Zapowiedzi nowych inwestycji mieszkaniowych

Planowane inwestycje mieszkaniowe na terenie Rzeszowa i okolic.

Informacje o planowanych inwestycjach mieszkaniowych.

Re: Zapowiedzi nowych inwestycji mieszkaniowych

Planowane mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: on_ » 08 sie 2019, 10:41

A o ilu kondygnacjach podziemnego parkingu mówi inwestor we wniosku o WZ -etke?
Uwaga cytuje " budynek mieszkalny wielorodzinny, 18 - kondygnacyjny, 60 mieszkań, 1 - kondygnacja garaż w parterze, 1 - kondygnacja garaż podziemny"
on_
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 564
Na forum od: 08 sie 2019, 9:28

Re: Zapowiedzi nowych inwestycji mieszkaniowych

Planowane mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Nikoś » 08 sie 2019, 11:12

Czyli tradycyjnie protest, fakt 18 pięter w tamtym miejscu hm może i ciekawe rozwiązanie. Ale ta wstępna wizka to oby tylko zapowiedź jak to może wyglądać.
Jak nie w centrum to gdzie budować takie bloki ?
Nikoś
Maniak
Maniak
 
Posty: 2322
Na forum od: 05 wrz 2015, 12:09

Re: Zapowiedzi nowych inwestycji mieszkaniowych

Planowane mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: swiety » 08 sie 2019, 11:19

Ale to chyba nie jest centrum miasta ? ;)
swiety
Moderator
Moderator
 
Posty: 2941
Na forum od: 22 cze 2014, 19:11
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Zapowiedzi nowych inwestycji mieszkaniowych

Planowane mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: PzD91 » 08 sie 2019, 11:25

Hawk pisze:Dzisiaj w Rzeszowie już jest tak, że pod inwestycje zaczyna się opłacać wyburzać budynki jednorodzinne nawet z lat 90tych, a także duże obiekty jak dawny hotel Rzeszów.
Gdzie jest zagwarantowane, że za 10- 20 lat nie wykupią i nie wyburzą całego startego osiedla obok, a w jego miejsce nie postawią mu braciszka??

Jeżeli ja miałbym wybierać oglądanie starej wielkiej płyty, a budynku z tej wizualizacji to wybaczcie, ale wolę to co zaprezentował developer.

Może niebawem doczekamy czasów, że zaczną wyburzać wielką płytę a w jej miejsca zaczną stawiać wieżowce.

Może nie jestem uznanym krytykiem sztuki ale mając do wyboru wielką płytę to ładniejsze jest nawet obecne największe proponowane paskudztwo Developres Graniczna.


Sorry, ale kocopały piszesz jakieś. Gdzie niby wyburzono jakikolwiek blok w Rzeszowie, żeby postawić nowy ? Daj choćby 1 przykład. Tutaj wyżej mówi się o zwykłym domu 2 kondygnacyjnym, co straszy swoim widokiem od wielu lat, bo jest nieskończony i nikt w nim nie mieszka. Mało tego, wielka płyta ma się, póki co bardzo dobrze i to nie tylko ta z początku lat '90 tylko ta nawet z '60.

Nie ma póki co możliwości, żeby robić jakieś wyburzenia wielkiej płyty, bo po pierwsze jest w dobrym stanie, po drugie mieszkają w niej ludzie, po trzecie Ci ludzie są właścicielami 1 części gruntu pod budynkiem, a co za tym idzie, żeby cokolwiek wybudować po wyburzeniu przyszły dev musiałby odkupić od wszystkich mieszkańców teren, a po czwarte Ci mieszkający ludzie w większości nie mają żadnego majątku poza tym mieszkaniem, więc póki żyją nie pozwolą na wyburzenie.

EDIT: Trochę mi się pomyliła lokalizacja, nie o ten budynek mi chodziło, myślałem, że chodzi o budynek przy myjni na ul.Krakowskiej.
Ostatnio zmieniony 08 sie 2019, 11:31 przez PzD91, łącznie zmieniany 2 razy
Awatar użytkownika
PzD91
Maniak
Maniak
 
Posty: 1590
Na forum od: 16 lut 2015, 22:04
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Zapowiedzi nowych inwestycji mieszkaniowych

Planowane mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: on_ » 08 sie 2019, 11:25

Zakładając zatem fizycznie zabudowę na ok. 6 - arach bo tak to mniej więcej wygląda na planach ewidencyjnych tej 10 arowej działeczki juz z posadowionym "klockiem" i przy uwzględnieniu dwóch kondygnacji parkingu (2 x 6 ar = 12 ar) i zgodnej z przepisami powierzchni pojedynczego miejsca parkingowego (11,5 m2) wychodzi mi ok. 100 miejsc postojowych gdyby stawiać samochód koło samochodu.
Planowanych mieszkań jest 60
on_
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 564
Na forum od: 08 sie 2019, 9:28

Re: Zapowiedzi nowych inwestycji mieszkaniowych

Planowane mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Hawk » 08 sie 2019, 13:47

Proponuje zacząć czytać ze zrozumieniem to za pewne zmniejszy ilość konfliktów i niedomówień.
wypowiedziałem się następująco:
Dzisiaj w Rzeszowie już jest tak, że pod inwestycje zaczyna się opłacać wyburzać budynki jednorodzinne nawet z lat 90tych, a także duże obiekty jak dawny hotel Rzeszów.

Z zaznaczeniem: wyburzać budynki jednorodzinne nawet z lat 90tych.

Tak są takowe wyburzane i to praktycznie w każdej części miasta, a najbardziej było to widoczne podczas wyburzenia pod ST55 lub nowy biurowiec Developresu.
I podtrzymuje, że wyburzenie wielkiej jest wykonalne.
Jest to tylko kwestia ceny. Jeżeli dojdzie do sytuacji, że skończą się działki w centrum to będzie jedna z opcji.
Jak braknie działek to ceny nieruchomości urosną na tak wysoki poziom, że zacznie opłacać się wyburzyć mieszkanie z wielkiej płyty aby postawić w tym miejscu nowe i większe.
Hawk
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 231
Na forum od: 23 maja 2019, 9:55

Re: Zapowiedzi nowych inwestycji mieszkaniowych

Planowane mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: pisul » 08 sie 2019, 14:01

Obrazek


Obrazek


Budynek prawdopodobnie i tak powstanie. Argumenty z późniejszym brakiem miejsc do parkowania, słabym dojazdem czy zacienieniem bezzasadne. Nawet z wizualizacji widać że ilość dróg odpowiednia, przy projektowaniu pewnie deweloper zadba o ilość miejsc parkingowych do ilości lokali a zaciemnienie będzie okresowe co dopuszcza prawo budowlane i wydanie pozwolenia. I co więcej już istniejąca zabudowa w mieście choćby Capital Towers i dużo niższych Apartamentów Zamkowych prawnie jest dopuszczalna.


Już nawet prezydent musi sobie zdawać sprawę że nie można na kolejnych osiedlach zabraniać budowy mieszkań. A ceny ziemi są tak wysokie że nie opłaca się budować tylko 4 kondygnacji. List do prezydenta podpisało bardzo mało ludzi , nawet jeśli sprawa trafi do Samorządowego Kolegium Odwoławczego to te nie zablokuje bloku obok innych bloków w środku miasta. I będzie jak z mieszkańcami protestującymi przy budowie Nowoczesne Pobitno czyli trzeba będzie założyć inwestycji temat ;)
Awatar użytkownika
pisul
VIP
VIP
 
Posty: 8535
Na forum od: 27 cze 2014, 21:40

Re: Zapowiedzi nowych inwestycji mieszkaniowych

Planowane mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: on_ » 08 sie 2019, 14:30

"Ilośc dróg odpowiednia" pod warunkiem że miasto odsprzeda deweloperowi swoje działki.
Skoro są to argumenty bezzasadne to co jest zasadne w tym przypadku - 18 pieter w odległości 15 metrów od czteropietrowca posadowionego dodatkowo na gruncie niżej.
Czy to jest ten ład architektoniczny i dobrosąsiedztwo których każdy szanujący się włodarz miasta powinien wymagać od inwestorów czy może chodzi tu tylko o zysk. Skoro nie możemy wszerz bo mamy tylko 10 arów to idźmy w górę, bez żadnej refleksji na to co się dzieje wokół i kilkukrotnych, w przeszłości, odpowiedzi miasta/administracji na piśmie że nawet parkingu nie można w okolicy LEGALNIE usytuować bo jest za mało wolnej przestrzeni.
on_
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 564
Na forum od: 08 sie 2019, 9:28

Re: Zapowiedzi nowych inwestycji mieszkaniowych

Planowane mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: pisul » 08 sie 2019, 14:44

W 2015 przy tej samej ulicy mieszkańcy też robili
ajjj-wajj gdy obok budowano blok 12 kondygnacyjny. Były listy do prezydenta nawet TVPinfo było.

I tyle tego co sobie poprotestowali a blok i tak powstał:
http://rzeszow24.pl/bali-sie-ze-bloki-s ... acji-foto/


Rzeszów to stolica podkarpacia. Raczej nie licz na łąki kwieciste po horyzont. Zaciskanie piąstek nic nie da. Swoją drogą samemu mieszkać w bloku i komuś bronić tego samego? Za dużo tutaj JA, MOJE, NIE DAM.

Bardzo to samolubna postawa.
Awatar użytkownika
pisul
VIP
VIP
 
Posty: 8535
Na forum od: 27 cze 2014, 21:40

Re: Zapowiedzi nowych inwestycji mieszkaniowych

Planowane mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Tomek1991 » 08 sie 2019, 17:18

W tym miejscu faktycznie jest łąka po horyzont ;)
Myślałem, że projekt Hartbeksu koło Resovii to najbrzydszy blok, jaki może powstać, a tutaj taka niespodzianka. Miasto faktycznie się rozwija, ale pod kątem brzydoty ;)

Nie mam nic przeciwko wysokiej zabudowie w tej lokalizacji, przeszkadza mi taka szkarada.
Tomek1991
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 335
Na forum od: 06 lut 2018, 19:39

PoprzedniaNastępna

Wróć do Newsy

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości