[ul.9 Dywizji Piechoty] Osiedle Carpatia(2x55m,7x15m)

Planowane inwestycje mieszkaniowe na terenie Rzeszowa i okolic.

Nowe mieszkania w Rzeszowie i najbliższej okolicy, informacje, fotorelacje.

Re: [ul. 9 Dywizji Piechoty] Osiedle Carpatia

Planowane mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Arrival » 11 gru 2019, 22:14

Hmmm jestem zdania, że nie ma czegoś takiego jak dobra/uniwersalna lokalizacja. Lokalizacja jest dobra dla danej osoby i jej potrzeb.
Ale możemy podyskutować ;).

1. Tak jak mówisz - Wikana jest dobra jeśli ktoś chce mieszkać w centrum. No i teraz kto może tego chcieć?
- pracujący w centrum (nie kelnerki w knajpach tylko ktoś kto zakłada, że jednak przez najbliższe lata będzie tam pracował) - czyli niewiele osób;
- bogatsi studenci chcący mieć pod ręką życie nocne;

2. Wikana to nie jest zaciszne miejsce. Tam jest podpromie, szkoła i bulwary. Pokuszę się o stwierdzenie, że to jest jedna z najmniej "zacisznych" inwestycji w Rzeszowie. Na hali sportowej może i coś się dzieje razy w tygodniu, ale tylko oficjalnie. A nieoficjalnie myślę, że każdy wie jak jest i wie do czego służy np. parking na podpromiu ;).

3. Wysokość - tu już jak kto woli, dla mnie im wyżej tym lepiej ;). Oczywiście zakładając, że mieszkam wysoko.

4. Mam dziecko. Obecnie mieszkam na Wilkowyji, też teoretycznie w polach i wszystko mam pod ręką ;). Jazda/korki - to zależy od tego gdzie się jeździ, gdzie jest szkoła itp. Z Wilkowyji czy - teoretyzując - z Osiedla Carpatia nie będę przecież jeździł do żłobka w rynku. Poza tym tu też zaplanowane są usługi na parterze. Dodatkowo to nie są pola 10km od miasta. To osiedle jest praktycznie przy Podkarpackiej.

5. 90% gastronomii jest w rejonie śródmieścia. Ale handlu/usług - tu się nie zgodzę, ale to też zależy z czego się korzysta.
https://www.google.pl/maps/dir/50.01575 ... m2!4m1!3e0 - Carpatia -> Millenium Hall. Teraz 13 minut. Z Wikany pokazuje 3 minuty. 10 minut różnicy.

Poza tym - wszystko zależy od człowieka. Pracuję z domu, w galerii jestem może z 2x w roku. W rynku max raz w miesiącu, poza godzinami szczytu. Zakupy robię w sieci, żarcie mi przywożą. Nie ma sensu przepłacanie za siedzenie w ścisłym centrum. Inna sprawa, że Osiedle Carpatia ma ceny prawie jak za centrum i dlatego pewnie odpadnie.
Jednocześnie to, że pracuję z domu nie ma aż takiego znaczenia. Masa ludzi pracuje choćby w Jasionce, stąd przecież też jest super dojazd. Każdy kto pracuje na zachód od Wisłoka i na południe od obwodnicy - też będzie miał tu wszędzie blisko, a takich ludzi trochę jest.
Awatar użytkownika
Arrival
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 720
Na forum od: 16 lis 2014, 13:59
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [ul. 9 Dywizji Piechoty] Osiedle Carpatia

Planowane mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Tomek1991 » 11 gru 2019, 22:30

Arrival, a Twoje dziecko ile ma lat? Trzeba już je wozić do szkoly, na zajęcia dodatkowe, spotkania ze znajomymi?
Tomek1991
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 335
Na forum od: 06 lut 2018, 19:39

Re: [ul. 9 Dywizji Piechoty] Osiedle Carpatia

Planowane mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Arrival » 11 gru 2019, 22:36

Na razie żłobkowe. Ale wychowywałem się z dwójką rodzeństwa w domu, z którego wszędzie (od końca podstawówki) musieliśmy jeździć 20 km do miasta powiatowego i nikt nigdy nie postrzegał tego za problem. Nawet mimo kulejącej w tamtych czasach komunikacji. Nie znam też nikogo kto uważał, że go to w jakimś stopniu ograniczało. Zajęcia dodatkowe i spotkania ze znajomymi istnieją też poza rynkiem rzeszowskim ;).

W przypadku lokalizacji typu Carpatia kompletnie nie widzę z tym problemu, przecież to osiedle jest w mieście. Tam jeżdżą autobusy, będzie przebicie do Staroniwskiej, a do najbliższej podstawówki nie jest daleko. Nie mówimy o wyprowadzce 20 km poza granice miasta :D
Awatar użytkownika
Arrival
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 720
Na forum od: 16 lis 2014, 13:59
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [ul. 9 Dywizji Piechoty] Osiedle Carpatia

Planowane mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: bartes_7 » 11 gru 2019, 22:53

Arrival pisze:2. Wikana to nie jest zaciszne miejsce. Tam jest podpromie, szkoła i bulwary. Pokuszę się o stwierdzenie, że to jest jedna z najmniej "zacisznych" inwestycji w Rzeszowie. Na hali sportowej może i coś się dzieje razy w tygodniu, ale tylko oficjalnie. A nieoficjalnie myślę, że każdy wie jak jest i wie do czego służy np. parking na podpromiu ;).


Niestety nie mogę się z tym zgodzić. Mieszkałem w tej okolicy dobrych kilka lat. Mimo szkoły, bulwarów, hali podpromie, ruchliwej ulicy hetmańskiej czułem się jakbym mieszkał gdzieś na uboczu. Totalna cisza i spokój. Blisko wszędzie. Sklepy, przychodnia, ścisłe centrum z rynkiem, tereny zielone itp. Doskonały punkt wypadowy w dowolny punkt miasta. Nie mamy tego problemu, że musimy się np przedzierać z zalesia na ustrzycką. Tutaj zawsze startujemy z połowy drogi :). Jedynym minusem były imprezy na podpromiu bo zazwyczaj patologia parkowała gdzie popadnie i gdzie tylko był wolny kawałek trawnika. Jednak raz na miesiąc można było przeżyć. Jednym słowem przewaga plusów na minusami.
bartes_7
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 188
Na forum od: 07 lut 2016, 16:45

Re: [ul. 9 Dywizji Piechoty] Osiedle Carpatia

Planowane mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: riko » 17 sty 2020, 21:49

Start budowy na Wiosnę tego roku.
riko
Moderator
Moderator
 
Posty: 5373
Na forum od: 04 lut 2015, 14:42
Lokalizacja: Głogów Małopolski

Re: [ul. 9 Dywizji Piechoty] Osiedle Carpatia

Planowane mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: ArekDomin » 19 sty 2020, 13:13

Jak czytam wywody Arrivala to zastanawiam się czy ten człowiek nie jest jakoś zaburzony. W innym wątku pisał o wynajmie krótkoterminowym mieszkań w Rzeszowie po 600 zł za dobę (w Krakowie za 400 zł jest standard lepszy niż 4-gwiazdkowy hotel), tutaj pisze że z tego zadupia dojeżdża się do Millenium 13 minut, a z Wikany w 3, więc to tylko 10 minut różnicy. Pisze też że centrum miasta interesuje głównie kelnerki i studentów.

Czy Ty stałes kiedyś w korku na Podkarpackiej albo Powstańców Warszawy? Czy obserwowałeś może w jakim kierunku jadą samochody o 7-8 rano i z jakiego wracają o 15-16? Czy idąc do banku, lekarza, urzędu, architekta, tłumacza, księgowego, prawnika nie załatwiasz tego w centrum miasta?

Nic dziwnego że w Rzeszowie deweloperzy mogą robić wszystko skoro tu ludzie żyją w jakimś alternatywnym świecie i potrafią sobie zracjonalizować największy absurd.
ArekDomin
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 241
Na forum od: 17 maja 2019, 21:18

Re: [ul. 9 Dywizji Piechoty] Osiedle Carpatia

Planowane mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Arrival » 19 sty 2020, 15:19

Arku bo znów offtop poleci. Być może jestem zaburzony. Wyrażam swoje zdanie na jakiś temat. Nie uważam, że mam monopol na prawdę. Chyba na tym polega forum, że każdy opisuje świat ze swojej perspektywy i prowadzi się dyskuje. Każdy z nas żyje w innej "bańce" i siłą rzeczy pewne sprawy widzimy inaczej.

Ja nie twierdzę, że mam monopol na więdzę o rynku najmu krótkoterminowego w Rzeszowie. Są u nas już teraz apartamenty droższe niż 400-500 zł i mają obłożenie. Jednocześnie zobacz lokalizację, niektórych które są wynajmowane po 200-300 zł/doba: https://bit.ly/2NEd9i3 - pierwszy lepszy link, zerknij też na airbnb.
Nie oceniam czy to dobrze czy źle. Nie interesuje mnie gdzie i za ile Twoi znajomi nocują. To jest nie istotne. Napisałem, że są takie oferty, napisałem, ze na dobowy najem sensownego (nie 30m2) apartamentu w Olszynkach cena będzie na poziomie 600 zł. Takie jest moje zdanie, mogę się mylić.

Z Osiedla Carpatia do Millenium pokazuje google teraz 10 min:
https://www.google.pl/maps/dir/50.01547 ... 027144!3e0

Rzadko kiedy się myli. Czy tyle samo zajmie droga o 7 rano w poniedziałek? Jasne, że nie. Millenium otwierają chyba o 10 ;).

Czy Ty stałes kiedyś w korku na Podkarpackiej albo Powstańców Warszawy? Czy obserwowałeś może w jakim kierunku jadą samochody o 7-8 rano i z jakiego wracają o 15-16? Czy idąc do banku, lekarza, urzędu, architekta, tłumacza, księgowego, prawnika nie załatwiasz tego w centrum miasta?


Banki i urzędy załatwiam online, lekarzy poza centrum, architekt przyjeżdża do mnie, księgowego nie widziałem na oczy (a od 15 lat prowadzi mi rzeczy), a prawnicy są moimi klientami i nigdy nie mam problemu z dojazdem (mimo, że rzeczywiście mają biura w centrum). Tylko co to ma do rzeczy?
Ty uparcie chcesz mi wcisnąć swoją wizję świata, w której każdy chce jechać do centrum o 7-8 rano i wrócić z niego o 15-17. Oczywiście, że wtedy miasto jest zakorkowane. Tak samo jak 100% innych miast. A ja po prostu próbuję Ci wytłumaczyć, że nie każdy żyje w taki sposób i wiele osób może sobie pozwolić na dojazd do tego centrum o 10 rano, a wtedy wszystko trwa moment. I wiem bo jeżdżę, mam Ci nagrania z kamerki zgrać, żebyś uwierzył, że można inaczej?
Awatar użytkownika
Arrival
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 720
Na forum od: 16 lis 2014, 13:59
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [ul. 9 Dywizji Piechoty] Osiedle Carpatia

Planowane mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: elCzaporro » 19 sty 2020, 18:25

elCzaporro
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 139
Na forum od: 03 lut 2017, 22:29

Re: [ul. 9 Dywizji Piechoty] Osiedle Carpatia

Planowane mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: A.Czarna666 » 04 mar 2020, 12:41

W trzecim tygodniu marca ekipa ma wchodzić na plac budowy.
A.Czarna666
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 111
Na forum od: 29 paź 2019, 9:31

Re: [ul. 9 Dywizji Piechoty] Osiedle Carpatia

Planowane mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: susters » 01 kwie 2020, 9:45

Rozpoczęli dzisiaj budowę, info z fb inwestycji.
Załączniki
91560993_557278241563918_4707267337324068864_o.jpg
https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=557282014896874&id=401277030497374
91560993_557278241563918_4707267337324068864_o.jpg (79.93 KiB) Przeglądany 5337 razy
susters
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 18
Na forum od: 10 lut 2020, 12:29

PoprzedniaNastępna

Wróć do Budowa

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości