Zapowiedzi nowych inwestycji mieszkaniowych

Planowane inwestycje mieszkaniowe na terenie Rzeszowa i okolic.

Informacje o planowanych inwestycjach mieszkaniowych.

Re: Zapowiedzi nowych inwestycji mieszkaniowych

Planowane mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Jaskobrot » 29 mar 2021, 21:21

A ja twierdze, ze nic z tego nie wyjdzie. To tylko kiełbasa wyborcza. Obym nie miał racji...
Jaskobrot
Maniak
Maniak
 
Posty: 1519
Na forum od: 15 sty 2017, 17:21

Re: Zapowiedzi nowych inwestycji mieszkaniowych

Planowane mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: on_ » 29 mar 2021, 21:46

pisul
Ale deweloperzy nie oddają ani m2 swoich działek który jest budowlany.
Oddają tylko to co jest terenem zalewowym i na czym nic kubaturowego i tak nie mogło by powstać.
I zdaje się jedynie na tym miałby polegać ten ich "wkład" w to przedsięwzięcie bo jakoś trudno mi uwierzyć że nagle i finansowo się dorzucą, skoro do tej pory niczego takiego nie robili.
Mało tego było wręcz odwrotnie bo to miasto im nie szczędziło publicznego grosza czy to na parkingi na miejskich gruntach czy też uzbrajanie ich działek albo stratne dla miasta zamiany gruntów.
Wszelkie zaś parki które mieli tworzyć kończyły się tylko na obietnicach reklamówkowych i nabijaniu klientów w butelkę (czyt. ogród sensoryczny przy BP).
Zatem to ze tematem zajmie się miasto jest im jak najbardziej na rękę bo będą mogli pisać w ulotkach o łąnach zieleni wokół.
A to że ten park w tym miejscu będzie sąsiadował z tak "prestiżową" architektura jak ta silikonowa HARTBEXu to ogromna i nieodwracalna strata dla miasta.
on_
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 565
Na forum od: 08 sie 2019, 9:28

Re: Zapowiedzi nowych inwestycji mieszkaniowych

Planowane mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: lordfisher » 30 mar 2021, 6:52

Niby dorośli ludzie a łykacie jak pelikany. Jaki park? miesiąc przed wyborami sobie popatrzyli do Internetu, że ludziom park się nad Wisłokiem marzy to zrobili prezentacje, plany, wizualizacje. Za miesiąc, dzień po wyborach pójdzie to wszystko w pizdu do kosza bo już będzie po wyborach. Teren już dawno rozszabrowany przez deweloperów i już widzę jak będą oddawać swoje tereny ; ) aż dziw bierze, że nikt jeszcze aquaparku nie odgrzebał ;) ale to może na drugą turę?
lordfisher
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 346
Na forum od: 01 gru 2019, 9:48

Re: Zapowiedzi nowych inwestycji mieszkaniowych

Planowane mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: flyRZE » 30 mar 2021, 7:56

Z cyklu nie wiem, ale sie wypowiem.
Lordfisher te zaznaczone potencjalnie tereny pod park w 90% należą do gminy, tak więc deweloperzy nic do tego nie mają. Jedynie przekaz medilany jest taki, że oto PiS jest taki fantastyczny, że nawet deweloperzy klękają i chcą współpracować.
flyRZE
Maniak
Maniak
 
Posty: 1331
Na forum od: 15 lip 2014, 11:42

Re: Zapowiedzi nowych inwestycji mieszkaniowych

Planowane mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: NietoPterek » 30 mar 2021, 9:25

Ja przygotowałem tylko obszar na podstawie pierwszych wizualizacji i licząc od kładki. Jednak potwierdza się, że miasto odda część swojego terenu, ale nie wiadomo komu. Nie wliczałem też brzegu, który jest skarpą należącą do skarbu państwa i na niej raczej nic nie powstanie. Z tej nowej mapy wynika, że harbex zlikwiduje swoje miejsca parkingowe, albo będzie to uznane za park...



Oby tak jak piszą wyżej nie była to kiełbasa wyborcza, a mini park powstał bez znaczenia kto wygra wybory. Oby też nie było w związku z tym jakiegoś przekrętu, że miasto odda zbyt dużo działek w innych lokalizacjach.
NietoPterek
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 709
Na forum od: 12 mar 2020, 15:02

Re: Zapowiedzi nowych inwestycji mieszkaniowych

Planowane mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: bystry » 31 mar 2021, 14:34

Przeglądając Geoportal zauważyłem, że na mapę naniesiono nowe budynki przy ul. Podwisłocze, zaznaczyłem na czerwono, wcześniej chyba ich nie było?

Jak tak dalej pójdzie to niewiele tych bulwarów zostanie...
Załączniki
Podwisłocze.png
Podwisłocze.png (2.05 MiB) Przeglądany 2311 razy
Ostatnio zmieniony 31 mar 2021, 16:46 przez bystry, łącznie zmieniany 1 raz
bystry
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 918
Na forum od: 24 sty 2016, 11:34

Re: Zapowiedzi nowych inwestycji mieszkaniowych

Planowane mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: konradp » 31 mar 2021, 14:52

Czy to czasem nie działka apklan ?

Na rysunku widać, że śmietnik i trafo od strony chodnika. Jak na osiedlach na obrzeżach miasta. Czy ktoś normalny to projektował ?
W takich detalach widać podejście dewelopera. Muszą być jakieś regula je bo gdyby mogli to pewnie by nawet garaży podziemnych nie budowali.
Oczywiście standardzik to całkowity brak jakiegokolwiek przestrzeni dla mieszkańców. Pewnie deweloper chce się wyręczyć miastem które chce zrobić bulwary obok. To jak widać dlatego tacy ochoczy do współpracy . Jak ma tak wyglądać współpraca, że deweloper na maxa zabudowuje kopcami termita działki reklamując się publicznymi terenami rekreacyjnymi to nie wiem czy to dobry pomysł.
Ostatnio zmieniony 31 mar 2021, 15:02 przez konradp, łącznie zmieniany 1 raz
Awatar użytkownika
konradp
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 761
Na forum od: 24 sty 2018, 17:28

Re: Zapowiedzi nowych inwestycji mieszkaniowych

Planowane mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: a1chemik » 31 mar 2021, 14:59

bystry pisze:Przeglądając Geoportal zauważyłem, że na mapę naniesiono nowe budynki przy ul. Podpromie, zaznaczyłem na czerwono, wcześniej chyba ich nie było?

Jak tak dalej pójdzie to niewiele tych bulwarów zostanie...


podwisłocze nie podpromie ;)
a1chemik
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 630
Na forum od: 29 cze 2018, 14:46
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Zapowiedzi nowych inwestycji mieszkaniowych

Planowane mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: bystry » 31 mar 2021, 16:46

a1chemik pisze:
bystry pisze:Przeglądając Geoportal zauważyłem, że na mapę naniesiono nowe budynki przy ul. Podpromie, zaznaczyłem na czerwono, wcześniej chyba ich nie było?

Jak tak dalej pójdzie to niewiele tych bulwarów zostanie...


podwisłocze nie podpromie ;)


Co racja to racja, poprawione! :)
bystry
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 918
Na forum od: 24 sty 2016, 11:34

Re: Zapowiedzi nowych inwestycji mieszkaniowych

Planowane mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: pisul » 31 mar 2021, 20:12

bystry pisze:... Jak tak dalej pójdzie to niewiele tych bulwarów zostanie...


Park powstanie mimo tych i kolejnych inwestycji. Po co jątrzysz? Przecież pan Kultys (radny Pis) pokazał mapkę parku który ma być poddany głosowaniu w radzie miasta.


Obrazek
Awatar użytkownika
pisul
VIP
VIP
 
Posty: 8564
Na forum od: 27 cze 2014, 21:40

PoprzedniaNastępna

Wróć do Newsy

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości