Zapowiedzi nowych inwestycji mieszkaniowych

Planowane inwestycje mieszkaniowe na terenie Rzeszowa i okolic.

Informacje o planowanych inwestycjach mieszkaniowych.

Re: Zapowiedzi nowych inwestycji mieszkaniowych

Planowane mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Szymek_Rz » 13 lut 2021, 8:37

Temat tego hotelu nie jest nowy. Pierwsze wzmianki pojawiły się przy planie budowy obecnego bloku /z przychodnią na parterze/.
Ostatnio zmieniony 13 lut 2021, 10:38 przez Szymek_Rz, łącznie zmieniany 1 raz
Szymek_Rz
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 223
Na forum od: 11 lis 2015, 18:00

Re: Zapowiedzi nowych inwestycji mieszkaniowych

Planowane mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: bystry » 13 lut 2021, 10:34

Najważniejsze, że mają pomysł na coś innego niż mieszkaniówka. Powstaną jakieś nowe miejsca pracy a jeśli projekt będzie atrakcyjny to okolica tylko zyska. Może przy okazji tej inwestycji pozbędą się tych paskudnych słupów i lini wysokiego napięcia.

Lokalizacja na hotel jest dobra, blisko bulwarów, blisko kampusu UR na którym dużo się dzieje a za sprawą centrum lekkoatletycznego będzie działo się jeszcze więcej. Na pewno kadry narodowe będą często tam gościły, więc taki obiekt będzie dla nich w sam raz.
bystry
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 918
Na forum od: 24 sty 2016, 11:34

Re: Zapowiedzi nowych inwestycji mieszkaniowych

Planowane mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: a1chemik » 15 lut 2021, 12:32

ale to jest chyba prywatny akademik, coś jak ten na podkarpackiej, a to że jest opis budowy jako obiekt hotelowy to kwestia zapisów w prawie. Takie prywatne akademiki to również są hotele.
a1chemik
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 630
Na forum od: 29 cze 2018, 14:46
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Zapowiedzi nowych inwestycji mieszkaniowych

Planowane mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: parawan » 15 lut 2021, 17:50

a1chemik pisze:ale to jest chyba prywatny akademik, coś jak ten na podkarpackiej, a to że jest opis budowy jako obiekt hotelowy to kwestia zapisów w prawie. Takie prywatne akademiki to również są hotele.


z moich informacji tak tez wlasnie wynika. hoteli w rzeszowie jest zdecydowany przesyt. nie sadze zeby w najblizszym czasie pojawily sie jakies nowe.
parawan
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 345
Na forum od: 12 mar 2015, 17:42

Re: Zapowiedzi nowych inwestycji mieszkaniowych

Planowane mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: HannaKW » 15 lut 2021, 19:15

Architekci po rezygnacji Tadeusza Ferenca: uporządkować politykę przestrzenną
https://rzeszow-news.pl/rzeszowscy-arch ... estrzenna/

Nie wiem jak Państwo odnoszą się do powyższego artykułu ale patrząc na "bezczelność" i "bezkarność" deweloperów przyklaskuje architektom !
Przykład z ostatnich dni ul. Sympatyczna/Strażacka
W mojej ocenie szykuje się poważny paraliż na Strażackiej/Sympatycznej i Miłej :cry:
Nie wiem nawet jak to ująć ...ale .... w moim odczuciu to co jest tam planowane wykracza przeciwko wymogom ładu przestrzennego, w tym urbanistyki i architektury oraz nie uwzględnia zasad dobrego sąsiedztwa.
Zaznaczę, iż nie mieszkam nawet na tym osiedlu ;)

Logicznie myśląc posadowienie kilkunastometrowych budynków wielorodzinnych (aż 7 kondygnacji!) w bezpośrednim sąsiedztwie kilkumetrowych budynków jednorodzinnych, w 100% spowoduje utrudnienia w dostępności światła słonecznego, a także utrudni komunikację w obrębie drogi ul. Sympatycznej Strażackiej oraz Miłej.
Załączniki
1.jpg
1.jpg (220.64 KiB) Przeglądany 2235 razy
HannaKW
Świeżak
 
Posty: 6
Na forum od: 15 lut 2021, 19:00

Re: Zapowiedzi nowych inwestycji mieszkaniowych

Planowane mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: pisul » 15 lut 2021, 20:26

Działki są dziś za drogie żeby budować na nich tak jak dekadę temu jakieś niskie śmieszne parterówki z poddaszem. Rzeszów to jednak stolica Podkarpacia.

A z tych 7 kondygnacji pewnie 2 jako parking podziemny. Po to się projektuje budynki względem stron świata żeby właśnie nie występowało "zacienienie" istniejącej zabudowy. Zgaduję krytyka bo samemu już mieszkam to drugiemu zablokuję bo tu tylko ja mam prawo mieszkać?
Awatar użytkownika
pisul
VIP
VIP
 
Posty: 8587
Na forum od: 27 cze 2014, 21:40

Re: Zapowiedzi nowych inwestycji mieszkaniowych

Planowane mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: voy » 15 lut 2021, 20:48

Działki mogą być warte tyle, ile można na nich wybudować. A jeśli nie wiadomo ile można to jest mega spekulacja jak w Rzeszowie - kosztem jakości życia ;]
voy
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 95
Na forum od: 31 sie 2014, 17:13
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zapowiedzi nowych inwestycji mieszkaniowych

Planowane mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: HannaKW » 15 lut 2021, 21:30

pisul pisze:Działki są dziś za drogie żeby budować na nich tak jak dekadę temu jakieś niskie śmieszne parterówki z poddaszem. Rzeszów to jednak stolica Podkarpacia.

A z tych 7 kondygnacji pewnie 2 jako parking podziemny. Po to się projektuje budynki względem stron świata żeby właśnie nie występowało "zacienienie" istniejącej zabudowy. Zgaduję krytyka bo samemu już mieszkam to drugiemu zablokuję bo tu tylko ja mam prawo mieszkać?


Bardziej chodzi mi o zasady współżycia społecznego oraz o ład przestrzenny. Jak mamy domy i niską zabudowę jednorodzinną to nie wklejajmy tam wysokich bloków. W mojej ocenie przyszły Prezydent Rzeszowa będzie musiał się poważnie zająć uporządkowaniem polityki przestrzennej. Przykładem tego właśnie jest planowana inwestycja na Strażackiej/Sympatycznej :cry:
HannaKW
Świeżak
 
Posty: 6
Na forum od: 15 lut 2021, 19:00

Re: Zapowiedzi nowych inwestycji mieszkaniowych

Planowane mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: flyRZE » 15 lut 2021, 21:50

Tamten rejon to ogólnie kosmos, ale obok mamy bloki z 5 kondygnacjami, już dawno tamten rejon to nie tylko domy.
flyRZE
Maniak
Maniak
 
Posty: 1336
Na forum od: 15 lip 2014, 11:42

Re: Zapowiedzi nowych inwestycji mieszkaniowych

Planowane mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: pisul » 15 lut 2021, 22:14

HannaKW pisze:
pisul pisze:Działki są dziś za drogie żeby budować na nich tak jak dekadę temu jakieś niskie śmieszne parterówki z poddaszem. Rzeszów to jednak stolica Podkarpacia.

A z tych 7 kondygnacji pewnie 2 jako parking podziemny. Po to się projektuje budynki względem stron świata żeby właśnie nie występowało "zacienienie" istniejącej zabudowy. Zgaduję krytyka bo samemu już mieszkam to drugiemu zablokuję bo tu tylko ja mam prawo mieszkać?


Bardziej chodzi mi o zasady współżycia społecznego oraz o ład przestrzenny. Jak mamy domy i niską zabudowę jednorodzinną to nie wklejajmy tam wysokich bloków. W mojej ocenie przyszły Prezydent Rzeszowa będzie musiał się poważnie zająć uporządkowaniem polityki przestrzennej...



Dwie nieścisłości. Budynek 7 kondygnacyjny(1 lub 2 kondygnacje wkopane) to nie jest "wysoki blok".
Również nieprawda że tam tylko niska zabudowa jednorodzinna. Kawałek dalej BOZ buduje kolejny etap 7 kondygnacyjnych budynków a kolejna inwestycja ARKO to już 9 kondygnacyjne budowle.

Obrazek


Obrazek

ARKO

Obrazek

BOZ
Obrazek
Awatar użytkownika
pisul
VIP
VIP
 
Posty: 8587
Na forum od: 27 cze 2014, 21:40

PoprzedniaNastępna

Wróć do Newsy

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości