[ul.Krakowska] Osiedle Krakovska 2x55m (Bryksy)

Planowane inwestycje mieszkaniowe na terenie Rzeszowa i okolic.

Nowe mieszkania w Rzeszowie i najbliższej okolicy, informacje, fotorelacje.

Re: [ul.Krakowska] Osiedle Krakovska 2x55m (Bryksy)

Planowane mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: pisul » 16 cze 2020, 22:49

Jestem zszokowany jak mało ludzi podpisało się pod zablokowaniem inwestycji. To tylko uwaga 132 osoby!
Bardzo źle by się stało gdyby inwestycję wartą około 100 mln zł zablokowała tak nikła marginalna wręcz liczba ludzi. Ratusz powinien wyciągnąć wnioski jak nikły to protest i zezwolić na jak najszybszy start. Szkoda żeby miastu uciekła taka inwestycja.

O złożeniu petycji można przeczytać: https://rzeszow-news.pl/mieszkancy-prze ... a-petycja/

Pod artykułem celny komentarz:

Obrazek
Awatar użytkownika
pisul
VIP
VIP
 
Posty: 8538
Na forum od: 27 cze 2014, 21:40

Re: [ul.Krakowska] Osiedle Krakovska 2x55m (Bryksy)

Planowane mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: on_ » 17 cze 2020, 0:07

_pisul wiesz o sprawie tyle ile przeczytasz na regionalnych portalach i bogaty w taka wiedzę wypisujesz później głupoty
Otóż ja ośmielę się postawić tezę ze nie do końca jest wszystko jasne i klarowne w temacie rozpoczęcia tej inwestycji już tego lata i ratusz dobrze wiedział co robi wycofując się ze sprzedaży działek deweloperowi bez przetargu i póki co omijając ten temat w agendzie sesji RM na czerwiec
Ludzie zaś ktorzy staneli okoniem tej inwestycji to bynajmniej nie banda pieniaczy emerytów mianem których zwykles nazywać organizatorów podobnych protestów lecz świadomi swoich argumentów obywatele tego miasta
Nie ważna jest wiec ilość lecz faktyczna jakość podejmowanych starań a ta gwarantuje ci jest zacna
Jeszcze usłyszymy o tej sprawie
on_
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 564
Na forum od: 08 sie 2019, 9:28

Re: [ul.Krakowska] Osiedle Krakovska 2x55m (Bryksy)

Planowane mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: pisul » 17 cze 2020, 0:17

Gdyby ratusz słuchał takich protestów ani by nie było Apartamentów Zamkowych ani Nowoczesnego Pobitno ani Capital Towers ani bloku na Lewakowskiego, ani 2 bloków na Drabiniance czy ponad 30 inwestycji różnych deweloperów było oprotestowanych w naprawdę krótkim czasie. Gdyby nie konsekwencja Ferenca Rzeszów miałby o kilka tyś mniej mieszkańców. Masz swoje zdanie a ja uważam że Rzeszów to jednak stolica Podkarpacia a inwestycję dają prace i pieniądze z podatków. Rozumiem argumenty mieszkańców którzy nie lubią zmian ale niestety rozwój miasta ważniejszy niż głos tak nielicznej grupy.

Każdy chce np. nowych dróg w Rzeszowie czy budowy parkingów wielopoziomowych ale pieniądze na drzewach nie rosną.
Nie ma inwestycji mieszkaniowych, nie ma ludzi, nie ma wpływów z podatków.
Awatar użytkownika
pisul
VIP
VIP
 
Posty: 8538
Na forum od: 27 cze 2014, 21:40

Re: [ul.Krakowska] Osiedle Krakovska 2x55m (Bryksy)

Planowane mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: icetruck » 17 cze 2020, 0:38

pisul pisze:Gdyby ratusz słuchał takich protestów ani by nie było


To ja już nie wiem, ten ratusz słucha czy nie słucha tych prostestów? Bo wiele jest płaczu ratusza że nie można czegoś zbudować bo "prostesty".
Ratusz lubi nie słuchać tam gdzie mu wygodnie i słuchać tam gdzie mu też wygodnie. Dlatego deweloperzy budują co tylko sobie zechcą, a tam gdzie trzeba wyłożyć wlasne środki i zasoby nagle prostesty blokują takie inwestycje jak Obwodnica Południowa czy przedłużenie Podwisłocza... zaiste ciekawa to sytuacja.
icetruck
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 400
Na forum od: 29 maja 2015, 11:33

Re: [ul.Krakowska] Osiedle Krakovska 2x55m (Bryksy)

Planowane mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Doniek » 17 cze 2020, 6:39

A przepraszam czy wg tego Pana Sławka i jego komentarza, głosowanie odbyło sie również na porodówkach, żłobkach i szkołach? Nie wspomne o osobach nieletnich, ale nawet o takich bez zdolności do czynności prawnych? :) Trochę sobie te statystyki zawyżył. Żeby nie było, nie jestem przecwiny tej inwestycji, jedynie żałuje że nie powstanie tam jakiś reprezentacyjny biurowiec na wjeździe ;)
Doniek
Maniak
Maniak
 
Posty: 1355
Na forum od: 13 mar 2017, 23:32

Re: [ul.Krakowska] Osiedle Krakovska 2x55m (Bryksy)

Planowane mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: jasiop » 17 cze 2020, 7:59

pisul pisze:"...Każdy chce np. nowych dróg w Rzeszowie czy budowy parkingów wielopoziomowych ..

Nieprawda ...

Tak samo nieprawdą jest stwierdzenie Sławka Steca z artykułu, kótry przytoczyłeś iż "wynika z tego 195 702 osoby(lub więcej) są za tą inwestycją.

PS
pisul - piszesz tu dużo pieniądzach, podatkach, wpływach budżetowych, ale są też inne ważne kwestie których nie poruszasz

===
icetruck
Podobnie było z basenami miejskimi, T. Ferencowi wcale nie śpieszno było z tą rewitalizacją ,,,
chyba ponad 6 lat zwlekał zanim się do tego zabrał i to w dodatku pod naciskiem mieszkańców i części radnych
Rz - Nowe Miasto
jasiop
Maniak
Maniak
 
Posty: 1440
Na forum od: 18 lis 2014, 22:48

Re: [ul.Krakowska] Osiedle Krakovska 2x55m (Bryksy)

Planowane mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Hawk » 17 cze 2020, 9:17

Ja również uważam iż powinny tam powstać dwa biurowce o wysokości powyżej 50m. Dlaczego? Ponieważ działka jest otoczona drogami co nie zapewni komfortu przyszłym nabywcom mieszkań, ale za to idealnie pasuje pod biurowce. Przez otocznie dróg działka nie sąsiaduje bezpośrednio z zabudową jednorodzinną. Tak więc wolałbym tam biurowce, ale jeżeli miałaby tam powstać jakaś mieszkaniówka pokroju koziego bobka lub działka stać pusta to niech powstanie to to jest zaprezentowane. Co do samego protestu to może to mieć jeszcze drugie podłoże. Jest to developer z poza miasta i może tu być rozgrywka zablokowania napływu developerów z zewnątrz. Mam nadzieję, że się mylę i nie mam racji bo inaczej byłaby to porażka dla miasta. Jeżeli przybyliby developerzy z zewnątrz z potężnym kapitałem to miasto mogłoby wystrzelić z rozwojem. Osobiście jakbym miał na to wpływ to zabiegałbym o ściągnięcie nowych developerów i robił wszystko aby im się podobało i aby się zadomowili w Rzeszowie.
Hawk
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 231
Na forum od: 23 maja 2019, 9:55

Re: [ul.Krakowska] Osiedle Krakovska 2x55m (Bryksy)

Planowane mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Hawk » 17 cze 2020, 9:25

Co do zasadności protestów mieszkańców domów jednorodzinnych w Rzeszowie przeciwko budowie wszelkich wieżowców polecam zapoznać się z materiałami ekonomisty P. Zbigniewa Dylewskigo szczególnie w kwestii opisywania Kielc i porównania Kielc z Rzeszowem (dla leniwych materiały dostępna na Youtube). Osobiście uważam iż domy jednorodzinne, szeregówki, i zabudowa do czterech kondygnacji powinna stać na peryferiach bo obniża rozwój miasta poprzez blokowanie działek, a wizualnie wygląda jak kozie bobki.
Hawk
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 231
Na forum od: 23 maja 2019, 9:55

Re: [ul.Krakowska] Osiedle Krakovska 2x55m (Bryksy)

Planowane mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: ekonomista » 17 cze 2020, 11:27

Cóż, wiadomo że dla PIsula ważniejszy beton i jego kasa od prawa czy protestów. Przypominam jak Pisul jechał po protestujących na Spacerowej. A co się dalej podziało? 7 razy mieszkańcy wygrali w SKO z CELOWO wydanymi niezgodnie z prawem WZetkami... Widać więc kto miał rację w tej sytuacji i nie był to Pisul odmawiający legalnego prawa to protestowania przeciwko nielegalnym decyzjom.
Ile takich nielegalnych inwestycji jest w Rzeszowie? Gdyby każdą tak prześwietlić to pewnie wyszłoby tego sporo.
ekonomista
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 112
Na forum od: 01 sie 2017, 21:01

Re: [ul.Krakowska] Osiedle Krakovska 2x55m (Bryksy)

Planowane mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Nikoś » 17 cze 2020, 11:47

Jeśli ta inwestycja nie dostanie zielonego światła, to inwestor będzie miał dobrą wymówke aby z niej zrezygnować i tyle.
A jeżeli już budowac to niższe i z odpowiednią ilością miejsc parkingowych a nie że więcej mieszkań niż miejsc parkingowych. To już na starcie powinno dyskwalifikować inwestycje.
CIekawe ile za taką działkę na terenie inwestycji będzie sobie miasto śpiewało ? bo może się okazać że ktoś inny kupi i po problemie :D
Nikoś
Maniak
Maniak
 
Posty: 2322
Na forum od: 05 wrz 2015, 12:09

PoprzedniaNastępna

Wróć do Budowa

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 24 gości

cron