy » 01 wrz 2021, 12:43

Nie dzierżawią, ani nie płacą żadnego podatku za ten teren - to akurat sprawdziłem.
Ciekawi mnie zatem o co chodzi, tym bardziej że każdy nowy nabywca działek w tamtym rejonie słono za nie płaci a tu mamy sytuację odwrotną czyli zagarnięcie terenu miejskiego w jednej z najdroższych lokalizacji - zupełnie za darmo, co automatycznie uszczupla rekreacyjne tereny miejskie o których toczy się w tej chwili dyskusja.
Małomiasteczkowy
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 101
Na forum od: 17 cze 2021, 11:59

Re: Zapowiedzi nowych inwestycji mieszkaniowych

Planowane mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: a1chemik » 01 wrz 2021, 13:39

Małomiasteczkowy, myślę że ugryzłeś ciekawy temat :) może trzeba zadać takie pytanie do miasta?
a1chemik
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 630
Na forum od: 29 cze 2018, 14:46
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Zapowiedzi nowych inwestycji mieszkaniowych

Planowane mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Małomiasteczkowy » 01 wrz 2021, 14:45

Stąd moja odezwa do zacnych forumowiczów - czy jest ktoś fachowo zorientowany w temacie.
Z ciekawości wykonałem telefon do wydziału architektury UM i po przekierowaniu przez dwie Panie jakiś starszy człowiek poinformował mnie finalnie, że jeśli to nie moje to żebym się nie interesował :idea: :?:
Małomiasteczkowy
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 101
Na forum od: 17 cze 2021, 11:59

Re: Zapowiedzi nowych inwestycji mieszkaniowych

Planowane mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: a1chemik » 01 wrz 2021, 15:24

Może któryś z obecnych tutaj redaktorów Rzeszów News, wyborczej lub Nowin czy też Super Nowości zasięgnie tematu.
a1chemik
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 630
Na forum od: 29 cze 2018, 14:46
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Zapowiedzi nowych inwestycji mieszkaniowych

Planowane mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: parawan » 01 wrz 2021, 22:20

Małomiasteczkowy pisze:Nie dzierżawią, ani nie płacą żadnego podatku za ten teren - to akurat sprawdziłem.


ze tak spytam - jak to sprawdzales?

Małomiasteczkowy pisze:Z ciekawości wykonałem telefon do wydziału architektury UM i po przekierowaniu przez dwie Panie jakiś starszy człowiek poinformował mnie finalnie, że jeśli to nie moje to żebym się nie interesował


takich odpowiedzi udziela BGM, a nie WA.

na osiedlu zimowit duzo terenow jest dzierzawionych od miasta na powiekszenie ogrodkow. kiedys projektowane byly np drogi pozarowe od tylu szeregowek, ale z jakichs powodow te drogi zostaly wchloniete. ludzie je przewaznie dzierzawia od miasta. choc oczywiscie zdarzaja sie sytuacje odmienne.
parawan
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 345
Na forum od: 12 mar 2015, 17:42

Re: Zapowiedzi nowych inwestycji mieszkaniowych

Planowane mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Doniek » 02 wrz 2021, 7:47

Małomiasteczkowy pisze:Stąd moja odezwa do zacnych forumowiczów - czy jest ktoś fachowo zorientowany w temacie.
Z ciekawości wykonałem telefon do wydziału architektury UM i po przekierowaniu przez dwie Panie jakiś starszy człowiek poinformował mnie finalnie, że jeśli to nie moje to żebym się nie interesował :idea: :?:

Haha a to bezczelność urzędasów sięga zenitu. Ewidentnie trzeba im papier wysłać. Ale chyba wbijasz kij w mrowisko bo pewnie tam ktoś z oficjeli ma swoja nieruchomość ;)
Doniek
Maniak
Maniak
 
Posty: 1373
Na forum od: 13 mar 2017, 23:32

Re: Zapowiedzi nowych inwestycji mieszkaniowych

Planowane mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: ETernit » 02 wrz 2021, 8:29

Małomiasteczkowy pisze:Nie dzierżawią, ani nie płacą żadnego podatku za ten teren - to akurat sprawdziłem.
Ciekawi mnie zatem o co chodzi, tym bardziej że każdy nowy nabywca działek w tamtym rejonie słono za nie płaci a tu mamy sytuację odwrotną czyli zagarnięcie terenu miejskiego w jednej z najdroższych lokalizacji - zupełnie za darmo, co automatycznie uszczupla rekreacyjne tereny miejskie o których toczy się w tej chwili dyskusja.

Dla pewności sprawdź jeszcze proszę jeśli możesz, czy podziały nieruchomości (granice działek) są aktualne. Z doświadczenia wiem, że miesiącami na geoportalu etc. się nie aktualizują.
ETernit
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 330
Na forum od: 15 paź 2015, 18:53

Re: Zapowiedzi nowych inwestycji mieszkaniowych

Planowane mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: a1chemik » 02 wrz 2021, 8:38

Eternit - w tym wypadku to musiałoby być opóźnienie kilkunastoletnie :) bo te działki są tak pogrodzone minimum 15 lat.
a1chemik
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 630
Na forum od: 29 cze 2018, 14:46
Lokalizacja: Rzeszów

PoprzedniaNastępna

Wróć do Newsy

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości