Zapowiedzi nowych inwestycji mieszkaniowych

Planowane inwestycje mieszkaniowe na terenie Rzeszowa i okolic.

Informacje o planowanych inwestycjach mieszkaniowych.

Re: Zapowiedzi nowych inwestycji mieszkaniowych

Planowane mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Doniek » 14 lis 2019, 7:51

pixeolo pisze:Za kilkadziesiąt lat to akurat liczba ludności będzie spadać. Dlatego lepiej zabudować relatywnie niskie i wygodne do mieszkania miasto z kilkoma dominantami niż budować wieżowce gdzie popadnie. Kiedy czas nadgryzie te wszystkie towery, zyskiwać będą dzielnice sensownie zaprojektowane, z dostępem do usług, wśród zieleni (o ile się jakaś ostanie) i wygodnym dojazdem do centrum. Jeśli chcesz poczytać o spekulacji polecam lekturę na temat berlińskiego rynku nieruchomości i Airbnb.

Święta racja. Takie osiedla jak okolice św.Michała czy Zalesie i okolice Katedry to miód na moje serce. Niska zabudowa, cicha i spokojna okolica.
Poza tym takie pompowanie nowych budynków do centrum to proszenie sie o kłopoty z komunikacją. Zamiast wyprowadzać auta z miasta to sciąga się kolejne. Deweloperzy ciągle wciskają kity przyjezdnym, że renoma i luksus mieszkac w centrum Rzeszowa :lol: polecam korki rano i wieczorem, multum ludzi i więcej sąsiadów, a każdemu coś odpiernicza :D
Doniek
Maniak
Maniak
 
Posty: 1367
Na forum od: 13 mar 2017, 23:32

Re: Zapowiedzi nowych inwestycji mieszkaniowych

Planowane mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Patriot » 14 lis 2019, 10:57

Doniek pisze:
pixeolo pisze:Za kilkadziesiąt lat to akurat liczba ludności będzie spadać. Dlatego lepiej zabudować relatywnie niskie i wygodne do mieszkania miasto z kilkoma dominantami niż budować wieżowce gdzie popadnie. Kiedy czas nadgryzie te wszystkie towery, zyskiwać będą dzielnice sensownie zaprojektowane, z dostępem do usług, wśród zieleni (o ile się jakaś ostanie) i wygodnym dojazdem do centrum. Jeśli chcesz poczytać o spekulacji polecam lekturę na temat berlińskiego rynku nieruchomości i Airbnb.

Święta racja. Takie osiedla jak okolice św.Michała czy Zalesie i okolice Katedry to miód na moje serce. Niska zabudowa, cicha i spokojna okolica.
Poza tym takie pompowanie nowych budynków do centrum to proszenie sie o kłopoty z komunikacją. Zamiast wyprowadzać auta z miasta to sciąga się kolejne. Deweloperzy ciągle wciskają kity przyjezdnym, że renoma i luksus mieszkac w centrum Rzeszowa :lol: polecam korki rano i wieczorem, multum ludzi i więcej sąsiadów, a każdemu coś odpiernicza :D


Mieszka I faktycznie super osiedle nawet idac w gore na Twardowskiego/Nazimka/Marusarzowny. Zalesie latem jeszcze ok, ale zima to jest jakas porazka-ogrzewanie nie wiadomo czym skutkuje nieprzyjemnym zapachem.
Nie mam nic przeciwko wysokim budynkom poniewaz tak samo jak niskie maja swoje plusy i minusy. Kazdy wybiera pod siebie.
Zabudowywanie centrum moze powodowac korki ale prosze mi powiedziec czy przy ul. Kopisto widac sznur samochodow wyjezdzajacych z Aprtamentow Zamkowych? Wydaje mi sie, ze nie a korki w tym miejscu zaczynaja sie juz od Rejtana czyli tworza ja przyjezdzajay z dalszych rejonow a niekoniecznie z centrum.
Patriot
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 25
Na forum od: 16 mar 2019, 1:24

Re: Zapowiedzi nowych inwestycji mieszkaniowych

Planowane mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Arrival » 14 lis 2019, 15:05

Jeśli dobrze kojarzę to jest tu: https://www.google.pl/maps/@50.0567846, ... a=!3m1!1e3
Były plotki o stacji benzynowej, ale też ktoś coś pisał o punkcie odbioru Ikei ;).
Awatar użytkownika
Arrival
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 720
Na forum od: 16 lis 2014, 13:59
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Zapowiedzi nowych inwestycji mieszkaniowych

Planowane mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: swiety » 14 lis 2019, 17:14

^^ Punkt odbioru IKEA to bzdura, obok zakładu karnego powstał budynek w którym mają działać firmy zatrudniające wieźniów. Ktoś ze względu na kolor elewacji (trochę niebieskiego) wymyślił, że to magazyn IKEA.

Stacja benzynowa przy rondzie to aktualny temat, jedynie co się zmieniło to lokalizacja. Będzie bliżej skrzyżowania z Załęską.
swiety
Moderator
Moderator
 
Posty: 2950
Na forum od: 22 cze 2014, 19:11
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Zapowiedzi nowych inwestycji mieszkaniowych

Planowane mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: pisul » 19 lis 2019, 16:53

hlasco pisze:Kolejna wysoka zabudowa przy samym zalewie. Nie wiadomo czy to jest inwestycja Apklanu bo nie ma jeszcze informacji na wyszukiwarce GUNB.



Obrazek

Obrazek





____________________________________


Pewnie kolega forumowicz Hlasco będzie jak by tu powiedzieć łagodnie niepocieszony ale właśnie pojawił się zarys potężnego budynku ;)

To będzie miało bagatela ponad 40 m długości i ponad 20 szerokości! Jeśli pojawił się zarys budowli możliwe że już budynek z pozwoleniem?
Tylko strona która zawsze pokazywała mi nr. pozwolenia GUNB przestała chrumkać. Ktoś wie dlaczego? Czy to wina mojego starego Windowsa XP i nieaktualizowanej wtyczki flash czy inna przyczyna? - http://wyszukiwarka.gunb.gov.pl/mapa/


Obrazek

Obrazek


Ogromna prośba o sprawdzenie linku, zbliżenie budynku na mapie i sprawdzenie czy nowy tałer już ma pozwolenia?
Awatar użytkownika
pisul
VIP
VIP
 
Posty: 8564
Na forum od: 27 cze 2014, 21:40

Re: Zapowiedzi nowych inwestycji mieszkaniowych

Planowane mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Jimik » 19 lis 2019, 18:29

Informacja od znajomego z tego osiedla - inwestycja 100% Apklan'u
Jimik
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 12
Na forum od: 09 gru 2014, 11:37

Re: Zapowiedzi nowych inwestycji mieszkaniowych

Planowane mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: OloB » 20 lis 2019, 10:48

Cóż, nie żebym miał zacząć lamentować nad kolejnym zielonym skwerem utraconym na rzecz wątpliwej jakości architekturą. Ten skrawek zieleni i tak nie był dostępny. Bardziej martwi mnie trend - miasto nie potrafi zadbać o zachowanie terenów zielonych w strefie, gdzie wszyscy oczekiwaliby miejsca dla wypoczynku i rekreacji.
OloB
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 344
Na forum od: 01 wrz 2015, 11:12

Re: Zapowiedzi nowych inwestycji mieszkaniowych

Planowane mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Jaskobrot » 20 lis 2019, 11:46

Troche nie rozumiem utyskiwan: miasto tego nie rozumie, Prezydent tego etc. Przecieciez miasto to mieszkancy! Moze malkontenci zamiast narzekac postarajacie sie o miejsce w Radzie Miasta? Prosze mnie nie posadzac o sprzyjanie P. Prezydentowi.
Jaskobrot
Maniak
Maniak
 
Posty: 1519
Na forum od: 15 sty 2017, 17:21

Re: Zapowiedzi nowych inwestycji mieszkaniowych

Planowane mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: patryk700i » 21 lis 2019, 16:49

Hartbex rozpoczął budowę kolejnego bloku obok Nowoczesnego Pobitna, robota idzie pełną parą od świtu do zmierzchu. Czy ktoś wie jak wygląda projekt?
Załączniki
geop.png
geop.png (265.71 KiB) Przeglądany 5431 razy
patryk700i
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 325
Na forum od: 24 cze 2018, 15:09

Re: Zapowiedzi nowych inwestycji mieszkaniowych

Planowane mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: pisul » 21 lis 2019, 17:30

A to na pewno jest Hartbex? Czy na ogrodzeniu budowy na żółtej planszy ten deweloper wpisany?
Awatar użytkownika
pisul
VIP
VIP
 
Posty: 8564
Na forum od: 27 cze 2014, 21:40

PoprzedniaNastępna

Wróć do Newsy

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości