Zapowiedzi nowych inwestycji mieszkaniowych

Planowane inwestycje mieszkaniowe na terenie Rzeszowa i okolic.

Informacje o planowanych inwestycjach mieszkaniowych.

Re: Zapowiedzi nowych inwestycji mieszkaniowych

Planowane mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: on_ » 28 lut 2021, 11:05

Dokładnie Doniek.
Patrząc na Rzeszów z bliska okazuje się że nic się tu nie zgadza, wiele działań podejmowanych było wbrew logice i zdrowemu rozsądkowi i nie ma kompletnie odzwierciedlenia w tym jak funkcjonują nowocześnie zarządzane MIASTA PRZYSZŁOŚCI.
Nam mieszkańcom usiłuje się jedynie wmówić, że Rzeszów do grona tych miast należy, problem jednak w tym, że za laurkową wręcz fasadą postępu i doskonałości o której non stop słyszymy kryje się mnóstwo syfu którego obawiam się nie będzie już można posprzątać a to dlatego że ktoś kiedyś postawił jedynie na budowanie.
on_
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 565
Na forum od: 08 sie 2019, 9:28

Re: Zapowiedzi nowych inwestycji mieszkaniowych

Planowane mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Maciej Łobos MWM » 01 mar 2021, 22:31

[quote="pisul"]

Ten wspomniany kawałek przy moście Zamkowym pokazuje wyłącznie "BURDEL I SERDEL" (nie jestem fanem Marszałka, ale tym razem trafił w sedno), do jakiego doprowadzono w Rzeszowie. To co się dzieje w mieście, przypomina praktyki rodem z krajów trzeciego świata. Twórcza, radosna i niczym nie ograniczona działalność deweloperów skończy się niestety katastrofą. Zyski zostaną sprywatyzowane, a koszty..., jak zwykle poniesie całe społeczeństwo. Same to powstają tylko przedmieścia Meksyku albo Sao Paolo. Normalne miasta się planuje i to BARDZO SKRUPULATNIE.
To oczywiście trwa i kosztuje, ale nie chodzi o krótkoterminowe zyski, a o długoletni interes społeczny. Miasto to miks przeróżnych interesów i zależności i to że ktoś chce zarobić pieniądze (i to szybko), nie powoduje, ze należy pozwolić mu np. wpuszczać nieoczyszczone ścieki do rzeki.
Awatar użytkownika
Maciej Łobos MWM
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 36
Na forum od: 29 gru 2020, 11:48

Re: Zapowiedzi nowych inwestycji mieszkaniowych

Planowane mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: pisul » 01 mar 2021, 23:11

^^^^
Podobne głosy słyszałem odnośnie Słociny i parku Szafera. Kilku deweloperów, duże zagęszczenie budynków a każdy inny. Do tego korki.
Co będzie jak nowy prezydent zablokuje Panu inwestycję planowaną w miejscu hotelu obok parku używając tych samych argumentów?


Maciej Łobos MWM pisze:Tak, to też my :-)

peter pisze:Szykuje się kolejna inwestycja na Slocinie tym razem naprzeciw dworku w parku ;)



Jestem ciekawy jak wtedy Pan to skomentuje? Bo nie muszę zgadywać mieszkańcy raczej nie będą zadowoleni z kolejnego już osiedla i kolejnego dewelopera?
Awatar użytkownika
pisul
VIP
VIP
 
Posty: 8587
Na forum od: 27 cze 2014, 21:40

Re: Zapowiedzi nowych inwestycji mieszkaniowych

Planowane mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Michal Wrobel RdRz » 02 mar 2021, 0:16

Panie Macieju
Nie ukrywam budzi Pan we mnie mieszane uczucia, ale za tą wypowiedz to ma Pan u mnie Szacuneczek :)
Michal Wrobel RdRz
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 75
Na forum od: 29 gru 2020, 20:24

Re: Zapowiedzi nowych inwestycji mieszkaniowych

Planowane mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Maciej Łobos MWM » 02 mar 2021, 9:22

Odnośnie Słociny:
Wszystkie te głosy dotyczące nowej zabudowy są niestety prawdziwe. Brak spójnego planu regulacyjnego, brak analizy skutków itp. - totalny Bangladesz. To co robimy, to naprawdę spójna, niezbyt intensywna i spokojna zabudowa, która idealnie będzie się zgrywać z okolicą. Będziemy się starać tą tezę obronić i wtedy niech Państwo do nas do woli strzelają.

Odnośnie pracy MWM:
1. Nigdy nie chowamy naszych projektów pod stołem i o ile tylko Inwestor się zgadza staramy się je publicznie pokazywać i wystawiać na krytykę.
2. Zawsze się staramy patrzeć na dużo szerszy kontekst niż tylko nasza działka i zawsze staramy się to naszym Klientom, politykom i opinii publicznej przekazać.
3. Publicznie mówimy jak być powinno i staramy się w naszych projektach wiernie trzymać zasad projektowania miast i przestrzeni,
4. Najwięksi niszczyciele przestrzeni w Rzeszowie jakoś z nami nie czują chemii i po projekty nie przychodzą :-)
5. Proszę mi pokazać jakiś nasz projekt, którego powinniśmy się wstydzić.




pisul pisze:^^^^
Podobne głosy słyszałem odnośnie Słociny i parku Szafera. Kilku deweloperów, duże zagęszczenie budynków a każdy inny. Do tego korki.
Co będzie jak nowy prezydent zablokuje Panu inwestycję planowaną w miejscu hotelu obok parku używając tych samych argumentów?


Maciej Łobos MWM pisze:Tak, to też my :-)

peter pisze:Szykuje się kolejna inwestycja na Slocinie tym razem naprzeciw dworku w parku ;)



Jestem ciekawy jak wtedy Pan to skomentuje? Bo nie muszę zgadywać mieszkańcy raczej nie będą zadowoleni z kolejnego już osiedla i kolejnego dewelopera?
Awatar użytkownika
Maciej Łobos MWM
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 36
Na forum od: 29 gru 2020, 11:48

Re: Zapowiedzi nowych inwestycji mieszkaniowych

Planowane mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: als » 02 mar 2021, 13:40

Dzień dobry,
korzystając z okazji chciałbym zwrócić na dwie inwestycje

Maciej Łobos MWM pisze:Odnośnie pracy MWM:
2. Zawsze się staramy patrzeć na dużo szerszy kontekst niż tylko nasza działka i zawsze staramy się to naszym Klientom, politykom i opinii publicznej
5. Proszę mi pokazać jakiś nasz projekt, którego powinniśmy się wstydzić.


Zgodnie z informacjami https://www.mwmarchitekci.pl/projekty/
i odnosząc się do 'szerszego kontekstu'

1. Inwestycja na ullicy Spacerowej - czy uważa Pan,że bez gruntownej przebudowy tj. poszerzenia ulicy Spacerowej i dodatkowego dojazdu od ulicy Robotniczej jest zasadnym taka inwestycja.
2. Inwestycja na ulicy Grabskiego - WoodenHouse (budynek sam w sobie uroczy) . Inwestycja w bezpośrednim sąsiedztwie zalewu, z mocno utrudnionym dojazdem i zagęszczeniem zabudowy jest OK ?

Obydwie inwestycje są ciekawe ALE w oderwaniu od otoczenia. Pod kątem życia mieszkańców i sąsiadów bez zmian w otoczeniu to te inwestycje nie powinny byc realizowane
als
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 54
Na forum od: 08 wrz 2014, 15:21

Re: Zapowiedzi nowych inwestycji mieszkaniowych

Planowane mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: grawgard » 02 mar 2021, 14:22

Trwa wycinka drzew na osiedlu Zawiszy Czarnego (skrzyżowanie ul. Solidarności z ul. Architektów) działka 2502/5

Czyżby niedługo miała ruszyć budowa tych dwóch bloków, które widnieją na geoportalu ???

Czy ktoś wie coś więcej?

Na pewno nie będzie to inwestycja Developresu.
Załączniki
osrodek.erzeszow.pl_map_www_mapa.php_CFGF=wms&mylayers=+granice+OSM+_Easy-Resize.com.jpg
osrodek.erzeszow.pl_map_www_mapa.php_CFGF=wms&mylayers=+granice+OSM+_Easy-Resize.com.jpg (402.6 KiB) Przeglądany 2417 razy
grawgard
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 89
Na forum od: 22 sty 2020, 16:52

Re: Zapowiedzi nowych inwestycji mieszkaniowych

Planowane mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Maciej Łobos MWM » 02 mar 2021, 15:27

ad.1. Inwestycja przy Spacerowaj zakładała od początku budowę nowego łącznika od Zelwerowicza do Sikorskiego, oraz całkowitą przebudowę ul. Spacerowej. Sama ul. Robotnicza dla tej konkretnej inwestycji nie ma znaczenia kluczowego, chociaż zgadzam się, że aż się prosi o przebudowę.

ad.2 Projekt przy Grabskiego ma wszystko co potrzebne w zakresie infrastruktury. Zawsze można lepiej, ale "tak krawiec kraje...". Chciałbym, żeby cała okolica miała jakiś zaplanowany i konsekwentnie realizowany plan, ale na to już nie mamy żadnego wpływu, bo weszliśmy w prawdziwą Stajnie Augiasza. Żeby Pan wiedział, co tam miało stać pierwotnie :-). To że budynek stoi blisko brzegu, to akurat nie żadna wada, bo tak się w wielu miastach buduje, nawet w Polsce (Bydgoszcz). Nie obcięliśmy też żadnych terenów publicznych, ścieżka nadal jest taka sama jak była.


als pisze:Dzień dobry,
korzystając z okazji chciałbym zwrócić na dwie inwestycje

Maciej Łobos MWM pisze:Odnośnie pracy MWM:
2. Zawsze się staramy patrzeć na dużo szerszy kontekst niż tylko nasza działka i zawsze staramy się to naszym Klientom, politykom i opinii publicznej
5. Proszę mi pokazać jakiś nasz projekt, którego powinniśmy się wstydzić.


Zgodnie z informacjami https://www.mwmarchitekci.pl/projekty/
i odnosząc się do 'szerszego kontekstu'

1. Inwestycja na ullicy Spacerowej - czy uważa Pan,że bez gruntownej przebudowy tj. poszerzenia ulicy Spacerowej i dodatkowego dojazdu od ulicy Robotniczej jest zasadnym taka inwestycja.
2. Inwestycja na ulicy Grabskiego - WoodenHouse (budynek sam w sobie uroczy) . Inwestycja w bezpośrednim sąsiedztwie zalewu, z mocno utrudnionym dojazdem i zagęszczeniem zabudowy jest OK ?

Obydwie inwestycje są ciekawe ALE w oderwaniu od otoczenia. Pod kątem życia mieszkańców i sąsiadów bez zmian w otoczeniu to te inwestycje nie powinny byc realizowane
Awatar użytkownika
Maciej Łobos MWM
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 36
Na forum od: 29 gru 2020, 11:48

Re: Zapowiedzi nowych inwestycji mieszkaniowych

Planowane mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: jasiop » 02 mar 2021, 18:57

".... zakładała od początku budowę nowego łącznika od Zelwerowicza do Sikorskiego, oraz całkowitą przebudowę ul. Spacerowej. "
Kto miał to zrealizować, za czyje pieniądze i w jakim przybliżonym koszcie ?
Rz - Nowe Miasto
jasiop
Maniak
Maniak
 
Posty: 1445
Na forum od: 18 lis 2014, 22:48

Re: Zapowiedzi nowych inwestycji mieszkaniowych

Planowane mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: HannaKW » 03 mar 2021, 19:50

[quote="tomasz_dz"]Dzień dobry.

Przeglądając geoportal natknąłem się na przyszłe inwestycje. Nie znalazłem żadnych informacji w intrenecie. Konkretnie chodzi mi o szeregówki w Matysówce. (wygląda to na szergówki, pewności nie mam).

1. Ul. Wichrowa, boczna Matysowskiej, na wysokości starej granicy Rzeszowa i Matysówki.
Obrazek


Czy ktoś wie kto to buduje ? Jakieś bliższe informacje ?
HannaKW
Świeżak
 
Posty: 6
Na forum od: 15 lut 2021, 19:00

PoprzedniaNastępna

Wróć do Newsy

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości