[ul.Krakowska] Osiedle Krakovska 2x55m (Bryksy)

Planowane inwestycje mieszkaniowe na terenie Rzeszowa i okolic.

Nowe mieszkania w Rzeszowie i najbliższej okolicy, informacje, fotorelacje.

Re: [ul.Krakowska] Osiedle Krakovska 2x55m (Bryksy)

Planowane mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: on_ » 08 sie 2020, 14:55

Obrazek

bystry
To teraz wstań i weź wytłumacz mieszkańcom tych szeregówek ze zdjęcia, osiadających rok w rok coraz bardziej bo komuś się zapomniało oprzeć skarpę murem kiedy łączono Ofiar Katynia z Kotuli, że inwestycja Bryksego z podwójnym przekopem terenu pod dwu kondygnacyjne garaże podziemne jest pożądana bo Rzeszów ma charakter przemysłowo - biznesowy i musi piąć się do góry.
on_
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 565
Na forum od: 08 sie 2019, 9:28

Re: [ul.Krakowska] Osiedle Krakovska 2x55m (Bryksy)

Planowane mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: pisul » 08 sie 2020, 15:34

bystry pisze:Blokowanie tej inwestycji jest nieporozumieniem. Sam projekt i lokalizacja wygląda dobrze, oczywiscie w porównaniu do innych "perełek", które powstały w mieście a nie były tak bardzo oprotestowane jak ta inwestycja.
I zrozumcie, że Rzeszów nie jest i nie będzie miastem, które w dużej części utrzymuje się z turystyki jak np. Kraków czy inne bogate miasta z niską zabudową, historycznymi starówkami i masą zabytków.

Rzeszów jest miastem przemysłowo-biznesowym, rozwój mieszkań, biur i coraz wyższej zabudowy jest naturalny dla tego miasta.


Bardzo mnie cieszy że są na forum ludzie którzy w taki właśnie sposób myślą o moim mieście. A nie jak niektórzy - sam już mieszkam to drugiemu nie dam. Wygodnie mi się żyje to nie dopuszczę żeby inni mieli podobnie...

Na całe szczęście takich samolubnych postaw jest niewiele i u większości rdzennych Rzeszowian wywołują tylko uśmiech politowania.
Awatar użytkownika
pisul
VIP
VIP
 
Posty: 8563
Na forum od: 27 cze 2014, 21:40

Re: [ul.Krakowska] Osiedle Krakovska 2x55m (Bryksy)

Planowane mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: on_ » 08 sie 2020, 16:48

Ty tu sobie _pisul pitu pitu a budowa jak stałą tak i nadal stoi.
No i coś ptaszki ćwierkają że rychło nie zaczną :)
on_
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 565
Na forum od: 08 sie 2019, 9:28

Re: [ul.Krakowska] Osiedle Krakovska 2x55m (Bryksy)

Planowane mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Zyrtec » 08 sie 2020, 17:05

Wcześniej czy później pewnie powstanie, tam gdzie w grę wchodzą duże pieniądze tam nie ma sentymentów.
Zyrtec
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 58
Na forum od: 29 cze 2014, 16:13

Re: [ul.Krakowska] Osiedle Krakovska 2x55m (Bryksy)

Planowane mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Nikoś » 08 sie 2020, 17:51

Jak pójdzie przetarg na działki, to wszystko może stanąc na baaardzo długo.
Nikoś
Maniak
Maniak
 
Posty: 2328
Na forum od: 05 wrz 2015, 12:09

Re: [ul.Krakowska] Osiedle Krakovska 2x55m (Bryksy)

Planowane mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: on_ » 08 sie 2020, 19:44

No właśnie Nikoś miałem to samo napisać
Póki co nie ma po stronie dewelopera tytułu własności gruntu pod inwestycje i nic nie wskazuje na to żeby taki tytuł miał się nagle pojawić bo ta sprawa już jest tak rozdmuchana że bynajmniej nie można tego załatwić cichaczem.
I ani _pisul, ani jego pełne błędów składniowych anonimy ani też jego kumpel na drugim piętrzę w ratuszu nic tu nie poradzą.

Deweloper chciał szybko piec kilak pieczeni na jednym ogniu niemal pędząc do rozpoczęcia budowy i najważniejsze bez informowania sąsiadów. Ci się jednak jakimś cudem dowiedzieli i trafiła kosa na kamień. Nie wiadomo kto sprytniejszy. Sam jestem ciekawy jak to się zakończy.
on_
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 565
Na forum od: 08 sie 2019, 9:28

Re: [ul.Krakowska] Osiedle Krakovska 2x55m (Bryksy)

Planowane mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: bystry » 08 sie 2020, 19:48

konradp pisze:bystry
Ciekawe spostrzeżenie. Możesz bardziej szczegółowo uzasadnić ? Pytam bez złośliwości. Interesujące spojrzenie.


Nie wiem czy pytasz o pierwszą część mojej wypowiedzi dotyczącą tej konkretnej lokalizacji czy o moje zdanie na temat rozwoju Rzeszowa, więc odniosę się do jednego i drugiego.

Zalety Krakovskiej:
1. Dobra lokalizacji, przy drodze wylotowej z Rzeszowa, blisko wjazdu na S19 i A4.
2. Dobra komunikacja z centrum miasta.
3. Ciekawa architektura, myślę, że to wygląda lepiej niż skyres, paderwskiego park a nawet bulwary park (nie planują pseudo iglicy na czubku), dziwi mnie to do dzisiaj, że przy tych trzech wspomnianych inwestycjach nie było takich protestów jakie są tutaj. Wiem, że to tylko wizualizacja ale to jednak nowy deweloper, trzeba dać mu szanse, jeśli zrobi to tak jak na wizualizacji to podniesie poprzeczkę naszym deweloperom lokalnym a to wszystkim wyjdzie na plus.
4. Planowany biurowiec przy inwestycji może i niewielki ale to też duży plus, bo potencjalni mieszkańcy jeśli znaleźli by w nim pracę to zaosczędzili by niesamowicie dużo czasu i pieniedzy (pracuję z domu od bardzo dawna i powiem wam, że jest to niesamowicie korzystna forma pracy, jeśli się pracuje z domu, albo ma biuro obok domu/mieszkania to oszczędności czasu i pieniędzy są naprawdę wielkie). Dlatego inwestycje z funkcją mieszkalną i biurową oceniam na plus.

Jeśli chodzi o charakter przemysłowo-biznesowy miasta i regionu to widać to gołym okiem, dlatego, że:
1. Mamy sporą liczbę firm z branży lotniczej, motoryzacyjnej, które mają tutaj wielkie fabryki, zdecydowana większość przemysłu lotniczego w Polsce skupiona jest na Podkarpaciu.
2. Mamy silnie rozwinięty sektor IT w Rzeszowie i wiele znanych i dobrych firm, Asseco to już prawdziwy globalny gracz i ten sektor ciagle dynamicznie się rozwija.
3. Mamy kilka uczleni wyzszych, w tym UR i Prz, które całkiem nieźle sobie radzą i napędzają region.
4. W Rzeszowie nie ma tak duzej i atrakcyjnej starówki jak chociażby w Krakowie, poza tym ilość atrakcji turystycznych jest znikoma (po przejęciu zamku coś sie zmieni w tej kwesti ale to dopiero poczatek tworzenia oferty turystycznej).
5. Duży napłwy mieszkańców z całego województwa i nie tylko, też za tym przemawia. Coraz częściej zaczynam spotykać osoby z innych województw, którym bardzo się podoba u nas, to miłe zaskoczenie i dowód na to, że w swoje kategori Rzeszów rozwija się całkiem dobrze.
bystry
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 918
Na forum od: 24 sty 2016, 11:34

Re: [ul.Krakowska] Osiedle Krakovska 2x55m (Bryksy)

Planowane mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Jaskobrot » 09 sie 2020, 7:06

Te rewelacje, o osiadaniu szeregowek, to poparte faktami czy tylko takie gdybanie (zeby dolozyc Pisulowi, albo popisac sie wiedza)? Ryzykowna teza rozpowszechniana przez, niechetnych inwestycji, wlascicieli domkow. Z prawda ma tyle wspolnego co niektorzy z wiedza w zakresie budownictwa i geologii.
Jaskobrot
Maniak
Maniak
 
Posty: 1519
Na forum od: 15 sty 2017, 17:21

Re: [ul.Krakowska] Osiedle Krakovska 2x55m (Bryksy)

Planowane mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: on_ » 09 sie 2020, 10:03

A jak Ci napisze że udowodnione to przyjmiesz to za pewnik? - nie wydaje mi się.
Zawsze możesz pogadać z mieszkańcami na miejscu, albo nie spytać w WA, gwarantuje, że wiedzą coś na ten temat.
on_
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 565
Na forum od: 08 sie 2019, 9:28

Re: [ul.Krakowska] Osiedle Krakovska 2x55m (Bryksy)

Planowane mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: jasiop » 09 sie 2020, 13:53

"... Mamy kilka uczleni wyzszych, w tym UR i Prz, które całkiem nieźle sobie radzą i napędzają region."
Bystry, aleś dowalił ... ;-)
Rz - Nowe Miasto
jasiop
Maniak
Maniak
 
Posty: 1443
Na forum od: 18 lis 2014, 22:48

PoprzedniaNastępna

Wróć do Budowa

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: DawidD i 19 gości