[ul. Słowackiego] Budynek na miejscu Elektromontażu

Planowane inwestycje mieszkaniowe na terenie Rzeszowa i okolic.

Informacje o planowanych inwestycjach mieszkaniowych.

Re: [ul. Słowackiego] Budynek na miejscu Elektromontażu

Planowane mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: pisul » 15 paź 2020, 1:26

Tak jak go na wizualizacji poszerzyli tak i powinni go podwyższyć. Chociaż troszkę tak do 55m?


Obrazek



Bo teraz zrobił się przyciężki klocek:



Obrazek



Bryła nie byłaby tak nudna i baryłkowata gdyby tylko środkową część troszkę podnieść:



Obrazek
Awatar użytkownika
pisul
VIP
VIP
 
Posty: 8535
Na forum od: 27 cze 2014, 21:40

Re: [ul. Słowackiego] Budynek na miejscu Elektromontażu

Planowane mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Doniek » 15 paź 2020, 6:45

Projekt może i wygląda fajnie o ile w rzeczywistości zostaną zastosowane odpowiednie materiały do wykończenia elewacji. Bo jak walną baranka i pomalują na pomarańcz to ja wypisuję z tego miasta. Pytanie tylko czy ta kamienica połączona obok zostaje ? Bo to będzie mega dziwnie pasowało do siebie ;)
Doniek
Maniak
Maniak
 
Posty: 1355
Na forum od: 13 mar 2017, 23:32

Re: [ul. Słowackiego] Budynek na miejscu Elektromontażu

Planowane mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: on_ » 15 paź 2020, 8:44

Projekt może i wygląda fajnie o ile w rzeczywistości zostaną zastosowane odpowiednie materiały do wykończenia elewacji. Bo jak walną baranka i pomalują na pomarańcz to ja wypisuję z tego miasta


Doniek
A jak myślisz?
Jak się to skończy?
Albo inaczej co miałoby zmusić inwestora żeby pójść w elegancje a nie zysk, bo przecież nie kompleksowy plan miejscowy którym w Rzeszowie nawet Stare Miasto nie jest objęte (ewenement na skale Polski) ?
Wskaż mi choć jedną deweloperkę w Rzeszowie która nie bije po oczach barankowym akrylem.
Dlaczego więc tu miałoby być inaczej.
Przypominam że APKLAN na bulwarach park, kiedy sprawa szła o zamianę działek z miastem, też na prezentacjach pokazywał dwie szklane wieże a jak wyszło ostatecznie wszyscy wiemy.
I to samo będzie przecież z tym żaglem co go akurat na dzień przed sesją rady miasta zaczęli promować.
on_
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 564
Na forum od: 08 sie 2019, 9:28

Re: [ul. Słowackiego] Budynek na miejscu Elektromontażu

Planowane mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Nikoś » 15 paź 2020, 9:57

Czyli inwestor chce przekonać do zamiany działek w ten oto sposób. Tu macie wizki jak fajnie może być, a że to wizki hm później będzie optymalizacja kosztów i będzie kolejne eh. Żeby nie było że jeszcze zatęsknimy za starym budynkiem
Same wizki ot niczego sobie, widać mix i próba dopasowania do hm okolicy ? Wysokość ani metra wyżej to nie miejsce na to, bo za chwilę następny będzie chciał jeszcze wyżej itd. itd.
Pocieszające że do wiosny 23 nic nie ruszy w temacie :D
Nikoś
Maniak
Maniak
 
Posty: 2322
Na forum od: 05 wrz 2015, 12:09

Re: [ul. Słowackiego] Budynek na miejscu Elektromontażu

Planowane mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Szymek_Rz » 16 paź 2020, 10:01

Kilkadziesiąt lat temu popełniono zbrodnie na krajobrazie ścisłego centrum miasta, budując te dwa wieżowce na ul. Słowackiego. Urbanistyczne szaleństwo. Teraz pojawia się okazja na poprawę tego stanu, i co? Deweloper postanowił dalej popsuć nam krajobraz miasta. Niech jedzie do Lwowa, Przemyśla, Koszyc, Krakowa, porobi trochę fotek secesyjnych kamienic. Kopiuj – wklej i niech buduje. To samo dotyczy kompleksu usługowo – handlowego na Słowackiego naprzeciwko IPN.
Szymek_Rz
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 219
Na forum od: 11 lis 2015, 18:00

Re: [ul. Słowackiego] Budynek na miejscu Elektromontażu

Planowane mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Ole » 16 paź 2020, 10:28

Zapominasz o Pasażu Rzeszów - to jest dopiero gniot na który choćby nie wiem z jak daleka patrząc kamienicy nie przypomina.
---- Regulamin Forum Rzeszowskich Inwestycji ----> https://inwestycje-rzeszow.pl/viewtopic.php?f=10&t=766
Awatar użytkownika
Ole
Moderator
Moderator
 
Posty: 2139
Na forum od: 04 lip 2014, 9:23
Lokalizacja: Staromieście

Re: [ul. Słowackiego] Budynek na miejscu Elektromontażu

Planowane mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Szymek_Rz » 16 paź 2020, 11:01

Fakt.Zapomniałem o pasażu Rzeszów i zachodniej pierzei rynku.
Szymek_Rz
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 219
Na forum od: 11 lis 2015, 18:00

Re: [ul. Słowackiego] Budynek na miejscu Elektromontażu

Planowane mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: kangur » 16 paź 2020, 14:08

Szymek_Rz pisze: trochę fotek secesyjnych kamienic. Kopiuj – wklej i niech buduje.

No raczej nie. Dla kamienic secesyjnych to czas już przeminął. Dzisiaj należy promować współczesną architekturę, czy zaproponowaną przez Developres to trudno się wypowiedzieć.
kangur
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 180
Na forum od: 01 paź 2020, 23:08

Re: [ul. Słowackiego] Budynek na miejscu Elektromontażu

Planowane mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: konradp » 16 paź 2020, 16:37

Ja proponuje zamek jak w Poznaniu. A w nim wymarzone muzeum tylko nie wiadomo czego. Muzeum "nie wiadomo czego". HIT

Na poważnie, to każda epoka ma swoją architekturę i należy budować współcześnie. Wiem, że ludziom się podobają kamieniczki, zameczki ale wystarczy podejść do centrum lub pojechać sobie do Krakowa, Przemyśla aby cieszyć się historyczną architekturą.
Budowanie współczesnych budynków na wzór starych to bardzo zły pomysł. Oszukiwanie otoczenia. Nie mówię tutaj o restauracji bo w Karcie Ateńskiej mowa o tym szczegółowo.

Co do budynku. Kolor jest ciekawy. Ciekawe jakie materiały. Wydaje mi się, że już wcześniejsze dwa biurowce irytowały wysokością to ten powinien być niższy. Ale zobaczymy jak olszynki wybudują to wtedy można ocenić jak by się taka wysokość wpasowywała. Faktem jest, że obecny budynek w paru specyficznych miejscach bardzo paskudzi panoramę ( okolice fontanny, okolice 3 maja ).

Dewelopres pewnie podpatrzył apklan i ich reakcje radnych na wizualizację wieżowca przy bulwary park. Radni zjechali dewelopres za to, że chce się zamieniać za bieda działki jeszcze nic nie przedstawiając. Nadal uważam, że to trochę przegięcie aby miasto zamieniało się z deweloperem tylko na podstawie obietnicy zawartej w obrazku.

Wyjaśnijcie mi, czy Dewelopres kupił budynek Elektromontażu z działką czy jak to wygląda ? Radni wydają decyzję na teren przed budynkiem ? Jak wygląda stan prawny gruntów ?
Awatar użytkownika
konradp
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 748
Na forum od: 24 sty 2018, 17:28

Re: [ul. Słowackiego] Budynek na miejscu Elektromontażu

Planowane mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: foreigner » 17 paź 2020, 4:05

Ja proponuje zamek jak w Poznaniu. A w nim wymarzone muzeum tylko nie wiadomo czego. Muzeum "nie wiadomo czego". HIT


konradp jeśli pijesz do tego co ostatnio pisałem w temacie 'zamki w regionie' to nie jestem za tym żeby w Rzeszowie czy w regionie cokolwiek odbudowywać, juz na pewno nie zamek. Napisałem tam już post prostujący.

Natomiast...

każda epoka ma swoją architekturę i należy budować współcześnie.


Co rozumiesz jako 'współcześnie' i co jest architekturą aktualnej epoki?

A co do tego projektu w miejsce Elektromontażu, to jest kiepski.
Nie wiem po jaką cholerę zrobili taki zlepek dwóch budynków.
Zresztą chyba nie ma sensu się zastanawiać.
To chyba licentia poetica dzisiejszych architektów.
"Weź nie pytaj, weź się przytul" :)

Zgadzam się z pisulem, że już lepiej byłoby jakby różniły się te dwie części wysokością.
Chociaż raczej obniżyłbym to z tyłu.
foreigner
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 465
Na forum od: 06 gru 2014, 17:12

PoprzedniaNastępna

Wróć do Newsy

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości