Park na Słocinie

Propozycje dotyczące przestrzeni publicznej

Park na Słocinie

Postautor: Arti » 26 lip 2020, 18:53

Moi drodzy. Zastanawiam się, co to się podziało, że tak piękne miejsce, jakim jest park na Słocinie, stał się takim głośnym skwerem. Pamiętam, że gdy byłem dzieckiem spędzałem tam czas karmiąc kaczki, a jako nastolatek chodziłem nad staw z dziewczyną. Nie twierdzę, że tak musi być zawsze...

Miasto się rozwija, trzeba było wyciąć część drzew, rozbudować ulice, ale teraz ciągle tam slychac szum samochodów i aż strach mnie ogarnia, kiedy wszystkie bloki zostaną zamieszkane...

Uważam, ze nie powinno być tak, że deweloper sobie buduje budynek i nic nie daje w zamian. Skoro juz taka decyzje padjęto, aby budować bloki, to powinno się park zabezpieczyć przed hałasem... Uwazam, że od strony ulicy powinno się posadzić żywopłot.. Tylko nie ekrany, bo juz zupelnie to miejsce straci klimat... ale żywopłot... od strony bloku trzeba koniecznie zadbać o zielen oraz trzeba zadbać o zieleń pomiędzy blokami... i wcale nie chodzi tutaj o to, że jestem przeciwnikiem bloków... Na osiedlu projektant zadbano o zieleń, place zabaw itd. Tutaj bloki dopięły się na gotowe nic nie dając w zamian... bardzo o to apeluje, nie tylko dla swojego poczucia estetyki, ale rownież dla poczucia estetyki nowych mieszkancow, ktorych oczywiście zapraszam:)
Arti
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 25
Na forum od: 11 lut 2015, 2:47

Re: Park na Słocinie

Postautor: abrakadabra » 22 kwie 2021, 0:57

Bardziej mnie ciekawi czy jest jakikolwiek plan rewitalizacji parku bo n ten moment jego stan jest coraz gorszy. Przy odpowiednich nakładach to mogłaby być mała wizytówka slociny
abrakadabra
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 312
Na forum od: 19 maja 2020, 22:34

Re: Park na Słocinie

Postautor: Suli86 » 12 sie 2021, 15:43

Póki co park jest miejscem spotkań "mlodzieży" na wódkę :)

Można byłoby ten park naprawdę fajnie wykorzystać, że miło byłoby pospacerować i spędzić czas. Póki co - szczególnie wieczorami to strach tamtędy przechodzić.

pozdrawiam,
Suli86
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 15
Na forum od: 11 mar 2021, 10:52

Re: Park na Słocinie

Postautor: maks » 22 sty 2022, 13:27

Konrad Fijołek w kampanii wyborczej obiecywał duże inwestycje w Parku im. Władysława Szafera na Słocinie. Moglibyście podpytać u źródła, co z rewitalizacją parku? – pyta się nas czytelnik.


https://nowiny24.pl/rzeszow-rewitalizac ... 1-16009715
maks
Fanatyk
Fanatyk
 
Posty: 3545
Na forum od: 25 gru 2014, 21:47


Wróć do Propozycje

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość