[ul. Szopena] Olszynki Park 220m - 41p (ApKlan)

Planowane inwestycje mieszkaniowe na terenie Rzeszowa i okolic.

Nowe mieszkania w Rzeszowie i najbliższej okolicy, informacje, fotorelacje.

Re: [ul. Kilara] Olszynki wieżowiec 160m - 36p (ApKlan)

Planowane mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Kacu » 05 lip 2019, 23:49

A ja liczę na to, że to jednak tylko pozorowane ruchy - bo może w końcu ktoś oprzytomnieje i zauważy że w tamtym miejscu ten kolos to pomyłka. Nie wspominając o tym, że teraz, po latach, można dostrzec jak bardzo projekt się zestarzał.

Postawienie 160m wieżowca w takim miejscu będzie wyglądało komicznie, jak wrocławski SkyTower. W ogóle, budowanie czegokolwiek wyższego niż ~50m w tak małym mieście jak Rzeszów jest po prostu głupotą i wyrazem megalomanii. Niektóre europejskie stolice nie mają takich wysokich budowli, a niespełna dwustu tysięczne miasto ma tak budować? Liczę na to, że nic wyższego od CT już nad rzeką nie powstanie.
Kacu
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 541
Na forum od: 05 sie 2016, 16:30

Re: [ul. Kilara] Olszynki wieżowiec 160m - 36p (ApKlan)

Planowane mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Pieczarkowy » 05 lip 2019, 23:54

:D

2014:

pisul pisze:Coś zaczyna się dziać. Rozkopali kawałek wału, pewnie nie wiedzieli czy są larseny czy sama ziemia? A może to będzie jakiś wjazd dla cieżkiego sprzętu. Na całej działce pojawiło sie też kilka powbijanych w ziemie kołków. Pewnie coś geodeta działał?

Obrazek

Obrazek

Obrazek


2015:

pisul pisze:Dziś pojawiło sie kilkanaście palików.Widac już mniej/więcej zarys budynku po obwodzie:

Obrazek

Obrazek

Obrazek


2016:

pisul pisze:Z moich obserwacji wynika że ten deweloper patrząc po wcześniejszych jego kilku inwestycjach nie ogłasza i nie pokazuje wizualizacji przed startem i nie udziela informacji forumowiczom. I tu też tak będzie. Prace będą trwały w najlepsze i dopiero po jakimś czasie pojawi sie strona firmowa. Myśle że wiadoma osoba zdaje sobie sprawe ze startu kompleksu 3 budynków w CapitalTowers, 6 w NaszGaj i 1 ST Towers. Konkurencja zyskuje.

I start jest bliski.


2017:


pisul pisze:Kilka aut z kontenerami już stoi, ale czy to start tej inwestycji?

Obrazek

Obrazek

Obrazek


2019 (kwiecień):

pisul pisze:Jakieś prace faktycznie zaczęli na Olszynkach :shock:
Chyba równają teren?

Co chwilę podjeżdżają ciężarówki i coś tam kopareczka działa. Tylko nie wiem co dokładnie robią bo całość obserwuję na telewizorze w przeglądarce www


Obrazek

Obrazek
źródło zrzutu, kamerka Most Zamkowy(prawy róg)- http://kamery-rzeszow.pl/index.php/kame ... st-zamkowy
Pieczarkowy
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 959
Na forum od: 27 lut 2015, 18:25

Re: [ul. Kilara] Olszynki wieżowiec 160m - 36p (ApKlan)

Planowane mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Karrrramba » 06 lip 2019, 9:54

pisul pisze:Jakie 500 mln? Pewnie z połowę mniej?

Przykład niedawno ogłoszonego warszawskiego Skysawa. Tam kaskadowy biurowiec będzie mieć 8 pięter, potem będzie część 15-piętrowa i najwyższa 36-piętrowa wieża wysoka na 155 m. Koszt 325 mln zł. Tylko nie wiem czy w tej sumie wliczony był koszt samej działki i burzenie wcześniejszego budynku który znajdował się na działce? U nas ma być mieszkaniówka a tam biurowiec więc też pewnie inne ceny, inne użyte materiały wykończeniowe.


źródło:
http://warszawa.wyborcza.pl/warszawa/7, ... skiej.html

Przestrzeliłem, racja. Ale wydaje mi się że ~300mln to wciąż bardzo duży wydatek dla naszych deweloperów.
Poza tym mam nadzieję że jeszcze zmienią projekt, wysokość mogłaby zostać :)
Karrrramba
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 157
Na forum od: 04 cze 2018, 23:28

Re: [ul. Kilara] Olszynki wieżowiec 160m - 36p (ApKlan)

Planowane mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: bystry » 06 lip 2019, 10:49

Kacu pisze:A ja liczę na to, że to jednak tylko pozorowane ruchy - bo może w końcu ktoś oprzytomnieje i zauważy że w tamtym miejscu ten kolos to pomyłka. Nie wspominając o tym, że teraz, po latach, można dostrzec jak bardzo projekt się zestarzał.

Postawienie 160m wieżowca w takim miejscu będzie wyglądało komicznie, jak wrocławski SkyTower. W ogóle, budowanie czegokolwiek wyższego niż ~50m w tak małym mieście jak Rzeszów jest po prostu głupotą i wyrazem megalomanii. Niektóre europejskie stolice nie mają takich wysokich budowli, a niespełna dwustu tysięczne miasto ma tak budować? Liczę na to, że nic wyższego od CT już nad rzeką nie powstanie.


Kacu jak Ty oskarżasz miasto i ludzi, którzy chcą je rozwijać o megalomanie to Ciebie można oskarżyć o brak ambicji. To że mamy tylko 200 tys mieszkańców nie znaczy, że nie możemy się ponadprzecietnie rozwijać.

Powstanie takich budynków w Rz to kwestia czasu, w naszym mieście jest tak dużo ambitnych, kreatywnych, młodych osób, które chcą się rozwijać i nasze miasto, że ich nie zatrzymają takie pesymistyczne komentarze i próby zrobienia z Rzeszowa grajdołka.

Moim zdaniem na Olszynkach ten budynek świetnie będzie wyglądał, po drugiej stronie już jest wysoka zabudowa, w pobliżu nie ma żadnych domków, taki wysoki obiekt nie będzie nikomu przeszkadzał w tym miejscu, a sama koncepcja jest bardzo ciekawa i pomimo upływu lat wygląda przyzwoicie, końcowy efekt i tak jest uzależnion od jakości wykonania i użytych materiałów.
bystry
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 918
Na forum od: 24 sty 2016, 11:34

Re: [ul. Kilara] Olszynki wieżowiec 160m - 36p (ApKlan)

Planowane mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Kacu » 06 lip 2019, 11:57

@bystry - rozwój, tak, ale nie za wszelką cenę. Kocham to miasto i chcę, aby się rozwijało aby ja sam, a potem moje dzieci, miały tutaj godne warunki do życia. Jednak nie zgadzam się na budowanie byle jak, byle wysoko. Jeden 160m wieżowiec można zastąpić dwoma lub trzema mniejszymi blokami, w okolicach 50-60 metrów.

Czy na prawdę uważasz że taka panorama miasta:

Obrazek

Jest przyjemna dla oka? Na litość boską, przecież to wygląda jak penis we wzwodzie :lol: O ile CT ma inną, mimo wszystko ciekawszą bryłę, tak wysokość tego budynku również będzie dawało tak samo groteskowy efekt. Nie róbmy na siłę z Rzeszowa Manhattanu.
Kacu
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 541
Na forum od: 05 sie 2016, 16:30

Re: [ul. Kilara] Olszynki wieżowiec 160m - 36p (ApKlan)

Planowane mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: rafik » 06 lip 2019, 23:04

Pieczarkowy akurat dwa pierwsze przykłady które wrzuciłeś to budowa parkingu który już stoi i prace przy modernizacji kanalizacji, nie miało to związku z działką na której obecnie kopią.
Od kiedy to inwestycja mieszkalna jest jakimś wskaźnikiem rozwoju? Bo co wysoki budynek wybudują? I oligarchowie z połowy Ukrainy ulokują sobie pieniądze w apartamentach na najwyższych piętrach. Nadal liczę że nic takiego tutaj nie powstanie. Tak wysoki budynek zupełnie nie pasuje do tego miejsca, zbyt blisko starej zabudowy i zamku, będzie górował nad okolicą przytłaczając starą zabudowę. Tak czy siak z obecnymi włodarzami i osobami które są właścicielem tej działki nic dobrego tutaj nie powstanie a kolejna lokalizacja w centrum miasta zostanie zabudowana nijaką mieszkaniówką...
rafik
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 1065
Na forum od: 04 sie 2014, 14:32

Re: [ul. Kilara] Olszynki wieżowiec 160m - 36p (ApKlan)

Planowane mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: pisul » 07 lip 2019, 0:07

Kacu ten przykład budynku we Wrocławiu ni jak się ma do tego który będzie w Rzeszowie. We Wrocławiu Sky Tower ma aż 212m i stoi sam.

Już bliższym przykładem skali i 2 budynków jednego wyższego i obok niższego byłaby Gdynia z ich 126 metrowym Sea Towers


Obrazek


U nas blisko przez rzekę 2 wysokie budynki Capital Towers. Jeśli Olszynki będą 2x wyższe od Capital Towers to razem 4 budynki nie będą wyglądały tak groteskowo jak ten jeden ponad 200 metrowy we Wrocławiu.



Obrazek
Awatar użytkownika
pisul
VIP
VIP
 
Posty: 8570
Na forum od: 27 cze 2014, 21:40

Re: [ul. Kilara] Olszynki wieżowiec 160m - 36p (ApKlan)

Planowane mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Karrrramba » 07 lip 2019, 1:15

Pisul, olszynki wyszły trochę zbyt duże na tym zdjęciu. Niższa wieża ma mieć przecież 55m wysokości, więc nie może przewyższać CT.
Karrrramba
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 157
Na forum od: 04 cze 2018, 23:28

Re: [ul. Kilara] Olszynki wieżowiec 160m - 36p (ApKlan)

Planowane mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: peter » 07 lip 2019, 9:54

Byłem wczoraj zerkan jak to wygląda w rzeczywistości i zastanawia, mnie dlaczego kopia od środka działki, przecież później będzie im ciecko wybrać ziemię od strony parkingu :lol:
peter
Maniak
Maniak
 
Posty: 1307
Na forum od: 04 paź 2014, 18:21

Re: [ul. Kilara] Olszynki wieżowiec 160m - 36p (ApKlan)

Planowane mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: bystry » 07 lip 2019, 12:50

Obrazek


Kacu Wrocław i SkyTower ma się faktycznie nijak do Rzeszowa bo tam jest znacznie wyższa wysokość i w pobliżu nie ma innej wysokiej zabudowy, u nas jest mniejsza wysokość i wiecej wysokiej zabudowy w pobliżu.


A ten mniejszy wieżowiec na Olszynkach to nie miał mieć przypadkiem ok. 80 m zamiast tych 55???
bystry
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 918
Na forum od: 24 sty 2016, 11:34

PoprzedniaNastępna

Wróć do Budowa

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: ArekDomin i 33 gości