[ul. Technologiczna] Dworzysko Park (BESTA)

Planowane inwestycje mieszkaniowe na terenie Rzeszowa i okolic.

Nowe mieszkania w Rzeszowie i najbliższej okolicy, informacje, fotorelacje.

Re: [ul. Technologiczna] Dworzysko Park (BESTA)

Planowane mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: pisul » 07 sty 2021, 13:32

Jak ktoś pracuje w na Dworzysku będzie miał blisko. Dziwne że jeszcze nikt na taką skalę nie wpadł z budową mieszkań w tym miejscu. Za chwilę pewnie konkurencja podchwyci pomysł i nie jedno osiedle tam się pojawi.


Obrazek
Awatar użytkownika
pisul
VIP
VIP
 
Posty: 8564
Na forum od: 27 cze 2014, 21:40

Re: [ul. Technologiczna] Dworzysko Park (BESTA)

Planowane mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: on_ » 07 sty 2021, 14:36

pisul
No cudowna perspektywa mieszkać pośród hal produkcyjnych i magazynów.
To jest tylko kolejny dowód na to jak wygląda a raczej nie wygląda planowanie przestrzenne w tym mieście - jeden wielki kogel mogel.
on_
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 565
Na forum od: 08 sie 2019, 9:28

Re: [ul. Technologiczna] Dworzysko Park (BESTA)

Planowane mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Arrival » 07 sty 2021, 14:47

Przecież w tym rejonie buduje się masa drobnych inwestycji. Rozwala mnie to totalnie bo jak podjechałem w tę okolicę (Łanowa, Technologiczna) to tam przecież nic nie ma. Totalne odludzie wśród magazynów. Konkurencyjna inwestycja przy Łanowej ma piękne tarasy/balkony wychodzące prosto na parking/serwis tirów.

Co z tego, że ma się blisko do pracy skoro to nie jest miejsce do życia? A zanim się do tej pracy dojedzie to trzeba będzie godzine w korkach spędzić, żeby dziecko dowieźć do jakiejkolwiek szkoły. Sklepów też nie ma.

Lato można spędzać pomiędzy dymiącymi tirami i pryskającymi ciągnikami po okolicznych polach :D.
Awatar użytkownika
Arrival
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 720
Na forum od: 16 lis 2014, 13:59
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [ul. Technologiczna] Dworzysko Park (BESTA)

Planowane mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: PzD91 » 07 sty 2021, 17:56

^^

To że nic tam nie ma obecnie to przecież mega plus. Dzięki temu może powstać tam jakieś spójne osiedle a nie wciskanie bloków miedzy domki jednorodzinne jak to jest uskuteczniane na Drabiniance itp.

Jaką godzinę do jakiejkolwiek szkoły ? Do SP 25 spacerem 33 min pokazuje google, a autem max 10 min, do pętli autobusowej na Miłocinskiej 12 min piechotą, skąd jedzię autobus 18, 19 czyli można dostać się w dowolne miejsce w Rzeszowie. Jak powstanąbloki to i przedszkole powstanie pewnie.

Jak dla mnie osiedle na plus, byle tylko nie skończyło się na 3 blokach w polu, tylko dużo większym osiedlu z pełną infrastrukturą, co na pewno przyspieszy budowę obowdnicy północnej.
Awatar użytkownika
PzD91
Maniak
Maniak
 
Posty: 1592
Na forum od: 16 lut 2015, 22:04
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [ul. Technologiczna] Dworzysko Park (BESTA)

Planowane mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: rafik » 07 sty 2021, 19:30

Przecież wszyscy wiemy że żadne osiedle z prawdziwego zdarzenia z infrastrukturą tam nie powstanie. Gdyby tak było już dawno ten teren miał by MPZP, a taka otwarta, ogromna przestrzeń się aż o to prosi. Z układem ulic, obiektami o niższej wysokości od strony domków jednorodzinnych w Miłocinie (taki przykład) Po prostu Besta kupiła pewnie z 2-3 duże pola niegdyś orne i buduje według swojego projektu i tyle, obok może kupi mniejszy deweloper pas terenu szerokości 20m i wybuduje rządek bliźniaków obok innego pola z ziemniakami. Jeszcze dalej większy deweloper kupi pole i zbuduje 2-piętrowy blok w kształcie litery L.
Takie osiedla "w polach" to duże ryzyko dla pierwszych kupujących bo nie wiadomo czy inwestycja będzie miała swoją kontynuację w przyszłości, jak się zachowa rynek nieruchmości, czy inwestor nie zrezygnuje z budowy dalszych etapów. Sytuacja podobna jak z blokami Inżynierii przy 9 Dywizji Piechoty.
rafik
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 1065
Na forum od: 04 sie 2014, 14:32

Re: [ul. Technologiczna] Dworzysko Park (BESTA)

Planowane mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Arrival » 07 sty 2021, 20:40

PzD91 pisze:Jaką godzinę do jakiejkolwiek szkoły ? Do SP 25 spacerem 33 min pokazuje google, a autem max 10 min, do pętli autobusowej na Miłocinskiej 12 min piechotą, skąd jedzię autobus 18, 19 czyli można dostać się w dowolne miejsce w Rzeszowie. Jak powstanąbloki to i przedszkole powstanie pewnie.


Sorry myślałem, że to jest bliżej Łanowej, głównie te okolice miałem na myśli bo sporo tam budują:
https://www.google.pl/maps/@50.0687379, ... a=!3m1!1e3

Przy inwestycji z tematu rzeczywiście może być bliżej. Chociaż nadal nie zmienia to faktu, że to są mieszkania praktycznie w strefie przemysłowej.
Awatar użytkownika
Arrival
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 720
Na forum od: 16 lis 2014, 13:59
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [ul. Technologiczna] Dworzysko Park (BESTA)

Planowane mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: flyRZE » 07 sty 2021, 21:24

Arrival pisze:Przecież w tym rejonie buduje się masa drobnych inwestycji. Rozwala mnie to totalnie bo jak podjechałem w tę okolicę (Łanowa, Technologiczna) to tam przecież nic nie ma. Totalne odludzie wśród magazynów. Konkurencyjna inwestycja przy Łanowej ma piękne tarasy/balkony wychodzące prosto na parking/serwis tirów.

Co z tego, że ma się blisko do pracy skoro to nie jest miejsce do życia? A zanim się do tej pracy dojedzie to trzeba będzie godzine w korkach spędzić, żeby dziecko dowieźć do jakiejkolwiek szkoły. Sklepów też nie ma.

Lato można spędzać pomiędzy dymiącymi tirami i pryskającymi ciągnikami po okolicznych polach :D.

Przeciez ta inwestycja niczym nie będzie się różniła od Twojego osiedla mak domu, wkoło pola, za 5-7 lat będzie tam już infrastruktura, usługi i sklepy. To osiedle będzie być może początkiem dużego osiedla idąc w kierunku Krakowskiej, oby tylko miasto uchwalilo mpzp chyba że takowy już tam obowiązuje nie sprawdzałem.
flyRZE
Maniak
Maniak
 
Posty: 1331
Na forum od: 15 lip 2014, 11:42

Re: [ul. Technologiczna] Dworzysko Park (BESTA)

Planowane mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: pisul » 07 sty 2021, 22:42

^^^^
Dokładnie będzie jak piszesz. Nie od razu Kraków zbudowano. Pamiętam jak na Słocinie były jeszcze niedawno puste łąki. Za chwilę i tu przyjdzie czas i na nową szkołę i na nowy kościółek i na duży sklep samoobsługowy.
Awatar użytkownika
pisul
VIP
VIP
 
Posty: 8564
Na forum od: 27 cze 2014, 21:40

Re: [ul. Technologiczna] Dworzysko Park (BESTA)

Planowane mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Arrival » 07 sty 2021, 22:46

Tak jak napisałem wyżej, z tym Dworzysko Park mogę się zgodzić. Ale podlinkowane okolice Łanowej już gorzej.

W MakDomie nie mam tirów pod oknami i - umówmy się - strefy przemysłowej. Do Auchana chodzę jak do Żabki.

Lokalizacyjnie te okolice (Technologiczna, Łanowa) mi bardzo pasują i chętnie bym się tam przeniósł. Często odwiedzam rodzinę na zachodzie, a różnica dojazdu Łanowa vs Makdom to jakies 20 minut poza godzinami szczytu. No ale obecnie nie widzę się tam.

Nawet z tej inwestycji - najbliższy sklep do chyba Lidl na Krakowskiej:
https://www.google.pl/maps/dir/50.07083 ... 534011!3e0 trzeba naokoło jeździć. Gdyby było przebicie do Miłocińskiej to byłoby łatwiej.

Droga do szkoły:
https://www.google.pl/maps/dir/50.07083 ... 092800!3e0

Rozumiem, że z czasem się to poprawi. No ale jeśli cena nie rekompensuje niedogodności i jednocześnie na rynku jest masa innych ofert to ciężko się na tę zdecydować. A szkoda bo wizualnie się fajnie prezentuje.
Awatar użytkownika
Arrival
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 720
Na forum od: 16 lis 2014, 13:59
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [ul. Technologiczna] Dworzysko Park (BESTA)

Planowane mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: on_ » 07 sty 2021, 22:59

Ja przepraszam Panowie ale my to chyba mamy ale zupełnie inne postrzeganie tej samej rzeczywistości.
Przecież cały teren dawnego Dworzyska miał przybrać formę czegoś na wzór Mieleckiej SSE gdzie w jednym rejonie miasta miało rozlokowane być tzw. zagospodarowanie uciążliwe tj. hurtownie/magazyny/zakłady przemysłowe wzbogacające ofertę rynku pracy w mieście.

Okazuje się jednak że tak nie jest bo 12 lat to za mało aby opracować MPZP dla tego rejonu (plan w przygotowaniu od 2009r.) no i jak zwykle w tym mieście urządza się prawdziwe kuriozum i wolną Amerykankę jeśli chodzi o planowanie przestrzenne organizując osiedla mieszkaniowe tuż obok już istniejących hal produkcyjnych (vis a vi tego osiedla BESTY już istnieje duży zakład produkujący elementy grzewcze).
Panowie macie nadzieje na MPZP z prawdziwego zdarzenia tyle że nie rozumiem na bazie niby czego ta nadzieja jest wyrażana skoro w Rzeszowie planów nie ma praktycznie wcale a przestrzeni przeznaczonych planami pod budownictwo wielorodzinne to już w ogóle nie uświadczysz.
Zresztą udowodnione to już zostało stosowna analizą.
http://czytajrzeszow.pl/?idd=10&id=1356 ... &pagebl1=1
on_
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 565
Na forum od: 08 sie 2019, 9:28

PoprzedniaNastępna

Wróć do Budowa

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Majestic-12 [Bot], Tomek86 i 41 gości