[ul.Krakowska] Osiedle Krakovska 2x55m (Bryksy)

Planowane inwestycje mieszkaniowe na terenie Rzeszowa i okolic.

Nowe mieszkania w Rzeszowie i najbliższej okolicy, informacje, fotorelacje.

Re: [ul.Krakowska] Osiedle Krakovska 2x55m (Bryksy)

Planowane mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: mieszkaniec4 » 17 cze 2020, 11:58

Zgadzam z "ekonomistą" się w całej rozciągłości .....Pisul w większości przypadków reprezentuje interesy wybranych deweloperów . Oczywiście nie sposób nie docenić jego fotoreporterskiej działalności. Jednak jak już wcześniej pisałem ...- zło może mieć różne oblicza...
Ostatnio zmieniony 17 cze 2020, 17:09 przez mieszkaniec4, łącznie zmieniany 1 raz
mieszkaniec4
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 55
Na forum od: 18 lut 2020, 17:46

Re: [ul.Krakowska] Osiedle Krakovska 2x55m (Bryksy)

Planowane mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Hawk » 17 cze 2020, 14:16

Tam powinny stanąć dwa biurowce po 50m lub jeden na 75m a nie mieszkaniówka otoczona dookoła drogą.
Hawk
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 231
Na forum od: 23 maja 2019, 9:55

Re: [ul.Krakowska] Osiedle Krakovska 2x55m (Bryksy)

Planowane mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Hawk » 17 cze 2020, 14:21

Nadmienię jeszcze, że biurowce w tym miejscu są jak najbardziej uzasadnione, gdyż mogłyby w nich mieć swoje siedziby firmy inwestujące na Dworzysku lub firmy współpracujące z firmami zlokalizowanymi na Dworzysku. Co do osiedla to średnio będzie to wyglądało w formie osiedla wysepki niezależnie w jakiej formie ono nie powstanie.
Hawk
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 231
Na forum od: 23 maja 2019, 9:55

Re: [ul.Krakowska] Osiedle Krakovska 2x55m (Bryksy)

Planowane mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Doniek » 18 cze 2020, 7:24

Gros takich firm nie ma i nie będzie tu mieć swoich siedzib, ze względu na represyjne działania różnych urzędów ;) wspomniałem o biurowcu, ale nie ma co raczej liczyć na taką inwestycję obecnie. Może i lepiej, że trochę napłynie świeżej krwi do miasta, bo mamy tutaj ciągle to samo, a niektórzy deweloperzy zamiast rozwijać się architektonicznie wracają stylem do lat 90.
Doniek
Maniak
Maniak
 
Posty: 1371
Na forum od: 13 mar 2017, 23:32

Re: [ul.Krakowska] Osiedle Krakovska 2x55m (Bryksy)

Planowane mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: pisul » 24 cze 2020, 21:46

Na całe szczęście w Rzeszowie rządzi prezydent Ferenc który dba o rozwój miasta.

Miasto w trybie przetargu nieograniczonego chce sprzedać tylko jedną działkę przy ulicy Krakowskiej w Rzeszowie.
Na protesty okolicznych mieszkańców reaguje tradycyjnie: miasto musi się rozwijać ...

... We wtorek do ratusza trafiła także petycja od mieszkańców domów jednorodzinnych, którym nie podoba się inwestycja krakowskiego dewelopera. Złożyli oni też wniosek o ustanowienie miejscowego planu zagospodarowania na terenie przy ul. Krakowskiej. Miasto niezmiennie powtarza, że każda inwestycja jest oprotestowywana.

– Ci, którzy tam się kiedyś budowali, zapewne stawiali także swoje domy w sprzeczności z kimś – uważa Maciej Chłodnicki.

źródło: https://rzeszow-news.pl/nie-cztery-a-je ... ac-miasto/

Taka zdecydowana jednoznaczna postawa ratusza bardzo mi się podoba. Pan Ferenc ma mój głos w kolejnych wyborach ;)
Awatar użytkownika
pisul
VIP
VIP
 
Posty: 8583
Na forum od: 27 cze 2014, 21:40

Re: [ul.Krakowska] Osiedle Krakovska 2x55m (Bryksy)

Planowane mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: on_ » 24 cze 2020, 22:30

_pisul
Brzmisz conajmniej tak: Łubudubu łubudubu niech żyje nam prezes naszego klubu niech żyje nam - to mówiłem ja Jarząbek Wiesław trener drugiej klasy

Sprawa miała się pojawić na czerwcowej sesji Rady Miasta - jednak jej zabrakło
Kolejna szansa za dwa tygodnie
Później przerwa wakacyjna i do września cicho Sza w temacie.
on_
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 565
Na forum od: 08 sie 2019, 9:28

Re: [ul.Krakowska] Osiedle Krakovska 2x55m (Bryksy)

Planowane mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: PzD91 » 24 cze 2020, 22:34

Nie bardzo rozumiem działania Rarusza, dlaczego sprzedają 1 z 4 działek, a nie zrobią scalenia tych 3 małych z dużą, żeby była jedna duża działka z jednym właścicielem. A tak to może dojść do sytuacji, że ktoś trzeci kupi jedną z tych małych działek i znowu będzie problem z dojazdem, parkingiem czy czymś innym.
Awatar użytkownika
PzD91
Maniak
Maniak
 
Posty: 1593
Na forum od: 16 lut 2015, 22:04
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [ul.Krakowska] Osiedle Krakovska 2x55m (Bryksy)

Planowane mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: icetruck » 24 cze 2020, 22:47

pisul pisze:Taka zdecydowana jednoznaczna postawa ratusza bardzo mi się podoba. Pan Ferenc ma mój głos w kolejnych wyborach ;)


Ciekawe dlaczego taka jednoznaczna postawa nie działa w przypadku protestów w sprawie przedłużenia Podwisłocza czy Obwodnicy Południowej, czyli tam gdzie trzeba wydać pieniądze a nie zarobić...
icetruck
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 404
Na forum od: 29 maja 2015, 11:33

Re: [ul.Krakowska] Osiedle Krakovska 2x55m (Bryksy)

Planowane mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: pisul » 25 cze 2020, 0:19

Chyba nie było jeszcze? Zagospodarowanie terenu i co będzie jeszcze prócz budynków:


Obrazek
źródło: https://pl-pl.facebook.com/bryksy/
Awatar użytkownika
pisul
VIP
VIP
 
Posty: 8583
Na forum od: 27 cze 2014, 21:40

Re: [ul.Krakowska] Osiedle Krakovska 2x55m (Bryksy)

Planowane mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Nikoś » 25 cze 2020, 12:29

Inwestor nie powinien dostać pozwolenia dopóki nie zapewni minimum 1:1 miejsc parkingowych do mieszań do tego dochodzi biurowiec.
A tu miejsc jak pod kościołem, a potem lament bo wszystko zastawione dookoła.
Ta wszystko zalać betonem a potem deszcz i lament bo woda po kolana w domu czy garazu :lol:
Nikoś
Maniak
Maniak
 
Posty: 2333
Na forum od: 05 wrz 2015, 12:09

PoprzedniaNastępna

Wróć do Budowa

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: mykiell i 88 gości