Zapowiedzi nowych inwestycji mieszkaniowych

Planowane inwestycje mieszkaniowe na terenie Rzeszowa i okolic.

Informacje o planowanych inwestycjach mieszkaniowych.

Re: Zapowiedzi nowych inwestycji mieszkaniowych

Planowane mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Hawk » 08 sty 2020, 9:38

Forumowicze, powiedzcie mi co się buduje obok nowej szkoły Ojców Pijarów?
Chyba coś większego niż szeregówka skoro postawili tam ptaszka z tych co stawiają powyżej 4 kondygnacji?
Hawk
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 231
Na forum od: 23 maja 2019, 9:55

Re: Zapowiedzi nowych inwestycji mieszkaniowych

Planowane mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: yreks » 08 sty 2020, 10:21

yreks
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 130
Na forum od: 16 sie 2017, 8:39

Re: Zapowiedzi nowych inwestycji mieszkaniowych

Planowane mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Arrival » 08 sty 2020, 11:32

on_ pisze:Tylko ile faktycznie tych młodych małżeństw z Podkarpacia (bo nie zakładam ze ich jakaś straszna liczba ciągnie tu do nas z całej Polski marząc o osiedleniu się tutaj) stać na taka Wikane w centrum miasta.


Znam może przerysowany przykład, ale osoba nie zarabiająca nawet 3 tys/mc, singiel, kupił tam mieszkanie ;). Z pomocą rodziny (równie "biednej"), oszczędności całego życia i kredytu "na styk". Dla mnie niepojęte, ale są i tacy ;).

Niewielu stać na Wikanę i dlatego ofert w takich cenach jest może z 5% w skali całego Rzeszowa. Zdecydowanie więcej inwestycji jest w zakresie 5-6k za m2. Nie zapominajmy też o mikro inwestycjach takich jak szeregówki czy mieszkania w szeregówkach. O tym się na forum nie mówi bo tego są przecież dziesiątki. A to są dalej miejsca, w których można za m2 zapłacić poniżej 3k zł i masa ludzi się w takich inwestycjach osiedla.
Awatar użytkownika
Arrival
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 720
Na forum od: 16 lis 2014, 13:59
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Zapowiedzi nowych inwestycji mieszkaniowych

Planowane mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Tomek1991 » 08 sty 2020, 11:37

Arrival, pokaz mi inwestycje gdzie m2 w stanie deweloperskim kosztuje poniżej 3 tyś ;)
Tomek1991
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 335
Na forum od: 06 lut 2018, 19:39

Re: Zapowiedzi nowych inwestycji mieszkaniowych

Planowane mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: bartek86 » 08 sty 2020, 11:50

3k za szeregówki? teraz to się robi z jednej szeregówki dwie :) parter i 1 piętro, parter 60-70m2, góra podobnie i zamiast płacić za całość np 400k to płaci się za parter np 350-380k i za górę podobnie, zamiast 400k zysku masz 700k zysku :) a że mieszkania i stan wykonania 100 razy gorsze od zwykłej mieszkaniówki (chodzi głównie o użyte materiały) to już inna sprawa. 3k to nie wiem, czy do remontu ruinę byś znalazł, na Nowym Mieście sprzedają ludzie stare mieszkania na 7-8-9-10 piętrach za 350-400k, a mieszkania z lat 70,80-tych.
bartek86
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 539
Na forum od: 23 sie 2015, 10:53

Re: Zapowiedzi nowych inwestycji mieszkaniowych

Planowane mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: RAMS » 08 sty 2020, 12:00

Kiedyś wybudowanie m2 przez dewelopera kosztowało go około 2 tys. zł przy 1,4 - 1,8 tys. zł zysku na metrze, a nawet więcej (dużo oczywiście zależało od ceny gruntu, uzbrojenia tech. działki, ilość PUM / m2 w inwestycji, jakości użytych materiałów, i ogólnie tańszych mat. budowlanych, mniejszych kosztach zatrudnienia pracowników).
Awatar użytkownika
RAMS
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 111
Na forum od: 09 sie 2019, 15:35

Re: Zapowiedzi nowych inwestycji mieszkaniowych

Planowane mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Arrival » 08 sty 2020, 12:21

Tomek1991 pisze:Arrival, pokaz mi inwestycje gdzie m2 w stanie deweloperskim kosztuje poniżej 3 tyś ;)


Pierwsza lepsza z ogłoszeń. Wczoraj widziałem jeszcze coś na Słocinie, ale mozliwe, że tak jak @bartek86 pisze - to było piętro+poddasze użytkowe. Zgadzam się z tym, że to najgorsza opcja. Chyba nie ma nic gorszego niż dwuosobowa wspólnota mieszkaniowa kiedy się źle trafi ;).

https://www.otodom.pl/oferta/najtanszy- ... bf42da8637 - surowy zamknięty, w innym ogłoszeniu było info o tym, że deweloperski +100k. Wychodzi poniżej 3k za m2.

A jeśli chodzi o te "mieszkania w szeregówkach" to praktycznie wszystko poza centrum da się wyrwać poniżej 3k. Nie wnikam tu już w dyskusje o lokalizacji, każdy ma inne preferencje. Nadal jest to administracyjnie Rzeszów.

https://www.otodom.pl/oferta/nowe-miesz ... 754d026793 - zaznaczone, że deweloperski. Niecałe 2500 zł/m2.
https://www.otodom.pl/oferta/nowosc-dwa ... 754d026793
https://www.otodom.pl/oferta/dwupoziomo ... 754d026793
https://www.otodom.pl/oferta/rodzinne-m ... 754d026793 - to chyba nie jest w Rzeszowie tylko ściemniają z Dębicką ;).

Szeregówki bliżej miasta to są okolice 4k zł/m2 za deweloperski np:
http://www.domex-rzeszow.com.pl/warnenczyka/ - 4,6k za m2
Awatar użytkownika
Arrival
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 720
Na forum od: 16 lis 2014, 13:59
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Zapowiedzi nowych inwestycji mieszkaniowych

Planowane mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: bartek86 » 08 sty 2020, 12:57

To faktycznie mnie zaskoczyłeś :) myślałem, że poniżej 3k nic nie znajdę. Może warto sprzedać obecne mieszkanie i szukać gdzieś na uboczu koło 100m2 :) druga sprawa to kupując od "anonimowych" deweloperów jest duże ryzyko, już o kilku przypadkach słyszałem i wtedy z problemem zostajesz sam ;/
co do Dębickiej ... to są szeregówki na pograniczu Rzeszowa z Nosówką (stara lokalizacja to Bzianka), to jest naprzeciwko ul. Kalinowej.
bartek86
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 539
Na forum od: 23 sie 2015, 10:53

Re: Zapowiedzi nowych inwestycji mieszkaniowych

Planowane mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: dStan » 08 sty 2020, 12:59

Nie chce wam psuć wspaniałej dyskusji, ale w temacie szeregówek poniżej 3k/metr, Arrival jak najbardziej ma rację, oferta dla przykładu. Szeregówki przy Św. Rocha, 130m2 (114m2 powierzchni użytkowej) 330tyś zł, czyli ~2550zł/metr (~2900/metr przy uwzględnieniu powierzchni użytkowej).

EDIT

Zostałem uprzedzony :P
dStan
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 501
Na forum od: 30 cze 2014, 14:13

Re: Zapowiedzi nowych inwestycji mieszkaniowych

Planowane mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: parawan » 08 sty 2020, 13:00

nie ma takiej mozliwosci, zeby w tych pieniadzach wybudowac, a co dopiero sprzedac, ale zycze powodzenia :)
parawan
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 341
Na forum od: 12 mar 2015, 17:42

PoprzedniaNastępna

Wróć do Newsy

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości