[ul.Wyspiańskiego] Resovia Residence 100m+

Planowane inwestycje mieszkaniowe na terenie Rzeszowa i okolic.

Informacje o planowanych inwestycjach mieszkaniowych.

Re: [ul.Wyspiańskiego] Resovia Residence 100m+

Planowane mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Małomiasteczkowy » 19 cze 2021, 13:47

on_ pisze:Steeler

Skoro w tym miejscu mieszkaniówka to w takim razie gdzie proponujesz przenieść oryginalne przeznaczenie tego miejsca znaczy CENTROTWÓRCZOŚĆ, no chyba, że w Rzeszowie jest miejsce jedynie na osiedla mieszkaniowe, budowane jak wszyscy doskonale wiemy dosłownie wszędzie. Nie wiem czy to cię zmartwi czy nie ale Lodowisko w tym miejscu również nie powstanie.


on_ ponawiam moje pytania, które być może przeoczyłeś
Małomiasteczkowy
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 101
Na forum od: 17 cze 2021, 11:59

Re: [ul.Wyspiańskiego] Resovia Residence 100m+

Planowane mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: cybermysz » 19 cze 2021, 14:26

pisul pisze:Na Słocinie ile mieszkań ile budynków a od parku po jednym pasie w obu kierunkach i to bez ścieżki rowerowej czy chodników z 2 stron a ludzie żyją i sobie chwalą

:shock:

Ulica Paderewskiego to klasyczny przykład braku wizji rozwoju miasta i planowania naprzód. Sprzedano działki, nie zapewniając infrastruktury. Ronda na Słocinie podobno nie dało się zbudować. Przyszedł komisarz i jednak się da. Za poprzedniej kadencji ktoś zbyt mocno chronił interesy pewnej grupy.

Ale to nie znaczy, by nie budować wieżowców. Centrum trzeba dogęszczać, a parkingi pod ziemię.
cybermysz
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 371
Na forum od: 16 cze 2019, 15:43

Re: [ul.Wyspiańskiego] Resovia Residence 100m+

Planowane mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: porteño » 19 cze 2021, 19:39

Architektura taka trochę jak w Amsterdamie przed dziesięcioma laty.
Ogólnie tragedii nie ma, ale zachwytów też brak. Zbytnio pospolite bryły.
porteño
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 1022
Na forum od: 24 lip 2014, 18:02

Re: [ul.Wyspiańskiego] Resovia Residence 100m+

Planowane mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: on_ » 19 cze 2021, 22:04

Małomiasteczkowy
Pozwolisz, że nie będę się zagłębiał w szczegóły.
Mam swoje źródła wiedzy i wiem, że albo będzie osiedle mieszkaniowe albo centrum sportowo rozrywkowe ze stadionem, aquaparkiem i lodowiskiem.
Znacząca w tym całym zamieszaniu, jest z pewnością obietnica wyborcza Prezydenta elekta budowy nie PCLA ale RzCLA.
Oczywiście, zapewniam że chciałbym się mylić, lecz to raczej takie życzeniowe a nie skonkretyzowane nadzieje. No chyba, że obudzą się KIBICE.

pisul
Aleś ty przyziemny, aż żal to czytać.
Od kiedy to jeden pas w tą czy w tamtą decyduje o sprawności układu komunikacji i to jeszcze w sytuacji ok. 1300 mieszkań jakie miałyby powstań po zmianie MPZP w tym miejscu.
Tak samo z tym uzależnianiem ceny za m2 od dostępności mieszkań na rynku. Gdyby tak faktycznie było to ten Rzeszów kojarzył by się z niesamowitą drożyzną na tle innych bardziej obfitujących w lokale mieszkalne miast Polski, a tak nie jest.
Mój drogi mieszkania, są i będą drogie bo budują je jedynie deweloperzy, a Ci nigdy nie będą tego robić w nadmiarze bo nie jest im to zwyczajnie na ręke. I dopóki Państwo się nie zaangażuje dopóty wciąż mieszkanie pozostanie towarem luksusowym a deweloperzy swoje zapędy zabudowywania wszystkiego co popadnie, byle wyżej i byle bliżej centrum, usprawiedliwiać będą właśnie niedostatkiem lokali mieszkalnych (który przecież sami stymulują).
Ostatnio zmieniony 19 cze 2021, 22:37 przez on_, łącznie zmieniany 3 razy
on_
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 565
Na forum od: 08 sie 2019, 9:28

Re: [ul.Wyspaińskiego] Resovia Residance

Planowane mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: pisul » 19 cze 2021, 22:21

Małomiasteczkowy pisze:
on_:
Jeśli ktoś się jeszcze łudzi,że ten stadion kiedykolwiek powstanie, w tej skali w której był planowany (o ile w ogóle) to po dzisiejszej konferencji już nawet o złudzeniach nie może być mowy.

Ciekawy jestem konkretnych, rzeczowych argumentów - skąd taka teza?
Jak ta konferencja i ewentualna budowa pokazanej inwestycji miałyby zablokować rozbudowę stadionu ?


on_ - ponawiam pytania, ciekaw jestem argumentacji.



Też jestem ciekawy odpowiedzi. Przecież to inne działki i inni inwestorzy.
A wszystko dzielą 2/3 pasy jezdni drogowej, chodniki...



Obrazek



_On słuchamy
Awatar użytkownika
pisul
VIP
VIP
 
Posty: 8573
Na forum od: 27 cze 2014, 21:40

Re: [ul.Wyspiańskiego] Resovia Residence 100m+

Planowane mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Małomiasteczkowy » 20 cze 2021, 23:08

on_ pisze:Małomiasteczkowy
Pozwolisz, że nie będę się zagłębiał w szczegóły...


Tak myślałem. Wystarczyło zrobić "sprawdzam"

Szczerze powiem, współczuje ludziom takim jak w tym przypadku pan Łobos którzy muszą się mierzyć z zażartą krytyką popartą tak obszerną listą argumentów.
Małomiasteczkowy
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 101
Na forum od: 17 cze 2021, 11:59

Re: [ul.Wyspiańskiego] Resovia Residence 100m+

Planowane mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Doniek » 21 cze 2021, 6:38

Nie moja wymiana zdań ale patrząc z boku - świeży użytkownik, wszystkie posty pochwalne w jednym temacie, zarzuca brak argumentów komuś kto nie od wczoraj tu siedzi. Dodatkowo myślę, że większosć tu osób piszących orientuje się kim to jest czytając posty na FB ;) także przychylam się do wersji on_
Doniek
Maniak
Maniak
 
Posty: 1370
Na forum od: 13 mar 2017, 23:32

Re: [ul.Wyspiańskiego] Resovia Residence 100m+

Planowane mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: on_ » 21 cze 2021, 9:40

Malomiasteczkowy

Przed Panem Łobosem to jeszcze może być sporo takich intelektualnych dyskusji i "siłowego" przekonywania, że zabudowa ponad stumetrowa z jednej strony dwu pasmowej jezdni i prawie dwudziestometrowa z drugiej jej strony komponują się ze sobą idealnie, dając rzeczywisty obraz tego jak faktycznie wygląda ład przestrzenny na świecie.
Bo zważywszy na to co obiecywał Prezydent Elekt, idzie nowa era i przed nami większy udział społeczeństwa, Rad Osiedli etc. we współdecydowaniu o mieście.
W co oczywiście nie wierze, bo za długo mieszkam w Rzeszowie, aby tak sądzić.
Bardziej obstaje przy teorii, że wszystko to co w tej chwili obserwujemy to element skrzętnie przemyślanej strategii inwestora i miasta, podobnej formą do decyzji na temat "Dubajskiego Żagla" z nad Zapory. Strategi, która powstała jeszcze końcem zeszłego roku, kiedy się okazało, że zmienić MPZP w tym miejscu może nie być tak łatwo.
Pojawiają się zatem wizualizacje, Radni wyrażają swój zachwyt nad nimi, w powietrzu unosi się megalomanijny posmak prężnie rozwijającego się Miasta, prawdziwej Metropolii, bo jak metropolia to przecież musi być wysoko, inaczej miasto nie może się "rozwijać".
Urzędniczy Och i Ach nad śmiałością przedsięwzięcia inwestycyjnego, wybrzmiewa głośno, we wszystkich mediach regionalnych no i w końcu w tym samozachwycie, bez baczenia na konsekwencje ( i oglądania wizek HARTBEXU) Radni stosowne proinwestorskie zmiany uchwalają.
No i jest sukces, dwa trzy lata, bloczki powstają a o stadionie ani widu ani słychu podobnie jak i o nowym wiadukcie nad torami.
Cała nadzieja w Kibicach, którzy, oj potrafią się...zdenerwować.
on_
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 565
Na forum od: 08 sie 2019, 9:28

Re: [ul.Wyspiańskiego] Resovia Residence 100m+

Planowane mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: pisul » 21 cze 2021, 13:27

Dobrze zrozumiałem ostatnie zdania?

Za brak rozbudowy stadionu piłkarskiego winisz firmę budującą mieszkania na innych działkach ?
I podburzeni kibice Resovii niby mają jakoś wymóc na HARTBEXIE budowę stadionu?
_On czy Ty się sam słyszysz?

...MPZP i tak będzie musiało zostać zmienione bo obecne było przygotowane pod Res-Vitę z której dekad w temu niewiele wyszło.
Rozumiem _On że tęsknisz do tego starego sypiącego się ogrodzenia z kioskiem i budynku bez okien i wszystko co nowe już nie będzie tak przaśne jak dawniej :lol:


Obrazek
Awatar użytkownika
pisul
VIP
VIP
 
Posty: 8573
Na forum od: 27 cze 2014, 21:40

Re: [ul.Wyspiańskiego] Resovia Residence 100m+

Planowane mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Małomiasteczkowy » 21 cze 2021, 14:19

ad. Doniek
Po swojej pozytywnej opinii na temat inwestycji zostałem wywołany do tablicy przez on_ i odpowiedziałem na pytania w zamian prosząc o argumenty przeciw, tak żeby dyskusja była merytoryczna bo chyba o to chodzi.
Jeżeli trzy razy ponawiam pytania a argumentów nadal nie słyszę to co mam zarzucać jeśli nie ich brak?

Wpisuje się w temacie bo mieszkam w obrębie kilkuset metrów od lat i jestem bezpośrednio zainteresowany co jest po drugiej stronie ulicy. Nie koniecznie muszę się wpisywać w każdym temacie o każdej części miasta, żeby być rozpoznawalny na forum, bo jakie to generalnie ma znaczenie, że jestem świeży czy nieświeży w poważnej dyskusji na temat budowy, którą próbuje toczyć na argumenty ?
Gwarantuję, że oponenci byliby w stanie więcej zyskać gdyby wykładali na stół konkrety, wtedy czy to radny miejski czy nawet świeżak z forum mogliby się przekonać, że być może mają rację.

ad. on_
Zabudowy w typie o którym piszesz widziałem w wielu miastach na świecie, chociażby w stanach właśnie i osobiście dużo lepiej się czuje w otoczeniu wysokościowców i tego typu obiektów. Stąd zastanawia mnie co wg. oponentów jest nie tak.
Co do Rad Osiedli czy to nie jest przypadkiem tak, że jak kilkanaście lat temu w tych pięknych, zielonych miejscach budowano NASZE dla NAS to było cacy, ale jak dla następnych teraz chcą budować to "jakim prawem" i "trzeba blokować" ?
Czy Rady Osiedli na styku których mieści się wspomniane przeze mnie poletko z chaszczami i targiem widmo (druga strona stadionu) są zainteresowane, żeby doprowadzić to do ładu ?

Kolejna poruszana już kwestia - czy to że od -nastu lat o stadionie ani słychu ani widu to wina działaczy którzy mieli do dyspozycji działki i mydlili oczy czy kogoś kto coś z tym miejscem sensownego chce w końcu zrobić?
Małomiasteczkowy
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 101
Na forum od: 17 cze 2021, 11:59

PoprzedniaNastępna

Wróć do Newsy

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości

cron