Zapowiedzi nowych inwestycji mieszkaniowych

Planowane inwestycje mieszkaniowe na terenie Rzeszowa i okolic.

Informacje o planowanych inwestycjach mieszkaniowych.

Re: Zapowiedzi nowych inwestycji mieszkaniowych

Planowane mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Martinn » 22 paź 2019, 19:47

Kolejne klocki, fest nowocześnie..
www.NieruchomosciWRzeszowie.pl - Prowadzę portal o rzeszowskich inwestycjach!
Awatar użytkownika
Martinn
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 258
Na forum od: 10 mar 2018, 16:12
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Zapowiedzi nowych inwestycji mieszkaniowych

Planowane mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: pisul » 22 paź 2019, 19:55

yogi123 pisze:Drażni go tutaj zabudowa, ale żeby było nowocześnie postawię te oto kloce


Kłania się czytanie ze zrozumieniem. Ręce opadają.

... Podsumowując, trzeba wyraźnie zaznaczyć, że przedstawiona koncepcja jest jedynie wstępnym projektem i nie jest dla inwestora wiążąca. Dopiero po ewentualnej zmianie Studium inwestor może przedstawić Radzie Miasta ostateczny projekt do akceptacji.
Awatar użytkownika
pisul
VIP
VIP
 
Posty: 8583
Na forum od: 27 cze 2014, 21:40

Re: Zapowiedzi nowych inwestycji mieszkaniowych

Planowane mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: yogi123 » 22 paź 2019, 21:16

Dobrze widziałem, że jest to jedna z koncepcji. Tylko, jak ktoś już projektuje coś takiego i mówi jednocześnie, że chce aby to wszysko wyglądało nowocześnie to ręce opadają. Druga sprawa to inwestor może też wziąć pod uwagę ten projekt, a że wygląda to po taniości, gdzie można dobrze zarobić, to wiesz... Ja mam nadzieje, że pojawią się nowe projekty, które będę naprawdę nowoczesne, które inwestor weźmie pod uwagę.
Oczywiście jestem za budową w tym miescu. Pożyjemy,zobaczymy co ustali Miasto.
yogi123
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 297
Na forum od: 06 sie 2016, 11:42

Re: Zapowiedzi nowych inwestycji mieszkaniowych

Planowane mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: littlemonster00 » 22 paź 2019, 22:13

No właśnie xd co to w ogóle znaczy "wstępna koncepcja" w tym przypadku? Skoro robią taki shit to znaczy, że jest to dla nich projekt na którym będą bazować, a nie tylko po to żeby zapełnić czymś działkę na obrazku.
I tak niewiele tę ulice uratuje skoro już wzdłuż nastawiali tyle baraków i cmentarz.
littlemonster00
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 392
Na forum od: 31 gru 2017, 16:49

Re: Zapowiedzi nowych inwestycji mieszkaniowych

Planowane mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Doniek » 23 paź 2019, 6:34

Szkoda, że chłonący rynek tworzy takie architektoniczne patologie. Zamiast tworzyć nowoczesne budynki, to wraca się do koncepcji wielkiej płyty lat 80.
"Wstępna koncepcja" powinna zachęcić wszystkich do tego osiedla i projektu, a jak tak się zaczyna to później nie będzie lepiej.
Doniek
Maniak
Maniak
 
Posty: 1371
Na forum od: 13 mar 2017, 23:32

Re: Zapowiedzi nowych inwestycji mieszkaniowych

Planowane mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Martinn » 23 paź 2019, 21:14

Większość koncepcji ma jedno zadanie - maksymalne wykorzystać powierzchnie terenu przy najniższych kosztach. Prostokątne bryły w technologi lekko-mokrej najlepiej się do tego sprawdzają, stąd tyle u nas "klocków".
www.NieruchomosciWRzeszowie.pl - Prowadzę portal o rzeszowskich inwestycjach!
Awatar użytkownika
Martinn
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 258
Na forum od: 10 mar 2018, 16:12
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Zapowiedzi nowych inwestycji mieszkaniowych

Planowane mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: porteño » 24 paź 2019, 0:08

Wiedziałem, że te działki niebawem pójdą pod budowę, wręcz dziwiłem się, że jeszcze nie poszły.
Bryły faktycznie beznadziejne i nijak ma się to do reszty okolicy, a akurat te niższe bloki na górce są niczego sobie.
porteño
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 1022
Na forum od: 24 lip 2014, 18:02

Re: Zapowiedzi nowych inwestycji mieszkaniowych

Planowane mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: paszczur » 26 paź 2019, 22:21

Czy nie wiecie Państwo czy coś się kroi z inwestycji pomiędzy granicą miasta z Krasnem a szkołą Pijarów? Jakieś słuchy chodzą, że w końcu za tą część obwodnicy miasto ma się zabierać? Może w końcu uzbroją tamte tereny?
paszczur
Świeżak
 
Posty: 1
Na forum od: 26 paź 2019, 22:18

Re: Zapowiedzi nowych inwestycji mieszkaniowych

Planowane mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Martinn » 27 paź 2019, 15:19

W tych okolicach buduje Spółdzielnia Energetyk i Drom Deweloper, nie słyszałem póki co o czymś więcej...
www.NieruchomosciWRzeszowie.pl - Prowadzę portal o rzeszowskich inwestycjach!
Awatar użytkownika
Martinn
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 258
Na forum od: 10 mar 2018, 16:12
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Zapowiedzi nowych inwestycji mieszkaniowych

Planowane mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: RAMS » 27 paź 2019, 22:32

Obrazek


Obrazek


@paszczur -
Część tych inwestycji zapisanych jest w wieloletniej prognozie finansowej dla gminy miasto Rzeszów i przypuszczalnie do 2023r powinny zostać zrealizowane. Wszystko zależy od tego czy dostaniemy dofinansowanie 85% z funduszy unijnych i z ministerstwa. Warto poczekać na te fundusze ponieważ koszt takiej drogi dla Miasta Rzeszowa to jedynie 15% kosztów całej inwestycji, resztę dopłaci Unia Europejska.

źródło: pobitno.pl



I w temacie Pobitna taka oto ciekawostka:

Obrazek


//ciach - moderatora uprasza się, o nie edytowanie moich postów //


Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek


Dzisiaj mamy przyjemność zaprezentować koncepcję zespołu mieszkaniowego w Rzeszowie. Została zlokalizowana na działce przy al. Żołnierzy i Armii Wojska Polskiego ( droga krajowa DK 97, dzielnica Pobitno). Ta lokalizacja zdeterminowała kształt i charakter projektowanych budynków mieszkalnych. Najwyższe z nich zaprojektowano od strony DK 97, niższe od strony istniejącej zabudowy. Budynki względem siebie usytuowane są w układach prostopadłych przypominających litery "L" lub "Z" tworząc wnętrza urbanistyczne korespondujące z otoczeniem. Dodatkowym atutem tak usytuowanych względem siebie bloków jest zapewnienie oświetlenia wszystkich mieszkań światłem dziennym. Proste nieskomplikowane bryły budynków wyróżniają się zastosowanymi materiałami i kolorami elewacji, które zyskały dużą aprobatę ze strony Inwestora.

Projekt autorstwa pracowni: "Rafał Drobczyk Architektura Potrzeb", źródło: facebook

Co mnie cieszy w tym projekcie? Że Hartbex zdecydował się w końcu na projekt w pracowni architektonicznej z prawdziwego zdarzenia. Oczywiście zobaczymy jak wyjdzie w realizacji. Bloczki w prostej formie i w odważnej kolorystyce. Mi się nawet spodobało. Dużo będzie zależeć z czego wykonają pół przeźroczyste kolorowe balkony. Oby drzewka pokazane na dachu przetrwały do momentu projektu wykonawczego!
Co mnie smuci? Wielkie logo na dachu budynku(po co?), zbyt duża ilość parkingów pomiędzy budynkami..

EDIT: Ciekawe jak z poświatą w pomieszczeniach za kolorowymi panelami. Światło przecież się rozprasza.. :roll:
Ostatnio zmieniony 28 paź 2019, 1:52 przez RAMS, łącznie zmieniany 1 raz
Awatar użytkownika
RAMS
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 111
Na forum od: 09 sie 2019, 15:35

PoprzedniaNastępna

Wróć do Newsy

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości