[ul.Wyspiańskiego] Resovia Residence 100m+

Planowane inwestycje mieszkaniowe na terenie Rzeszowa i okolic.

Informacje o planowanych inwestycjach mieszkaniowych.

Re: [ul.Wyspaińskiego] Resovia Residance

Planowane mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Maciej Łobos MWM » 18 cze 2021, 11:45

peter pisze:Jeden ze słabszych projektów MWM, niema efektu wow budynki wyglądają jakby już stały z 7 lat :(


W mieście najważniejsze jest coś, co nazywa się Architekturą tła. To jest 99% tkanki miejskiej. Nie można budować wszędzie krzykliwych budynków, które nota bene zwykle są chwilową moda i szybko się starzeją. Ten akurat projekt, to z premedytacją zaprojektowana właśnie taka spokojna, miejska i nie wrzaskliwa architektura - tak miało być.
Awatar użytkownika
Maciej Łobos MWM
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 36
Na forum od: 29 gru 2020, 11:48

Re: [ul.Wyspiańskiego] Resovia Residence 100m+

Planowane mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: flyRZE » 18 cze 2021, 11:53

Nie jestem przekonany do tak bardzo wysokich budynków w tym miejscu, ale w tym wypadku jestem w stanie się do tego przekonać. Kompletnie dla mnie nieakceptowalny jest ten wąski chodniczek przy koronie stadionu, jest tam taka wizka pokazująca, że dwie osoby ledwo się mieszczą. Tam powinien być bardzo szeroki ciąg pieszy.
flyRZE
Maniak
Maniak
 
Posty: 1336
Na forum od: 15 lip 2014, 11:42

Re: [ul.Wyspaińskiego] Resovia Residance

Planowane mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: own007 » 18 cze 2021, 12:21

peter pisze:Jeden ze słabszych projektów MWM, niema efektu wow budynki wyglądają jakby już stały z 7 lat :(


Jak dla mnie to jeden z lepszych - bardzo mi się podoba.
Co więcej powiem że to aktualnie najlepszy projekt w Rzeszowie.

Mocno trzymam kciuki za realizację, wygląda to spójnie i bardzo miejsko w przeciwieństwie do większości projektów w mieście.

Mam wrażenie że część osób będzie oceniać ten projekt tylko przez pryzmat tego że obok jest ich "ulubiony klub", i cokolwiek by inwestor nie chciał zbudować za swoje pieniądze na swojej działce to zmieszają to z błotem.
own007
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 38
Na forum od: 21 cze 2014, 1:01

Re: [ul.Wyspiańskiego] Resovia Residence 100m+

Planowane mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Maciej Łobos MWM » 18 cze 2021, 12:34

flyRZE pisze:Nie jestem przekonany do tak bardzo wysokich budynków w tym miejscu, ale w tym wypadku jestem w stanie się do tego przekonać. Kompletnie dla mnie nieakceptowalny jest ten wąski chodniczek przy koronie stadionu, jest tam taka wizka pokazująca, że dwie osoby ledwo się mieszczą. Tam powinien być bardzo szeroki ciąg pieszy.


To nie ma najmniejszego sensu, ponieważ cały ruch pieszy i rowerowy będzie się odbywać wzdłuż budynków, gdzie są zaplanowane usługowe partery. Ta strona ma też odpowiednie nasłonecznienie aby było tam życie. Wzdłuż stadionu nie ma po co chodzić - cień + brak jakichkolwiek usług, i dlatego najlepiej w tą stronę przesunąć jezdnie dla samochodów.
Awatar użytkownika
Maciej Łobos MWM
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 36
Na forum od: 29 gru 2020, 11:48

Re: [ul.Wyspiańskiego] Resovia Residence 100m+

Planowane mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Nikoś » 18 cze 2021, 12:39

Póki co plan nie pozwala na budowę takich wież, więc można to na półke z bajkami odłożyć. I jak już to można by jedną częśc na biura i hotel przeznaczyć, nie samą mieszkaniówką miasto żyje
Ciekawe też kto niby miał by być tym tajemniczym inwestorem.
Nikoś
Maniak
Maniak
 
Posty: 2334
Na forum od: 05 wrz 2015, 12:09

Re: [ul.Wyspiańskiego] Resovia Residence 100m+

Planowane mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: ETernit » 18 cze 2021, 12:40

Również odbieram projekt bardzo pozytywnie. Podoba mi się architektura tych budynków. Chętnie zamieszkałby na takim osiedlu.
Ciekawi mnie tylko, dokąd biegnie ta droga wzdłuż stadionu i w którym miejscu, i z czym się łączy.
ETernit
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 330
Na forum od: 15 paź 2015, 18:53

Re: [ul.Wyspiańskiego] Resovia Residence 100m+

Planowane mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Jastrząb » 18 cze 2021, 12:50

Nikoś pisze:Póki co plan nie pozwala na budowę takich wież, więc można to na półke z bajkami odłożyć. I jak już to można by jedną częśc na biura i hotel przeznaczyć, nie samą mieszkaniówką miasto żyje
Ciekawe też kto niby miał by być tym tajemniczym inwestorem.


Właśnie, że coś chyba jednak pozwala

Ciekawi mnie tylko, dokąd biegnie ta droga wzdłuż stadionu i w którym miejscu, i z czym się łączy.


Z druga bramą stadionu (serio) :mrgreen:
Załączniki
IMG_20210618_124817.jpg
IMG_20210618_124817.jpg (579.94 KiB) Przeglądany 2360 razy
Jastrząb
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 373
Na forum od: 03 mar 2021, 12:47

Re: [ul.Wyspiańskiego] Resovia Residence 100m+

Planowane mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Fiszu » 18 cze 2021, 12:50

Muszę przyznać , że to chyba pierwsza inwestycja która całkowicie do mnie nie przemawia.
Nie chce całkowicie krytykować tej inwestycji bo może nie wygląda imponująco ale jak na Rzeszów ponadprzeciętnie. Kwestię tego czy coś się komuś podoba czy nie to rzecz różnych czynników. Jednak nasuwa mi się pytanie - obok budowa PCLA , w "planach" organizowanie imprez sportowych na europejskim poziomie. Obok stawiamy klocki w których jest x mieszkań. Czy ktoś może mi wytłumaczyć jak ludzie będą mieli tam dojechać ? Rozumie , że sam stadion będzie miał 2 poziomy parkingu podziemnego a te klocki najlepiej z 4 ?
Przykro na to patrzeć - tam gdzie powinien powinny powstawać sądy nie powstaje nic , tam gdzie wszelaka infrastruktura sportowa godna miasta wojewódzkiego i miasta innowacji betonowe klocki które koniec końców przykryjemy tynkiem. Na prawdę przykro ...

Dodatkowo Panie Macieju z całym szacunkiem ale wypowiedź o "ukryciu tego syfu" jest godna propagandy która uprawiana jest przez pewnego użytkownika tego forum. Ja z kolei przyczepie się ostatniej wizualizacji - tej z kobietą wciągniętą w lekturę z ciepłą jak mniemam i pyszną kawką. Rozumie , że boiska treningowe obok stadionu też nie potrzebne a może to liceum po sąsiedzku do wyburzenia pod kolejne klocki ?
Takie bajery to w Sim City. Wszyscy jednak wiemy dlaczego tak to zostało przedstawione ale krytykę na temat tych drzewek można było po prostu przemilczeć.
Fiszu
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 12
Na forum od: 01 lip 2020, 8:36

Re: [ul.Wyspiańskiego] Resovia Residence 100m+

Planowane mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Małomiasteczkowy » 18 cze 2021, 13:10

Szanowni

sprawa kolejna. Zanim zaczniemy skakać deweloperowi do gardła, może warto byłoby dosłownie obrócić się na pięcie i zerknąć na teren po drugiej stronie stadionu.

https://zapodaj.net/8c6852a9bec41.png.html

25 lat temu chodziłem tamtędy do szkoły - bajoro, meliny, stare pralki i lodówki zatopione do połowy w bagnie i stały skład miejscowej "żulerki".
Latem smród nie do zniesienia. Wszystko to porośnięte krzakami - ogółem takie rejonowe wysypisko, syf i zgnilizna. Minęło 25 lat i oprócz tego że na rogu tego zjawiska powstało coś co nazywane jest "targowiskiem widmo" niewiele się zmieniło.
Dlaczego nikt nie walczy o park, choćby kieszonkowy w tym miejscu? Czy ktoś protestuje, robi cokolwiek aby zagospodarować ten teren w jakiś cywilizowany sposób ?
A może dopiero gdyby teren wykupił deweloper i chciał zrobić z tym miejscem coś sensownego, zacznie się lament ?
Małomiasteczkowy
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 101
Na forum od: 17 cze 2021, 11:59

Re: [ul.Wyspiańskiego] Resovia Residence 100m+

Planowane mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: pisul » 18 cze 2021, 13:43

Obecny plan uchwalony został w 2006 roku. Został on skonstruowany głównie pod realizację centrum Res-Vita które nie powstało i już raczej nie powstanie. Zresztą czas na duże galerie chyba już bezpowrotnie minął? Radni dziś powinni w głosowaniu uchwalić nowy plan który dopuści budowę mieszkań. Od ponad 20 lat jak tu ktoś napisał pastwisko i budynek bez okien w środku miasta. To jest dopiero dziwne że to nikomu nie przeszkadza.
Awatar użytkownika
pisul
VIP
VIP
 
Posty: 8602
Na forum od: 27 cze 2014, 21:40

PoprzedniaNastępna

Wróć do Newsy

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości