[ul. Biecka, ul. Odrzykońska] Plac wodny

Plany, marzenia, niespełnione obietnice...

[ul. Biecka, ul. Odrzykońska] Plac wodny

Postautor: bartek86 » 24 wrz 2018, 23:17

Na dniach w Rzeszowie padł pomysł budowy parku wodnego. Ogłoszono już nawet przetarg: http://bip.erzeszow.pl/ogloszenia-komun ... skiej.html

Więcej informacji pod linkami:
http://supernowosci24.pl/w-rzeszowie-wy ... lac-wodny/
http://rzeszow-news.pl/w-rzeszowie-bedz ... a-biezaco/

Pytanie czy to realne, czy nie czasem rozpoczęła się gra wyborcza ? :) na razie trwa opracowanie koncepcji i strzelam, że cenowo pewnie się zmieszczą za 1 albo 2 razem, ale jak będzie przetarg na budowę tego placu zabaw to założę się, że budowa będzie o 2-3 razy droższa niż założyło miasto i na tym zakończy się wizja placu zabaw. Poza tym, czy lokalizacja tego placu jest przemyślana ??? koło przepompowni ścieków :> oczywiście jestem za budową, wręcz uważam, że taki plac powinien być na każdym osiedlu :) pytanie tylko czy to realne działanie, czy tylko zagrywka wyborca?
podobna sytuacja dotyczy poszerzenia Bł. Karoliny - od dawien dawna słyszę, że jest już "prawie" gotowa koncepcja i "lada dzień" ruszy przetarg :) a kolejne bloki w budowie i zaraz koreczek sięgnie ul. Odrzykońskiej ;)
bartek86
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 534
Na forum od: 23 sie 2015, 10:53

Re: [ul. Biecka, ul. Odrzykońska] Plac wodny

Postautor: MaciekContii » 25 wrz 2018, 7:18

Ferenc niech się lepiej zajmie poszerzeniem chodników i zwiększeniem bezpieczeństwa na odcinku Odrzykońskiej, bo to co tam teraz się dzieje to groza: wąski jeden chodniczek na 1,5 m, wysoka skarpa, setki samochodów, rowerów, dzieci idących do szkoły, jeszcze ostatnio dodał tam przystanek autobusowy na skrzyżowaniu. Jeszcze tam parku brakuje z kolorowymi światełkami.
Planowanie po rzeszowsku. Wszystko i nic.
MaciekContii
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 517
Na forum od: 19 mar 2018, 12:25

Re: [ul. Biecka, ul. Odrzykońska] Plac wodny

Postautor: bogdanoo » 29 wrz 2018, 20:41

http://supernowosci24.pl/mieszkancy-boj ... ykonskiej/
RZESZÓW. W ubiegłym tygodniu informowaliśmy czytelników Super Nowości, że miasto zamierza wybudować nowy plac wodny w parku przy ul. Bieckiej i Odrzykońskiej w Rzeszowie.

Ratusz ogłosił już nawet przetarg na stworzenie koncepcji inwestycji, która składać ma się z dziesięciu wodnych urządzeń zabawowych. – Mowa m.in. o małych basenach, zjeżdżalniach i wodotryskach – wyjaśniał Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa. Cały teren ma być całkowicie monitorowany, oświetlony oraz wyposażony w iluminację nocną. W jego obrębie znajdą się ławki, stoliki, siedzenia czy stojaki na rowery.

Wydawać by się mogło, że dobra informacja, ale zaniepokoiła okolicznych mieszkańców, którzy obawiają się, że po wybudowaniu placu na spokojnym osiedlu regularnie zakłócany będzie spokój. – To nie tak, że nie chcemy tej inwestycji, ale miasto powinno dokładnie zastanowić się, czy wybrana lokalizacja jest trafionym pomysłem – mówi pan Tomasz, nasz czytelnik. – Nie chcemy, aby okazało się, że o godz. 20 na teren osiedla zjeżdżają się mieszkańcy z całego Rzeszowa, którzy bawią się przy dźwiękach głośnej muzyki, oślepiających światłach i parkują swe samochody gdzie popadnie – dodaje.

Ze sprawą zwróciliśmy się do ratusza. – Lokalizacja przy ul. Bieckiej i Odrzykońskiej jest najlepszym wyborem, a okoliczni mieszkańcy nie mają się czego obawiać – tłumaczy Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa. – Powstanie zwykły plac wodny, podobny do tego, jaki jest na ROSiR-ze, który nie będzie nikomu przeszkadzał, zwłaszcza nocami – dodaje. Należy więc mieć nadzieje, że spokój mieszkańców rzeczywiście nie będzie zakłócany, tak jak to ma miejsce w przypadku bloków przy fontannie multimedialnej.
Awatar użytkownika
bogdanoo
Maniak
Maniak
 
Posty: 1300
Na forum od: 25 lis 2017, 21:32

Re: [ul. Biecka, ul. Odrzykońska] Plac wodny

Postautor: bartek86 » 03 paź 2018, 20:51

Dodam, że to wcale nie takie pewne, że w ogóle powstanie. Będzie projekt ok ... ogłoszą przetarg i znając życie cena miasta, a cena wykonawcy będzie się pewnie rozchodzić w 2 przeciwne strony i skończy się tak jak z przebudową hali. Poczekajmy zobaczymy co z tego wyjdzie. Fakt, że takie obiekty powinny być w Rzeszowie na każdym osiedlu, kwestia ustalenia odpowiedniej lokalizacji.
bartek86
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 534
Na forum od: 23 sie 2015, 10:53

Re: [ul. Biecka, ul. Odrzykońska] Plac wodny

Postautor: MaciekContii » 04 paź 2018, 7:33

Po jaką ch...ę bud place wodne w naszym klimacie? 10 miesięcy będzie stał odłogiem i niszczał a ratusz będzie tylko ogłaszał kolejne przetargi na utrzymanie tego obiektu i finansował z podatków.
Następny, poroniony pomysł starca przed wyborami.
MaciekContii
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 517
Na forum od: 19 mar 2018, 12:25

Re: [ul. Biecka, ul. Odrzykońska] Plac wodny

Postautor: WoJa » 04 paź 2018, 8:08

Nie obrażaj ludzi, żeby Cie ktoś nie nazwał...odpowiednio.
WJ
WoJa
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 394
Na forum od: 01 gru 2016, 12:05

Re: [ul. Biecka, ul. Odrzykońska] Plac wodny

Postautor: bartek86 » 04 paź 2018, 11:00

Akurat pomysł jest ok. Miasto 200tys. ludzi, a gdzie możesz wyjść z dzieckiem? szczególnie w upały
- fontanna multimedialna
- odnowiony basen (ale ludu, a ludu było w tym roku)

czy pominąłem jakieś miejsce? aaa jeszcze może Bulwary wzdłuż Wisłoka - troszkę cienia tam jest :) plus dużo zieleni
Takie parki wodne to Rzeszów powinien mieć już w ilości 10szt., plus może ten wymarzony aquapark. W drugą stronę - zima, co robić? sanki i szukać górki. Brakuje lodowiska, aquaparku, może tej motylarni i pewnie wielu jeszcze rzeczy, o których możemy pomarzyć. Chyba, że wszyscy lubimy siedzieć po 15 na komputerze i zero ruchu, wtedy faktycznie nie trzeba nic budować. Dodam tylko dla porównania taka Stalowa Wola w ostatnim czasie wybudowała 5 kluczowych rzeczy dla ludzi (miasto pewnie ma z 65tys.)
1. Park przy ul. Popiełuszki (wybudowany co prawda jakiś czas temu)

2. Błonia Nadsańskie (tutaj Rzeszów mógłby się uczyć co zrobić z Wisłokiem)
https://www.stalowawola.pl/blonia-nadsa ... mi-miasta/ - koncepcja
https://echodnia.eu/podkarpackie/blonia ... r/13388900 - oddanie

3. Wodny Plac Zabaw (chyba coś podobnego chce Rzeszów)
https://www.stalowawola.pl/wodny-plac-z ... z-otwarty/ - otwarcie

4. Park linowy
http://rzeszow.wyborcza.pl/rzeszow/7,34 ... zacja.html
http://mosir.stalowawola.pl/aktualnosci ... torelacja/ - otwarcie
Miasto na 65tys. ludzi wydaje kupę kasy dla mieszkańców żeby było im dobrze, budżet pewnie mają 20x mniejszy, Stalowa to kopciuszek przy Rzeszowie, a teraz pytanie co Rzeszów robi dla mieszkańców ??? Mi przychodzi tylko 1 rzecz, wydaje pozwolenia na budowę wzdłuż Wisłoku i traci cenne miejsca rekreacyjne. I na koniec najlepsze :)

5. Podkarpackie Centrum Piłki Nożnej w Stalowej Woli - pytanie dlaczego w Stalowej Woli, Rzeszów przegrał o lokalizację ??? dodam, że było chyba gigantyczne dofinansowanie, tymczasem w Rzeszowie od chyba 5 lat chcą budować Podkarpackie Centrum Lekkoatletyczne i teraz to już chcą budować 3 na raz :)
Aaaa i znajdzie się nawet 6 pozycja po opisaniu 5.

6. Stadion lekkoatletyczny przy ul. Staszica w Stalowej Woli
https://www.stalowka.net/encyklopedia.php?dx=407
Można na nim organizować imprezy niższych szczebli, ale mimo wszystko obiekt jest i jakoś wygląda. Wiadomo, nie jest to co planuje Rzeszów, ale na swoje możliwości zbudowali. Rzeszów ma tymczasem 2 stadiony (w sumie nawet 3), pompuje się w te stadiony (przynajmniej jeden Stali) grube miliony, a stadion ma tylko 1 trybunę. Oczywiście mi chodzi mi o to, żeby Rzeszów wybudował stadion jak w Lublinie. Lublin ma stadion fajny, ale na mecze chodzi po 500 osób i tylko dopłaca za obiekt. Jakby pomyśleć sensownie to można by wybudować 1 stadion na piłkę nożna (Stal i Resovia - na stadionie Stali) i drugi stadion Resovii przerobić na porządny stadion lekkoatletyczny i może zawitałby do nas kiedyś jakiś mistrz olimpijski czy świata np. Anita Włodarczyk. Takie miasto jak Rzeszów mogło by chyba organizować Mistrzostwa Polski w lekkoatletyce? to chyba nie są jakieś kosmiczne wymagania.

Zrobiłem "głupie" porównanie miasta 65tys. do giganta 200tys., który opisuje się jako innowacyjne, a tymczasem porównanie to wypada bardzo blado dla Rzeszowa. Oczywiście wiele aspektów w Rzeszowie jest na plus, ale mi chodzi tylko o porównanie co miasto robi dla nas dla zwykłych mieszkańców.
bartek86
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 534
Na forum od: 23 sie 2015, 10:53

Re: [ul. Biecka, ul. Odrzykońska] Plac wodny

Postautor: MaciekContii » 04 paź 2018, 12:46

WoJa pisze:Nie obrażaj ludzi, żeby Cie ktoś nie nazwał...odpowiednio.


nie masz nic do powiedzenie? nie pisz. A wycieczki ad personam to sobie podaruj i odśwież sobie słowo: starzec. Dobra rada.
MaciekContii
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 517
Na forum od: 19 mar 2018, 12:25

Re: [ul. Biecka, ul. Odrzykońska] Plac wodny

Postautor: bogdanoo » 04 paź 2018, 12:47

Bo u nas w Rzeszowie Ratusz koncentruje się na deweloperce, nie ludziach - deweloper zgłasza się do Prezydenta: chciałbym wybudować bloki tu i tu: T.F: "ok, budujcie". Tak to wygląda w wielkim w skrócie.

A inwestycje Stalowej Woli do pozazdroszczenia - szczególnie Błonia i Podkarpackie Centrum Piłki Nożnej ;)
Awatar użytkownika
bogdanoo
Maniak
Maniak
 
Posty: 1300
Na forum od: 25 lis 2017, 21:32

Re: [ul. Biecka, ul. Odrzykońska] Plac wodny

Postautor: MaciekContii » 04 paź 2018, 12:52

To będzie następna prowizorka zrobiona jak sławetny park papieski. Utopione 20 mln zł i...nic.

Mam nadzieję, że nie powstanie ten knot. A jeżeli już to powinien powstać przy ROSiR-ze w miejscu alejek z nauka jazdy na rowerze lub obok. Tam miejsca jest w chol...rę. Z osobnym wejściem.
MaciekContii
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 517
Na forum od: 19 mar 2018, 12:25

Następna

Wróć do Inwestycje niezrealizowane

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość