Powrót wieży widokowej

Propozycje dotyczące przestrzeni publicznej

Re: Powrót wieży widokowej

Postautor: Willek543 » 06 kwie 2023, 16:31

OloB pisze:A czym nasza okrągła kładka gorsza od moskiewskiej trójkątnej???

Swoją drogą dobrze, że niniejszy dział jest niszowy i chyba mało kto tutaj zagląda. Zaraz posypałyby się gromy i szyderstwa, że to wielkomiejskie fanaberie zakompleksionego Rzeszowa i jego prowincjonalnego prezydenta. :twisted: :roll:

Taka wieża nie jest to co prawda najważniejszą inwestycją, ale jest jakimś pomysłem na ożywienie niektórych regionów miasta. Ja bym na przykład widział ją też na strzelnicy (po uprzedniej likwidacji tej drugiej ;) ). Tamte tereny, to potencjalne miejsce pod zabudowę mieszkaniową, więc wieża dookoła której powstałby park zdecydowanie podniósłby atrakcyjność lokalizacji.



Nie ma sensu porównywać okrągłej kładki z moskiewską trójkątną, ponieważ obie służą do innych celów i są dostosowane do różnych warunków i potrzeb. Każda konstrukcja ma swoje zalety i wady, w zależności od sytuacji, w jakiej jest wykorzystywana.

Co do drugiej części Twojego komentarza, nie jest odpowiednie ani w porządku obrażać czy kpić z innych miast czy osób. Powinniśmy szanować różnice kulturowe i geograficzne, a także innowacyjność i kreatywność w projektowaniu infrastruktury miejskiej.
Willek543
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 35
Na forum od: 04 kwie 2023, 19:06

Re: Powrót wieży widokowej

Postautor: abrakadabra » 22 lis 2023, 14:01

Urząd nie podłapał pomysłu? Szkoda bo mega spoko byłoby coś takiego stworzyć. Naturalnym kierunkiem wydaje się być słocina bo tam najlepsze punkty widokowe się znajduj.
abrakadabra
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 306
Na forum od: 19 maja 2020, 22:34

Re: Powrót wieży widokowej

Postautor: Eliz356 » 13 sty 2024, 18:23

Apropo Słociny, a właściwie miejsca gdzie stoi krzyż na wzgórzu pomiędzy Słociną a Matysówką. Byłam tam kilka dni temu i ku mojemu zdziwieniu teren dookoła krzyża wraz z nim został zagrodzony. Czy miejsce to zostało sprzedane? Będzie tam realizowana jakaś inwestycja? Ogólnie szkoda bo było to fajne miejsce na spacery i myślę że powinno być jakoś sensownie wykorzystane przez miasto.
Eliz356
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 10
Na forum od: 16 kwie 2022, 16:29
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Powrót wieży widokowej

Postautor: Jastrząb » 15 sty 2024, 23:51

To ciekawe, bo to w sumie jedno z lepszych, a może i najlepsze miejsce z widokiem na Rzeszów.
Jastrząb
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 355
Na forum od: 03 mar 2021, 12:47

Poprzednia

Wróć do Propozycje

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość