[al. Piłsudskiego] Budynek przy Galerii Rzeszów (20m)

Dyskusja o ukończonych projektach.

Re: [al. Piłsudskiego] Wieżowiec przy Galerii Rzeszów (55m)

Postautor: Archis » 15 maja 2020, 11:12

pisul pisze:Dostali pozwolenie i Rada Miasta przegłosowała wydanie pozwolenia na konkretną inwestycję. Wszystko trwało z 2 lata?


Co Ty człowieku piszesz?! Jaka głosowanie? Teren jest prywatny, na obszarze funkcjonuje Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego, a Inwestycja nie była na cele publiczne, żeby Rada Miasta musiała się zgadzać. Jedyne co podlegało głosowaniu to zmiana dopuszczalnej wysokości budynków w MPZP z 45m na 55m. Reszta wg standardowej procedury urzędowej. Inwestor może sobie w każdej chwili robić co mu się podoba. W trakcie budowy może sobie zrobić wszystko co nie wykracza poza ramy WZetki lub MPZP i wystarczy postarać się o zmianę pozwolenia na budowę. Najpewniej chłodno skalkulował co mu się opłaca i postawienie kolejnego hotelu jednak taką inwestycją nie jest.

Druga kwestia anonimowy to ja na tym forum nie jestem i nigdy nie byłem. Jak ktoś będzie wystarczająco wytrwały to po nicku z łatwością mnie znajdzie w internecie. A jak widać po liczniku postów nie wypowiadam się na tym forum zbyt często a już na pewno nie po to żeby robić tanią sensację.

Tak, tymczasówka będzie ogromnym przeskokiem zwłaszcza gabarytowym ale działka musi na siebie zarabiać. Może ktoś też popatrzy z drugiej strony, a nie przez różowe okulary, że kryzys gospodarczy jeśli już nie uderzył to da nam jeszcze do wiwatu, więc i Ci najwięksi podchodzą do tematów inwestycyjnych z dystansem. Może i budyneczek postoi 5, może 10 lat. Trudno, nie wiemy i nic na to nie poradzimy. Osobiście mam jednak nadzieję, że prędzej czy później powstanie tutaj coś wyższego i bardziej reprezentatywnego niezależnie czy w oparciu o bieżący projekt czy jakiś nowy.
Awatar użytkownika
Archis
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 66
Na forum od: 21 gru 2015, 11:10

Re: [al. Piłsudskiego] Wieżowiec przy Galerii Rzeszów (55m)

Postautor: jasiop » 15 maja 2020, 13:59

A nie było tak, że uchwalane przez R.M. kolejne zmiany MPZP były podyktowane konkretnymi celami i zamierzaniami inwestycyjnymi ?
Rz - Nowe Miasto
jasiop
Maniak
Maniak
 
Posty: 1440
Na forum od: 18 lis 2014, 22:48

Re: [al. Piłsudskiego] Wieżowiec przy Galerii Rzeszów (55m)

Postautor: bogdanoo » 15 maja 2020, 15:12

Archis, czy możesz ocenić na tyle informacji na ile masz jak to będzie wylgądać?

W sensie ta tymczasówka to będzie:
- kicha
- ok
- może być
- super
- szkoda gadać

Któraś z tych opcji?
Awatar użytkownika
bogdanoo
Maniak
Maniak
 
Posty: 1315
Na forum od: 25 lis 2017, 21:32

Re: [al. Piłsudskiego] Wieżowiec przy Galerii Rzeszów (55m)

Postautor: swiety » 27 maja 2020, 13:13

Na budowie pustki, zero sprzętu, ludzi.
swiety
Moderator
Moderator
 
Posty: 2941
Na forum od: 22 cze 2014, 19:11
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [al. Piłsudskiego] Wieżowiec przy Galerii Rzeszów (55m)

Postautor: pisul » 25 cze 2020, 12:51

Kończyli szklić windę przy hotelu. Spytałem co z wieżowcem, mają być wznowione roboty. Ale nie chcieli powiedzieć czy będzie coś new
czy stara wizualizacja.



Obrazek




Obrazek




Obrazek



Było:

Obrazek

Jest:

Obrazek
Awatar użytkownika
pisul
VIP
VIP
 
Posty: 8535
Na forum od: 27 cze 2014, 21:40

Re: [al. Piłsudskiego] Wieżowiec przy Galerii Rzeszów (55m)

Postautor: a1chemik » 26 cze 2020, 8:41

Winda wyszła bardzo fajnie :) i to naprawde była potrzebna inwestycja, bo nieraz trzeba było sporo się naczekać aby skorzystać z windy wewnętrznej do hotelu.
a1chemik
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 627
Na forum od: 29 cze 2018, 14:46
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [al. Piłsudskiego] Wieżowiec przy Galerii Rzeszów (55m)

Postautor: Jaskobrot » 07 sie 2020, 15:37

No i dalej cisza? Jakies przecieki?, ktos, cos?,... :|
Jaskobrot
Maniak
Maniak
 
Posty: 1508
Na forum od: 15 sty 2017, 17:21

Re: [al. Piłsudskiego] Wieżowiec przy Galerii Rzeszów (55m)

Postautor: patryk700i » 08 sie 2020, 9:35

Ława jest pozwolenie na budowę nie ucieknie, teraz może stać długie dekady :)
patryk700i
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 325
Na forum od: 24 cze 2018, 15:09

Re: [al. Piłsudskiego] Wieżowiec przy Galerii Rzeszów (55m)

Postautor: bystry » 08 sie 2020, 12:27

Dekady to może nie będzie stało, ale biorąc pod uwagę obecne załamanie na rynku lotniczym i turystycznym, które się prawdopodobnie jeszcze pogłebi, będą to musieli odłożyć w czasie jakieś 3-4 lata.
Ruch turystyczny tak samo jak biznesowy szybko do normy nie wróci, jak pandemia startowała byłem większym optymistą, ale po tych kilku miesiacach widać, że sytuacja jest jeszcze trudna a zbliżająca się jesień i zima raczej nie pomoże.
bystry
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 913
Na forum od: 24 sty 2016, 11:34

Re: [al. Piłsudskiego] Wieżowiec przy Galerii Rzeszów (55m)

Postautor: jasiop » 09 sie 2020, 13:42

Ruch turystyczny w Rzeszowie ;-)
Rz - Nowe Miasto
jasiop
Maniak
Maniak
 
Posty: 1440
Na forum od: 18 lis 2014, 22:48

PoprzedniaNastępna

Wróć do Inwestycje zrealizowane

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 7 gości