[ul.Kwiatkowskiego] Panorama Kwiatkowskiego (NG Development)

Planowane inwestycje mieszkaniowe na terenie Rzeszowa i okolic.

Nowe mieszkania w Rzeszowie i najbliższej okolicy, informacje, fotorelacje.

Re: [ul.Kwiatkowskiego] Żwirownia (NG Development)

Planowane mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: zspako » 24 lut 2021, 23:21

Trzeb być też realistami. Mimo że Polska jest zaliczana do krajów rozwiniętych taka nie jest. Dla przykładu Chiny nadal są krajem 3 świata. Ot taka niekompetencja. Więc porównanie nas do krajów gazem i ropą stojących plus brak wojny i ruskich przez 50 lat nie ma sensu.

Pilnujmy się w miarę możliwości swojego podwórka. Rzeszów porównujmy do miast zbliżonej wielkości i położeniu. Inaczej to jest bez sensu. Zurich zawszę będzie ładniejszy i fajniejszy bo taki już jest od wieków.
zspako
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 20
Na forum od: 27 sty 2017, 18:22

Re: [ul.Kwiatkowskiego] Żwirownia (NG Development)

Planowane mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: on_ » 24 lut 2021, 23:37

Ja przepraszam ale czynić porównania i szczycić się faktem że miasto wojewódzkie/ stolica innowacji Rzeszów góruje cywilizacyjnie nad Przemyślem, Ostrowcem albo Tarnowem, niczego tym miastom nie umniejszając, to zakrawa o kpine i naiwną próbę dodania sobie splendoru.
Weźmy do takiego porównania Bielsko Białą / Mszczonów albo Stalową Wole a rezultat będzie kompletnie odwrotny.
Jeśli jedynym wyznacznikiem jakości życia w mieście przemawiającym za jego atrakcyjnością na tle innych ośrodków ma być fakt że jest ono czyste to wybaczcie ale tego typu kryterium kompletnie nie przystaje do oczekiwań dzisiejszych społeczeństw. No bo co mi z jego czystości jeśli oferta kulturalna jest mizerna, zieleni przybywa ale jedynie na skutek przyłączeń ościennych wiosek, transport publiczny poza stosunkowo nowym taborem nie zachęca do tego by korzystać z jego dobrodziejstw kosztem samochodu nie mówiąc już o kompletnym braku tzw. miejsc "dla ludzi", których we wspomnianym Lublinie na przykład jest od groma.
Przekonywania zaś do konieczności zabudowy Żwirowni, jedynego tego typu miejsca w mieście, nie będę komentował. Szkoda strzępić języka na opinie kogoś komu kompletnie nie przeszkadza bezczeszczenie terenów, które w każdym innym mieście, "normalnie" zarządzanym, stanowiły by perełkę oddaną całemu miastu a nie tylko wąskiej grupie klientów tego czy tamtego dewelopera.
on_
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 565
Na forum od: 08 sie 2019, 9:28

Re: [ul.Kwiatkowskiego] Żwirownia (NG Development)

Planowane mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: konradp » 25 lut 2021, 0:04

No zspako no nie wiem czy przespałeś ostatnie 15 lat i to co się działo w Chinach mówiąc że to kraj 3ciego świata.
Zgodzę się że w porównania do bogatszych krajów w pewnym sensie nie są fair, ale po pierwsze, nie oszczędza się na butach ( planowaniu przestrzennym, urbanistyce), a po drugie te buty nie są wcale drogie bo to bardziej rozwiązania przestrzenne które nie wymagają dużych nakładów finansowych. Tylko trzeba mieć plan, pomysł i determinację w jego realizacji.
Wiadomo architektura nie będzie na wypasie bo jesteśmy na dorobku.
Mnie denerwuje immposybilizm, i polski nicniedasizm i bycie zadowolonym z byle czegoś. Zawsze i wszędzie jest coś do poprawy i udoskonalenia.
Awatar użytkownika
konradp
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 769
Na forum od: 24 sty 2018, 17:28

Re: [ul.Kwiatkowskiego] Żwirownia (NG Development)

Planowane mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: foreigner » 25 lut 2021, 5:05

@zspako
Ja Cię o tyle rozumiem, że w Rzeszy 10 lat mieszkałem, a na Żwirowni byłem może raz, dwa i tylko przechodząc. Też nie szaleję za pluskaniem się w mętnej wodzie i żarciem z bud. Ale kurde no, ludzie tam chodzą, zawsze chodzili. Przecież nie chodzi tylko o wodę i że plaża zacieniona. Miejsce tworzą też ludzie. Tak jak napisałeś, ludzie też zwyczajnie spędzali tam czas, nie każdy włazi do wody. Wydaje mi się że to było bardzo bezpieczne miejsce. Nie słyszałem nigdy a jakiś akcjach tam, a o Baranówce nie raz jako o najgorszej okolicy. Myślę, że bezpieczniej było iść kiedyś nocą przez ustronną, odludną i niezaopiekowaną Żwirownię niż przez jedno z rzeszowskich osiedli. Co prawda tego pierwszego nie próbowałem, ale to drugie mi się parę zaledwie razy zdarzyło (i jeśli wszyscy mieli takie "szczęście" jak ja to nie ogarniam jak Rzeszów może być wysoko w statystykach bezpieczeństwa.)

Żwirownia to jest jakiś element tożsamości miasta. Tak jak np. Stanisław Nitka, studnia na rynku, albo nawet klub Akademia.
Nitka nie żyje, ale można mu było postawić pomnik. Studnia średniowieczna na rynku znikła, ale można ją było odtworzyć. Akademię zamknięto, ale można było ją reaktywować albo zawsze można iść do innego klubu.
Jeśli Żwirownia zniknie to nikt nie pójdzie już na inną Żwirownię albo plażę w Rzeszowie, nikt jej już nie odtworzy ani nie reaktywuje. I oczywiście pomników też nikt nie będzie jej stawiał. Jak zniknie to raz na zawsze. Paradoksalnie, jej los będzie gorszy niż średniowiecznej studni. Oczywiście można powiedzieć, że uderzam w rzewne tony, że są inne miejsca i ciągle powstają nowe (jak Łukasiewicz), ale przecież ile jest takich miejsc jak Żwirownia w mieście a ile jest osiedli? Wymienić jedno w swoim rodzaju miejsce na takie których są dziesiątki w mieście?

A teraz będzie tak jak napisałeś: Najpierw zniknęły imprezy, a teraz zaczną się narzekania, że ludzie tu nam chodzą, wrzeszczą, a nam przecież deweloper obiecał oazę w centrum miasta. I miejsce wymrze, tak jak napisałeś. W imię czego? Czy brakuje terenów pod mieszkaniówkę?

Serio tam nic nie ma ciekawego. Plaża jest niezadbana. Nie ma lokali, te co są mają ubogą ofertę. Nie każdy chce zjeść kiełbaskę. Zbiornik mały, woda raczej stojąca. Plaża po złej stronie(szybko w cieniu).

To ja opowiem o podobnym miejscu. Też nic ciekawego, zaniedbane i też zacienione. Właściwie to było tam całkiem ciemno, bo wąski zaułek bez żadnych świateł, nawet tych z okien. Syf i rudera zabita dechami. Chodziliśmy się tam odlać jak się piwa opiliśmy, wszyscy chodzili. Wiesz o czym mówię? O uliczce Przesmyk odchodzącej z rynku, wzdłuż dzisiejszego Hotelu Ambasadorskiego. Kiedyś zamiast hotelu była tam stara rudera a wzdłuż niej wąski slums. Budynek pięknie odrestaurowano. Obok niego jest dziś całkiem klimatyczna uliczka, nawet jeśli jest tam (był?) klub go-go. Nikt tam już nie szcza, bo jest tam zawsze jasno, jest kamera i nikomu nawet nie przychodzi do głowy robić taką chamówę w takim miejscu.

Więc ciężko się czyta po raz kolejny argument typu 'jest tam kijowo więc można się tego pozbyć'. Fun fact: o niezadbaną plażę można zadbać :idea:

Malkontenci ruszcie się czasem poza Rzeszów, zobaczcie inne miasta i doceńcie to co mamy, serio.

Ja się zachwycałem Rzeszowem w wieku 20 paru lat, jak się w nim osiedliłem i porównywałem go z wiochą na której się wychowałem albo z Jarosławiem czy Przemysłem, gdzie wcześniej bywałem. A potem mi mocno przeszło, jak np. przeszedłem się starówką w dużo mniejszej Zielonej Górze i zdałem sobie sprawę że jest równie schludna i czysta co rzeszowska, a do tego raczej większa. A starówka w Lublinie była zaniedbana w 2012 i robiąca wrażenie wyludnionej i dlatego wydała mi się magiczna, nawet jeśli nie tak czysta. Zresztą, to od samych mieszkańców głównie zależy czy w mieście jest czysto, czy nie.

A najlepsze jest to, że los Żwirowni przesądza się w momencie jak kawałek dalej, na innym zbiorniku wodnym, trwają cyrki z refulerami, geotubami, skażeniem gleby matalami ciężkimi itd. I jednocześnie trwa od lat neverending story z basenami i aquaparkiem.
foreigner
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 466
Na forum od: 06 gru 2014, 17:12

Re: [ul.Kwiatkowskiego] Żwirownia (NG Development)

Planowane mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: pisul » 25 lut 2021, 14:20

konradp pisze:wycinają haszcze. Większe drzewa nieruszone. Mam wielką nadzieję, że coś tam pozostanie zielonego między budynkami :(



Należy im się beczka piwa. Wycięli tylko minimum tu gdzie staną same budynki. A te ogromne stare drzewa zostawili ;)
Po ukończeniu inwestycji nowych mieszkańców nie tylko będą cieszyć nowe nasadzenia malutkich drzewek ze szkółki ale będą i stare.
Będzie efekt osiedla w lesie.
Awatar użytkownika
pisul
VIP
VIP
 
Posty: 8571
Na forum od: 27 cze 2014, 21:40

Re: [ul.Kwiatkowskiego] Żwirownia (NG Development)

Planowane mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: EU07 » 26 lut 2021, 15:53

Wjazd/wyjazd z placu budowy powinien jak najszybciej zostać przeniesiony z obecnej lokalizacji gdyż grozi to prędzej czy później wypadkiem. Ogrodzenie ogranicza widoczność a wyjazd jest tuż za ostrym zakrętem w miejscu gdzie na jezdni jest linia podwójna ciągła. Dla jadącego od strony centrum każdego dnia czekają w tym miejscu niespodzianki w postaci samochodów ekip budowlanych wyjeżdzających z naruszeniem przepisów tj. w lewo z budowy w kierunku centrum.
EU07
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 14
Na forum od: 02 lut 2020, 18:25

Re: [ul.Kwiatkowskiego] Żwirownia (NG Development)

Planowane mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: maks » 26 lut 2021, 17:51

Pięć wieżowców nawet do 15 pięter wysokości ma powstać na działce pomiędzy kąpieliskiem Żwirownia a ul. Kwiatkowskiego. Z tego powodu z terenu musi zniknąć aż 64 drzewa. Niedawno wokół działki pojawiło się wysokie blaszane ogrodzenie i rozpoczęła się wycinka.


https://rzeszow.naszemiasto.pl/wycinka- ... c1-8157929
maks
Fanatyk
Fanatyk
 
Posty: 3567
Na forum od: 25 gru 2014, 21:47

Re: [ul.Kwiatkowskiego] Żwirownia (NG Development)

Planowane mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: swiety » 27 lut 2021, 10:59

Grodzą chyba całość za jednym razem. Zabudowa w tym miejscu nie jest złym pomysłem ale 15 kondygnacji (jeśli to prawda) to przesada.
Załączniki
C14C1F62-69FF-4B0D-8DE8-76C699F37D90.jpeg
C14C1F62-69FF-4B0D-8DE8-76C699F37D90.jpeg (112.09 KiB) Przeglądany 2312 razy
0B5BC43D-265B-41A3-85ED-149F62D2A834.jpeg
0B5BC43D-265B-41A3-85ED-149F62D2A834.jpeg (439.47 KiB) Przeglądany 2312 razy
ECA544CC-0878-4BDF-BD81-0489200197A6.jpeg
ECA544CC-0878-4BDF-BD81-0489200197A6.jpeg (114.84 KiB) Przeglądany 2312 razy
37633B9D-7D74-4A01-AC89-59C16A72BE3B.jpeg
37633B9D-7D74-4A01-AC89-59C16A72BE3B.jpeg (305.36 KiB) Przeglądany 2312 razy
7F36B5F7-C2E5-476D-9B79-18A13B9839BE.jpeg
7F36B5F7-C2E5-476D-9B79-18A13B9839BE.jpeg (267.07 KiB) Przeglądany 2312 razy
swiety
Moderator
Moderator
 
Posty: 2954
Na forum od: 22 cze 2014, 19:11
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [ul.Kwiatkowskiego] Żwirownia (NG Development)

Planowane mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: pisul » 01 mar 2021, 11:38

Grodzą całość ale inwestycja za duża i dzielą na etapy, na początek startują tylko z jednym niższym budynkiem:


... inwestor na początek wybuduje jeden, 9-kondygnacyjny blok.
W założeniu ma tam powstać pięć budynków mieszkalnych nawet do 15 metrów wysokości. Na razie powstanie tylko jeden blok.

- Jest wydane pozwolenie na budowę budynku mieszkalnego, wysokiego na dziewięć kondygnacji. Zostało wydane jeszcze w 2019 roku

- informuje Artur Gernand z biura prasowego Urzędu Miasta Rzeszowa.
Przy Żwirowni urosną wieżowce. Od budowy nie ma już odwrotu ...

źródło: https://nowiny24.pl/przy-zwirowni-w-rze ... 1-15463448
Awatar użytkownika
pisul
VIP
VIP
 
Posty: 8571
Na forum od: 27 cze 2014, 21:40

Re: [ul.Kwiatkowskiego] Żwirownia (NG Development)

Planowane mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: on_ » 01 mar 2021, 13:30

Rzecznik Miasta twierdzi że jest tylko jedno pozwolenie na budowę wydane, jeszcze z 2019 r i tylko na jeden budynek 9 piętrowy.
Problem polega na tym, że GUMP mówi coś zupełnie innego i jak byk pokazuję że są już pozwolenia wydane na całość z grudnia 2020 r.

http://wyszukiwarka.gunb.gov.pl/wyniki/ ... =0&org=all

Czyżby kolejny przykład niekompetencji urzędniczej rzeszowskeigo Ratusza podobnie jak i w kwesti "Obwodnicy" Południowej gdzie podobno poszedł wniosek o ZRiD bez Pozwolenia Wodno Prawnego.

A pisul deweloper bynajmniej nie z powodu rozmachu inwestycji, ale z możliwości przedawnienia pierwszego Pozwolenia na Budowe i niepewności czasów przyszłych przystępuje do budowy.
on_
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 565
Na forum od: 08 sie 2019, 9:28

PoprzedniaNastępna

Wróć do Budowa

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: karolki1989 i 37 gości