Zapowiedzi nowych inwestycji mieszkaniowych

Planowane inwestycje mieszkaniowe na terenie Rzeszowa i okolic.

Informacje o planowanych inwestycjach mieszkaniowych.

Re: Zapowiedzi nowych inwestycji mieszkaniowych

Planowane mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: bystry » 07 maja 2022, 11:06

Kamienica na rogu Leszczyńskiego i Szopena wygląda świętnie, oby więcej takich inwestycji w tym rejonie! Tak trzymać!
bystry
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 918
Na forum od: 24 sty 2016, 11:34

Re: Zapowiedzi nowych inwestycji mieszkaniowych

Planowane mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: porteño » 07 maja 2022, 15:54

Czy świetnie, to można dyskutować, ale na pewno jest lepiej niż było. Szkoda tylko, że wszystkie te nasze kamienice są takie zwyczajne, w ogóle nie przypominają zabudowań sprzed wieków wzorem innych historycznych starówek. Tego jednak nie zmienimy niestety.
porteño
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 1022
Na forum od: 24 lip 2014, 18:02

Re: Zapowiedzi nowych inwestycji mieszkaniowych

Planowane mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: konradp » 07 maja 2022, 19:05

Pięknie odnowili tą modernistyczną kamienicę. Bielutki kolor idealny, i fajnie termometrowe przeszklenia zachowano. Ostatnie piętro to ceramika ? Jeśli tak to miodzio.

Porteno, powiedz mi w jaki sposób modernistyczne kamienice mają nawiązywać do jak to ująłeś zabudowań sprzed wieków ? Czy orientujesz się trendach tamtego okresu ?
No i powiedz mi w jaki sposób np. nasz rynek wg ciebie powinien bardziej przypominać inne historyczne starówki ? Sugerujesz że to są atrapy czy co ? No i pytanie jakie to historyczne starówki są wzorem ? Może Gdańska hmm :> ?
Awatar użytkownika
konradp
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 761
Na forum od: 24 sty 2018, 17:28

Re: Zapowiedzi nowych inwestycji mieszkaniowych

Planowane mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: parawan » 08 maja 2022, 8:54

porteño pisze:Czy świetnie, to można dyskutować, ale na pewno jest lepiej niż było. Szkoda tylko, że wszystkie te nasze kamienice są takie zwyczajne, w ogóle nie przypominają zabudowań sprzed wieków wzorem innych historycznych starówek. Tego jednak nie zmienimy niestety.


Umówmy się, że Rzeszów przed IIWŚ praktycznie nie istniał. Na fali inwestycji COPowskich coś się zaczęło dziać, ale to można wymienić na palcach obu rąk powstałe wówczas obiekty. Ta kamienica jest oczywiście uboga w detalu, ale ma ciekawą formę - wyoblonym narożnikiem nawiazuje do architektury okrętowej, choć np żadnych detali typu bulaje nie ma. Zresztą, kończona była już przez okupanta. Pierwotnie miała mieć dwie klatki - druga częściowo w miejscu bloku mieszkalnego wzdłuż ul. Leszczyńskiego (adres od ul. Słonecznej).
parawan
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 345
Na forum od: 12 mar 2015, 17:42

Re: Zapowiedzi nowych inwestycji mieszkaniowych

Planowane mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: parawan » 08 maja 2022, 9:14

konradp pisze:Pięknie odnowili tą modernistyczną kamienicę. Bielutki kolor idealny, i fajnie termometrowe przeszklenia zachowano. Ostatnie piętro to ceramika ? Jeśli tak to miodzio.


tak, na nadbudowie zastosowano płytkę klinkierową.
parawan
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 345
Na forum od: 12 mar 2015, 17:42

Re: Zapowiedzi nowych inwestycji mieszkaniowych

Planowane mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: porteño » 11 maja 2022, 1:17

konradp pisze:Porteno, powiedz mi w jaki sposób modernistyczne kamienice mają nawiązywać do jak to ująłeś zabudowań sprzed wieków ? Czy orientujesz się trendach tamtego okresu ?
No i powiedz mi w jaki sposób np. nasz rynek wg ciebie powinien bardziej przypominać inne historyczne starówki ? Sugerujesz że to są atrapy czy co ? No i pytanie jakie to historyczne starówki są wzorem ? Może Gdańska hmm :> ?

A czy ja napisałem, że modernistyczne kamienice mają nawiązywać do zabudowań sprzed wieków?
Proponuję przeczytać jeszcze raz. "Szkoda, że nasze kamienice nie przypominają zabudowań sprzed wieków" znaczy mniej więcej tyle co "szkoda, że to nasze miasto jest takie młode, przez co w większości ma taką kijową architekturę". Rynek wygląda OK, ale tuż za nim historyczna część miasta się kończy, haha.

parawan pisze:Umówmy się, że Rzeszów przed IIWŚ praktycznie nie istniał. Na fali inwestycji COPowskich coś się zaczęło dziać, ale to można wymienić na palcach obu rąk powstałe wówczas obiekty.

Umówić to się możemy na piwo albo herbatę. Rzeszów istniał od piętnastego wieku, tylko był bardzo długo pipidówą i nad tym właśnie ubolewam.
porteño
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 1022
Na forum od: 24 lip 2014, 18:02

Re: Zapowiedzi nowych inwestycji mieszkaniowych

Planowane mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Jaskobrot » 11 maja 2022, 17:31

Scislej przyjmuje się datę 19.01.1354r. czyli XIVw. co nie zmienia faktu, że był drobna mieścina do lat 60. XXw.
Jaskobrot
Maniak
Maniak
 
Posty: 1519
Na forum od: 15 sty 2017, 17:21

Re: Zapowiedzi nowych inwestycji mieszkaniowych

Planowane mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: NietoPterek » 12 maja 2022, 7:52

Ja nie wiem czym tu się zachwycać, dla mnie ta kamienica wygląda tak samo jak przed remontem. Jedynie oprócz nowego malowania to mamy nadbudówkę i okna na parterze zostaną przerobione na drzwi.
NietoPterek
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 709
Na forum od: 12 mar 2020, 15:02

Re: Zapowiedzi nowych inwestycji mieszkaniowych

Planowane mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: rabusar » 12 maja 2022, 12:34

flyRZE pisze:Chyba zaczęli burzyć niedokończoną siedzibę integral na Langiewicza, ciekawe czy to początek inwestycji czy tylko porządkowanie działki.

A kto to kupił i co zamierza?
Awatar użytkownika
rabusar
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 189
Na forum od: 16 sty 2015, 12:33

Re: Zapowiedzi nowych inwestycji mieszkaniowych

Planowane mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Patryk M » 12 maja 2022, 12:53

Integral sprzedał działki przy ul. Langiewicza. Nowy właściciel ma już pozwolenie na budowę. Firma Integral pozbyła się terenów na rzecz nowego właściciela, który teraz planuje wybudować tam blok. W warunkach zabudowy, na podstawie których wydano pozwolenie na budowę, mowa o budynku 37-metrowej wysokości.

https://rzeszow.wyborcza.pl/rzeszow/7,3 ... KO39mskTIQ
Patryk M
Maniak
Maniak
 
Posty: 2468
Na forum od: 27 kwie 2021, 20:02

PoprzedniaNastępna

Wróć do Newsy

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości

cron