Zapowiedzi nowych inwestycji mieszkaniowych

Planowane inwestycje mieszkaniowe na terenie Rzeszowa i okolic.

Informacje o planowanych inwestycjach mieszkaniowych.

Re: Zapowiedzi nowych inwestycji mieszkaniowych

Planowane mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Patryk M » 24 lis 2022, 10:10

Nie tylko oni będą tam budować -

...w tym rejonie inny deweloper w oparciu o procedurę wydania warunków zabudowy, również będzie budował bloki, które będą jeszcze wyższe i do tego wydaje się, że mniej atrakcyjne pod kątem architektonicznym.

Jeśli chodzi o infrastrukturę - miasto jeszcze nie wie co chce tam robić ;)

Radni pytali również o udział inwestora w zadaniach o charakterze publicznym. Marcin Fijołek z PiS podkreślał, że miasto już teraz powinno zagwarantować sobie, że deweloper wesprze rozbudowę dróg czy budowę szkoły lub przedszkola.
Na pytania radnych odpowiadał prezydent Konrad Fijołek, który podkreślał, że obecnie jest za wcześnie by wymagać od inwestora deklaracji co do udziału w konkretnej inwestycji towarzyszącej budowie bloków.
- Inwestor wyraził wolę partycypacji w przedsięwzięciu, które mu wyznaczymy. Ale musimy wiedzieć co chcemy tam robić, a tego na razie nie wiemy - mówił prezydent Rzeszowa prosząc radnych o zaufanie w tej sprawie.

http://czytajrzeszow.pl/?id=28472&idd=4&poz=ml0
Patryk M
Maniak
Maniak
 
Posty: 2460
Na forum od: 27 kwie 2021, 20:02

Re: Zapowiedzi nowych inwestycji mieszkaniowych

Planowane mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: NietoPterek » 24 lis 2022, 10:28

Mleko się już rozlało, bo tam już jest jeden blok i powstają kolejne. Do tego jest sporo szeregówek kawałek dalej.
Przydałoby się jeszcze połączenie ulic Technologicznej/Ropczyckiej z Młocińską oraz wiadukt nad Warszawską i torami obok.
NietoPterek
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 703
Na forum od: 12 mar 2020, 15:02

Re: Zapowiedzi nowych inwestycji mieszkaniowych

Planowane mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Patryk M » 24 lis 2022, 12:26

Tak tam jest ale jaki z tego wniosek? Jeśli miasto nie wie jeszcze co ma tam robić tzn, że nie wymagało tego typu deklaracji: o udziale inwestora w zadaniach o charakterze publicznym - od tych pierwszych.
Więc, od tych ostatnich też tego nie będzie wymagało. Bo niby dlaczego tylko od nich? Takie mydlenie oczu...było o to pytanie padła odpowiedź tak, bo jak inaczej, że nie?
Patryk M
Maniak
Maniak
 
Posty: 2460
Na forum od: 27 kwie 2021, 20:02

Re: Zapowiedzi nowych inwestycji mieszkaniowych

Planowane mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: PzD91 » 24 lis 2022, 16:11

Jak dla mnie dobry pomysł, sam zresztą pisałem tutaj, że powinno tam powstać duże spójne osiedle mieszkaniowe :) Jeden deweloper już postawił pierwszy blok, a 3 kolejne planuje! A tutaj info o 6 kolejnych. Co do bliskości strefy to przecież można ekrany wybudować pokryte roślinnością.
Awatar użytkownika
PzD91
Maniak
Maniak
 
Posty: 1591
Na forum od: 16 lut 2015, 22:04
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Zapowiedzi nowych inwestycji mieszkaniowych

Planowane mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Some Grue » 24 lis 2022, 17:29

NietoPterek pisze:Przydałoby się jeszcze połączenie ulic Technologicznej/Ropczyckiej z Młocińską oraz wiadukt nad Warszawską i torami obok.
Takowe jest planowane, jako odnoga od północnej obwodnicy miasta. Na rzeszowskim Geoportalu jest ono wrysowane w warstwę infrastruktury planowanej.

Co do udziału inwestora w realizacji zadań publicznych - żeby nie skończyło się to tak jak z przedszkolem na Krajobrazowej, gdzie miasto musiało dokończyć inwestycję z własnej kieszeni bo inwestor się wypiął.
Some Grue
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 105
Na forum od: 26 mar 2021, 12:49

Re: Zapowiedzi nowych inwestycji mieszkaniowych

Planowane mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: NietoPterek » 25 lis 2022, 14:20

Wiem co jest na geoportalu, ale wiem też czego brakuje w kasie miasta - pieniędzy na inwestycje. Mam jednak nadzieję, że te o których wspomniałem powstaną. Im więcej firm i mieszkańców w tych okolicach to większa szansa na ich realizację. Jednak bez dofinansowania miasto nic nie zrobi. czy ktoś słyszał, aby miasto szukało dofinansowania na nie? Na inną inwestycję Wisłoko-stradę znaleźli, ale dalej brakuje.

PzD91 pisze:Jak dla mnie dobry pomysł, sam zresztą pisałem tutaj, że powinno tam powstać duże spójne osiedle mieszkaniowe :) Jeden deweloper już postawił pierwszy blok, a 3 kolejne planuje! A tutaj info o 6 kolejnych. Co do bliskości strefy to przecież można ekrany wybudować pokryte roślinnością.


Spójne to nie będzie. Zbyt dużo małych prywatnych działek. Postawią 4 bloki, potem pole, potem kolejne 6, potem kolejne pole lub polna droga, jakaś szeregówka, jakiś domek, a kawałek dalej magazyny itd. Brakuje planu dla tego miejsca, ale radni z tym się nie ukrywają.
NietoPterek
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 703
Na forum od: 12 mar 2020, 15:02

Re: Zapowiedzi nowych inwestycji mieszkaniowych

Planowane mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Doniek » 26 lis 2022, 9:55

Jak brakuje planu? Przeciez tam zaraz jest Park Naukowo-Technologiczny „Rzeszów-Dworzysko” . Dla mnie to już określa role okolicy. Z tego co widać na stronie brakuje już wolnych działek pod nowe inwestycje https://dworzysko.powiat.rzeszowski.pl/ ... z-cen3.png Zamiast rozbudowywać strefę ograniczą sie ją mieszkaniówką.
Zaraz za tą czarną linią przy dolnej granicy obszaru budowane są już nowe bloki. Drogą między tymi obszarami to jedyna drogą dojazdowa dla cięzarówek https://dworzysko.powiat.rzeszowski.pl/ ... wych-1.pdf
Problem leży chyba w tym, że strefa jest pieczą powiatu, a nie miasta Rzeszów.
Doniek
Maniak
Maniak
 
Posty: 1367
Na forum od: 13 mar 2017, 23:32

Re: Zapowiedzi nowych inwestycji mieszkaniowych

Planowane mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: HAZAK » 01 gru 2022, 15:43

Ul. Technologiczna rozdziela dwie strefy, strefę przemysłowa i strefę usługowo mieszkalną. Ul. Technologiczna w przyszłości nie będzie główną drogą, główną drogą będzie droga równoległa wybudowana w kierunku północnym bliżej torów. Nie wiem dlaczego dla wielu osób bliskość strefy przemysłowej jest tak dużym problemem, przecież tam nie będzie huty czy innego zakładu uciążliwego dla środowiska. Jak powstało osiedle Architektów blisko ul. Przemysłowej to problemu nie było. A większość infrastruktury dla osiedla mieszkaniowego jest w promieniu 2km, trzeba tylko połączyć ul. Technologiczną z ul. Miłocińską dla ruchu osobowego i problem z głowy. A sprawa następna, wszyscy się martwią że miasto nie wie co chce tam budować, na razie jest jeden budynek oddany, niezamieszkały, drugi w budowie, takie osiedle buduje się dekadę, albo i dłużej. Plan budowy dróg w okolicy jest, trzeba tylko kasę, a myślę że i kasa się znajdzie. Strefa została oddana ok 8 lat temu i do dziś wszystkie działki nie są zabudowane. Myślę że trzeba dużo spokoju ;)
HAZAK
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 27
Na forum od: 03 sie 2015, 14:34

Re: Zapowiedzi nowych inwestycji mieszkaniowych

Planowane mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Martinn » 02 gru 2022, 20:55

Z mojej perspektywy rejony od ul. Technologicznej do Krakowskiej to jedne z ciekawszych terenów na średniowysoką i wysoką mieszkaniówkę w naszym mieście. Strefa Dworzysko to Park Naukowo-Technologiczny z nieuciążliwym dla mieszkańców przemysłem i usługami.

W tym momencie szlaki przeciera Besta z osiedlem Dworzysko Park, natomiast tereny obok nabywają deweloperzy i już mamy informacje o budowie 6 kolejnych bloków przez krakowskiego dewelopera, a część z naszych lokalnych deweloperów czeka na wzrost potencjału lokalizacji czyli zakończenia budowy przez Bestę.

Prezentując mieszkania w tym rejonie widzę duży potencjał na nowe, sensownie zagospodarowane i duże osiedla i oby tak było!
www.NieruchomosciWRzeszowie.pl - Prowadzę portal o rzeszowskich inwestycjach!
Awatar użytkownika
Martinn
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 258
Na forum od: 10 mar 2018, 16:12
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Zapowiedzi nowych inwestycji mieszkaniowych

Planowane mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: adek01 » 16 gru 2022, 11:55

adek01
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 166
Na forum od: 26 paź 2014, 20:36

PoprzedniaNastępna

Wróć do Newsy

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości